Alternatifim Cafe

Son Osmanlı İmirzalıoğlu..

Discussion started on Magazin

İstanbul'un işgaline ışık tutacak olan 'Son Osmanlı-Yandım Ali'nin çekimleri sürüyor.

Kenan İmirzalıoğlu ile Cansu Dere'nin başrol oynadıkları 'Son Osmanlı- Yandım Ali', Yeşilçam'da 40 yıl önce büyük ilgi gören tarihi film akımını başlatmaya hazırlanıyor.

Birinci Dünya Savaşı'nın son günlerinde Osmanlı Devleti'nin iç yapısına ve İstanbul'un işgaline ışık tutacak olan 'Son Osmanlı-Yandım Ali'nin çekimleri sürüyor. En can alıcı sahnelerinden birinin; Yandım Ali ile Mustafa Kemal Paşa'nın karşılaşması olacağı söylenen proje; Türk Sineması'nda dönem filmleri devrini yeniden başlatmaya aday görünüyor. Yaklaşık 40 yıl önce çekilen 'Bir Millet Uyanıyor', 'Allahaısmarladık', 'Vurun Kahpeye' ve 'İngiliz Kemal' gibi yakın tarihi ele alan filmleri bir akım haline getirmesi beklenen 'Son Osmanlı'nın yapımcısı Mehmet Soyarslan, "Bu filmler milli birliğimize büyük katkı sağlayacak" diyor.

ATATÜRK BEYAZPERDEDE
Atatürk'ün 37 yaşındaki halinin beyazperdeye yansıyacağı 'Son Osmanlı-Yandım Ali', Suat Yalaz'ın aynı adlı çizgi romanından sinemaya uyarlandı. Okulların tatil olacağı şubatta vizyona girmesi planlanan ve şimdilerde çekimleri devam eden filmi Mustafa Şevki Doğan yönetiyor. Mehmet Soyarslan'ın yapımcılığını üstlendiği projenin senaryosu ise Baykut Badem ve Suat Yalaz'a ait.

ÇEKİMLER SÜRÜYOR
'Son Osmanlı-Yandım Ali'nin çekimleri geçtiğimiz hafta Tarabya'daki Alman Konsolosloğu misafirhanesinde başladı ve şimdilerde Bahçeşehir'deki Orman Fakültesi'nde devam ediyor. Kenan İmirzalıoğlu filmde; 'Yandım Ali'yi canlandırırken Cansu Dere onun bir türlü kavuşamadığı sevgilisi Defne rolünde. Filmin bir diğer başrol oyuncusu ise Defne'nin kocası Dimitri rolündeki John Baker. Baker, tiyatro yazarı ve çevirmenlik yapıyor. Son olarak Ayşe Kulin'in romanlarını tiyatro oyununa dönüştürmenin çalışmalarıyla ilgileniyor.
#1 - Ağustos 14 2006, 19:47:21
Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret edemeyen insan, yeni okyanuslar keşfedemez....

yakışmışta haaaa.

zaten bu adam çok hoşuma gidiyor...

yakışıklı adam haaa..... :Ç
#2 - Ağustos 14 2006, 21:11:23
A&A         Seni ÇOK seviyorum!!!!   

asenaa....

yasak aşk

çok tatlı olmuş imirzalıoğlu böyle filmler milli birliğimizi arttıracak sßve dahada bilinçlenmemizi sağlayacaktır teşekkürler...
#3 - Ağustos 15 2006, 17:10:02

mediha

çok seviyorum abime her bişi yakışır    :)
#4 - Ağustos 17 2006, 12:56:00

Yakışır ona...
#5 - Ağustos 19 2006, 04:01:44

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.