Alternatifim Cafe

Doğru nedir?

Discussion started on Felsefe

kişiye en çok yarar sağlıyacak olan şey . . .
Ben şuan bir arkadaşımı öldürmek istiyorum ve bana yarar sağlayacak
DOĞRUMUDUR? :icon

ama ben sana şimdi pragmatizmi anlatamam ki !
#51 - Şubat 22 2007, 12:46:15

kişiye en çok yarar sağlıyacak olan şey . . .
Ben şuan bir arkadaşımı öldürmek istiyorum ve bana yarar sağlayacak
DOĞRUMUDUR? :icon

ama ben sana şimdi pragmatizmi anlatamam ki !
Anlatmana gerek yok zaten biliyoruz.Amerikalıların çıkardığı görüş
TAbi Bush da buna göre haraket ediyor zaten Petrol Bize yararlı O Halde Doğrudur. PEh
#52 - Şubat 22 2007, 13:02:05

o zaman tam anlamıyla bilmiyosun çünkü bilsen

" Ben şuan bir arkadaşımı öldürmek istiyorum ve bana yarar sağlayacak
DOĞRUMUDUR? "

sorusunu sormazdın
#53 - Şubat 22 2007, 13:05:46

Tamam Söyle sorayım Önceden Bazı bitkilerin yayarlı olduğu düşünülüyordu.Pragmatizm e göre doğru bilgidir ama Teknoloji geliştikçe doğru olmadığı açıklandı Pragmatizm in doğru kabul ettiği fos çıktı bu sefer son bulunan bilgiye doğru denildi
Yani bir şey insana sürekli yarar sağlamaz.
İlk Bilgi Doğru Değilmiş ama pragmatizm doğru dedi ne olacak şimdi doğrular sürekli değişiyor benim bulmak istediğim Değişmez Doğrular!
Şu anki bilgilere doğru demek bilgisizlik gibi birşey
#54 - Şubat 22 2007, 13:19:03

güzel söylüyosunda hiç bi zaman tamamen bu doğru diye bi yol bulunamaz ki senin de dediğin gibi dünya ve insanlık sürekli bi değişim için de bunun sonucunda doğrularda devamlı değişecek dönemsel olarak kullanılan metodlarda doğru sayılabilir çünkü bunun terside insana zarar verir hiç bişeyin doğrusu yok hayat boş demek bu yüzden çevren değiştikçe sende değişeceksin ve doğru olarak bazı şeyleri sayıcaksın sayıcaksın ki yanlış olduğuna daha iyisi çıkınca anlıyabilesin.
#55 - Şubat 22 2007, 13:30:30

Bizim Doğruluk tanınmımız ayrı o zaman Ben Değişmeyen Doğruları arıyorum.Bir şey ya doğrudur ya yanlıştır.Tabi senin dediğinin de bir kısım doğruluk payı var aslında her görüşün bir doğruluk payı var Felsefe de bu zaten Doğru Nedir bir türlü bulunamıyor
Görüşlerimiz ayrı değişmeye de niyeti yok gibi
#56 - Şubat 22 2007, 16:34:23

evanescence_bep

Doğru kişiidden nkişiye değişir çok yönden doğru aramak mümkündür...zaten bu yüzden biir araştırma yapılırken ortaya önce varsayımlar atılıyor....varsayımlar zıt değilse doğrulukları ispatlanıyor....insanın beyni tarafından ve inançları tarafından yapılmasını istediği şey doğrudur tabi kişiye göre etrafındakilerin beyin işletimi farklı olduğundan yorumları da değişik olabilir...

SAYGILARIMLA...
#57 - Şubat 28 2007, 10:23:59

Geçerliliği olan her bilgide doğruluk payı vardır ama Her bilgi doğru değildir ...
#58 - Mart 10 2007, 16:20:49
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.