Alternatifim Cafe

Gothic Müzik ve Gothic?

Discussion started on Müzik Genel

arkadaşlar hep duyarım ama bilmem.nedir bu gotic?gotic resimi az çok biliyorum ama asıl manası nedir?
#1 - Temmuz 27 2006, 11:46:59
« Son Düzenleme: Ağustos 01 2006, 21:11:15 Gönderen: TuuCem »
İmzanız kural dışı.

kimse bu konu hakkında birşey bilmiyor mu??? :hönk
#2 - Temmuz 29 2006, 16:40:44
İmzanız kural dışı.

gothic aslında rönesans döneminde bir mimarı tasarımmış.. ayrıca alfabeside var böyle çizgili mizgili karizma bi alfabe.. müzik olarak ise sanırım depresif bir tür.. ben amy lee'ye hep gothic dediklerini duyuyorum.. işte bölee terk edilmiş yanlız karanlık kız falan.. ama tamda emin değilim.. gothic diyince beim aklımda beliren şey karanlık ve acı oluyor nedense...  :alala
#3 - Temmuz 29 2006, 22:15:59
imza kural dışı

gotik müzik heavy metal ve punk arasında bir tarzdır densede olur mu hiç, değildir: "gotik muzik heavy metal olmakla beraber punk ile ili$kisi oldukca zayiftir. daha cok orta cag ve barok doneme ait klasik muzigin heavy metal'le ic ice gectigi estetik yonden kuvvetli bir tarza sahip olup bu yonden punkin tam tersi bir duru$ sergiler."
Alıntıdır
#4 - Temmuz 30 2006, 17:11:58

ben gotici karmasık ruh hali olarak biliorumm tamamen pesimist olan karmasık duygularla boğulmus insan gothic insan olararak nitelendirilir...  gothic müizkte tamamiyle bunu yansıtan bir müizk tarzı olduunu düşünüom hiç dinlediimimi onuda bilmiom yaa birde tarihi bir gecmişe sahipp ama müzikle alakası biraz uzak sanırım yukardaki arkadaslarda belirtmiş tarihini :):)  :nohashas
#5 - Ağustos 01 2006, 21:10:40

kelis

gothic karamsar,biraz ürkütücü,metaL tarzı gb bişey.bn çok sevdiğimi söyLemem.amy Lee fLn gothic oLuyo işte.resimLeri faLan güzeL ama düşüncü tarzı bana ters geliyor

yani gothic şu oluyo GÜZEL ŞEYLERİN İÇİNDE KENDİNİ SİYAH BAĞLARA HAPSETMİŞ HAYATIN PEMBE TARAFINI GÖRÜP MUTLU YAŞAMAK YERİNE HEP KÜÇÜK AYRINTILARLA HAYATIN KÖTÜ TARAFLARINI YAKALAYIP KENDİ YAŞAM TARZINI BULMAK
#6 - Ağustos 17 2006, 13:18:54
« Son Düzenleme: Şubat 19 2007, 14:36:19 Gönderen: free_dance »

onu bunu bilmem resimleri cok gusell
#7 - Ağustos 17 2006, 17:16:39

yukarıda yazılanlara tamamen katılıyorum.

kelis

ben esim değilde tarz olarak eleştirdim ama bazen resimler çok iç karartıcı oluyor
#8 - Ağustos 17 2006, 20:30:01

gothic hayatı kendine zehir eden insan tipi bence hayatın mutlu yanlarını değilde hep hayatın karanlık yüzünü görmeye çalışan insan topluluğu şahsen ben gothicten nefret ediyorum hayatı cıvıl cıvıl yşamak varken isanlar kendini yalnızlığa terk ediyo ölümlü dünya zaten ya üç günlük dünyada kendini eve kapatıup yaşama kahretmek nyeki çıkın sokağa karışın bence böyle insanlar gidipte sokakta bi kediyi yada bi bebeği flan sevip yaşam güzelliği görsünler

yani gothic şu oluyo HARİKA ŞEYLERİN İÇİNDE KENDİNİ SİYAH BAĞLARA HAPSETMİŞ HAYATIN PEMBE TARAFINI GÖRÜP MUTLU YAŞAMAK YERİNE HEP KÜÇÜK AYRINTILARLA HAYATIN KÖTÜ TARAFLARINI YAKALAYIP YAŞAMINI KENDİNE ZEHRETMEK......
sen böyle diyosun ama bazen insanların başına öyle şeyler geliyor ki sen hayal bile edemezsin...  :hönk
#9 - Ağustos 20 2006, 17:34:43
imza kural dışı

gothic bazıları için yaşam tarzıdır ama bnm için diil.. bn işin müzik boyutuyla ilgileniorum.. gothic müzik dendiinde gothic rock/metal dendiinde de aklıma ilk gelen grup HIM dir ki ztn en sevdiim grup HIM.. ayrıca gothic resimler de hoşuma gidio ;)
#10 - Ağustos 21 2006, 03:20:53

ben tarzla müzik beğenisinin alaksız şeler oldunu düşünüorum.özenti denen şeler zten burdan cıkıo sanırsam
#11 - Ağustos 21 2006, 11:41:49

gothic müzik dinlemeyi severim ama şu da bi gerçek ki bnce gothic de bir yaşam tarzıdır. melekler falan yani bilemicem ölemidir sizce :alala
#12 - Ağustos 21 2006, 16:48:00
yine kopuk bi ben bu caddelerde gezerken rastladım bir iskenderciye :muhah
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<

yaşam tarzı olması illa o resimlerde ki gibi karanlık,bazen kanlı olmak olarak anlaşılmamalı bence.. kendiini bi yere ait hissetmeyen, kaybolmuş, çıkışı göremeyen insanlar belki bunu hayat tarzı haline getirmiş olabilirler işte.. ama böyle bakıncada böle hayat tarzı olmaz gibi geldi bana bi an...  ama belki geçici bişi olarak görülebilir..  :alala
#13 - Ağustos 21 2006, 22:25:10
imza kural dışı

gothic müzik yanlızlık,karamsarlık halinde dinlendinde insanı daha da yanlız hissetmesini sağlar..genelde melankolik insanların tercihidir(yani benim) :agla
punk la tamammen zıttır..ama ben bazen punk da dinerlim buda ruh halim ne kadar değişken oldunun bir göstergesidir  :okey
#14 - Ağustos 23 2006, 09:24:16
Sorarlarsa, "Ne iş yaptın bu dünyada?" diye, rahatça verebilirim yanıtını: "Yalnız kaldım. Kalabildim! Altı milyarın arasında doğdum. Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından..."

[Hakan Günday]

şarkılar metal müzii sözleri fln acıklı olur karamsar ayrılık yanlızlık ölüm sözleri fln...
bide sözleri çok düşündürücü olur öle sözler olurki nası buluo bunnarı dersinz:D örnek bi grup((anathema))
tavsiye ederim ama kaptırmayın çok kendinizi :D
#15 - Kasım 07 2006, 18:54:44
รקєคк t๏ ๓є ภ๏ฬ คภ๔ tђє ฬ๏гl๔ ฬเll ςгย๓๒lє
σρєη α ∂σσя αη∂ тнє мσση ωιℓℓ ƒαℓℓ
คll ๏Ŧ א๏ยг lเŦє คll א๏ยг ๓є๓๏гเєร
gσ тσ уσυя ∂яєαмѕ ƒσяgєт ιт αℓℓ...

ben gotici karmasık ruh hali olarak biliorumm tamamen pesimist olan karmasık duygularla boğulmus insan gothic insan olararak nitelendirilir...  gothic müizkte tamamiyle bunu yansıtan bir müizk tarzı olduunu düşünüom hiç dinlediimimi onuda bilmiom yaa birde tarihi bir gecmişe sahipp ama müzikle alakası biraz uzak sanırım yukardaki arkadaslarda belirtmiş tarihini :):)  :nohashas

evet , açıklamasını yapacaktım ama söylediklerin doğrudur  :okey

gothic bir yaşam tarzıdır , karanlık yaşam da denir
adı üzerinde karanlık yaşam , ölümü severiz , karanlığı severiz....
bazılarına göre satanistiz ( alakası yok )
bazılarına göre özenti...
ama bütün bu önyargılar gothic gibi bir yaşam tarzının warlığını engelleyemez

#16 - Kasım 09 2006, 14:10:28
İmza Kural Dışı

icimizdeki butun kusmuk parcalarını sıralayıp birseyler yazma sanatıdır.Bir geyiqtir.Abartılabilir.   :yaril
#17 - Kasım 09 2006, 14:49:50

gothic death ve melodikal metal arasında bi müzik türüdür (bunalım kızların takıldığı müzik türü değildir) evet doğru rönesans devrinde bir ressam tarafından kadınların üzgün halleri yaşadıkları yerler şatolar kıyafetleri falan çiziliormuş daha sonrada bunun ismini gothic koymuşlar falan işte normalde bir yaşam tarzıdı yaşam biçimidir gothic rönesans devrinden kalma insanlardan görülen ve günümüze kadar gelen bi akımdır gothic müzik ise biras slow bazen hızlı bas erkek ve soprano kadın sesiyle eşil edilerek söylenen ve buna bazı müzik aletlerinin eklenmesiyle ortaya çıkan bir müzik türüdür amy lee gothic değildir  :) ama günümüzde gothic  (kendimde dahil) bir moda olarak görülmektedir. ama müziğini iyi anlayıpta giyimine yansıtıyorsan işte ozaman tam bir gothic akımıyla ilgilenen tiplerden olursun ozamanda kimse sana özenti diyemez  :)
#18 - Kasım 15 2006, 18:18:41
birlikteydik...ama yalnızlık!Ve yalnızlıklarımız bize ait olmayan bir boşlukta,kendi başına umutsuzca büyüyordu...

karanlıkta ışıksız yaşamayı öğrendim...ölüme giderken yalnız gitmeyi öğrendim...çaresizken de yalnız kalabilirim...

Gothic , çaresizlik konulu bir SANAT ve DÜŞÜNCE TARZIdır.Çok geniş kapsamlıdır , aşk acısı , insanların baskısı gibi temalara ayrılır.Ama çoğu kişi Sadizm ile karıştırıyor kendini jiletleyen bir insan Gothic değildir,o sadist bir yapıya sahiptir.Gothic kişiler genellikle çoğu şeyden kendilerini sorumlu tutarlar,bazıları ise kendini insanlara harcatır...

Ben baya gothic biriyimdir.
#19 - Aralık 10 2006, 18:32:36
imza kuraldışı..

!_By_Gizli_!

...
#20 - Aralık 13 2006, 13:22:25
« Son Düzenleme: Mart 15 2009, 02:01:34 Gönderen: Belba Elanessë »

Gotcih karanLık,caresizLk,KanLı ,karanLık anLar gibi birşey  :icon hic anLamıyorum bu reSimLerde ne buLuyorSunuz...

Siz hayatınızdan memnun deqiLmisiniz...  :öff byLe ŞeyLeri.. Ben satanistLere yakıştırıyorum...  :öff Neden ?

Cünkü  resimLerden ne gibi ? misaL.. kadın azına bıcak sokmuş Cok iqrenc bişiy Nedir Şimdi bu bnLara bakınca noLuyor ? :öff

qencLik kötüLüqe doqru gidiyor Bu gothic merakLıları yüzünden...  :öff

çok yannış düşünüosun senin bahsettiğin gothic değil kadın ağzına jilet sokmuş kolunu kesmiş bişiler yazmış bu gothic değil biz buna kısaca sadizm veya mazoşist diorus satanistlerinde bunnarla bi ilgili yok afedersin ama satanistlerin hiç bi zaman bi yerlerini kesip resimn çektirdiklerini görmedim veya okumadım gençlik kötüye gidiosa bu onların saptığı yoldur herkes kendi istediğini kendi yolunu seçmekte özügrdür onnar öle yapıolarsa elbet bir gün pişman olacaklardır tabi iş işten geçmediyse evanesnece sana katılıorum gothic bir sanattır kan jilet değildir rönesans devrinden kalma şatolar kıyafetleri üzgün kendini harap etmniş kadınlar bunların portreleri ve bu kadınların çaresizliğidir gothic sanat lütfen araştırmadan konuya yorum yapmayaım saçma düşünceler çıkıoo ve tekrarlıorum gothic sanatı lütfen kanlı bıçaklı şeyler olarak algılamayın moda olarakta algılamayn her siyah giyinen gothic değildir  :okey
#21 - Aralık 13 2006, 23:06:34
birlikteydik...ama yalnızlık!Ve yalnızlıklarımız bize ait olmayan bir boşlukta,kendi başına umutsuzca büyüyordu...

karanlıkta ışıksız yaşamayı öğrendim...ölüme giderken yalnız gitmeyi öğrendim...çaresizken de yalnız kalabilirim...

!_By_Gizli_!

...
#22 - Aralık 14 2006, 22:04:57
« Son Düzenleme: Mart 15 2009, 02:01:56 Gönderen: Belba Elanessë »

Gothic ilk çıktığı zamnlarda yani rönesans zamanında sadece mimari bir sanattı. Nasıl bir sanat olduğuna gelince nasıl açıklasam bilmiyorum ama bir şekil gördüğümde onun gothik cizgiler taşıyıp tasımadıgını anlayabılrıım.
Mesela kliseler gotik tarzla inşa edilir.Biraz karanlık biraz kasvetli. Artık nasıl desem görünce herkes yorumlayabilir.

Ama gothik günümüzde birçok özel dala yayılmış bir sanat oldu.Gothik giyim gothik müzik filan...
Ayrıca bu forumda nekadar daha açılacak bu konu bilmiyorum.Aramadn konu açmayın lütfen.Birde açarken gothik hakkıdna buldugunuz bir kaç şeyide eklerseniz iyi olmaz mı? sanki birşeyler eksik gibi oluyo.
Saygılar...
#23 - Aralık 14 2006, 22:20:12

Gothic ilk çıktığı zamnlarda yani rönesans zamanında sadece mimari bir sanattı. Nasıl bir sanat olduğuna gelince nasıl açıklasam bilmiyorum ama bir şekil gördüğümde onun gothik cizgiler taşıyıp tasımadıgını anlayabılrıım.
Mesela kliseler gotik tarzla inşa edilir.Biraz karanlık biraz kasvetli. Artık nasıl desem görünce herkes yorumlayabilir.

Ama gothik günümüzde birçok özel dala yayılmış bir sanat oldu.Gothik giyim gothik müzik filan...
Ayrıca bu forumda nekadar daha açılacak bu konu bilmiyorum.Aramadn konu açmayın lütfen.Birde açarken gothik hakkıdna buldugunuz bir kaç şeyide eklerseniz iyi olmaz mı? sanki birşeyler eksik gibi oluyo.
Saygılar...

eet katılıorum biras daha eksik gibi bilgi toplayıp fikir edinip cvp yazalım lütfen...
[/quote]

#24 - Aralık 15 2006, 19:25:37

siyah giyiyorlar işte hep hiç sevmem özenti tiplr genelde
#25 - Aralık 20 2006, 16:37:20
en büyük sevda sözü s.. çekmektir!
senimi sevdiler?şimdi söyle nerdeler?
tv dediğin bir bktr çkıp içine sçmayan gt yoktur :)

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.