Alternatifim Cafe

Pop Dünyasından Haberler...

Discussion started on Pop

burda bizlerle paylasabilirsiniz(:
#1 - Ekim 30 2006, 10:54:38

delikadir

eee hiç haber yok mu şimdi  kioptum  :muhah
#2 - Aralık 19 2006, 14:14:16

BİLMİORUM NERE YAZCAM AMA EMRE AYDIN GALİBA SLERİ Ş DİYE SÖYLÜO..
#3 - Aralık 19 2006, 18:39:53

AmY

Uzun zamandır albümü beklenen başarılı sanatçı Burcu Güneş sonunda sevenlerinin özlemini dindirdi.Zenci gırtlağına sahip olan ve bunu en iyi şekilde değerlendiren yorumcu 4. albümünü Seyhan Müzik etiketi ile piyasaya sürdü. " Ben Ateş, Ben Su " adlı yeni albümüyle; kendini, dünyayı ve aşkı sorgulayan güçlü vokal Burcu Güneş, müzikal anlamda cesur bir adım atıyor.
Yıllardır içinde birikenleri ateş ve su şarkılarıyla ifade eden sanatçı, " İnsanlara ve kendime söylemek istediklerimi bu albümde topladım " diyor. " Ben Ateş Ben Su " albümünde 15 şarkı bulunuyor

Türk Pop Müziğinin en önemli sanatçılarından Yaşar, 2007’yi bomba gibi bir albümle karşılıyor. 1,5 yıllık aradan sonra Seyhan Müzik Gold etiketiyle çıkardığı albümün adı “Sevda Sinemalarda” Bugün (5 Aralık 2006 Salı) müzikseverlerle buluşan “Sevda Sinemalarda” albümünde 14 şarkı yer alıyor. Yaşar’a ait söz ve bestelerin çoğunlukta olduğu albümde yine Yaşar’ın bestelediği bir Ümit Yaşar Oğuzcan, bir de Cahit Sıtkı Tarancı şiiri yer alıyor.
#4 - Şubat 03 2007, 11:58:14

NEV “Işığım ve Gölgem”

Türk Rock müziğinde kendine özgü vokal tekniği, farklı ve yenilikçi tavrı ile yer edinen Nev, 3. stüdyo albümü Işığım ve Gölgem’i Pasaj Müzik etiketi ile yayınlamaya hazırlanıyor.

Işığım ve Gölgem, Nev ve Naim Korudağ prodüktörlüğünde 1,5 yılda hazırlandı. 12 şarkının yer aldığı albümde, Kör Kuyular ve Kelebek şarkılarının 2 farklı versiyonu yer almakta. Albümdeki tüm şarkıların söz ve besteleri Nev’e ait.

Işığım ve Gölgem’ in ilk klip şarkısı Sükût-u Hayal, elektrik gitarla yapılan nağmeli solo melodisi ile dikkat çekiyor. Nev, Sükût-u Hayal’de yaşanan aşkı ve yalnızlığı bir başkasıyla dertleşirmişçesine anlatıyor. Aşk Meydanı adlı şarkısında ilk defa rap vokal yapan sanatçı, Cevriye Cabbar’la muzipçe gülümsüyor. Nev yeni albümünü anlatırken “İstedim ki deniz gibi olsun. Hem sığ hem derin olsun. Sanmayın başkadır niyetim, sadece kucaklamak istedim.” diyor.

80’lerin naif ve lirik anlayışını 2000’lerin sounduyla birleştiren Nev, her zamanki samimi tavrıyla kendi hikayelerini ve aynası olduğu hikayeleri anlatmaya devam ediyor. Alaturka tınıları Pop-Rock merkezinde uyarlayan sanatçı, Işığım ve Gölgem’i kendisi ile yüzleşmek, gölgesine sahip çıkmak, bazen bir kelebeği özgürce dokunmadan sevebilmek, ayrılık, acı, mizah gibi temalara değinen bir albüm olarak nitelendiriyor.

#5 - Eylül 09 2007, 18:49:02
http://www.youtube.com/watch?v=drhCYHe81wc

кєη∂ιηι мυтℓυ нιѕѕє∂ιуσяѕαη,
вιя уєя∂є уιηє вιя ѕαℓαкℓıк уαρтıη
νє ƒαякıη∂α ∂єğιℓѕιη ∂ємєктιя ...

TAN ilk albümündeki başarısından sonra ikinci albümünlede başarılı olacağının ve hakkıyla müzik yaptığını kanıtladı (neler neler)hareketli parçasından sonra (sözümü tutamadım)albüm kapak ismindeki şarkıyla bizi derinlerdeki aşk hatıralarına götüren bu arkıya klip çekmesiylede ne kadar doğru bir seçim yaptığıda görülen bir gerçek daha albümünde bulunan nice şarkısı var etkili hepsi değerli ve hepsi TAN 'ın kendi bestesi umarım dinlersiniz

ses yorum süper bu adamda kaliteli müzik yapanlardan biri kaçırmayın derim hemde çok mütevazı...ben kendi gözlerimle gördüm ve şahit oldum bu efendiliğine eminim onun yaptıklarını başka bir sanatçı yapmaz o hayranlarını koruyan ve gözeten bir sanatçı bizi asla yalnız bırakmıyo ............
#6 - Aralık 31 2007, 10:33:50

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.