Alternatifim Cafe

Sizin “Namus Kriteriniz” Nedir?(Samimi Olun)

Discussion started on Bay

Zeitgeist

Mastır(!) bile yapmamış olsun. Bugün elini s** yarın kimi ***. :)
Ay şu yıldızlar çıkmasa. :D
#251 - Aralık 18 2010, 17:44:50

biseksüel olabilir. ciddiyim. hatta biseksüelse başımın* üstünde yeri var. orda burda bi kızla öpüştüğünü görsem bırakın kızmayı, olduğum yerde sevinç çığlıkları atarım lan. yatakta 2 hatun ve bir de kendin olduğunu düşün. çok şahane olmaz mıydı? işte asıl o zaman alırsın hayatın tadını.

biseksüel kız iyidir. bırakınız sevişsin, bırakınız yiyişsin. zira size de ekmek çıkabilir ilerde. :)

*anladın sen onu.
#252 - Aralık 18 2010, 18:12:54
« Son Düzenleme: Aralık 18 2010, 18:13:52 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

arsenik

Üstteki duruma göre düşünürsem, kızlarda güzel durabilir ama bayanlar bir düşünün. Pasif bi sevgiliniz var, arkadan vurduruyor. Abooo ağlarım ben.
#253 - Aralık 18 2010, 18:48:51
« Son Düzenleme: Aralık 18 2010, 18:49:17 Gönderen: arsenik »

Öncelikle  ifadelerinizde bir arıza söz konusu. Cinsel ilişkiye girmemiş kız "temiz" olarak nitelendirilirken, bunu yaşamış olanlar da kirli. Cinsel ilişki "kirli" bir şey mi? Yoksa erkekte pek "kir" bırakmadığından olsa gerek, asıl sorun kadının cinsel ilişkisi midir?
...
Uzun uzadı yazmak niyetinde değilim. Namus sevdası, sadece ve sadece kadına yönelik bir dayatmayla sonuçlanır. Giriş yazısındaki saçmalıktaki gibi "artık kızlar da temiz erkek istiyor" masallarını bir geçelim. "Temiz kız" alıp da evlenenlerin cinsel hayatları çocuk doğurmakla sınırlıdır. Erkek kârhaneye ya da pavyona; kadın ise yılışık bir "oğlan sevigisi" ile oğluna yüklenir. Bizim ailelerimizdeki ananın oğlan çocuğuna hastalıklı düşkünlüğü ve ne kadar ali kıran baş kesen görünse de ana kuzusu olan erkekçiklerin sayısı hiç de az değildir.
...
Bir de yaş geçtikçe kadın bakireymiş değilmiş pek önemsemiyorsunuz. Ben 10 yıl önce de önemsemiyordum, şimdi de. Hayatında *** görmemiş, yatakta tutuk ve korkak bir kadınla ne zihinsel ne de bedensel bir şey paylaşmam mümkün değildir. Çok şükür bu konuda oldukça şanslıyım; bana hep cesur kadınlar denk geldi. Üstelik bu kadınlarla ilişkilerin öyle aylarla değil yıllarla ölçülen zamanlarda beraberliğim olmuştur.
...
Kısacası namus konusunda mangalda kül bırakmayanların keraneci, potansiyel sapık, kızları düzüp düzüp kameraya alıp internete veren tiplerdir. Böyleleri hiç de az değildir. Kızlar da akıllarını başlarına devşirsin de böyle hödüklerin altına yatmasınlar en azından.
#254 - Aralık 19 2010, 21:24:09

- Yolları açtırdıysan senden ala o.rospu yok.  ;) -

Hiçbir zaman apış arasını 'namus' olarak görmedim.
Evlendiğim kız bakire olmalı olayı da baştan aşağı saçmalık. Ama biryerde bunu söyledin mi de sen nasıl insansın falan diye eleştiriler geliyor.
Onu geç kız arkadaşını faceden başka bir erkek eklemiş kızdan ayrılan kişiler var etrafımda. ''Namuslu kız olsaydı ekleyeni olmazdı !!!1!!1!''
Sonuç;
Ben mi çok geniş düşünüyorum bilmiyorum fakat bana göre doğru olan bu. Fiziki durumuna göre kızı namuslu yada namussuz olarak değerlendirmek gerizekalılık.
#255 - Aralık 24 2010, 04:04:32

derjavin

Nasıl yani ? Bir erkek senin "karım" dediğin kadınla evlenmeden birlikte olacak, siz de hiçbir şey olmamış gibi onu kabul edeceksiniz öyle mi ?
Hep batı'ya özendiğiniz için böyle oluyor! Geleneklerimiz, göreneklerimiz nerde ?! Bu ülke böyle insanlara mı emanet yani ? Yazık gerçekten çok yazık. :)

#256 - Aralık 25 2010, 21:49:28

Daha önce başkası tarafından ellenmiş, parmaklanmış, öpülmüş bir bayanla ciddi anlamda hangi beyin birlikte olmayı kabullenebilir evlilik konusunda bilmiyorum ama benim görüş açım bu kadar geniş değil. Azgın olmayan, zeki, çalışkan bir bayan bulursam evleneceğim. Yoksa düşünmüyorum.

Sabit fikirliyim.
#257 - Aralık 26 2010, 00:26:38

arsenik

Salih, o zaman sen de bakir bakir gez. Zira karın olacak kadın daha önce biriyle ilişkiye girdiğini düşünerek seninle evlilik kurmayabilir.
#258 - Aralık 26 2010, 10:53:42
« Son Düzenleme: Aralık 26 2010, 11:08:15 Gönderen: arsenik »

Any_one

Salih, o zaman sen de bakir bakir gez. Zira karın olacak kadın daha önce biriyle ilişkiye girdiğini düşünerek seninle evlilik kurmayabilir.
oh yes. bunları ve bu tür fikirleri ben de sınıfımda söylemiştim fakat anlamıyorlar kardim mutlaka başka nedenler sunacaklar önüne,  sonra kendileriyle çelişecekler bilmem ne.

bekarete önem verenler birbirleriyle evlenebileceğine göre her iki cins de kendi bekaretine dikkat etmeli. önem vermeyenler de birbirleriyle evlenir evlenilecekse illa. oh mis.

bu arada birden, ikiden, üçten fazla erkekle ilişkiye girmiş kadına orrospu denilebiliyorsa, erkeğine de jigolo(ama söylenişi hiç de argo gelmiyor, pezevenk daha bir iyi sanki) denir. "kadın dediğin kocasına ait olacak, ondan önce kimseyle ilişkisi olmayacak" "ama erkeğe bir çeşit az gelir, onu bekleyemez" diyen her erkeğe pezevenk deme hakkına sahip buluyorum kendimi. yani gözümde çoğunuz pezevenksiniz, benim de namus kriterim budur!
#259 - Aralık 26 2010, 11:25:07
« Son Düzenleme: Aralık 26 2010, 11:30:42 Gönderen: Netoçka Nezvanova »

derjavin

Hem zina yapmış hem bir bakireyle evlenme hayali kuran kişi islâmı baz alıyorsa "Zina yapan erkek , zina yapan bir kadınla" evlenmeli, değil mi ?
Ya da bu kişi ahlâkî kuralları temel alıyorsa o halde kendi de bu konuda "ahlâklı" olmalı.  Yani kendi de evlilik harici bir ilişki yaşamamalı.
Yok ama hem evlenmeden önce istediğimle birlikte  olurum ama evleneceğim kişi bakir/e olsun derse, orda bir çelişki, bir bencillik vardır. Bu ne dinine ne de ahlâkî kurallara uygundur.

Nâmus iki bacak arasında değil, benim anlayışım da bu yönde.

#260 - Aralık 26 2010, 11:48:47
« Son Düzenleme: Aralık 26 2010, 13:00:58 Gönderen: Toprak »

şahsen bacak omuza, altmış dokuza, tosta, kamasutraya, doggye, in the kitchen on the table a, hard anala,  perfect blowjoba, kısacası her olaya gelmiş bir KARIYLA evlenmek istemem.
#261 - Aralık 26 2010, 12:29:01
He-man in abisi Çetin.

şahsen bacak omuza, altmış dokuza, tosta, kamasutraya, doggye, in the kitchen on the table a, hard anala,  perfect blowjoba, kısacası her olaya gelmiş bir KARIYLA evlenmek istemem.

:kop
#262 - Aralık 26 2010, 15:30:18
Programmer: CS3-CS4

arsenik

Hatun nice saksolara, nice anallara gitmiştir de haberiniz olmaz. Ama hatun hatundur, adam gibi yaptıklarını söyler, dürüsttür. O orsp yaftası yer. ahh ahh neyse susucam. :D
Benim için geri kafalı bi erkek orspsu olmasın yeter. Erkeğin orspsu da vardır evet.
#263 - Aralık 26 2010, 16:27:55

ohohoh oku oku çok eğlendim.
Koskoca "namus" kavramı içinde sadece küçücük bi zarı kriter olarak öne sürmeniz...
#264 - Aralık 26 2010, 16:46:29

Ayyyh 'dinimize' uygun değilmişşşş.  :)
Afhsdajhfkajsgasdgads. Bi git ya.
Batı özentiliğiyle alakası yok. Biraz mantıklı düşünen insan bunu anlayabilir.
Her b.ku batıya yormanıza da bayılıyorum.

Evet karımın bakire olup olmayacağı umrumda değil çünkü batının yaptığı dizilerde böyle birşey yok bende neden olsunqqi ????
;)
Onların %100'ü zaten bu konuda geniş fikirli olduğu için çok özendim. :(

#265 - Aralık 30 2010, 02:00:22

Milletin ne söylediği neden bu kadar ilgilendiriyor seni ..
Bak arkadaşım kendin ol , düşüncelerini sabitle kendini tanıt herkese sana laf gelmez
beden gereksinimlerini karşılarken sorun olmuyorda ( yemek , içmek , sçmak )
Cinsel gereksinimini karşılayınca mı sorun oluyor.

Film esnasında öpüşme elleşme koklaşma çıktığındaki zihniyet
Şunu alıp çatır çatır bi o duvarda bi bu duvarda ... off

Zihneyete  dürüstlüğü erdemliği saygıyı sorumluluğu öğretin..

Birde şu var .. Yatmış kadına orspu deniyor
Evlenip boşanıp kadınada dul deniyor
Belgeli olunca mı adı değişiyor
=Dip Not: erkekleri or.puluk konusunda hiç bir kız geçemez ...

#266 - Aralık 30 2010, 10:14:02
Kimseyi tanıyamıyorum. Daha doğrusu kendimi tanıyamıyorum . Ben kimimki sizleri tanıyayım.

Hem zina yapmış hem bir bakireyle evlenme hayali kuran kişi islâmı baz alıyorsa "Zina yapan erkek , zina yapan bir kadınla" evlenmeli, değil mi ?
Ya da bu kişi ahlâkî kuralları temel alıyorsa o halde kendi de bu konuda "ahlâklı" olmalı.  Yani kendi de evlilik harici bir ilişki yaşamamalı.
Yok ama hem evlenmeden önce istediğimle birlikte  olurum ama evleneceğim kişi bakir/e olsun derse, orda bir çelişki, bir bencillik vardır. Bu ne dinine ne de ahlâkî kurallara uygundur.

sonuna kadar katılıyorum benim en sevmediğim olaydır erkek yapınca elinin kiri çapkın oluyor kadın yapınca or..... oluyor ben buna karşıyım dinde kadın erkek bu konularda eşittir kadın yapsada zinadır erkek yapsada
#267 - Aralık 30 2010, 10:48:23
Gözlerimizden deniz akıyor kapkara... (21 mayıs 1864)

derjavin

Ayyyh 'dinimize' uygun değilmişşşş.  :)
Afhsdajhfkajsgasdgads. Bi git ya.
Batı özentiliğiyle alakası yok. Biraz mantıklı düşünen insan bunu anlayabilir.
Her b.ku batıya yormanıza da bayılıyorum.

Eğer bana söylüyorsanız bunu ben orda ironi yapmıştım. Bu konuyla ilgili diğer mesajlarımı okursanız esas düşüncelerimi öğrenmeniz mümkün.
Fakat bana söylemediyseniz bu mesajı da üstünüze alınmayın. 
#268 - Aralık 30 2010, 11:44:11

Hep beraber patlayalım kızlar erkekler evlenemesin oh yes.
#269 - Aralık 30 2010, 13:34:05
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Hımm bacak arasındadır namus , beyinde değil kesinlikle. Zar çok önemlidir. Vajinasında zarı olmayanın, kulak zarlarını da deleceksin ki kıymetini anlasın kaybettiği minicik damarsı yapıların değerini.

Kriterleri olan tek değişkene bağlı bir olay mı lan bu ?
#271 - Mart 23 2012, 00:15:22
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

İslam'a göre zina yapan kişi zina yapmayan birisiyle evlenemez. Kesinlikle haramdır. Şayet bunu bilmiyorsa ve öğrendikten sonra gerçekten tövbe ederse ve bir daha yapmazsa evlenebilir. Neyse konumuz bu değil. Yukarıdaki bazı yorumlara idi bu.

Benim namus kriterim; benim dikkat ettiğim ölçüde dikkat eden bir hanımdır, benden kötüsünü asla kabul etmem..
#272 - Mart 23 2012, 02:03:17
« Son Düzenleme: Mart 23 2012, 18:45:36 Gönderen: etc. »
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

bu konu hakkında geçenlerde söyledim, şimdi de söylüyorum.

son zamanlarda sosyal medya ve bu sosyal medyada popüler olan kişilerin etkisiyle  bekaret mevzuunda büyük ilerleme katedildi. kadının, erkek gibi cinsel özgürlüğünü yaşaması gerektiği günden güne kişiler üzerinde belli bi mantık düzlemine oturtulmaya çalışılıyor, bu güzel bi durum. ancak, bekareti, kadının seks özgürlüğünü vs hatun düşürmek için kullanan bi dolu adam da piyasada dolanmaya başladı. ''ben de kadının seks özgürlüğünü savunuyorum, hep sevişsinler, karışmayalım'' ayağına çevre yapmaya kasan kişiliksiz dallamalarla doldu etraf. sorsan sevgilisinin önceden seviştiği adamı ve sevgilisini bir kaşık suda boğucak ama iş sosyal medyada yorum yapmaya gelince ''namus bacak arasında değil beyindedir!!'' diyebiliyor. olm niye bu kadar yavşak oldunuz siz lan? karı düşürmek uğruna nedir bu ikiyüzlülük? bu kadar mı çaresizsin, bu kadar mı yüzüne dönüp bakan yok?

azıcık gururlu olun lan, adam olun abi. bir şeyi savunuyorsan onu tam savun ya da ben buyum diyerek kenara çekil, en azından dürüstsün diyelim. yapmayın şunu harbi komik oluyor.
#273 - Mart 27 2012, 13:43:42
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

İnsanları zinaya yönlendirmek çok mu güzel bir şey Tylers? Herkes birbirine girsin, ahlak diye bir şey olmasın, haya perdesi yırtılmayı bırak kornişten sökülüp atılsın. Sen burda istediğin gibi ahlaksızca yorumlar yap, çoluk çocuk se ks ile yatıp kalksın, daha döllenmeden haberi olmayan bebeler kürtaja gitsin. Kimisi çocuğu tuvalete bırakıp üstüne sifon çeksin. Gençler kız düşürmeyi, kızla yatmayı bir b.ok zannetsin. Hayatını onun üzerine kursun hatta. Sonra kız düşüremeyince "bu da hayat mı lan, millet ne kızlara kayıyor mına koyim" diye isyan etsin. Toplumda ahlak çöksün, herkes se ks yapsın, genelevler adım başı açılsın. Kimsenin se ks özgürlüğü kısıtlanmasın.

Bu mu istediğiniz hayat? Eğer harbiden buysa ben böyle hayatın mına koyim.

Yok ironi yapıyorsan eğer ironi sınırlarını da zorluyorsun. Senin bu sözlerini ağzında salya, burnunda sümükle bekleyen binlerce dangalak var. "Panpa adam çok güzel konuşmuş ya, bence de böyle olmalı" demek için milletin ağzına bakan ök.üzler var.

Attığın her adımdan, söylediğin her kelimeden, sebep olduğun her şeyden sorumlusun. Bunu unutma..
#274 - Mart 28 2012, 03:28:57
« Son Düzenleme: Mart 28 2012, 03:30:37 Gönderen: etc. »
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Ya da bu kişi ahlâkî kuralları temel alıyorsa o halde kendi de bu konuda "ahlâklı" olmalı.  Yani kendi de evlilik harici bir ilişki yaşamamalı.
Yok ama hem evlenmeden önce istediğimle birlikte  olurum ama evleneceğim kişi bakir/e olsun derse, orda bir çelişki, bir bencillik vardır. Bu ne dinine ne de ahlâkî kurallara uygundur.

Nâmus iki bacak arasında değil, benim anlayışım da bu yönde.

sonuna kadar katılıyorum benim en sevmediğim olaydır erkek yapınca elinin kiri çapkın oluyor kadın yapınca or..... oluyor ben buna karşıyım dinde kadın erkek bu konularda eşittir kadın yapsada zinadır erkek yapsada

Ooo çok haklılar abi.
#275 - Mart 30 2012, 14:59:31

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.