Alternatifim Cafe

Sony'nin başını ağrıtacak PSP reklamı !

Discussion started on Konu Dışı

Sony'nin yakın zamanda avrupa piyasasına sürdüğü "ceramic white" PSP'nin tanıtımı için kullandığı fotoğraflar tartışma konusu oldu. Hollanda'daki billboard'larda yer alan fotoğraflarda, siyah bir kadının çenesini sıkan beyaz bir kadın ve yanında "Play Station Portable Beyaz Geliyor" sloganı yer alıyordu.

Gelen tepkiler ve "ırkçılık" eleştirileri karşısında açıklama yapan Sony, Benelüks ülkelerinde (Belçika, Hollanda, Lüksemburg) kullanılan ve 100'e yakın fotoğraftan oluşan PSP Ceramic White reklam kampanyasında amacın siyah ve beyaz renkler arasındaki kontrastı vurgulamak olduğunu ve bunu çarpıcı fotoğraflarla betimlediklerini, renklerin vurgusundan başka özel bir mesajlarının veya amaçlarının olmadığını açıkladı.

Sony İngiltere ofisi ise konuyla ilgili yaptığı açıklamasında bu reklam materyallerinin İngilterede kullanılmayacağını ima etti.
#1 - Ağustos 14 2006, 16:39:37

sdce...

ee tabi akla getirmesi doğal.bende zenci olsam alınırdım.
#2 - Ağustos 14 2006, 17:14:18

daniel7226

oldukça güzel bir tanıtım olmus...ınsanlar artık kafayı yemıs her olayda bır art nıyet arıyorlar!!!
#3 - Ağustos 14 2006, 17:17:21

oldukça güzel bir tanıtım olmus...ınsanlar artık kafayı yemıs her olayda bır art nıyet arıyorlar!!!

Bu hususta bende kafayı yiye adam oluyorum sanırım  :artis
#4 - Ağustos 14 2006, 17:36:34

Ms.ExtacY

Valla manyak bi alet..İstedkleri reklamı yapsnlar..Zenci de olsam koli koli alırm zula yparm.. :Ç
#5 - Ağustos 14 2006, 17:51:50

Valla manyak bi alet..İstedkleri reklamı yapsnlar..Zenci de olsam koli koli alırm zula yparm.. :Ç
:muhah :) .
#6 - Ağustos 14 2006, 17:59:20
İmzanız kural dışı.

ben de zenci olsam alınırdım yane
#7 - Ağustos 14 2006, 22:46:17
İmzanız kural dışı.

tatlicadi

aslında hem saçma hem mantıklı burda hem selçuk abi haklı hemde negative haklı
bende anlamadım alınsınlarmı alınmasınlar mı
#8 - Ağustos 15 2006, 05:31:31

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.