Alternatifim Cafe

Windows Vista sürümleri duyuruldu

Discussion started on Windows İşletim sistemi

Yazılım devi Microsoft, yaptığı bir açıklamada yıl sonuna doğru çıkacak olan yeni jenerasyon işletim sistemi Windows Vista’nın sürümlerini duyurdu. Microsoft, yeni işletim sistemini altı değişik sürüm şeklinde pazarlamayı planlıyor. Bu sürümlerin üçü ev kullanıcıları, ikisi kurumsal kullanıcılar ve bir diğeri ise özel donanımlar için sunulacak.

Çeşitli ertelemelere maruz kalan, Longhorn kod isimli Microsoft’un yeni işletim sistemi Vista, altı değişik sürüm ile piyasaya sunulacak. Yapılan duyuruda belirtilen sürümler ve özellikleri ile Microsoft, kullanıcı ve donanım profillerini geniş bir şekilde sınıflandırarak her ihtiyaca en verimli şekilde karşılık vermeyi planlıyor.

Microsoft’un açıkladığı Windows Vista sürümleri ve özellikleri ise şöyle:

Home Basic: Bu sürüm, bilgisayarını daha çok Web’te gezinmek, e-posta göndermek, sohbet etmek ve temel dokümanlar yaratmak üzere kullanan kullanıcılara hitap ediyor. Home Basic’te arama ve güvenlik araçlarının yanı sıra ebeveyn kontrolü de yer alıyor. Bu sürüm Home Premium sürümüne göre biraz hafif kalıyor.

Home Premium: Windows Vista’nın Home Premium sürümü, Basic sürümün sahip olduğu tüm işlevselliği barındırırken, kullanıcılara Vista’nın yeni göz alıcı grafik arabirimi olan Aero’yu sunuyor. Bu sürüm, en son dijital eğlence deneyimlerinden faydalanmak isteyen kullanıcıları hedef alıyor. Home Premium sürümünde Aero’nun yanı sıra Media Center ve Tablet PC özellikleri de yer alıyor.

Business: Ufak ve orta ölçekli kurumlara hitap eden Windows Vista Business, bilgisayarların en verimli ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu sayede firmaların teknik desteğe bağımlı olmalarının önüne geçiliyor. Business sürümünde yeni grafik arabirim ve dahili arama da yer alıyor.

Enterprise: Karmaşık bilişim altyapısına sahip büyük ve global şirketler için sunulan Enterprise sürümü, ileri derece güvenlik özellikleri ile dikkat çekiyor. Business sürümünde yer alan tüm özelliklerin yanı sıra, Enterprise sürümünde, donanım tabanlı şifreleme teknolojisine destek sağlanarak yüksek düzeyde veri güvenliği sağlanıyor.

Ultimate: Ultimate sürümü, bilgisayarından her şeyi bekleyen kullanıcıları hedef alıyor. Bu sürümde, diğer sürümlerde yer alan tüm özellikleri bulmak mümkün.

Starter: Yeni oluşan pazarlar için sunulan bu sürüm, daha çok düşük güçteki bilgisayarları hedef alıyor. Yeni bilgisayarlarda kurulu bir şekilde satılacak olan Starter sürümünün, diğer sürümlerin aksine, sadece 32-bit sürümü bulunacak. Bu sürüm ayrıca en sınırlı Windows Vista sürümü olma özelliğini de taşıyor.

Starter sürümü hariç diğer tüm sürümlerin hem 32 hem de 64-bit’lik sürümleri kullanıcılara sunulacak. Merakla beklenen ve çeşitli ertelemelere maruz kalan Windows Vista’nın bu yılın sonunda, şu an kesin olmayan bir tarihte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak: hurriyet
#1 - Mart 02 2006, 00:44:37
Bu kullanıcı adı ile yazılan (ilk 13 mesaj hariç) mesajların aslı salih nickli kişiye aittir. Forum içerisinde düzeltilemeyen teknik bir problem nedeni ile inferno adı altında gözükmektedir.

Bu mesajlardan doğacak her türlü sorun ilgili kişiyi ilgilendirir.
AlternatifimCafe

featın kullandığımı?
#2 - Mart 02 2006, 23:12:23
İmza kural dışı.

#3 - Mart 02 2006, 23:15:53
Bu kullanıcı adı ile yazılan (ilk 13 mesaj hariç) mesajların aslı salih nickli kişiye aittir. Forum içerisinde düzeltilemeyen teknik bir problem nedeni ile inferno adı altında gözükmektedir.

Bu mesajlardan doğacak her türlü sorun ilgili kişiyi ilgilendirir.
AlternatifimCafe

Bakalım kaç para olacak, fazla pahalı olmasa bari :)
#4 - Mart 06 2006, 20:28:44
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
Sizin katkılarınızla büyüyoruz: //www.alternatifim.com

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular
Özel mesajla yardım etmiyorum, sorununuzu forumda belirtebilirsiniz.

ipexy_13

muhaha

teşekkürler...
#5 - Mart 11 2006, 12:26:00

Pahalı ucuz farketmiyo. Nası olsa intden beleş indircem :))
#6 - Temmuz 13 2006, 14:51:17

yukarıda yazılanlara tamamen katılıyorum.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.