Alternatifim Cafe

Akrepteki Bilgisayar Ağı...

Discussion started on Lüzumsuz Bilgiler

menewse

Yeni!

Çölde yaşayan kum akreplerinin gözleri hemen hemen hiç görmez. Buna karşın her bir ayağının ucunda bulunan ve "milimetrenin milyonda birinden daha küçük titreşimlere" yol açan hareketleri bile tespit eden algılayıcıları sayesinde avlarını kovalayabilir ya da düşmanlarından kaçabilir.
Kelebek konması gibi, akrebin yakınındaki en ufak bir hareket kumda titreşim dalgası oluşturur. Her iki dalganın yayılma hızları farklıdır. Akrep bu iki dalganın kendisine ulaşma süreleri arasındaki farktan Ava olan mesafesini belirler. Avdan yayılan düşük hızlı dalganın, akrebin ava en yakın algılayıcısı ile en uzaktaki algılayıcısına ulaşmasından da avın hangi tarafta olduğu tam olarak belirlenir. Hatta bu son iki sinyal akrebin tam bir hesaplama yapabilmesi için biraz geciktirilir. Ancak bu geciktirme süresi bile göz açıp kapama süresinden bile kısadır. Nitekim iki sinyal arasındaki fark saniyenin beş yüzde biri kadar ise akrep saldırı için bir an bile beklemez.


Akrebin bir saniyede yüzlerce defa tespit ve hesaplama yapan alıcıları adeta bir bilgisayar ağı gibi işler. Bir bilgisayarın, hatta bilgisayarın tek bir işlemcisini yapan tasarımcısının varlığı nasıl inkar edilemiyorsa, akrebinde bir tasarımcısı olduğu o kadar aşikardır. Bu tasarımcı bütün canlıları yönlendiren, yapmaları gereken şeyleri onlara ilham eden Allah'tır.

#1 - Ağustos 27 2006, 17:41:16
« Son Düzenleme: Ağustos 29 2006, 01:36:21 Gönderen: Begüm[dsy] »

C_R_A_Z_Y

MUHTESEMLİĞE BAKIN YA...ALLAH IM YARATTIGIN VE YARATMADIKLARIN İCİN SANA BİNLERCE SÜKÜR OLSUN...
#2 - Ağustos 27 2006, 17:53:56

tatlicadi

ay akrepmi muhteşem marifeti öle
 (6)
#3 - Ağustos 28 2006, 06:15:36

MUHTESEMLİĞE BAKIN YA...ALLAH IM YARATTIGIN VE YARATMADIKLARIN İCİN SANA BİNLERCE SÜKÜR OLSUN...
canım çogg haklısın..........

saol bilgiler için evil.........
#4 - Ağustos 28 2006, 18:37:09
A&A         Seni ÇOK seviyorum!!!!                       asenaa....

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.