Alternatifim Cafe

Msn Space'me nasıl müzik koyabilirim? Media player ile deniyorum olmuyor

Discussion started on Teknik Servis

Şimdiden saolun arkadaşlar...
#1 - Ağustos 24 2006, 18:38:10
« Son Düzenleme: Ağustos 28 2006, 14:31:06 Gönderen: therockula »
world is not the same...

yaf herkesin spacede görüorum artık nası olcak yardım lütfen :icon
#2 - Ağustos 25 2006, 16:31:05
world is not the same...

MSN Alanınıza (MSN Spaces), aşağıda sıralanan adımları takip ederek küçük boyutlu bir Windows Media Player koyarak istediğiniz videoları görüntüleyebilir veya şarkıları dinletebilirsiniz.

1) Öncelikle alanınıza girdikten sonra sayfanızı düzenleyebildiğiniz ana sayfanın adresinin (linkinin) yanına &powertoy=musicvideo kodunu yazın ve ardından Enter tuşuna basın.
2)Sayfa yenilendikten sonra sayfanın sağ tarafında bulunan,Customize tuşuna tıklayın.
3)Bu aşamadan sonra sayfanın sol tarafında bulunan Modüles butonuna tıklayın ve açılacak olan pencereden Power Toy: Windows Media Player yazısının yanında bulunan Add yazısına tıklayın.
4)Bu aşamadan sonra sayfanın sağ tarafında bulunan Save butonuna tıklarsanız oluşturmuş olduğunuz Windows Media Player’ın ayar penceresiyle karşılaşacaksınız.
5)Bu aşamada ise URL yazan kısma aşağıda belirtilmiş uzantılardan birine sahip görüntülemek istediğiniz video veya dinletmek istediğiniz parçanın linkini yazın ve ardından Save tuşuna basın.

ÖNEMLİ NOT:Windows Media Player’ın desteklediği uzantılar şu şekilde; wav, avi, wma, wmv, mpg, mpeg, mp3
bu uzantılardan başka uzantı desteklemez.

Peki Media Playera Nasıl URL Bulacaksınız?

Çoğu arkadaş MSN alanına koyduğu Media Player'da çalmak üzere bir şarkı URL'si arıyor. Aslında önceki yazılarıma şöyle bir göz atmış olsaydınız, aradığınız linke nasıl ulaşacağınıza dair bilgi sahibi olabilirdiniz. Öncelikle linkimizi bulmak amacıyla aramayı gerçekleştireceğimiz www.google.com.tr adresine giriyoruz. Bu aşamadan sonra karşımıza çıkan arama penceresine;
filetype: mp3 Aradığınız Parçanın İsmi
şeklindeki yazının Aradığınız Parçanın İsmi kısmını değiştirerek aramamızı gerçekleştiriyoruz (örneğin: filetype: mp3 cambaz). Yalnız burada dikkat etmeniz önemli bir nokta var ki o da filetype: yazdıktan sonra bir boşluk bırakmanız gerektiği. Eğer bunu yapmazsanız aramanız sonuçsuz kalacaktır. Mp3 dışında Media Palyer'da çalabileceğiniz başka dosyalar aramak istiyorsanız, yukarıdaki yazıdaki mp3 yerine wav, avi, wma, wmv, mpg veya mpeg yazabilirsiniz.
Herhangi bir şekilde aradığınız parçaların linkine ulaşamaz ve yine de herhangi bir parça çalmak isterseniz, www.google.com.tr adresine girerek şu şekilde arama yaparak birçok bağlantıya ulaşabilirsiniz;

fileytpe: mp3

Aradığınız linki bulduktan sonra, sayfanızdaki Media Player'ın URL kısmına bu linki yazarak "Save" tuşuna basıyorsunuz ve şarkınızı başarıyla çalmaya başlıyorsunuz.

ÖNEMLİ NOT:Bulduğunuz URL uzantıları şu şekilde olmalı; wav, avi, wma, wmv, mpg, mpeg, mp3

Peki Aradığınız Şarkının URLsini Bulamazsanız Ne Yapmalısınız?

Evet arkadaşlar artık istediğiniz şarkının url'sini kendiniz yaratabiliceksiniz.yapmanız gereken tek şey http://www.uploadhut.com/ sitesine girmek ve gözat butonundan şarkınızı seçmektir.şarkınızı seçtikten sonra UPLOAD FİLE butonunu tıklamaktır.upload bittikten sonra size url verecektir.ordan urlyi kopyalayarak msn spaces alanınızdaki media playera ekleyebilirsiniz.

Örnek şarkı URL'leri

1)Anastacia-SickAndTired
mms://wm.sony.global.speedera.net/wm.sony.global/Anastacia/Anastacia_SickAndTiredVidFull_300.wmv
2)DestinysChild_LoseMyBreath
mms://wm.sony.global.speedera.net/wm.sony.global/DestinysChild/DestinysChild_LoseMyBreathVidFull_300.wmv
3)Kelis-Milkshake
mms://a1849.v0326f.c326.g.vm.akamaistream.net/7/1849/326/3fa2bc4a/bmgent.download.akamai.com/326/aristarec.com/kelis/video/milkshake_300.wmv
4)MADONNA-Dont-tell-me
mms://a1129.m.akastream.net/7/1129/1267/v001/www.srswowcast.com/media/watch/wow_music_videos/MADONNA/Dont-tell-me-300k.wmv
5)Beyonce-Me Myself and I
mms://218.185.85.38/cvwclf/674566210112.wmv
6)Usher-My boo
mms://a118.v0326e.c326.g.vm.akamaistream.net/7/118/326/414b47ae/bmgent.download.akamai.com/326/zombalabelgroup.com/usher/video/my_boo_300.wmv
7)Jennifer Lopez-Get Right(Remix)
mms://wm.sony.global.speedera.net/wm.sony.global/JenniferLopez/JenniferLopez_GetRight_RemixVidFull_300.wmv
8)Dido-thank you
mms://a190.v03266.c326.g.vm.akamaistream.net/7/190/326/3d7f87b4/bmgent.download.akamai.com/326/aristarec.com/dido/video/thank_you_100.wmv
9)Greenday -American idiot
mms://wm.wbr.com/greenday/greenday_american-idiot_300.wmv
10)alicia_keys-you_dont_know_my_name
mms://a794.v0326a.c326.g.vm.akamaistream.net/7/794/326/3fbd116e/bmgent.download.akamai.com/326/jrecords.com/alicia_keys/video/you_dont_know_my_name_300.wmv
11)shakira la torta
mms://wm.sony.global.speedera.net/wm.sony.global/Epic/Shakira/Shakira_LaTorturaVidFull_300.wmv
Jennifer Lopez - No me ames ( klip )

yukardaki alIntı metin..

takIldıgın yer OLursa söLe
Şurayı yapamadım anlamadım dea Yardımcı OLarım d;))
#3 - Ağustos 25 2006, 20:24:54

══════════════════════════
- SerCs - MerFe - DiLa - CanaN - ViceZa - Mc DeviL - TuuCeM - zenciri - Ebru - Mc NighT - FataLFeaR -   ███████████████████████████

çooooook saolasın denicem bu akşam yapamazsam mıymıntılık yaparım zaten hihi :)) tekrar saol ;)
#4 - Ağustos 26 2006, 22:26:42
world is not the same...

oldu ya çooooooooook teşekkürler saolasın yer6  :))
#5 - Ağustos 26 2006, 23:16:56
world is not the same...

delikadir

yauv ben şarkıyı kendim upload ettim ama 3 tane lin çıktı en alttakini alıcam demi http://uploadhut.com/view.php/106258.mp3 bu en alttaki ve aldım ama olmadı bi beceremedim ya  :vur :vur :vur
#6 - Ağustos 26 2006, 23:36:29

http://www.uploadhut.com/upload/106258.mp3 direk Mp3 Link i Lazım yani şu yandaki

senin werdigin görüntüleme sayfası gibi bişey e benziyo htm sayfasına yönlendiriyo d:Ss
benım verdigim link i dene bi d:))
#7 - Ağustos 26 2006, 23:46:52

- SerCs - MerFe - DiLa - CanaN - ViceZa - Mc DeviL - TuuCeM - zenciri - Ebru - Mc NighT - FataLFeaR -   ███████████████████████████

delikadir

Allah senden razı olsun ya valla içimden söliyom çok sağol çooo....k teşekkür ederim ya çoook sağol   :cicek :cicek :cicek :cicek :nolur :nolur :nolur
#8 - Ağustos 27 2006, 00:25:16

burası benim konum tamam maaaaa ihihihihihihiih.saolun arklar :)) :))
#9 - Ağustos 28 2006, 13:27:23
world is not the same...

delikadir

pardon bacım bi daha olmaz  :muhah bu arada arkadaşlar derken beni de katıyon herhalde  [:D] bişe değil canııım asıl yer6na teşekkürler eder saygılarımızı sunarız  (6)
#10 - Ağustos 28 2006, 13:30:04

gerçekten çok teşekkür ederim ben media player koydum ama ilk anlattığın yöntemle url bulamamıştım
ama bu sefer olcak galiba :okey
#11 - Ağustos 29 2006, 21:10:34
ђєгşєא๔є ๒เгคz รєภ שคгรıภ

ђєรคקรızςค кเtคקรızςค,
๒เг ç๏ςยğยภ ๓ครย๓
รєשเภçlєгเ ﻮเ๒เ ﻮüภคђรızςค  אคlคภรızςค,๔๏lคภรızςค, รєภเ รєש๔เ๓ ๒єภ ๔єlเкคภlıςค...

yer6 ya ettim zaten teşekkürlerimi [:D] bende ilk yolla bulamamıştım url 2. ile rahat oldu :))
#12 - Ağustos 30 2006, 00:40:31
world is not the same...

ne güzel
herkes Mutlu ve Mesut d:DD

pişiciK degiLs
sateN açıKlama [ç]alıntı idi d:DD

kos koca metinde lazim Olan tek şey " &powertoy=musicvideo  " idi d:DD

#13 - Ağustos 30 2006, 07:13:46

ne güzel
herkes Mutlu ve Mesut d:DD

pişiciK degiLs
sateN açıKlama [ç]alıntı idi d:DD

kos koca metinde lazim Olan tek şey " &powertoy=musicvideo  " idi d:DD

ya bu url yi buluyo fakat o boşluğa kopyaladığım zaman çalmıyo :alala
#14 - Ağustos 31 2006, 21:09:34
ђєгşєא๔є ๒เгคz รєภ שคгรıภ

ђєรคקรızςค кเtคקรızςค,
๒เг ç๏ςยğยภ ๓ครย๓
รєשเภçlєгเ ﻮเ๒เ ﻮüภคђรızςค  אคlคภรızςค,๔๏lคภรızςค, รєภเ รєש๔เ๓ ๒єภ ๔єlเкคภlıςค...

d:Ss

Spaceni  duzenLeme yaptıgın sekiLde acacaksin
Adres kısmına
var oLan adresin sonuna" &powertoy=musicvideo " buNu ekliyeceksin
" GİT" veye " ENTER" diyeceksin sayfa yenilenecek

O zaman Media Player ekLemen icin ozeLLık in acıLmış OLması gerekir.
d:Ss
yanLız Msn SPaceLer
Msn Live SPace OLmaya başLadı d:Ss
işler karıŞtı d:DD
#15 - Eylül 01 2006, 12:14:37

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.