Alternatifim Cafe

Pokemon Ve Çocuklar

Discussion started on Aile, Çocuk Eğitimi ve Gençlik Sorunları

Son zamanlarda reyting ve daha fazla para kazanmak için ( sizlere hiç sorulmadığına inandığım ) bazı tv kanalları - gazeteler pokemon çılgınlığı başlattılar...

Benim ikibuçuk yaşında bir kızım var.Malum tv. seyretmesini engelleyemiyoruz.Bundan iki ay öncesinde Teletubbies ve Ayı Vinnie gibi dostluk - arkadaşlık üzerine çizgi flimleri daha çok izlerken şu anda pokemonu daha fazla izler oldu.

İşin kötüsü ben bir baba olarak Pokemon'un bir şiddet içeren çizgi film olduğuna inanıyorum.Bir iki yıl öncesinde VOLTRAN tarzı çizgi flimlerin şiddet içerikli oldukları için yayından kaldırıldığını biliyorum.

Bu fikre nasıl sahip olduğuma gelince :
Bir hafta önce yine pokemonu çok izleyen bir akraba çocuğuyla 3 gün geçiren kızım,oyuncak ayı,kaplumbaga,tavşan'ları havada birbirine vuruyor ve POKEMON-PİKACCUUU-EEEEŞŞŞŞ gibi bağırıyor...Ne zaman görsem daha önceden asla yapmadığı bu hareketleri tekrarlıyor...

Bir haftadır işe geç gitmek pahasına hergün Pokemon'u izledim.Gerçekten şiddet içeriyor...

Birbirini yakan,havada çarpışan,suya atan vs....görüntüler....

Ben psikolog değilim.Bu yüzden sadece kendi düşüncemden dolayı da Pokemon Şiddet içeriklidir,diyemiyorum......
Bana bu konuda bir cevap verebilirseniz çok sevinirim....
Eğer sizlerde benimle aynı kanıya varırsanız,lütfen biran önce birşeyler yapalım.......
Yoksa para va reyting uğruna çocuklarımızı şiddete alıştırmayalım....

alıntıdır....
#1 - Eylül 12 2006, 18:11:57
"Kücük seylere gereginden cok önem verenler, elinden büyük is gelmeyenlerdir."

pokemon kalkalı baya oldu diye biliyorum ben ?

şimdi cadılar moda esas tehlike onlarda bu medya olduğu sürece tartışmanın bize faydası olmaz ama çocuklarımıza hakim olabilirsek ne mnutlu biz<e

tşkler konu için :okey
#2 - Eylül 15 2006, 21:11:21
:bite
60 Ziyaretçi, 27 Üye ( 10 Gizli)

tşkkrlerr paylaşımınn içinn..:okey
#3 - Ekim 15 2006, 20:57:23
İMZA.

rica edrim...ilgilenmeniz yeterli...
#4 - Ekim 28 2006, 21:14:17
"Kücük seylere gereginden cok önem verenler, elinden büyük is gelmeyenlerdir."

ya pokemon güzel bir çizgi film di yaa ama kaldırdılar heralde öle hatırlıyorum
#5 - Temmuz 16 2008, 12:11:03
Boğulmak değil korkum inan nefes alamamak
Rüyayı gerçek etmenin kolayı uyumak
Bir şeyi çok isteyip de hiçbir zaman alamamak
Hayat çocukken oynadığım kırık bir oyuncak

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.