Alternatifim Cafe

Dikkat! Kolada Yüksek Oranda Böcek Zehiri Var !

Discussion started on Yararlı Bilgiler

Hindistan'da yapılan tahlillerde, ABD'nin ünlü kola şirketleri Coca-Cola ve Pepsi'nin ürettiği içeceklerde yüksek oranda böcek zehiri maddeleri bulundu...

Bilim ve Çevre Merkezi (CSE), Hindistan'da satılan Coca-Cola ve Pepsi'den alınan 57 örnek üzerinde yapılan tahlillerde, tüm örneklerde standardın çok üzerinde böcek zehiri maddesi tespit edildiğini bildirdi. Merkez, 3 sene önce de aynı şirketlerin ürünlerinde yüksek oranda böcek zehiri maddesi bulmuş ve bunun kansere yol açabilecek boyutta olduğunu bildirmişti.

CSE yöneticisi Sunita Narain, yayımladıkları rapor sonrasında NDTV haber kanalına yaptığı açıklamada, 3 seneden bu yana değişen hiçbir şey olmadığını ifade etti. Narain, "3 sene önce konulan standartlara uyulmadı" diye konuştu. Hindistan Standartlar Bürosu, CSE'nin 2003 senesidneki raporundan sonra böcek zehiri maddeleri konusunda kabul edilebilir standartları belirlemişti. CSE'nin son yapılan tahlillerinde bu standartların 24'le 200 katı fazla miktarda zehirli madde tespit edildi. Narain, "Bu insan sağlığının hiçe sayıldığı büyük bir skandaldır" dedi. Narain, tek bir istekleri olduğunu, onun da standartlara uyulması olduğunu kaydetti.

Hindistanlı milletvekilleri harekete geçti: Coca-Cola ve Pepsi yasaklanmalı!
CSE'nin dün raporunu açıklamasından sonra Hindistanlı milletvekilleri de ülkede piyasayı ellerinde bulunduran Coca-Cola ve Pepsi şirketlerinin ürünlerinin yasaklanması için harekete geçti.

Ana muhalefet partisi BJP'den Vijay Kumar Malhotra, "Bu şirketler milyonlarca kişinin hayatlarıyla oynuyor. Bunu görmezden gelmeye devam edemeyiz. Pepsi ve Coca-Cola'nın yasaklanmasının zamanı geldi" dedi. Koalisyon hükümetinin ortağı RJD'den Devendra Singh Yadav da "Bu içecekler zehirli maddeler ihtiva etmelerinin yanı sıra milli mirasımıza da zarar veriyor. Bunları yasaklamalıyız" dedi ve ayran ve süt gibi sağlık için faydalı içeceklere yönelinmesini istedi. Hükümetteki Komünist parti milletvekilleri de dünya devi bu şirketlerin ürünlerinin "insanları yavaş yavaş zehirlediğini" ifade ettiler. Milletvekillerinden Muhammed Salim, "Hükümet ne tür bir sponsorluk anlaşması yaptı ki bu konuda hiçbir adım atmıyor?" diye sordu.

CSE'nin raporu, Hindistan'da 1993 senesinde üretime geçmelerinden bu yana Pepsi ve Coca-Cola aleyhindeki 3. rapor oldu. Bağımsız milletvekili A. Krishnaswamy de "Bu sefer onlardan kurtulmalıyız" şeklinde konuştu.
CSE Başkanı Sunita Narain de piyasada "aslan payını" ellerinde bulundurdukları için bu şirketlerin ürünlerini mercek altına aldıklarını söyledi.

ıyy her şeyde de böcek çıkmasa olmaz ama ben kolasız yaşayamam
#1 - Ağustos 08 2006, 14:56:39
« Son Düzenleme: Ağustos 08 2006, 17:30:54 Gönderen: PaPaTYa__ »
İmzanız kural dışı.

of ya bu kolanın içindede her şey var bi ağız tadıyla içirtmicekler :nanik
#2 - Ağustos 08 2006, 15:57:54
cem bey biz öyle çok telefonla konuşmak istiyoruz ki şöyle bi konuşsak da telefon kulağımıza yapışsa :Ç

bana yasak ben içmiyorum içenler düşünsün :nanik :nanik
#3 - Ağustos 08 2006, 17:52:57
soran olursa ultraslan yaptı dersiniz...

XenonX

bence çok saçma öle olsa şimdiye kadar satışının felan durdurulmuş olması lazımdı
#4 - Ağustos 08 2006, 20:36:11

:öff kola'nın içinden de çıkmayan kalmadı...fare..adam..zehir derken şimdi de böcek zehri  mi çıktı..  :öff utanmasalar içine beni koycaklar  [:D]  için için yarasın...  :sizo
#5 - Ağustos 08 2006, 22:40:38

:öff  CaNSu  :öff

esra357

yaw bu kola da ne böle yaa 5 dakkada bir başka bi olumsuz yönü çıkıyo içmiom bee alla alla :hönk :4
#6 - Ağustos 14 2006, 16:40:30

ya bu colanın içinde olmayan yok. tiksindim yeterince zaten.içmiyorum artık arkadaşlar sizde bırakın ya :yah
#7 - Ağustos 17 2006, 12:24:45
İmzanız kural dışı.

xxx
#8 - Ağustos 17 2006, 12:45:48
« Son Düzenleme: Ağustos 26 2009, 16:56:19 Gönderen: S.B.K. »

iğRençççç bunu bi yeRde daha okudum ... bana yasak vaLLa içmiyoRum .. bence sizde içmeyin :sizo
#9 - Ağustos 19 2006, 10:23:06

Öyle bişey olsaydı çoktan yasaklanırdı.İnandırıcı gelmedi bana belki inceleme yapılan yeri ilaçlamışlardır sonrada cola nın üstüne kalmıştır olay :nohashas

Birde neden sadece pepsi ve coca cola  :öff
#10 - Ağustos 19 2006, 10:52:50

Öyle bişey olsaydı arkadaş çoktan ölürdü.Kendisi böcek gibidirde :artis
#11 - Ağustos 19 2006, 10:53:48

Kimmiş o arkadaş Selçuk  (6) Doğru bi sürü öyle insan var hala yaşıyorlar  :artis
#12 - Ağustos 19 2006, 10:59:09

Valla bi antenleri yok etrafta 2 ayaklı böcük çok be cnm :artis
#13 - Ağustos 19 2006, 11:02:41

amaan varsa var ya :muhah
kim ölmüş ki kola içmekten
günde 24 saat kola içmiyoruz ki..
Ayda yılda bir zaten :öff
#14 - Ağustos 23 2006, 21:21:57
imza kural dışı

amaan varsa var ya :muhah
kim ölmüş ki kola içmekten
günde 24 saat kola içmiyoruz ki..
Ayda yılda bir zaten :öff
yani bence de ama benim bi ark. var günde 2 lt. kola içiyo bişey olmuo şaşıom yani.. ama ben 2 haftada 1 felan içiorum yaaa ona da yasak konulursa zaten ölürüm nese eğer iyi açıdan düşünürsek amerikalılar bile çocuklarına sadece doğum günlerinde kola içmelerine izin veriolarmış yoksa yok..zaten içinde bağımlılık yapan madde de varmış içtikçe içesin geliomuş içki gibi..valla zararlı ya içmeyin diorum......
#15 - Ağustos 31 2006, 13:18:09
İnSaN VaR OlDuKçA EvRENdEkİ DüZeN DeĞiŞmEz

ne o belki de cola turka fln die bir sürü marka var belki onları ön plana çıkarmaya çalışıolar yani bunu da düşünün sadeece pepsi ve coco coladan bahsediolar
#16 - Şubat 23 2008, 17:03:31
BİR ŞEYİN SONUNA GELDİĞİN İÇİN AĞLAMA ONU YAŞADIĞIN İÇİN GÜLÜMSE!

Ya bakın şunu söleyeyim size;
Bu cola böcek *** yapılıyo dense ve kamera ile ispat edilse yine içerim. Kimse engelleyemez. Tiryakisi olmuşum  bi kere..
#17 - Şubat 23 2008, 17:08:26
« Son Düzenleme: Şubat 23 2008, 17:09:28 Gönderen: ~ туℓєя_ѕ ~ »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Atın ölümü arpadan olsun...  (6)
#18 - Şubat 23 2008, 17:23:05

yaa diyrum neden bukadar cok cola iciyorum ve tatli geliyo:D
bence biraz daha koysunlar
#19 - Şubat 23 2008, 17:53:55
www.askimchat.net

/server irc.askimchat.net    dostlugun ve arkadasligin tek adresi

Bu cola böcek *** yapılıyo dense ve kamera ile ispat edilse yine içerim. Kimse engelleyemez. Tiryakisi olmuşum  bi kere..
duygularımı başka kelimelerle anlatmaya gerek bulmuyorum :Ç
#20 - Şubat 23 2008, 20:13:49
cem bey biz öyle çok telefonla konuşmak istiyoruz ki şöyle bi konuşsak da telefon kulağımıza yapışsa :Ç

Cola'mı seviyorum Colamdan ayrılmıyorum!
#22 - Mart 14 2008, 23:17:36
İmzanız kural dışı.

ScaBieS

Bize ne böcekler düşünsün diyecektim ki " Tamamböceği " olduğum geldi aklıma. O zaman değiştiriyorum. "Size ne bizim sorunumuz bu." :P
#23 - Mart 14 2008, 23:20:28

fortune

böceklere ölüm sloganımız
#24 - Mart 15 2008, 01:23:35

ScaBieS

böceklere ölüm sloganımız
Huraaaaaa.. :P
#25 - Mart 15 2008, 01:25:35

İçinde Ne Olursa Olsn Bırakmam. :ehem
#26 - Mart 15 2008, 15:41:53

her zehirli şey bukadar tatlımı ?
-öyleyse yiyip-içme potansiyelim var .
#27 - Mart 15 2008, 15:43:38
''Cehennem, başkalarıdır. ''

her zararlı şey güzeldir efem.
misal; fast-food ürünleri.
her birine ayrı ayrı sempatim var. :ehem
#28 - Mart 15 2008, 15:46:25
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Black Curse

Sevmem ki kola.
Eve almıyoruz; içmiyorum.
Fakat; okulda arkadaşlardan otlanıyorum. (6)
Ama sevmem yani.  :ehem
#29 - Mart 15 2008, 18:37:19

:Ç :Ç

Harbi sigara gibi bşy lan (6)
Bünye istiyo (6)
#30 - Mart 15 2008, 18:50:56

bence çok saçma öle olsa şimdiye kadar satışının felan durdurulmuş olması lazımdı
işte senin gibi saçma dedikleri için satış düşmüyo ________ hem ben onu bilmeden önce baya içiyodum bi video izledim hala içiyorum ama az:D
#31 - Haziran 28 2011, 22:45:56
Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol,
öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
♥Love Beni Loveyim Seni! ♥XD

olabilir ama napim tadı güzel arkadaşım :)
#32 - Haziran 29 2011, 13:14:04

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.