Alternatifim Cafe

Bir giritli derki ...

Discussion started on Felsefe

Bir giritli derki ...

Bir giritli derki bütün giritliler yalan söyler....
Sizce bu sözü söyleyende bir giritli olduğuna göre bu söz doğru olurmu?

ya giritli olduğu da yalansa?

zuhaha

yok giritli olduğu kesin  :okey
#26 - Temmuz 22 2006, 22:46:30

Aydınlatalım herkeşi  :nohashas

Eğer gerçekten giritliler yalancı ise kendisi de giritli olduğuna göre o da yalancıdır. Yani söyledikleri yalandır.
                                                                                                                                                    Alıntıdır

(6)
Ama Bundan önceki verdiğim cevapla aynı ben bilmişim yani :4

#27 - Ağustos 05 2007, 14:38:29
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.
Yalancı olduklarını kabul edip işin içinden çıkmalısınız, yoksa köpeğin kendi kuyruğunu yakalamaya çalışması gibi etrafınızda dönmekten başka bir şey yapamazsınız.
#28 - Ağustos 08 2007, 00:19:35
enteresan...

bu bir paradoks`tur. bi arkadasim yumurta konusunu dile getirmis aslinda oda bir paradoks olurdu, ama "Kuran-i Kerim" de anlatilmakta oldugu icin cevabi bulunmustur. bizim konumuz ise giritli bunun icin saatlerce veya gunlerce tartisma yapilabilir ama bi sonuc elde edilmez (bence)   :4
#29 - Ağustos 09 2007, 02:13:35
Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.

fortune

Bir giritli derki ...

Bir giritli derki bütün giritliler yalan söyler....
Sizce bu sözü söyleyende bir giritli olduğuna göre bu söz doğru olurmu?

ya orda '....herzaman' yalan söyler... dememiş ki.az yada çok,bazen doğru söyleme ihtimalleri de var demekki.
#30 - Eylül 04 2007, 01:54:55

Aydınlatalım herkeşi  :nohashas

Eğer gerçekten giritliler yalancı ise kendisi de giritli olduğuna göre o da yalancıdır. Yani söyledikleri yalandır.
                                                                                                                                                    Alıntıdır

(6)
Ama Bundan önceki verdiğim cevapla aynı ben bilmişim yani :4

Doğrusu işte sorunun cevabı bu  :Ç
#31 - Eylül 04 2007, 05:03:15
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

bence bu sözün dogru olma ihtimali var...çünkü adam burda bütün giritliler yalan söyler demiş...bütün giritlilerin her söylediği yalandır onlar heran yalan söyler dememiş ki..belki bu dogru=)=)dimi ama?
#33 - Eylül 06 2007, 12:53:19

adam bütün giritliler yalan söyler diyiyo kendiside bi giritli
Burdan şunu anlıyoruz giritliler doğruyu söyler adam yalan söyler diyiyo ama amacı giritlileri yüceltmek ben bunu anladım valla :nohashas

bencede amacı bu =)
#34 - Eylül 06 2007, 13:01:24
O'nu Buldum..Seni Buldum...Tıpkı Bi Ben Gibi =)

--MEZARDAKİLERİN PİŞMAN OLDUKLARI ŞEYLER İÇİN DÜNYADAKİLER BİRBİRİNİ YİYOR--

Kokuşmuş Ruh LeşLerinize,Ruh Eşimle Isırık Attım!

fortune

ya peki de,burda adamın amacı sorulmamış ki.eğer öyleyse soru yanlış.
#35 - Eylül 06 2007, 13:53:49

yok sorunun yanlışlık ihtimali değil gerçek veya yalan ihtimali var sadece
#36 - Eylül 06 2007, 14:00:10

aslında bu adamın her giritli yalan söyler demeye çalışıo.

her insan doğru sölediği kadar yalan da söler bu ihtimale yola çıkıp diokii giritlilerin diğer insanlardan farkı yok oda bi insan ve her insan gibi yalan söylerler dio ayol dilin kemiği yokki
#37 - Eylül 06 2007, 14:18:45
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

fortune

ben taktırcam bu gidişle kendi dilime 1 kemik,tutamıyo çünkü kendini.
'her' ile 'bütün' bazı kullanıldığı yerlerde eşanlamlıdır,evet.hem (hani biri birine demiş ya ''adamın kalbini mi okudun?'' gibi bişi)sen de nerden biliyon öyle demek istediğini ki?????gördüğün ve fiziksel olarak hissedebildiklerine yargıda bulun please.
soru\söz açık.
#38 - Eylül 06 2007, 14:31:48

ben taktırcam bu gidişle kendi dilime 1 kemik,tutamıyo çünkü kendini.
'her' ile 'bütün' bazı kullanıldığı yerlerde eşanlamlıdır,evet.hem (hani biri birine demiş ya ''adamın kalbini mi okudun?'' gibi bişi)sen de nerden biliyon öyle demek istediğini ki?????gördüğün ve fiziksel olarak hissedebildiklerine yargıda bulun please.
soru\söz açık.

artık yorum yok arkadaşlar vallaha yanii bakk kemik taktıranlar da çıkıo tutma kardeş sen kendini salıver cümleleri gitsin ağsından...  :Ç
#39 - Eylül 06 2007, 17:23:09
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

kargaşaya düşmiyelim soru net

kargaşaya düşmeden kendi anladığımız yanıtlasak yeterli.
#40 - Eylül 07 2007, 14:06:41

fortune

yok.hiçbir şart ve zor altında değilse,
tartışmasız bir PARADOKS.Kimse aksini iddia etmesin NOKTA
#41 - Eylül 07 2007, 14:41:18

#42 - Eylül 07 2007, 15:22:29
O'nu Buldum..Seni Buldum...Tıpkı Bi Ben Gibi =)

--MEZARDAKİLERİN PİŞMAN OLDUKLARI ŞEYLER İÇİN DÜNYADAKİLER BİRBİRİNİ YİYOR--

Kokuşmuş Ruh LeşLerinize,Ruh Eşimle Isırık Attım!

bu adam yalan söylüyor bence bütün giritliler doğru söyler :D
#43 - Eylül 11 2007, 14:28:56

Yok öyle bi Dünya.!  

ya ihtimallerden bahsedio her insan yalan söylemezmi arakadaşım ee bunu söleyende bi insan ve giritlilerde bi insan uzylı yada adada yaşayan kulaklarının akasındasolungaç bulunan insansı balıklar değilki hepsi insan ve her insan ölene dek ölüm döşeğinde bile yalan söyleme ihtimali içindedirlerr... adam bunu sölüo.. giritli die insanlık sıfatından çıkmış anlamına gelmess...  hepimi insan taklidi yapan bir yalan makinesinin birer sözcüğüyüz... onlarda dahil...  :D
#44 - Eylül 12 2007, 16:23:22

Giritli ya da giritli değil. Ben ne dediğiyle ilgilenirim...
#45 - Eylül 12 2007, 18:02:43
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

fortune

konu giritlinin sözüyse PARADOKS tur.
#46 - Eylül 15 2007, 22:04:24

öncelikle paradoksu açıklarsan sevinirim.
#47 - Eylül 17 2007, 13:46:56

fortune

çıkış yok!
#48 - Eylül 17 2007, 13:58:14

yaa her tartışma koknusunda bir paradoks ve sonuç sonu olmayan bi seyahat falan çıkış yok deyip işin içinden çıkılmazki bizde çıkış yolu arıozz demi ama
#49 - Eylül 22 2007, 17:21:38

fortune

arıyoruz elbette ama,bu soruda gerçekten çıkış yok.tabi yalın düşündüğümüzde.ancak,dersek ki,adam şu şartlar altındaymış,filanmış,o zaman türlü sonuçlar elde edebiliriz.
ne yazık ki bu bir paradoks.çıkış yolu bulacağız derken,katta olmayan asansöre açılan bir kapıya da varmak istemeyiz sanırım.
güzel bir soru herşeye karşın.teşekkür arkadaşa.
kimine göre değmez belki ancak,günlerce kafa patlattım doğrusu.
sonuç:''P-A-R-A-D-O-K-S''
aksini iddia eden varsa ben burdayım.
#50 - Eylül 22 2007, 20:57:55

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.