Alternatifim Cafe

Neden Bu Ülkede Rock Müzik Dinleyen Rap Dinleyemez Diye Bir Düşünce Var ?

Discussion started on Müzik Genel

ben bunu anlamıs diilim acıkcası neden rock dinleyen rap dinleyemez yada baska muzik turlerini ???

yanıtları bekliyorum   :nohashas

bu arada cok arastrdım ama bole bi konuya raslamadım eger warsa kilitleyin zaten  :nohashas
#1 - Temmuz 21 2006, 13:59:11
« Son Düzenleme: Ağustos 02 2006, 20:56:47 Gönderen: TuuCem »

benim tanıdığım tüm rockçılar rapçilerle dalga geçerler bende anlamış değilim nedenini rock ve rap zıt müzik türleri ya o yüzden olabilir
#2 - Temmuz 24 2006, 19:18:32

ööle bişee yok ki sadece rock sevenler genelde rap sevmiyolar hatta nefret edenler de var mesela ben de sevmem rap müzik... ama bu arada rap-rock karışımı müzik yapan gruplar da var demek ki ikisi de sevilebiliyo.. manga gibi mesela.. linkin park gibi..
#3 - Temmuz 24 2006, 19:25:48
IsLIğImLa FıSıLdAmışTıM ŞiŞeYE KıYıYA ÇıĞlIğIm VuRMuşş...

KLaVuzUm KaLbİmDi BuRnUm ÇoKtAn SüRtÜLdÜ

yo
ben TÜRKÇE rock ta dinlerim

TÜRKÇE rep ta

sadece bazı insanlar sevmiyor

onlarda genelde rock dinleyen kişiler
#4 - Temmuz 26 2006, 23:47:19

AFYOK ... 03-35

ewet belkide zıt müzik türleri olduğundan ama bu tartışma sadece rock-rap değil neredeyse her müzik türü arasında var..
#5 - Temmuz 29 2006, 22:17:36
imza kural dışı

böyle bir düşünce mi var  :4

aşırı derecede hem rock dinlerim hemde rap ama pop asla  :4
#6 - Ağustos 01 2006, 11:08:11

aynı kandan rock ve rap amaa..rockçılar svmiyo nedense...blkide rockın tahtını alabilecek tek müzik türü rap...aldı gibi bişeyde zaten...hihihi :D
#7 - Ağustos 01 2006, 11:14:29
İmzanız kural dışı.

miccheck

blkide rockın tahtını alabilecek tek müzik türü rap...aldı gibi bişeyde zaten...hihihi :D

sana katılmıyorum çünkü rock bu ülkede yıllardan beri vardı... ancak rap için aynı şeyi söylemek çok zor... rap de uzunca bir süredir Türkiye'de ama yerüstüne yeni çıktı... böyle bişey şu an için çok zor...
#8 - Ağustos 01 2006, 12:04:50
« Son Düzenleme: Kasım 23 2006, 20:53:31 Gönderen: miccheck »

Genelde insanlarımız özenti olduğu için biri ne yaparsa oda aynısını yapıyo ben Rap dinlerim genelde ama buda rock dınlemeyı sevmem demek değildir ceza-sagopa-cashfloege cubukcu dinlerken ondan sonra nickelback-şebnem ferah-evenascence-metallica-dante gibi rock cıları da dınleyerek severım gnelde müzik ayrımı yapmam güzel olan herşeyi dinlerim ama bazı kişilikler rock cı yada rap ci yok o dınlenırmı yok rap tan ne anlıyosunuz yok rock tan ne anlıyosunuz gibi şeyler aslında içinden dınlemek gelıyo ama sırf o ortam da dınlenmediği için oda dınlemıyo olay bundan ibaret :öff
#9 - Ağustos 01 2006, 14:01:04

yorumları okumadım kendim yorum ekliyeyim...

çünkü ikiside birbirine tam manasıyla zıt tarzlar birinin diğerinden dünya kadar farkı war...sevmedikleri içindir... hee dersin ki rap de dinlesin rockda ben bilmiorum hoslanmadığım bir müziği dinlemem  rapte tek yarım yamalak bildiim sarkı sagopanın kendime sarılır donarım oda hosuma gitti için az cok dinlerim ama tamammiyle ters olan bir müziii kendini bir müizkle benimsenmiş bir insana toplum farklı bakıo sanırım:):)
  :4
#10 - Ağustos 01 2006, 20:52:21

Genelde insanlarımız özenti olduğu için biri ne yaparsa oda aynısını yapıyo ben Rap dinlerim genelde ama buda rock dınlemeyı sevmem demek değildir ceza-sagopa-cashfloege cubukcu dinlerken ondan sonra nickelback-şebnem ferah-evenascence-metallica-dante gibi rock cıları da dınleyerek severım gnelde müzik ayrımı yapmam güzel olan herşeyi dinlerim ama bazı kişilikler rock cı yada rap ci yok o dınlenırmı yok rap tan ne anlıyosunuz yok rock tan ne anlıyosunuz gibi şeyler aslında içinden dınlemek gelıyo ama sırf o ortam da dınlenmediği için oda dınlemıyo olay bundan ibaret :öff

hatılıyorum kardeşim yaw helal olsn
#11 - Ağustos 02 2006, 16:34:28
İmzanız kural dışı.

ben çokk sefiorum 2sinide walla hem 2 sinin ortak olduğu şarkılar ayrı bi güzell oluo ben herşeyi dinniorum aslında  (6)
#12 - Ağustos 02 2006, 16:37:45

M_SlimShady

rap müzik dinleyenler rock ta dinliyorlar ama dediğin gibi rock dinleyenler rap dinleyenlere küfür etmek weya aşağılamaktan başka bişi yapmıorlar tabi hepsi ole diil...ama şunu çok duyuyorum rock dinleyenlerden RAP TE MÜZİK Mİ ABİ YAA diyolar...çok yanlış insan koptuğu her müziği dinlemeli bence rap rock die ayrım yapmadan :öff
#13 - Ağustos 13 2006, 19:04:59

buRcHu

ben öLe konuşan tipLere şu şarkıyı gönderiorm umarım ii bi cwp oLur anLayana taby  :okey :yeah
Yanlış yolda kaybold
Doğrular hiç oldu içim dolu kural kesti kolu
Ölü dağlardan battal gazi
Komiser olamaz kovalar mazi
Dağda ovada işkence var
Sana da bana mabusta tek çare kapuska
Apışma kel yapışma len karışma sen yoluma giden ben özgürsem
Hakimiyet kimde kalır rüşvet satın alır
Paraya tapın yaraya bakın
İnfaz ölümden sonrada var
Yan gelip yatın bende kaybolan her gencin adı
Damağında kaldı iyilerin tadı örümcek ağında emilir canı
Dönersek bu yoldan yerde kalır kanın
Ödeşir mahşerde büyücü ve cadı

Bile bile ölmek zor geliyor sonuna kadar kahrolmaktan
Direnene yollar dar geliyor esir olmaktan...

Politikası ışık söndürür tavuk karası avukat haooh çarkı döndürür
Yarasına tuz basılan hücresine asılan gardiyan kasılan şaşıran
Kaşınma ama yaşanma taşınmadan kaldır taşınmadan saldır yakınmadan
Lolo yapan denyoları takip eder adam anneleri kalbi kanayan yara

Adil ve Cem için...
ÇilekekşşşşAdil ve Cem
Çilekeeşşşş
Fuat Ergin Çilekeeeşşş
Batı Berlin Çilekeeeşşş
Adil geldi Çilekeeeşşş
Huzur verdi Çilekeeeşşş
Sıktım mermi Çilekeeeşşş
Yıktım derdi Çilekeeeşşş
''''''AYNI KANDA ROCK WE RAP''''' yat sipere fuat ve Çilekeşşşş
                                                                          ANLAYANA ÇOK ŞEE ANLAMIYANAA DAA BEN HİÇBİŞİ DİEMEM  ;)
#14 - Ağustos 15 2006, 15:04:41

M_SlimShady

waaaayyyy superrr :okey  yaa gerçekten ii bi cwp tı brawo  ;)
#15 - Ağustos 16 2006, 10:02:49
« Son Düzenleme: Kasım 20 2006, 20:40:02 Gönderen: M_SlimShady »

buRcHu

waaaayyyy superrr :okey ben dinlemiştim bu şarkıyı daha önce yaa gerçekten ii bi cwp tı brawo yaanee :oley
saoL canem  :oley
#16 - Ağustos 16 2006, 16:25:27

ya hakaten dinleyemez  &o rap ayrı rock ayrı alakasız ikisini dinneyen bnce özentidir  :ohmygod
#17 - Ağustos 30 2006, 08:06:03

bence dinleyemez deil kendi isteğiyle dinlemes ayrıca üsttekine katılıorm ikisini aynı anda yapan özentidir çünkü bu iki tarz birbirinden çok deişik
#18 - Ağustos 30 2006, 13:49:49
...

buRcHu

ya hakaten dinleyemez  &o rap ayrı rock ayrı alakasız ikisini dinneyen bnce özentidir  :ohmygod
bence yanLış düşünüoosun :yanlis o zmn çiLekeştemi özenti onLar grup oLarak rapi çok sewiooLar  :hönk yanLış yhane kısıtLamamak Lazım ayrıcaa şu özenti Lafıda her oLaya girio maşaLLah :hönk :muhah
#19 - Ağustos 30 2006, 13:56:44

M_SlimShady

abi ne alakası war ben rapçiyim ama çok hoşuma giden bi rock şarkısı olursa dinlerim bence bi insan sadece bi tür müziği dinlerse asıl o zmn özenti olur sadece dinlediği kişiler gibi olmak için bi tür müzikle kısıtlar kendini....evet rock we rap farklı müzikler ama insan hoşuna giden müziği dinler  :öff :öff :öff :öff ben rock dinlemem aslında ama eğer beğenirsem dinlerim bunun da özentilikle hiçbi alakası yokKkK!!!
#20 - Ağustos 30 2006, 15:17:35
« Son Düzenleme: Eylül 30 2006, 10:31:56 Gönderen: M_SlimShady »

abi ne alakası war ben rapçiyim ama çok hoşuma giden bi rock şarkısı olursa dinlerim bence bi insan sadece bi tür müziği dinlerse asıl o zmn özenti olur sadece dinlediği kişiler gibi olmak için bi tür müzikle kısıtlar kendini....evet rock we rap farklı müzikler ama insan hoşuna giden müziği dinler  :öff :öff :öff :öff ben rock dinlemem aslında ama eğer beğenirsem dinlerim bunun da özentilikle hiçbi alakası yokKkK!!!
aynen :okey
 bn de genelde rap dinlerim ama hoşuma giden rock şarkıları olursa onları da dinlerim.nie kendimi rap le weya rock la kısıtlıım ki ;)
#21 - Ağustos 31 2006, 11:19:02

aynen :okey
 bn de genelde rap dinlerim ama hoşuma giden rock şarkıları olursa onları da dinlerim.nie kendimi rap le weya rock la kısıtlıım ki ;)
cok cok cok katiliorumm hangisi oan bana hitap ediosa dinlerim rapçiyim ama greenday den de vasgecemem özentiyle alakası yoqq
#22 - Eylül 02 2006, 15:16:57
Feri Kaçmış İki Göz Birbirine Sarılmış İki Titrek Dudaktan İbaret Suratım .. !

Herkesle gorusmek usere gidiyorum arada bir girerim artkk :'(  
>>SagopaKajmer<<
>>Fan Clup<<

öLe ßir dü$ünce mi varmi$ :)
#23 - Eylül 02 2006, 15:18:44
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

M_SlimShady

:öff Buna en aykırı örnek benimdir heralde  :D Çünkü artık rapten çok rock dinlemeye başladım  :öff  :öff
#24 - Eylül 30 2006, 10:35:45

ööle bişee yok ki sadece rock sevenler genelde rap sevmiyolar hatta nefret edenler de var mesela ben de sevmem rap müzik... ama bu arada rap-rock karışımı müzik yapan gruplar da var demek ki ikisi de sevilebiliyo.. manga gibi mesela.. linkin park gibi..

bence de sonuçta yapılan müzikte kalite varsa ve kulağıma hoş geliyorsa dinlerim

ayrıca fuat ve çilekeş in gözaltı şarkısı da çok güzel olmuş

rock&rap :D:D:D:D :cicek :cicek
#25 - Ekim 04 2006, 18:48:56
Sometimes in life you feel the fight is over,
And it seems as though the writings on the wall,
Superstar you finally made it,
But once your picture becomes tainted,
It`s what they call,  The rise and fall

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.