Alternatifim Cafe

Metallica Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

metalci veled paylaşımların için teşekkürler ;)

eyw. her zaman (6)
#51 - Kasım 03 2006, 14:55:17
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

schumi_81

sende bizim gibi bir parlayıp sonra yok olmada :muhah
#52 - Kasım 03 2006, 14:58:45

::yea ÖDÜLLER ::yea

1989 - 32. Grammy Ödülleri
En İyi Metal Performans: One

1990 - 33. Grammy Ödülleri
En İyi Metal Performans: Stone Cold Crazy

1991 - 34. Grammy Ödülleri
En İyi Metal Performans (Vokal Albüm): The Black Album (Metallica)

1999 - 41. Grammy Ödülleri
En İyi Metal Performans: Better Than You

2000 - 42. Grammy Ödülleri
En İyi Hard Rock Performans: Whiskey In The Jar

2001 - 43. Grammy Ödülleri
En İyi Enstrumental Rock Performansı: The Call Of The Ktulu (S&M)

2003 - 45. Grammy Ödülleri
En iyi Metal Albüm: St. Anger

1992 - En İyi Metal Müzik Videosu: Enter Sandman ( MTV MUSİC VİDEO ÖDÜLLERİ )
1996 - En İyi Metal Müzik Videosu: Until It Sleeps ( MTV MUSİC VİDEO ÖDÜLLERİ )

2000 - En İyi Sahne Sunumu ( VH1 MY MUSIC ÖDÜLLERİ )

1996 - Favori Metal - Hard Rock Şarkı: Until It Sleeps (1996) ( AMERICAN MUSIC ÖDÜLLERİ )
1997 - Favori Artist: Heavy Metal - Hard Rock: Metallica - ReLoad ( AMERICAN MUSIC ÖDÜLLERİ )

1997 - Billboard Rock 'n Roll Yılın Artisti: Metallica ( BILLBOARD MUSIC ÖDÜLLERİ )
#53 - Kasım 03 2006, 15:03:48
« Son Düzenleme: Kasım 03 2006, 15:15:02 Gönderen: VeLeD-i MeTaL »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

sende bizim gibi bir parlayıp sonra yok olmada :muhah

inş. olmam  :4
#54 - Kasım 03 2006, 15:16:29
Mercey.

schumi_81

hadi bakalım metalci veled forever metal  ::yea
#55 - Kasım 03 2006, 15:19:19

SIKÇA SORULAN SORULAR

Grup nasıl kuruldu? Lars ve James nasıl tanıştılar?
Lars Recycler adlı bir gazeteye, birlikte takılıp çalabilecekleri birisini aradığını belirten bir ilan vermişti. James ilanı gördü ve cevap verdi. Birlikte çalmaya başladılar ancak Lars'ın davul çalışı James'i hiç memnun etmemişti. Bunun en büyük sebebi de Lars'ın zillere her vuruşunda, onların yerinden çıkıp düşmesiydi.

Bu buluşmalardan kısa bir süre sonra Lars en çok sevdiği grup olan Diamond Head'i, turlarında takip etmek için İngiltere'ye gitti. Amerika'ya döndükten sonra Brian Slagel'ın "Metal Massacre" albümünde bir parça çalmaya hak kazandı. Bunu James'e karşı bir yem olarak kullandı ve albüme bir şarkı yazmak için James'le konuştu. Bundan sonrası tarihtir.

Metallica ismi nereden geliyor?
Bu ismi Lars tam anlamıyla çaldı. San Francisco'nun "Bay Metal"i Ron Quintana o sıralar bir metal fanzini çıkarmak için hazırlık yapıyordu ve aklında birkaç isim vardı. Arkadaşı Lars'tan bu konuda yardım istedi. Lars Metallica ismini duyunca hemen başka bir isim önerdi ve Metallica'yı kendine sakladı !

Grubun eski ve şu anki üyeleri kimlerdir?
Grubun şu anki üyeleri James, Lars, Kirk ve Rob. Cliff Burton 27 Eylül 1986'da yaşamını yitirdi. Jason Newsted Ocak 2001'de gruptan ayrılma kararı aldı. Solo gitarda Dave Mustaine ve basta Ron McGovney gruptan "ihraç edildi". Damien Philips bir keresinde bir konserde ikinci gitarist olarak görev aldı. Lloyd Grant gerçek bir grup üyesi olmasa da "Hit The Lights"ın ilk kayıtlarında bazı lead gitar bölümlerini çaldı.

Metallica'nın kaydedilmiş ilk şarkısı piyasaya nasıl çıktı?
Metallica'nın ilk şarkısı "Hit The Lights", "Metal Massacre I" albümünde yer aldı. Şarkıda James hem vokâlde, hem ritim gitarda hem de bas gitarda görev aldı ! Davulda Lars, lead gitarda Mustaine vardı ve Lloyd Grant adlı bir gitarist de ikinci gitar soloyu ekledi. Daha sonra çıkan "Metal Massacre" albümlerinde şarkının farklı bir versiyonu da vardı. Bu sefer bas gitarda McGovney vardı ve Grant yoktu.

Metallica logosunu kim dizayn etti?
Orijinal logo ve yıldız logosunun dizaynı James'e ait.

Metallica sahneye ilk defa nerde ve ne zaman çıktı?
Metallica ilk defa 14 Mart 1982'de California'nın Anaheim kentinde Radio City'de sahne aldı. Basta Ron McGovney ve gitarda Dave Mustaine vardı.

Metallica'nın ilk turu ne zaman oldu?27 Temmuz - 3 Eylül 1983

Metallica neden Los Angeles'tan San Francisco'ya taşındı?
Cliff San Francisco'da yaşıyordu ve Los Angeles'a taşınmayı kabul etmedi. Cliff'in grupta yer almasını isteyen grup üyeleri bunun için San Francisco'ya gitmek zorunda kaldı.

Eski basçı Cliff Burton'a ne oldu?
Grup 27 Eylül 1986'da sabaha karşı Stockholm, İsveç'ten bir sonraki konserlerine giderken, otobüs kaza yaptı. Bu kazada Cliff yaşamını yitirdi.

Elimdeki kayıt/kasette Megaforce Records yazıyor, onlar kim?Grup 1983'te San Francisco'dan, Megaforce Records'un bulunduğu New Jersey'e gittikten sonra, Megaforce ile bir anlaşma imzaladılar. Megaforce Kuzey Amerika'da "Kill'em All" ve "Ride the Lightning" albümlerini çıkardı. "Ride the Lightning"in çıkmasından az bir süre sonra Elektra gündeme geldi.

"Make-A-Wish (Bir Şey Dile)" kuruluşu nedir?
Ciddi anlamda hasta olan çocukların dileklerini yerine getirmek için kurulmuş bir organizasyondur. Metallica aktif olarak bu kuruluşa yardım eder ve kuruluşu destekler.

Primus - Faith No More - Metallica... Aralarındaki bağlantı ne?
Kirk ve Primus'tan Les Claypool; El Sobrante, California'da birlikte büyüdüler ve aynı okula gittiler. Faith No More'un eski gitaristi Jim Martin ve Cliff çocukken birbirlerinin en yakın arkadaşlarıydı ve birçok grupta da bu devam etti. Cliff ayrıca Kirk'ün diğer bir arkadaşı olan Faith No More davulcusu Mike Bordin'i de tanıyordu ve Jim'i Faith No More'da gitar çalması için Mike'a önermişti.

"Alcoholica" nedir?O zamanlar alkol almayı çok sevdikleri için 1985'te Avrupa'da bir yerde onlara verilmiş bir takma isim. Grubun bir fanatiğinin üzerinde bir t-shirt vardı ve üzerinde "Kill'em All"un kapağındaki resim vardı. Ancak kan ve çekiç yerine açılmış ve akan bir Vodka şişesi yer almıştı. Grup üyeleri bunu çok sevdi ve benimsedi.

Metallica'nın sanat çalışmalarını ve logolarını kim yapıyor?
T-shirt ve eşyaların üzerindeki çalışmaların büyük çoğunluğunu Pushead (Brian Schroeder) ve Mark DeVito yapıyor. "Scary Guy" ve "4 M's , Ninja Star" logolarının dizaynı James'e ait. Her albüm kapağı birbirinden değişik ve eşsiz. Load ve Reload kapaklarında ise Andres Serrano imzası var.

"A Year And A Half In The Life Of Metallica" videosundaki John Smith adlı çocuğa ne oldu?
John birkaç ay sonra yaşamını yitirdi.

Metallica konserlerinde ilk başta çalan müzik nedir?
Metallica sahneye çıkmadan önce Clint Eastwood'un "İyi, Kötü ve Çirkin" adlı filminin müziği olan Ennio Morricone yapıtı "Ecstacy of Gold" çalınır.

"Spastic Children (Spastik Çocuklar)" nedir?
Spastic Children; James, Cliff, Jumbo, Fred Cotton ve James (Flunky) McDaniel tarafından kurulmuş bir "şaka grup". Bu grup hiç pratik yapmadı ve genelde komik şarkılar söylediler. Cliff bas gitarda ve James davuldaydı. Cliff'in ölümünden sonra Kirk bas gitara geçti, Jason da bir ara katıldı. Kirk, "Spastic Children içmek ve sahnede saçmalamak için güzel bir bahaneydi," diyor. Grup son zamanlarda hiç görülmedi.

"Well'ard Stiffy Boyz" ne demektir?
James'in gitarında görülen bu yazının aslında hiçbir anlamı yok. Genellikle "bağlanmış adamlar"dan oluşan bir grubu ima etmek için kullanılmıştır.

Black Album'de kullanılan "Yılan" nereden geliyor?
Black Album'de sıkça görülen "Yılan", "Don't Tread On Me" lafının da esin kaynağı olan, "Culpepper Minute Men" bayrağından geliyor.

NWOBHM nedir?NWOBHM, Lars'ın da yoğun olarak ilgi duyduğu New Wave Of British Heavy Metal'in (İngiliz Heavy Metal'inin Yeni Akımı) kısaltılmış halidir. NWOBHM, Metallica'yı çok etkilemiş bir akımdır. DiamondHead, Iron Maiden, Angel Witch, Samson, Saxon gibi gruplar da NWOBHM dahilindedir. Akım 1979 yılının ortalarında başlamış ve 1982'de oldukça yaygınlaşmıştır. NWOBHM Hard Rock tarafından, Punk Rock'ın sokak kitlesine ve genç enerjisine verilmiş bir cevap olarak nitelendirilir.

Metallica'nın ilk "Day on the Green" performansında onlarla birlikte kim çaldı?Scorpions, Ratt, Yngwie Malmsteen's Rising Force, Victory ve Y&T.

"Lady Justice" in takma ismi nedir?
"..And Justice For All" albümünün kapağında ve "Damaged Justice" turunda görüldüğü gibi Lady Justice'in takma ismi Doris'tir.

DIE KRUPPS kimlerdir?
Die Krupps, Metallica'nın 9 şarkısını çalarak bir albümde toplayan bir Alman grubudur. Şarkıların yorumları orijinallerine göre belirgin bir şekilde farklıdır. Şarkılar az da olsa gitar ve genellikle klavye, elektronik davul kullanılarak yapıldı ayrıca vokalist de güçlü bir aksana sahipti.

Voodoo Children kimlerdi?
1993 yazında blues gitaristi John Campbell yararına düzenlenmiş bir konserde sadece bir kere sahne almış olan bir gruptur. Gitarda Kirk Hammett, bas gitarda Jason Newsted, gitar ve vokalde Tony Prinzivalli, klavyede Whitey Chrobak ve davulda Tim Lau vardı.

"Snake Pit (Yılan Çukuru)" nedir?
"Snake Pit" Metallica'nın elmas şeklindeki Wherever I May Roam sahnesinin ortasında açılmış olan ve bazı şanslı fanatiklerin konser boyunca içinde durup konseri çok daha güzel bir şekilde izleyebilmelerini sağlayan geniş bir çukurdur. Ayrıca AOL'de Metallica hayranlarının online olarak buluşup konuşabilecekleri bir yerdir.

Metallica ekibinin bir grup kurup, onlardan önce sahneye çıktıkları doğru mu?
Evet, 1987'de Zwolle, Hollanda'da yapılan Aaardshokk festivalinde, bir grup Metallica ekibi "Scrap Metal" adı altında bir grup kurarak Metallica şarkılarıyla bu festivalin açılışını yaptılar. Metallica bu festivalde baş gruptu.

'St. Anger' albüm kayıtlarında Bob Rock'ın bas gitarı çaldığı doğru mu?
Evet doğru. Albümdeki tüm şarkı kayıtlarında Bob Rock bas gitar çalmıştır. Rob Trujillo albümde bas gitar çalmamıştır.

#56 - Kasım 03 2006, 15:46:45
Mercey.

ben yokken burda çok güsel seyler olmus çok tesekkrler veled :kisss
#57 - Kasım 03 2006, 18:14:41
İmzanız kural dışı.

#58 - Kasım 03 2006, 20:25:43
I m only betrayed
I m only conditioned to die !

kısaca...www.orionturk.com

onu yazmayı bende biliyodum ama burda paylasmak daha guzel.. nese saol yinede...

ben yokken burda çok güsel seyler olmus çok tesekkrler veled :kisss

onemli deil her zaman  :kisss
#59 - Kasım 03 2006, 20:31:35
Mercey.

yeni albüm hakkında bilginiz war mı??
#60 - Kasım 03 2006, 21:00:34
I m only betrayed

ben de üye olabilir miyimmmm? ::yea
#61 - Kasım 03 2006, 21:20:41
......this too will pass.....

>>TIKLA>>
<<TIKLA<<

ben de üye olabilir miyimmmm? ::yea

oldun cnmm.. :okey
#62 - Kasım 04 2006, 00:13:23
İmzanız kural dışı.

listede ben nie yokum ??  :S
#63 - Kasım 04 2006, 13:31:10
I m only betrayed

listede ben nie yokum ??  :S

dur hemen ekliorum
unutmusumdur eklemei :vur :hii?
#64 - Kasım 04 2006, 15:09:53
İmzanız kural dışı.

thanks... :cicek
#65 - Kasım 04 2006, 15:18:29
I m only betrayed

yeni albüm hakkında bilginiz war mı??
??
#66 - Kasım 04 2006, 21:12:53
I m only betrayed

bnm bi bilgim yooqqqq

ermaaan duy sesimiii
sesime geelll :sizo

senin habern varmi :nohashas
#67 - Kasım 04 2006, 21:44:55
İmzanız kural dışı.

Metal efsaneleri, 2003'te çıkan St. Anger'ın ardından çıkaracakları albüm için HQ'da çalışıyorlar. "Son albüm farklı bir Metallica albümüydü çünkü kimse stüdyoya herhangi bir fikirle gelmedi. Orda duyduğunuz her şey stüdyoda doğdu." diyor davulcu. "Bu sefer eskisi gibi fikirlerimizle geliyoruz stüdyoya. Ayrıca elimizde iki yaz öncesine kadar biriktirdiğimiz doğaçlamalar da bulunuyor. Tıpkı eskisi gibi James ve ben elimizdeki bu riffleri sınıflandırıyoruz. Yeni çıkanlar çok daha organik, daha old school. Kesinlikle bir St. Anger 2 değil!" diye ekliyor Ulrich. "Güney Afrika'daki konserler için yaptığımız provalarda, St. Anger şarkılarını çalmaya başladığımızda, şarkıların yapılış şekli yüzünden bu şarkıların diğer şarkılardan ne kadar farklı olduklarını gördük. O zamanlardaki düzensiz iç hislerimiz yüzünden o albümün, o şekilde yapılması çok önemli bir şey: 'St. Anger' bir deyim. 55 dakikalık vahşilik bir CD'ye saklandı ve bu bize, içimizde hâlâ bir kıvılcımın olduğunu ispatladı. St. Anger eğlenceliydi ama bu albümde aynısını tekrarlamamıza ihtiyacımız yok."

Ulrich, 6-7 şarkının, sözleri hariç tamamlanmaya yaklaştığını söylüyor ve prodüktör olarak Rick Rubin'le ilk kez çalışıyorlar(kendisi daha önceden Red Hot Chili Peppers, System Of A Down ve Slayer'la çalışarak ünlenmişti). Bu koalisyon ayrıca Bob Rock'la 15 yıllık bir ilişkinin de sona erdiğini gösterdi ama Ulrich bu ayrılığın dramadan uzak bir ayrılık olduğunda ısrar ediyor. "Bob'la çok güzel zaman geçirdik" diye itiraf ediyor: "Ama 15 yıldan sonra farklı şeyleri denemek ve farklı bakış açıları yakalamanın zamanı geldiği görüldü. Olgunlaştıkça yolunuzdan şaşmamak için sabit bir yolda ilerlersiniz ve bu da çok bozuk bir şey. Mümkün olduğunca bir şeye kısılı kalmamak önemli bir şey. Rick her şeyi yapıyor. Büyük fotoğrafı görüyor. Büyük fikirleri var. Çok güzel gidiyor. Bazı şeyleri bitirip duymak için sabırsızlanıyoruz."

NoT = ALıNTıDıR..

ben böle bişe buldum ama oldu mu bilmiyom  :muhah
#68 - Kasım 05 2006, 15:43:04
Mercey.

hiç yoktan iidir :D teşekkürler...
#69 - Kasım 05 2006, 16:05:09
I m only betrayed

ii olmus... :lol
#70 - Kasım 05 2006, 18:02:05
İmzanız kural dışı.

#71 - Kasım 05 2006, 19:54:58
I m only betrayed

metallicanın 1999 da ali samiyen de verdii konserden bir parça... X((orda olmak isterdim---yinee geliiin ! ! !)

http://www.youtube.com/watch?v=1nht15PJS8Q
#72 - Kasım 05 2006, 20:37:13
I m only betrayed

biz burda metallica için kendimizi yirtioz parçalioz tekrar türkiyeye gelsn die adamlar bizi hiç tinmio :muhah
#73 - Kasım 05 2006, 21:16:34
İmzanız kural dışı.

canları saolsun...   :lol
#74 - Kasım 06 2006, 16:25:43
I m only betrayed

napaalim saolsun madem :alala :kop
#75 - Kasım 06 2006, 16:36:36
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.