Alternatifim Cafe

Küçük Çocuklar Neden Pop'tan Başka Müzik Dinlemezler?

Discussion started on Müzik Genel

Any_one

Pop müzikte acı işlenmez, işlenirse sahtedir. Herşey havadadır, boştur. Sözleri hep hopşinanay sözlerdir. Dünya boş eğlendir.
Hayatta daha bazı şeyleri farketmemişler pop dinler genelde. Çocuklar da öyledir işte. Ama bazıları küçüklükten anlar müziğin kendisini. Hangi tarzda olduğunu bilmese bile rock-metal şarkılarıyla büyümüştür, onlara hayran kalmıştır ama elinde imkan olmadığı için araştırıp hayranlık yapamamıştır. Onlar da büyüyünce aramaya çalışırlar kulaklarındaki minik ezgilerin sahibini. Evet ben onlardanım mesela, arıyorum hala. Bazılarınında aile kültürlerinden gelir. Jaz dinleyen bir ailenin çocukları onu dinler, mesela evde abla veya abi varsa rap dinliyorsa o da özenir başlar dinlemeye. Bazıları da kendi süzgecinden geçirir duyduklarını daha o yaşta istediğini beğenir, dinler.
Hem sadece pop dinlemezler onlar hiphop da dinleyen vardır. Küçüklükten adamıştır kendini. Benim küçüklüğümde de poptansa hiphop dinlerdim ben. Sözlerde fazla fark yok yine hopşinanay ama hoş müzik.
#126 - Ekim 06 2008, 23:01:07
« Son Düzenleme: Ekim 06 2008, 23:23:53 Gönderen: Darque Ash »

Televizyonda hep pop gördükleri için olabilir.
#127 - Ekim 07 2008, 20:02:53
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

Rap'de ve Rock'ta çok argo ve değişik dillerdeki kelimeler var, anlamadıkları içindir.
#128 - Ekim 29 2008, 22:27:01

çocuk olduğu için ne güzel ne saçma aklı ermiyor
bence
zaten nefret ederim çocuklardan=P

pop kolay geliyordur onlara
#129 - Ekim 30 2008, 17:43:01

benim Kardeşim 8 Yaşında Emre Aydın Dinliyor .. :D:D

emre aydın da pop zaten
#130 - Ekim 30 2008, 17:44:39

daha eglenceli oluyordur herhalde zipliyorlar daha cok ayak uydurmak daha kolaydir
#131 - Kasım 01 2008, 14:54:49
Ya tutulacak kadar yakn ol,yada unutulacak kadar uzak ol...!

onlara ne dinletirseniz onu dinler de ondan..

çünkü çoğu müzik kanalları pop çalıyor ve çocuklar sabahtan akşama kadar bu müziği dinliyorlar.. daha sonra da müzik anlayışları bu oluyor ve müziğin bundan ibaret olduğunu düşünüyorlar dolayısıyla bunu dinlemeye devam ediyorlar..

örn: bnm bi kuzenim rapçi ve küçük kardeşi abisinin dinlediği müziği duyuyor, bunu dinliyor.. 6 yaşında ama ceza şarkılarını ezbere biliyor..

ben de yeni doğan yiğenime bnm cd leri dinletcem bakalm nolcak xD
#132 - Kasım 22 2008, 21:54:12
FeeLiN' the bLaNks..

Pop müzikte acı işlenmez, işlenirse sahtedir. Herşey havadadır, boştur. Sözleri hep hopşinanay sözlerdir. Dünya boş eğlendir.
Hayatta daha bazı şeyleri farketmemişler pop dinler genelde. Çocuklar da öyledir işte. Ama bazıları küçüklükten anlar müziğin kendisini. Hangi tarzda olduğunu bilmese bile rock-metal şarkılarıyla büyümüştür, onlara hayran kalmıştır ama elinde imkan olmadığı için araştırıp hayranlık yapamamıştır. Onlar da büyüyünce aramaya çalışırlar kulaklarındaki minik ezgilerin sahibini. Evet ben onlardanım mesela, arıyorum hala. Bazılarınında aile kültürlerinden gelir. Jaz dinleyen bir ailenin çocukları onu dinler, mesela evde abla veya abi varsa rap dinliyorsa o da özenir başlar dinlemeye. Bazıları da kendi süzgecinden geçirir duyduklarını daha o yaşta istediğini beğenir, dinler.
Hem sadece pop dinlemezler onlar hiphop da dinleyen vardır. Küçüklükten adamıştır kendini. Benim küçüklüğümde de poptansa hiphop dinlerdim ben. Sözlerde fazla fark yok yine hopşinanay ama boş müzik.

çünkü pop müzik 0-12 yaş arası çocuklara hitabendir
ikinizede katılıyorum Rock müzik en iyisidir pop müzik cidden aptallaştırıyor pop küçük çocuk müziği yaş ilerledikçe daha güzel daha derin müzik tarzlarını keşfettikçe pop bırakılıyor doğrusuda bu ben çocukların pop dinlemesinden yana değilim gerçekten salaklaştırıyor linkin park türü rock sanatcılarının hayranıyım Rock Ebediyen !!!
#133 - Kasım 26 2008, 21:37:11

Çocuğun dili rock, hiphop, rap türü müziklere dönmüyo naapsın.oda pop dinliyo.melodiye uyum sağlıyo yarısınıda uyduruyo  zaten  bi yerlerinden. (6)
#134 - Aralık 23 2008, 17:51:27
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

wala bnm tanıdıklarım dinlio :D:D kuzenim olur kendisi
#135 - Ocak 15 2009, 19:02:51
Dünyanın havası yaramadı bana...Ben soldukça boğdular,ben gürledikçe yağdılar...

7 yaşındaki çoçuk gidip de metal dinlemez. Çünkü rock hala bazı insanlara sert geliyor. Çocuklara da sert geliyordur.

6 yaşımda metallica dinleyen biri olarak buna katılmıyorum ve ailenin büyük etkisi olduğunu düşünüyorum,

abim rock dinlerdi, rock müzik çok hoşuma giderdi, benim de bütün çocukluğum rock ve metal müzikle geçti ... etrafımda abisi ablası rock dinleyen arkadaşlarım da küçüklüklerinden beri dinlerler..

bu arada akılları ermez falan da demeyin, 3.5 yaşına ritim duygusu olan, eline 2 tane küçük sopa alıp metallica şarkılarna ritim veren veletler var :D
#136 - Şubat 07 2009, 22:09:25
One man's trash is the next man's treasure,
One man's pain is the next man's pleasure...

Sizin de hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama bugün benim birşey çekti. İlkokul çocuklarının dinlediği müziklere dikkat ettim de sadece Petek ablaları İsmail Yk abileri falan... :D Mesela ben hiç Duman, Özlem Tekin veya Ceza hayranı çocuk görmedim.  :Ç
Nedense ilkokul bitince diğer türlere doğru geçiş yaparlar.  :yah
Bunun nedeni ne olabilir, niye bu çocuklar Petek, Gülşan hastası?  :sizo
bende ortaokul çocuguyum ceza yı biliom
#137 - Şubat 08 2009, 00:01:22

çünkü onlarda anlam ve kalite kavramı yoktur.kulaklarına ne hoş gelirse onu dinlerlerki buda bariz pop müziktir.popta bi hareket bi canlılık vardır onlara göre bu onları eğlendirir.ama büyüdükçe kendilerine göre bi kalite seçip yüzde 80 ni poptan vazgeçer...
#138 - Şubat 08 2009, 01:35:26
Senin aşk dediğin lanet olası bir kapıyı vurup çıkana kadarmış...Senin aşk dediğin hesapsızca kitapsızca ve de en önemlisi gurursuzca yarı yolda bırakmakmış...Şimdi hiç ardına bile bakma... uğurlar olsun,hiç düşünme! Ben yeri gelir kitapsızlarıda severim!!!

küçük çocuklar tv izler çünkü yani bşka alternatifleri yoktur şarkının ritmidir onlar için önemli olan...
#139 - Mart 01 2009, 18:31:40
kalbinin kırıldığını görmeye dayanamam derdin hep..merak ediyorum kırarken gözlerini mi kapattın...???

söylemene hiç gerek yok anlıyorum gözlerinden ben bildiğim benim dediğim kalbini eller çalmış..!!!

nedenini bilmiyorum ama bir zamanlar bende pop dinlerdim
ilkokul bitince rape kesin bi dönüş yaptım bi daha da bırakmadım başka hiç bişeye de dönmedim
hiç aklıma nedeni gelmemişti şimdi düşünüyorum da
NEDEN?

ama cevabı bulmak o kadar zor değil
pop küçüklere göre daha anlaşılır
rapi anlamak çok zor zaten onlar için
rockda pek ilgi çekici gelmiyo olabilir...
#140 - Mart 13 2009, 13:25:41
!!м¢ℓiк sαgσ giвi ρLαувα¢к уαραηLαя∂αη нєρ υzαк кαLмαктıя!!

Çünkü,sözler basit ve aklıda kalıcı.
Müzikte zaten çoğu şarkıda hareketli oldugundan çocukların dikkatini çekiyor .
#141 - Mart 21 2009, 16:16:21
Yeah, we're fucked!

bizzat kardeşime sordum en doğruyu o söyler diye düşündüm.. hareketliymiş oynamak için idealmiş bide yıkıldığım cümle " popçular yakışıklı oluyo"  :Ç  (11 yaşında)
#142 - Mayıs 15 2009, 18:24:16
Geç içime kainat, ben korurum seni..

8 yaşında kız kardeşim var ceza hayranı şarkılarının bazılarını ezbere biliyo...büyüklerinin etkisi olduğunu düşünüyorum
#143 - Mayıs 15 2009, 18:30:17
Senden başkasının sesi değmesin diye kulaklarıma, sağır dakikaların koynuna bıraktım kendimi..
Başka gözler değmesin diye gözlerime,kör bakışların lekesizliğine sığındım..

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.