Alternatifim Cafe

Macos Hakkında

Discussion started on Macos İşletim Sistemi

1) Mac Türkiye'den nereden alınır?
Mac almak Türkiye'de PC almak kadar kolay değildir, yırtındığı halde Mac alamayanlar da vardır.  Türkiye'deki tek Mac temsilici Bilkom'dur ve Koç grubu bünyesindedir. Bazı büyük Arçelik bayilerinde Mac görebilirsiniz, göremeseniz de broşür isteyip, getirttirebilirsiniz.  İnternette de çok Mac satan yer yok, fakat www.estore.com.tr yi tavsiye edebilirim, bilimum kredi kartı geçmekte olup, mac almanın zor olduğu ülkemizde epey kolaylık göstermişler, ben de zaten oradan aldım.

2) Hangi Mac alınır?
Mac'ler PC'lere göre pahalı aletler gibi gözükse de markalı büyük PC üreticileri ile çok fiyat farkı yoktur. Toplama PC fiyatına Mac arıyorsanız, Mac mini var, External CD-Rom'dan daha küçük olduğu halde tüm bir PC kasasındaki herşey içinde vardır ve fiyatı 600 euro'nun altındadır. Sadece kasa kısmı bu, usb klavye mouse ve monitör'e de ihtiyacınız var, bunları PC firmalarından alırsanız çok daha ucuza mal edersiniz. +150 dolara bile işi kurtarırsınız, Mac'in sadece klavyesi o fiyata gelmektedir

3) Mac Türkçe destekler mi?
Türkçe Macos vardır, Mac ile birlikte gelir, ya onu yüklersiniz, ya da içinde ingilizcesi vardır, ona Türkçe bazı dosyalar eklersiniz.
Türkçe desteği:
ftp://ftp.bilkom.com.tr/Apple/Bilko...Support.pkg.sit
Türkçe fontlar:
http://www.photoline.com.tr/download/TurkceFontlar.sit
#1 - Şubat 20 2006, 22:35:00
İmza kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.