Alternatifim Cafe

Jim Carrey Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

Yeni!
Jim Carrey ' nin  online sitesi :  http://www.jimcarreyonline.com

Jim Carrey ' nin Hayatı

Kanada'da yoksul bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Jim Carrey zor bir çocukluk geçirdi. Gençliğinde eğitimini sürdürmesi için çalışması gerekiyordu. Bunu uzun süre devam ettiremedi ve liseden atıldı. Acımasız dış dünyaya bir tepki olarak komedyen kişiliğini ve yeteneklerini keşfetti. Kanada'nın komedi kulüplerinde stand-up show'lara başladı. İnanılmaz esnek yüzünün yanısıra tüm vücudunu da kullanıyor ve seyircileri kırıp geçiriyordu. Jerry Lewis'ten etkilendiğini asla saklamadı. Fakat ondan yola çıkarak kendi tarzını yaratmış ve genç yaşta tüm ülkenin en rağbet edilen komedyeni konumuna erişmişti. Artık sıra Amerika'ya gelmişti. 1981 yılında Los Angeles'a geldiğinde 19 yaşındaydı. Amerika'daki komedi kulüplerinde tamamen taklit üzerine kurulu gösterileriyle dikkatleri üzerine çekti. Televizyona atladı. Wayans kardeşlerle birlikte çalıştı. Ace Ventura, Pet Dedective onun ilk sinema başrolüydü ve budala dedektif rolüyle şöhrete kavuştu. Film beklenmedik bir başarı kazanmıştı. Ardından bir olay haline gelen ve Jim Carrey'i dünya çapında bir stara dönüştüren Mask geldi. Bu edepsiz, itici adam nasıl oluyorsa herkesi güldürebiliyordu. Cable Guy'da oyunculuk gücünü ortaya koydu ve kötü ve korkutucu bir adamı canlandırdı. Film pek iş yapmadı ama Carrey'nin salt bir komedyen olmadığının kanıtıydı. Farrelly Kardeşlerin Dump and The Dumper'ında herşey mizahın aracı olarak kullanılıyordu. Hayran kitlesini arttırdı. Hollywood'un en çok kazanan oyuncularından biri oldu. Peter Weir'in Truman Show'unda bambaşka bir kimlikle çıktı seyircinin karşısına. Saf komediden uzaklaşmış, konulu bir filmde yer almıştı. Bunu Milos Forman'ın Man on the Moon filmi izledi. Son olarak Farrelly kardeşlerin Me, Myself ve Irene'inde yer alan Carrey son yılların en dikkat çekici komedi performanslarını ortaya koymaya devam edeceğe benziyor. Üstelik artık komedinin sınırları içinde kalmaya mecbur olmadığını da ispatladı. Birkaç Altın Küresi var ama henüz Oscar'ı yok. Çok yakında alacağından şüphemiz yok.

ewet arkadaşlar üyeleri bekliyorum  (6)

.·´¯`·->ÜyeleR<-·´¯`·.
1-ChernobiLe
2-rap_baby
3-gösde
4-Tr_gs_Tr
5-angelfb1907
6-goldberg
7-bad_girl

..::Fun Club Resmi::..
Kod: [Seç]
[center][b]JiM CaRReY FuN CluB
>>Tıkla<<[/b][/center]
[center][url=//forum.alternatifim.com/index.php?topic=40696.0][img]http://img512.imageshack.us/img512/5593/jimcarreyao1.jpg[/img][/url][/center]
[center][b]>>Tıkla<<
JiM CaRReY FuN CluB[/b][/center]

#1 - Ağustos 08 2006, 02:23:29
« Son Düzenleme: Aralık 23 2008, 17:01:06 Gönderen: B StyLeé »
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

kimse yokmuuu :-\
#2 - Ağustos 08 2006, 02:55:59
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

bende üye olcam :4
#3 - Ağustos 08 2006, 03:14:25
Burası benim imzammış meğersem.

ooooo bitterim ok hmn yapıom  ;D
#4 - Ağustos 08 2006, 18:11:40

hani nan yapmamışın :4
#5 - Ağustos 08 2006, 19:36:10
Burası benim imzammış meğersem.

bende üye olabilir miyim  :cicek :cicek
#6 - Ağustos 08 2006, 22:38:55

hani nan yapmamışın :4
bende üye olabilir miyim  :cicek :cicek
tmm yapıorm ikinizi de :4
#7 - Ağustos 10 2006, 01:18:38

çok komik ve aynı zamanda okadar da şeker bi insan  :))

Gerçek Adı:   James Eugene Carrey
Doğum Yeri:   Newmarket, Ontario, Kanada
Doğum Tarihi:   17.01.1962
Boy : 1.88 m
Onu Ünlü Yapan Ne?   Fox Tv'deki In Living Color (1990-1994) komedi showdaki performansı
Birliktelikleri:   
Sevgilisi: Renée Zellweger, aktris, 1999-2000
Eşi: Lauren Holly, aktris; 1996'da evlendiler; 1997'de boşandılar
Eşi: Melissa Womer, aktris; 1987'de evlendiler; 1993'te boşandılar
Ailesi:   
Babası: Percy Carrey, müzisyen
Annesi: Kathleen Carrey
Kardeşi: Patricia Carrey Fournier
Kardeşi: John Carrey
Kardeşi: Rita Carrey
Kızı: Jane Carrey, annesi, Melissa Womer
Ödüllerinden Bazıları:   
1995: MTV Film Ödülü - En iyi komedi performansı, Dumb and Dumber
1995: MTV Film Ödülü - En iyi Öpüşme, Dumb and Dumber
1996: People's Choice Ödülü - En iyi komedi aktörü
1996: MTV Film Ödülü - En iyi komedi performansı, Ace Ventura: When Nature Calls
1996: MTV Film Ödülü - En iyi erkek oyuncu, Ace Ventura: When Nature Calls
1997: MTV Film Ödülü - En iyi kötü karakter, The Cable Guy
1997: MTV Film Ödülü - En iyi komedi performansı, The Cable Guy
1998: MTV Film Ödülü - En iyi komedi performansı, Liar Liar
1998: Golden Globe - En iyi aktör (Drama), The Truman Show
1999: MTV Film Ödülü - En iyi erkek oyuncu, The Truman Show
1999: Boston Society of Film Critics Ödülü - En iyi aktör, Man on the Moon
1999: Golden Globe - En iyi aktör (komedi veya müzikal), Man on the Moon
2000: ShoWest Yılın Erkek Starı
Eğitim:   -
Meraklısına...
·    Genelllikle yeşil renkli giyisiler giyen veya yeşil olan karakterleri canlandırıyor
·     16 yaşında, ortaokulu bitirmeden okuldan ayrıldı
·     Empire Dergisi'nin "Tüm zamanların en iyi 100 film yıldızı" listesinde 54. oldu. (1997)
·     People dergisinde Dünyanın en güzel 50 insanından biri seçildi. (1997)
·     Bir ara geçimlerini sağlamak için, diğer aile fertleriyle birlikte bir fabrikada çalıştı
·     2001'de yaptığı bir açıklamada Amerikan vatandaş olmak istediğini söyledi. Ancak Kadana vatandaşlığını da korumayı düşünüyor
·     2001'de kazandığı 9 MTV film ödülü bir rekordu
·     Dumb and Dumber, The Mask, Bruce Almighty, The Grinch ve The Man on the Moon filmlerinde canlandırdığı karakterlerin ortak yanları; zavallı olmaları ve ünlü olmak istemeleri

#8 - Ağustos 10 2006, 11:59:42

benide üye yaparmısınız :alala kioptum
#9 - Ağustos 10 2006, 12:05:54

üye olsam olurmu?
#10 - Ağustos 10 2006, 12:31:03
>>TIKLA>>

<<TIKLA<<

Topal abi buda kural dışıysa ... Anladın sen onu :D

angelfb1907

üye olmak istiyorumm :))
#11 - Ağustos 10 2006, 14:17:42

#12 - Ağustos 10 2006, 16:36:26

rapimrap

:muhah
#13 - Ağustos 21 2006, 20:47:40

bende üye olabilirmiyim??
#14 - Ağustos 30 2006, 00:46:57
||**FORMULA 1 FAN CLUB**
Cяαdle of Filтh
Cяαdle of Filтh

tabi hmn üye yapıorum sende artık bi zahmet imzana resmi eklersin :))
#15 - Eylül 02 2006, 00:32:02

Gr££N Day manyağı

ay çok tatlı ve komik bi adam bu ya en fanatik hayranlarındanım benide üye yapın lütfenn
#16 - Kasım 02 2006, 18:02:43

çok komik :muhah bi adam süper bir oyuncu
bende üye olmak istiyorum :))
#17 - Kasım 03 2006, 22:20:57

Pek Sayın Fun Clup Kurucusuna

Tarafım tarafından bi "Jim Carrey" Fun clup açılmış olduğu haberini almışım kendi kendime. :alala :alala

Lüffffen Benide üye yapabilirmisiniz nan. :agla

Gereğini Arz Ederim. :nolur :nolur
#18 - Kasım 03 2006, 23:15:36
« Son Düzenleme: Kasım 03 2006, 23:30:29 Gönderen: therockula »
тαη-ѕυ¢υк'um
ΔşĸImŝlŋ ΣbΞd!ŷЗn
Иę !ŜדєҐЇΜΚĬ §ЄňdeŅ вαşќά
ЅαDЭСЄ ѕэn νє ьэN
ЦЅĽǍИМΛZ іÇїdëĸİ ΔŞK - sOИЅυzĿƯĸ DǙЛЧΔУά ЏģŔĄЧαЛΛ DЄК

Bunlarda benden. :okey :okey
#19 - Kasım 03 2006, 23:27:38
тαη-ѕυ¢υк'um
ΔşĸImŝlŋ ΣbΞd!ŷЗn
Иę !ŜדєҐЇΜΚĬ §ЄňdeŅ вαşќά
ЅαDЭСЄ ѕэn νє ьэN
ЦЅĽǍИМΛZ іÇїdëĸİ ΔŞK - sOИЅυzĿƯĸ DǙЛЧΔУά ЏģŔĄЧαЛΛ DЄК

Üye olmak istiyoruuum :4
#20 - Kasım 03 2006, 23:38:59
Özlemişim buraları =)

bende üye olmak istiyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuum bayılırım JİM CARREYeeeeeeeeee :cicek
#21 - Kasım 23 2006, 19:49:52

beni de üye yapın bu adam çok şeker bişi yhaaaaw...
#22 - Ekim 26 2007, 22:46:30

Sewiorum Bu adamı..Komik..:D
#23 - Aralık 23 2008, 16:59:25
                                                      Sєωqiчi чαLαη єdєηLєяє SαhTє SєωqiLєяє pαчdσS..!
                                                                    ßiя чαzαя dємiş чα
                                                              "Sєη qiT αşк ßαηα кαLSıη .."
                                                                      ßєηdє diчσяuм кi
                                                        !.. Sєη qiT αмα кσLpα αŞкıη Sєηdє кαLSıη ..! 

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.