Alternatifim Cafe

Akıllı aynalarla kıyafet denemek sona eriyor!

Discussion started on Garip Olaylar

Geleceğin alışveriş merkezlerinde müşterilere kıyafetlerini akıllı aynalar tanıtacak. Ödemeler ise kredi kartından düşülecek.

Alışverişe ayrılan zamanın çoğu kuyrukta beklerken veya giyeceğiniz kıyafetleri denerken geçiyor. Alman perakende devi Metro'nun CeBIT'te tanıttığı yeni akıllı sistemler yardımıyla bu zaman kayıpları artık tarih olacak. Fuarın, Gelecek Parkı (Future Park) bölümünde sergilenen yeni teknolojilerle geleceğin alışveriş ortamını bugüne taşındı. Artık akıllı aynalar almayı düşündüğünüz kıyafetleri üzerinize giymeden denemenizi sağlayacak. Aynı sistem makyaj malzemeleri için de kullanılıyor. Bunun için müşterinin seçtiğiniz ruju yerinden oynatması yeterli oluyor. Ekran üzerindeki dijital manken müşteriye rujun nasıl duracağını gösteriyor. Diğer yandan alışveriş sepetleri de hızla akıllanarak yapılan alışverişin tutarını kasaya gitmeden sepetin içerisinde hesaplayacak. Bu yeniliklerin gerçekleşmesini sağlayan teknoloji ise ürünlerin üzerinde bulunan RFID adlı yeni nesil barkod sistemi.

(Sabah)
#1 - Temmuz 28 2006, 13:57:13
İmzanız kural dışı.

çok güzel olur yapsalar keşeke biraz daha vakit kazanırız
tşkler
#2 - Temmuz 28 2006, 15:02:28
cem bey biz öyle çok telefonla konuşmak istiyoruz ki şöyle bi konuşsak da telefon kulağımıza yapışsa :Ç

önemli değil ama
bunu yapsalar bile bizim kadın milleti birde giyeyim der
#3 - Temmuz 28 2006, 15:29:46
İmzanız kural dışı.

Yapsalar gerçekten çok gzl olur  :oley paylaştığın için teşekkürler
#4 - Temmuz 28 2006, 15:32:57
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

paylaşım için tşklerr keşkee olsaaa :sizo
#5 - Temmuz 28 2006, 16:22:01
haY Bu ÖsS nin...bIktIm yAwss ::yea

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.