Alternatifim Cafe

En İyisi 90'lı Yılların Pop Müziği!

Discussion started on Pop

tR!gonometR!k

şimdiikilerin çoğu aynı....

çoğu saçma sözlerle hit olma peşinde ve amaçlarına da nasıl oluyorsa ulaşıyorlar.....

eski pop şarkıları dinlemekten gerçktn büyük haz alıyorum....

gerçekten rockçıyım...dinlerken büyük zevk aldığım tek müzik diyebilirim.....ama ben de anamın karnından rockçı doğmadım.....16 yılı arkamda bıraktım ve ben 90lıların popuyla ...eski türkülerle...yetiştim...kendimi tanıyınca müziğin ne olduğunun farkına varınca rock dinlemey başladım..ozamanlar pop güzeldi......şimdikilerin hepsi berbat geliyor.....hangi biri kayda değer birşey yapıyor ki?

saçma sapan şimdiki pop....kelimelerin melodilerin hiçbirinden haz alamıyorum....

pop popüler olsa bile  popun devri geçti artık bence...pop devri kapandı..artık sağlam parçalar yok!
#1 - Ekim 27 2006, 14:59:28
« Son Düzenleme: Ekim 30 2006, 10:46:02 Gönderen: Eáráne Carnesîr »

katiliyorum canım benim. eski pop sarkılar mükemmeldi ya. bende 3-4 yıl öncesine dek pop dinlerdim o zaman çoçuktuk. müzige de pek önem vermesdim ama cidden çok füsel sarkılar vardı.
sen gidince eski pop da benmi en sevdiim sarkı ve daha nicesi

simdikiiler nasıl allah belanı versin ( amin ismail yk seninde)
istee ebru yasarın ben seni görmediğim her yerde yesillenirim felan nasıl bi tabirdir bu yaa hele sarkırda diyo ya kek gibi sanan ininıp felan. tamamen pop u mahvettiler her önüne gelen popcu oluo neresini beenioyarsaa &o
#2 - Ekim 30 2006, 10:50:19

Popun devri geçmez hiç bir yerde.Bir kaç başı bozuk yüzünden genelleme yapmak yanlış olur.Unutmamak gerekki istenilen böyle ve caiz geliyor insanlara.Zamanında tarkanda kıl oldum abi hepsi senin mi gibi parçalara imza attı keza Sezen aksun hep senin miyi yazmıştır.
#3 - Ekim 30 2006, 10:56:40

evet öyle selcuk ama artık resmen genel bir hal aldı. suan pop yapan insanlar hepsi farkli yönlere kayd. kliplerinde break dans felan snra rap tarzinda sarkılar fil oldu. madem popçusun neden kendi tarzından kayıyosun ki. genelleme yapmayalım diyorus ama zor. cunku herkes ayni hodül içerisinde. eski pop gerçekten süperdi...(:
#4 - Ekim 30 2006, 12:16:48

tR!gonometR!k

Popun devri geçmez hiç bir yerde.Bir kaç başı bozuk yüzünden genelleme yapmak yanlış olur.Unutmamak gerekki istenilen böyle ve caiz geliyor insanlara.Zamanında tarkanda kıl oldum abi hepsi senin mi gibi parçalara imza attı keza Sezen aksun hep senin miyi yazmıştır.

kaç iyi sanatçı kaldı ki ....
sezen aksu vs ...bi kaç kişiyle döner mi pop dünyası.....
#5 - Ekim 30 2006, 15:29:58

Müzik dünyası oldukça pop ta olacaktır.
#6 - Ekim 30 2006, 17:59:53

tR!gonometR!k

ozaman böyle saçma sapan insanlar hit yapmaya devam edecek demektr....ve insanlarımız da bu saçmalıklara değer vermeye devam edeecktr.....

sözüm sezen aksu,leman sam vs gibi sanatçılara değil..hem sonuçta onlar da 80-90 kuşağının sanatçıları....
#7 - Ekim 31 2006, 15:50:30

Pop la alakası yok aslında.Saçma insanları izleyenler oldukça devame edeceklerdir.
#8 - Ekim 31 2006, 16:32:38

pop müzik 90larda çok iyiydi ve hala dinlenen şarkılar var.şimdikiler gibi 2 günde eskimediler...
90larda çıkmış olan bir sürü şarkıcı hala gündemde.hala şarkılar?? hit...

pop müziğin kalitesi çok düştü son yıllarda...
#9 - Aralık 01 2006, 20:31:45

haklısın valla yıllar geçtikçe insanların ve müziğin kalitesi düşüyo
#11 - Aralık 25 2006, 22:11:26

90lar popu bende çok seviyorum... Hala Sibel Alaş, Umay umay falan dinlerim. Şimdikilerin çoğu cıvıttı gerçekten. Tabi bunu bütün popçulara da mal etmemek lazm.
#12 - Nisan 07 2007, 14:37:07

AmY

Kesinlkle ki zaten artık yeni popçularda geçmş yıların hitlerin seslendiriyorlar.Hiç eskimedi bnce.Hala dinlediğim bi sürü eski pop şarkıları var.
#13 - Nisan 07 2007, 14:50:27

şu an piyasadakileri devlr yani saçma olmayıp iyi işler yapanlar zaten eski zamanların popçuları.yeni çıkanlar saman alevi gibi parlayıp sönmekten ibaret.ben küçükken her şey daha iyimiş meğer.pop sadece popüler olanla devam ediyor artık ve bu en azından benim hiç ilgimi çekmiyor artık!çocukke dinledğim kadar bile..
#14 - Nisan 08 2007, 12:20:03
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

nerde o eski yıllar
#15 - Nisan 28 2007, 23:56:24
Hayatım Kural Dışı Olmuş.Kendimin Kuralıyım ߣN ...

£я§@N_05

bence 90 lar diyince tarkan ın ilk albumleri geliyo eğer slow seviyorsanız tarkanın selam ver ,gitme,bekle,inci tanem gibi şarkıları gerçekten de cok etkileyici ve güzell tabi sertab erener ve levent yükseli de unutmamak lazımm
#16 - Haziran 01 2007, 17:08:41
King of pop is not dead..!Micheal Jackson is live in his song..!

Kesinlikle 90 lar pop çok güzeldi şarkıların şarkıcıların bi anlamı vardı şimdikiler gibi değildi hiçbiri pop dinlerken şarkılardan zevk alabiliyorduk keşke şimdi de öyle kaliteli şarkılar ve şarkıcılar olabilse pop müzik adına
#17 - Haziran 03 2007, 17:19:03
En İyi Anlatış Artık Susmaktır!

Pop daima varolacaktır..
kalitesini hala yansıtan bir çok insan var bence..
ayrıca şunu belirtmek isterim ki şarkıları ve müziği çok çabuk tüketen yin bizleriz..
eskiden dinlemek çok kolay değildi ya kaset alacaksın yada tv/radyodan dinleyeceksin ki sevdiğin aşrkının çıkmasını bekleyeceksin... şimdi öyle değil yeni nesil mp3 çalarlar ve bunların repeat özellikleri oldukça eskitiyor merak etmeyin... Ayrıca eskiden alternatif yoktu bu kadar.. şimdi bir çok alternatif var ve en güzeli de bu bence 'sen içinden iyisini beğen ve dinle'...
#18 - Eylül 06 2007, 12:53:51
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

90 lı yıllar pop müziğinin yükseliş yıllarıydı hala da 1 numara olan tarz pop müziktir bence.
#19 - Eylül 15 2007, 18:03:04

hocam katılıorum sana ben 89 dogumluyum ama gende 90 lı yılların şarkılarını azda olsa hatırlıorum :D cok matrax şarkılar vardı bugünkü gibi ne nane naneyle nede allah belanı versinle uğraşmıoduk

misal .. eskiden çıtır kızlar vardı

sonra grup vitamin vardı (btüün şarkılarını bilirim ayıbdır söylemesi :D)

çelik in eski şarkılarıda şahaneydi

Yeni TÜrkü..

grup gündoğarken

unutmadan izel çelik ercan

neyse aklıma gelmio ama daha sayamadıgım süper şarkılar var sizlerde yazarsanız bu konu yıllarca uzar :D
#20 - Nisan 04 2008, 11:56:47
Her Türlü Geyiq İçin "Nickelback44@hotmail.com" :P

90'lı yıllarda bebektim bilemiycem
#21 - Nisan 15 2008, 17:29:07

sürmeli çocuk

90'lı yıllar güzel olsada şimdikiler güzel beyaw (6) ama herkes popa yönelirse,asıl pop sanatçılarından eser kalmaz :p
#22 - Mayıs 25 2008, 22:34:27

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.