Alternatifim Cafe

Yalın Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

trendy dergisinde kapakta YALIN var ve lak lak bölümündede röportajı var :4 :4
#326 - Haziran 06 2007, 15:37:27
>>>Yalın Fan Club<<<

>>>Tıkla<<<

Tuğba Ünsal, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarında, yeniden evlenmek istediğini ancak bazı şartlarının olduğunu belirtmiş ve bir bir sıralamıştı. İşte Tuba Ünsal'ın evlilik şartları:

1- Aynı zamanda hayat arkadaşım olacak.

2- Gerektiği zaman ayrı evde kalacak.

3- Bana hiç karışmayacak, işlerime müdahale etmeyecek.

4- Gereksiz yere kıskançlıklar yapmayacak.

hüseyin bunları hiç yapmıyodu sanki...
eveeet buda mahvolduum yıkıldığım agşayıp aglayıp tekrar agladığım haber:

Yalın'dan ayrıldıktan sonra, Yeşim Salkım'ın eski eşi Arben İçli'yle flört etmeye başlayan Tuba Ünsal, geçtiğimiz günlerde İçli'yle yollarını sessiz sedasız ayırdı. Ayrılığın sebebi ise Arben İçli'nin erken gelen evlenme teklifi... İki yıl önce Cem Cantaş'tan boşanan Tuba Ünsal, ayrılığın hemen ardından popçu Yalın'la birlikte olmaya başlamıştı... Birkaç ay önce Yalın'dan da ayrılan genç oyuncu, daha sonra Arben içli'yle flört etmeye başladı. Ancak bu ilişki de fazla uzun sürmedi. Arben İçli'nin aşık olduğu Tuba Ünsal'a, "hadi hemen evlenelim" demesi Ünsal'ı teedirgin etmiş. Aklı ve gönlü hala Yalın'da olduğu söyleyenen Ünsal, İçli'nin bu sürpriz teklifini, "Gönlüm başkasındanken evlenemem" diyerek geri çevirmiş. O günden sonra bir daha görüşmeyen ikiliden Arben İçli'nin, apar topar İstanbul'dan ayrılarak Paris'e gittiği söyleniyor.

bu kadın kendini aştı madem sevio nie ayrılıo yaw :S
#327 - Haziran 09 2007, 17:17:24
« Son Düzenleme: Haziran 09 2007, 17:17:59 Gönderen: jamelia »
>>>Yalın Fan Club<<<

>>>Tıkla<<<

CUMHURİYET KLİBİ FOTOĞRAFLARI :4
#328 - Haziran 22 2007, 15:40:49
>>>Yalın Fan Club<<<

>>>Tıkla<<<

ya yalının en doğal olduğu tek klip cumhuriyet ama kzıı bi odaya atmadığı kaldı..
gerçekten bi kez daha izlemedim...
#329 - Haziran 24 2007, 01:07:28
İmza kural dışı.

slm bende tam bi yalıncı yım çok şirin çok tatlı bi insan şarkıları gerçekten her yaşa hitap edebilio en çok gençlere ilk çıtıgı zman pek beğenmemiştim çıkış ismi fln ilk den soyadı oldugunu bilmiodum neyse çok başarılı bi grafiği war ona hayatında sonsuz başarılar diliorum...
:D
#330 - Haziran 24 2007, 11:13:32
Kafamı duvara yasladım omuzların yanımda yok
Ahbaplar maymun iştahsahibi benim içim senle yok!!!

TıkLıM TıkLım YaNlızIm... ve AvAzım ÇıKtığı KadAr SuSuyORuM...

-HeRşEy SeNsİn -
                                                                               -ŞARKI SÖZLERİ-

KoYvEr
                    ---------
Her çağırdığında ayağına gelmez mutluluk
Sessiz sessiz sindireceksin
Ya da geçip hayatın önüne
Yüzüne yüzüne indireceksin

Yoktan var etmeli bazen mutluluğu
Aynaya bak çok sev bulduğunu
Sen sana her zaman iyi gelensin
Koyver gitsin bırak gururu
------------------------------------------------------------
               CuMhUrİyeT
               --------------
Aşktanadam misali bu acıdan nefes alamazken
Önümde günler geçiyor sen hala aynı yerde
Sarılmak anlamlanmıştı
Seninle hayat oyalanmıştı
Ne gündüzün gecenin farkında
Şimdi hepsini geri verin bana

Kalbimin orta yerinde bu nasıl bir cumhuriyet seninki
Nasıl bir hakimiyet ben anlamadım
Sustum sustum sonunda dayanamadım
Aşk mısın dert misin yoksa canına susamak mı benimki
Hayatı kovalamak mı dört nala bu evden
Uyudum uyandım hala anlamadım
----------------------------------------------------------                     
                         HeRşEy seNsİN
                        --------------------
Koydum sevinçlerimi önüme...
Baktım hepsi sensin!...
Yazdığım şiirlerin her hecesi...
Üzüldüğüm tüm filmler...
 Yıpranmamış hayatlar büyük hüzünler bekler...
Her işte bir hayır bu işte hepsi sensin!...

Şimdi senden vazmıgeçmeli??..
Masal olup yola devam mı etmeli??..
Ben kalpten sorumlu...
Aşka sorunluydum anladım herşey sensin!...
-----------------------------------------------------------
            AmA OlSuN
           ---------------
Canın sağ olsun
Söyleyene değil söyletene bak demişler
Yazdım sana çok şarkı
Yazarım bir o kadar daha
Umduğunla değil bulduğunla yetin demişler
Seni bana nerden göndermişler
Nasıl olup da kalbime kalbime eklemişler

Ama olsun
Oyunlarından çok öğrendiğim var
Ama olsun
Zaman durur sana aşkım durmaz

En kötüsü böyle olsun
Her acı sonunda huzura kavuşur demişler
Sevdim seni çok sardım
Severdim bir bu kadar daha
Umduğunla değil bulduğunla yetin demişler
Seni bana nerden göndermişler
Nasıl olup da kalbime kalbime eklemişler

Ama olsun
Oyunlarından çok öğrendiğim var
Ama olsun
Zaman durur sana aşkım durmaz

İlk treni kaçırma
Burdan gidişler hep tek yönlü
Dönüşe gar kapalı
---------------------------------------------------
                      SeN DöNmEdEn uYuMaM Bu GeCe
                      ----------------------------------------
uygun bir gökyüzü bulup parlamalıyım
yangın bir aşka atılıp kor olmalıyım
mutluluk yürekli olana yakışır
ben sevdiysem buna kim karışır
onlar buna dümdüz delilik diyorlar
deli kalp sesinin izinde bilmiyorlar
yorulmadan hangi tepe aşılır
ben sevdiysem buna kim karışır

isteyipte söyleyemediğim çok şey var
sen dönmeden uyumam bu gece
düşün bi benden başka gerçeğin mi var
sen dönmeden uyumam bu gece
sen dön ben uyumam bu gece
----------------------------------------------------
                 GeLmE
               -----------
duydumki cok pismanmissin
gecen gözyasiyla dolmus
sana deli gibi asikken
tükettigin bu kalbe yan
seni cok sevmistim inan
sana gözü gibi bakarken
kaybettigin askina yan
seni canim bilmistim inan

gelme bunca yilin ardindan
dönme yeniden baslayamam
son sözün hala rüyalarimda
kalbim yorgun artik
dayanamam yeniden baslamaya

dönüsü yok ki her hatadan
gözlerde bitmisse
yürekte aranmaz inan
sana deli gibi aşıkken
kaybettiğin aşkına yan
seni canım bilmiştim inan
---------------------------------------
              KaLaMaDıM
               -------------
İçim sızlıyor doğru
Ama sana git demekten başka yol mu var
Onların doğrularıyla büyürken
İçine hayat çekmek değil kolay
Sesim çıkmıyor doğru
Ama bağırsam kime ne faydası var
Bedelli mutluluklar düzeninde
Yüreğe güvenmek değil kolay
Gerçeğin kenarından hayatın düzenine
Bir yol bulup ben akamadım
Bugün budur pencere yarın kışla yüzleşince
Çok üzgünüm kalamadım
----------------------------------------------
           ArA sIrA
          -----------
Her bir kenarı köşesi yerle bir olmadan
Bir gönül fırtınası bu kenti vurmadan
Dibe vurup da orda mutlu olmadan
Kolay yol yok olmaya giden

Ara sıra gidip gidip geleceğim
Onlar konuşurken ben sana döneceğim
Anılar her şeyden güçlü elbet
Ara sıra gidip geleceğim
Onlar konuşurken ben sana döneceğim
Ağır ağır yola dönülür elbet
---------------------------------------------
                   gÜlE GüLe
                   -------------
Sonsuz mutluluklar dilerim
Seni bir yerden tanımıyor gibiyim
Elimde cephanelerim
Gerisi boşver ben hallederim
Kim olduğuna emin mi yüreğin
Seni buralarda unutuyor gibiyim
Kalbimde meyhanelerim
Ben eğlenirim, içimde hep eğlenirim

Burdan gökyüzüne gider bu yol
Dosdoğru güneşe uzar gider
Tüm hesaplarını seninle bırakır
Burdan güneye iner bu yol
Dümdüz kumsala akar gider
Tüm kırıklarını denize bırakır
Güle güle gider
---------------------------------------------
           AlIşMaK zOrUnDaYıM
          ---------------------------
Dün hayat durdu benim için
Sanki bugün herşey farklı
Sanki bu ev benim değil
Bu nefes bana zararlı
Alışmaya çalışmak diye birşey yok
Alışmak zorundayım
Üzülmemek diye birşey yok
Üzülmem gerek

Severek unutmak olur iş mi
Bilerek uçuruma önden atlanır mı ki
Kaybettiğinin yerine ne koysan dolmaz
Boş bırakacağım yerini hep bomboş
#331 - Haziran 24 2007, 16:47:32
« Son Düzenleme: Haziran 24 2007, 16:52:44 Gönderen: jamelia »
>>>Yalın Fan Club<<<

>>>Tıkla<<<

bayiliyom ben bu cocugun sesine yaaa (kendisinede)  :melek
#332 - Haziran 24 2007, 18:34:49

bayiliyom ben bu cocugun sesine yaaa (kendisinede)  :melek
bendeeeEEEEeeeeee :4 :4 (6) (6)
#333 - Haziran 24 2007, 23:38:37
>>>Yalın Fan Club<<<

>>>Tıkla<<<

arkadaşlar Harbiye konserleri 27 Temmuza başlıyor...

29 TEMMUZ SAAT 21:00'DE HARBİYE AÇIKHAVA TİYATROSUNDA YALIN HAYRANLARIYLA BULUŞACAK..BİLETLER BİLETİXDE...
#334 - Haziran 25 2007, 23:40:14
İmza kural dışı.

arkadaşlar Harbiye konserleri 27 Temmuza başlıyor...

29 TEMMUZ SAAT 21:00'DE HARBİYE AÇIKHAVA TİYATROSUNDA YALIN HAYRANLARIYLA BULUŞACAK..BİLETLER BİLETİXDE...
TEŞEKKÜRLER :4 :4 :D :D
#335 - Haziran 26 2007, 14:12:05
>>>Yalın Fan Club<<<

>>>Tıkla<<<

Tabi bu haberleri Yalın'ın ağzından duymadan inanmamamız lazım.. Ama gazetede çıkan bi haber olduğu için paylaşmak istedim.

Hürriyet - Günaydın (22 Haziran 2007 Haberi)
Tuba Ünsal, uğruna iki yıllık evliliğini bitirdiği Yalın'dan ayrıldıktan sonra yeni bir aşka yelken açmakta gecikmemişti. Albümüyle uğraştığı için aşka vakit ayıramayan Yalın da, albümünü çıkardıktan sonra kendine yeni bir sevgili buldu. Yalın, sosyeteden Verda Penso ile aşk yaşıyor. Çiçeği burnunda aşıkları bir süre önce Anjelique'te görmüştüm ama yan yana gördüğüm herkese sevgili yakıştırması yapmaktan hoşlanmadığım için yazmamıştım. Ama ikinci kez yine Anjelique'te ve oldukça samimi bir şekilde karşıma çıkınca aşkları tescillendi. Yalın ile Verda, gazetecilere yakalanmamak için mekana tekne ile gelip, aynı yolla ayrıldı. Alpay Başaran ile müzmin ilişkisini noktalayan Verda, Yalın'ın yanında oldukça mutlu görünüyordu.  :ohmygod :S :S X( X( :ühü :ühü
#336 - Haziran 28 2007, 14:19:23
>>>Yalın Fan Club<<<

>>>Tıkla<<<

jamelia yalın ne zamn ilişkilerini itiraf ettiki agzından duymayı beklioruz..yani gorundugu gibi sacma sapan biriyle birlikte yine..bu kadın babası yaşındaki bi adamla birlikteymiş sonra baska biriyle nisanlanmış..kendinden kucuk biriyle birlikte olması cok şaşırtıcı diil..yalının basına daha once de böle bişi geldi mesela natalia...bu aradabu kesinlikle ciddi bişi diildir alkolün etkisiyle brlikte falan öle bi hale gelmiştir..çünkü geçmişi o kadar iyi değil..hiç diilse hüseyine yakışıcak kadar!!! :ban :hii? :vur :bite :ıslık
 X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X(

işte nefretimin patlamasına neden olan kadın...:
#337 - Haziran 28 2007, 17:40:12
İmza kural dışı.

EKŞİ SÖZLÜK YALIN HAKKINDA NELER DEMİŞ???(seçmeler)

2004 postları
-yeni çıkan bir şarkıcı sanırım şu sıralarda powerturk'te zalim adlı bir parçası çalınıyor sık sık. hatta güzel bir sarkı.
-bikaç gündür radyolarda dönen şarkısı gerçekten hoşuma giden adam. "zaaaliiim, oyunbozaaaan" diye gezip gezip duruyorum. daha albümü çıkmamış malesef
-ünlü şarkısının adı zalim. bana nevi hatırlatıyor
-kenan dogulunun baska bir versiyonu. sıradan.
-güzel bir sesi var, çıkış parçası da iş yapacak gibi.yolu açık bir şarkıcı. -ses rengi hoş bi eleman. şarkısı da güzel olmuş. ellerine sağlık.
-cd sini taktığım anda "bu ne biçim ses lan" dedirten ince tonda bir sese ip albm sahibi.. aranjeler güzel olmuş ama...
-ilk duyduğun anda tracy chapman etkisi yapıyor, dolayısıyla kadın mı erkek mi diye soruyor insan kendine. yumuşak bir ses, zalim de gayet hoş bir easy listening şarkısı. değişecek misin söyle, değişebilecek misin kısmı insanda çığırma isteği uyandırıyor.
-birbirinden guzel sarkıları var. son sarkı favorimdir. ayrıca kendisi asırı derecede 6.histeki cocuga benzemektedir.
-huseyin isminden rahatsizlik duydugunu düsündügüm insan.. bir insan neden sadece soy ismiyle ün kazanmak isterki? ya da arkadas isminden gayet memnun fakat hosnut olmayan bizim medya.. -zalim şarkısı oldukça güzel olan tuhaf sesli şarkıcı... kasetindeki diğer parçalarda zalim gibiyse alınmaya değer olacaktır kanımca.
-kenan doğulu ve mirkelamın tek çatı altında toplanmış hali. -ilk aşk dedikodusu çağla şikelle çıkan insan. yuh artık, göz var nizam var!
-ilk dinlediğimde "vay be, ne sağlam alto" diye düşünmüştüm. erkekmiş meğersem. -tv'de abartısız her kanalda göklere çıkartılan, bir insanın kötü ses, kötü şarkı ve kötü fizik üçlemesiyle bu kadar pohpohlanması nedeniyle arkasında çok büyük bir medya patronu olduğundan şüphelendiğim insan.
-1 günde 100 bin adet sattigi söylenen sarkici..
-her ne kadar pop muzık sevmesemde turk popuna yenı bı soluk getırdıgı gercektır.en azından parcaları akustık soundda. dıgerlerı gıbı aynı sound aynı dum tıs yok.

2005 postları
-kliplerinde acayip karizmatik ve yakışıklı gözüken, misal son "günaydın ben gittim" temalı şarkısı, artık karta kaçmış kenan doğulunun yerine göz dikmiş şarkıcı.
-müziği bi derece ama o şarkı sözleri hiç çekilmez dediğim çipil gözlü çocuk..
-dün gece buzholde konserle daha bir sevgimi kazanmış olan cep star
-cuma günü bi bakmışsın adli ikinci albümü çıkacak olan şarkıcı. severiz kendisini.
-32. altın kelebek ödülünü alan en iyi çikis yapan bakalim daha nereye çikacak besteci/yorumcu.
-15 nisanda 2. albümü piyasaya çikmis olan ve küçücüğüm adli sarkisiyla yine istiklal caddesinin her kösesinden sesi duyulmaya aday sarkici.
-erkeklerin gereksiz yere tavır aldıkları, insanların bir küçümsediği bir yerin dibine batırdıkları ve bunları hiç ama hiç haketmeyen şahsiyet.. küçücüğümü ne tatlı söylemiş öyle, insanın içini kıpır kıpır eden bir aşk şarkısı helal olsun.
-mırıl mırıl şarkı söyleyip adamı inceden uyuz eder gibi olsa da temiz yüzünden laf etmek istemediğim insan ha şarkıları da fena değil ama nedir o mırıldanma onu anlamadım...
-acilen asik olmasi gereken kisi. yoksa sarki yapayacakmis ve 3.albümü zora girecekmis.
-son zamanlarda şarkılarını en çok dinlediğim insan. çokta şirin biri ya.

2006 postları
-hem sesi, hem şarkıları, hem de aranjesi ile, ilk iki albümünde olayı kopardığına emin olduğum şarkıcı. -şarkılarını dinlerken huzur bulduğum adam..
-bi sene arayla çıkardığı ilk iki albümüyle beni benden alan, şu aralar yeni albüm hazırlığında olan ve önümüzdeki günlerde çıkaracağı üçüncü albümünü sabırsızlıkla beklediğim süper insan.
-şarkılarını üç kereden fazla dinlediğinizde büyük ihtimalle sıkılacağınız adam. çok ilginç ilk dinlenildiğinde çok güzel bir şarkı gibi gelse de uzun soluklu olamıyorlar nedense...
-boyu uzun olmasa da sesi/tipi/hal tavri ile gonlumu fethetmis, allahin lutfu.

2007 postları
-sesi aşkı hatırlatan adam.
-sarkılarının sözlerini kendi yazdıgı düşünülürse, onlara istinaden özellikli, özel ve de güzel bir insan. -su anda park ormanda konser veren sanatçi. hayır orda değilim ama televizyondan izliyorum. kıyafeti olsun, sahneye cikisi olsun dersin bir tarkan, bir mustafa sandal özentisi. ama bildiğin yalin iste. siyah yarım pardesü giymek, sahneye cikarken yanarli dönerli sov yapmakla strar olunmuyor malesef. keske biligimiz, sevdiğimiz yalin gibi ciksaymis da beni boyle bir milyon kafa ile entry girmeye mecbur etmeyeymiş.
-sesini her duyduğumda "ağlama evladım ağlama, olur böyle şeyler hayat bu" deyip karşıma çekip konuşmak, hatta bir meyhaneye götürüp içini dökmesini sağlamak hatta hatta gerektiğinde kucağıma yatırıp gazını çıkartmak, poposunu pışpışlayıp uyutmak istediğim şarkıcı
#338 - Haziran 28 2007, 17:52:59
İmza kural dışı.

jamelia yalın ne zamn ilişkilerini itiraf ettiki agzından duymayı beklioruz..yani gorundugu gibi sacma sapan biriyle birlikte yine..bu kadın babası yaşındaki bi adamla birlikteymiş sonra baska biriyle nisanlanmış..kendinden kucuk biriyle birlikte olması cok şaşırtıcı diil..yalının basına daha once de böle bişi geldi mesela natalia...bu aradabu kesinlikle ciddi bişi diildir alkolün etkisiyle brlikte falan öle bi hale gelmiştir..çünkü geçmişi o kadar iyi değil..hiç diilse hüseyine yakışıcak kadar!!! :ban :hii? :vur :bite :ıslık
 X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X(

işte nefretimin patlamasına neden olan kadın...:

zaten bi doğru düzgün birini bulamadı ki YALIN :ohmygod X( X( of ya  :öff :öff bencede kesin alkollüdür ya ayrılmışlardır belki de :P
#339 - Haziran 28 2007, 19:32:33
>>>Yalın Fan Club<<<

>>>Tıkla<<<

bence hiç birlikte olmadılar ki..kaprisli şımarık olabilir ama kesinlikle o tip bi kadınla birlikte olcak biri değil..yani mutlaka merak edip google da aramışsındır..neler yokki  Tongue
#340 - Haziran 28 2007, 20:24:59
İmza kural dışı.

"Seni seviyorum demek hiç kolay değil"

Yalın yalnızlığın verdiği isyankarlıkla yazdığı parçaları üçüncü albümü "Herşey Sensin"de topladı. Şarkıcı "İkili ilişkilerde utangacım. Sevdiğimi kolay dile getiremem" diyor

Yalın çok dakik. Söylediği gibi tam saat 18.00'de karşımda duruyor. Evinde arkadaşlarıyla Play-
Station oynarken mola almış, röportaja gelmiş. Sohbetimiz biter bitmez de onların yanına gidiyor. Oyuna devam ediyor.
Son albümü çıkalı üç ay oldu, onunla "Herşey Sensin" üzerine pek çok röportaj yapıldı. Ben albüm sorularını kısa tutuyorum, ondan ilişkilerdeki Yalın'ı, evde yaptıklarını, ona en dokunanan parçasını, kadınlarda katlanamadıklarını öğrenmek istiyorum. Yeşil çay siparişi veriyor ve cevaplamaya başlıyor. Yüzünde hep bir tebessümle...

Üç albümünüz içinde size göre en damar şarkı hangisi? Ortaya çıkış sancısıyla, hikayesiyle, sizi yaralayan, en derinden etkileyen...
Şu ana kadar yaptığım en iyi şarkıyı sorsaydınız cevabım "Keşke" olurdu. Ama bittikten sonra dinlediğimde beni ağlatmış tek parça var. Bu albümün 10'uncu şarkısı olan "Alışmak Zorundayım". Ağrılı, sancılı, üzüntülü bir dönemdeyken yaptım onu. Benim en damar şarkım işte o.

Bir röportajınızda "Söyleyemediklerimi şarkılarda yazabiliyorum" demişsiniz. Yeni albümünüzdeki "Sen Dönmeden Uyumam Bu Gece" parçasının sözü de bunu doğruluyor: "İsteyip de söyleyemediğim çok şey var." İkili ilişkilerde iletişim problemi mi çekiyorsunuz?
Sadece kadın erkek ilişkilerinde yaşanmıyor bu durum. Ben hakkını çok fazla arayan bir adam değilim. Çok canımı yakan birine "Canımı yakıyorsun" diyemem. Ama bir süre sonra birikir, ben de kaçar giderim. Bir daha hayatımın sonuna kadar görmem canımı acıtanı.
Bu huyumu sevmiyorum. Yenmeye çalışıyorum. İkili ilişkilerde ise utangaç davranıyorum. Sevgimi kolay dile getiremem. "Seni seviyorum" demek benim için hiç kolay değil. Söyleyemediklerimi şarkılarda anlatıyorum.

Bir şeyleri bir türlü söyleyemediğiniz için geç kaldığınız olmuyor mu? Şarkınız bitmiş ama bir bakmışsınız kız arkadaşınız gitmiş. Şarkı sözünüz gibi "Bir bakmışsın ben yokmuşum".
Tabii bazen şarkıyı yapana kadar geç kalmış oluyorum, giden gidiyor. Bu da işin tatsız tarafı. Ama geç de olsa, şarkılar yoluyla da olsa en azından söylemek istediklerimi bir şekilde söylüyorum.

"İlişkimi dört nala yaşarken 'Bir dakika şarkı yazıp geleyim' diyemem"
Aşk acısı çekmeseniz, güllük gülistanlık bir ilişkiniz olsa, bir albüme yetecek kadar söz ve müzik çıkar mı sizden? Kısaca siz aşk acısıyla, ayrılık acısıyla mı besleniyorsunuz?
Mutlu bir ilişki yaşarken her dakikamı sevgilimle beraber geçirmek isterim. O arada şarkı yazmaya zaman bulamıyorum. İlişkimi dört nala yaşarken "Bir dakika ben bir şarkı yazıp geleyim" diyemem. Parça yapmam için kendi kendime kalmam lazım. Konsantre olmazsam benden şarkı çıkmaz. İlişki bittikten sonra hani ortada kalma durumu vardır ya... Yapayalnız. Arkadaşların da seni aramıyordur çünkü sen de kız arkadaşınla zaman geçirmek için onları aramamışsındır. İşte o yalnızlık döneminde parça çıkarıyorum.

Kıskançlık, peşinizdeki kameralar, kadın hayranlarınız... Yalın olmak birlikteliklerinizi nasıl etkiliyor? Şöhret olmadan yaşadığınız ilişkilerle şimdikilerin bitiş hikayesi benziyor mu?
Şu an edineceğim kız arkadaşım konserden geç gelmemi anlamayabilir. Ya da basına yakalanmamak için ünlü restoranlara gitmek istememi saçma bulabilir. Lisede yaşadığım ilişkilerde daha çocuksu, daha saf bir taraf vardı. Ben ünlü bir şarkıcıyım ve işimin kurallarına uymak zorundayım. Bu kurallar ister istemez birlikteliklerime de sıçrıyor. Bu da karşı tarafı yıpratıyor.

Bu kurallar ilişkinizi bitirdi mi hiç?
Evet. Bitirdi.

Kadınlarda hoşunuza giden ve katlanamadığınız şeyleri sıralar mısınız bize? Hayranlarınız not etsin.
Bakımsız bir kadına katlanamam. "Fiziksel özelliklere önem vermem" gibi bir yalan söylemeyeceğim. İlk başta dış görünüşü etkiler beni. Ama bu da yeterli değil. Ortak paydalar olmalı. Anlaşmalıyız. Yalandan nefret ederim. Kadının zekisini severim. Beni anlasın isterim. Kişiliği olan kadınlar çekici gelir bana. Hayatta bir değeri, kuralları, doğruları, amacı, bir görüşü olmalı. Amaçsız yaşayan bir kadın cezbetmez beni. Bir de yüzü gülsün isterim. Suratsız kadın sevmem.

Bir gün sizi bir konserinizde etrafınızda dansçı kızlarla seksi figürler yaparken görecek miyiz?
Benim yaptığım üç albümde de arkamda dansçılar ve hip-hopçular olamazdı. Albümlerim elektro gitar ağırlıklı olduğu için pop müzikten biraz uzak. Rock müziğe yakın duruyor.
Ancak bir-iki yıl öncesiyle kıyaslanırsa artık sahnede daha çok dans ediyorum. 29 Temmuz'daki Harbiye Açıkhava konserinde dansçılar da çıkacak sahneye. Belki ben de onlarla dans edeceğim. Sürprizlere hazır olun.

"Bir aşk hikayesinin kahramanları ne hissediyorsa albümün içinde hepsi var"

Filmi başa saralım. "Herşey Sensin"deki parçaları ortaya çıkarırken başınızdan neler geçti? Yaşadıklarınız sonucunda şarkılara ağırlıklı olarak hangi duygu hakim oldu?
Yalnızlık. Şarkıların çoğunu iki yıl önce Londra'da yaşarken yazdım. Sevdiklerimden uzaktaydım. Yalnızlığın ve mesafelerin verdiği duygusallıkla, isyankarlıkla yazdım parçaları. Bir aşk hikayesinin kahramanları ne hissediyorsa albümün içinde hepsi var. Kırılma, hır çıkarma, isyan, üzüntü...

Londra'nın o kasvetli havası sizi nasıl etkiledi? Sizi karamsar bir söz yazarına dönüştürmedi mi?
Yakın arkadaşlarım da sordu bu soruyu. Şehir çok kasvetliydi ama ben kasvetine kapılmadım. Havaya takılmadım. Kendimi dinledim, duyduklarımı yazdım. Sevdiklerime çok güzel şeyler söyleyen şarkılar yaptım.

"Herşey Sensin" sizin üçüncü albümünüz. Şu sıralar şarkıcılar arasında çok popüler bir laf var: "Bu benim olgunluk albümüm." Siz henüz 27 yaşındayken bunu iddia etmeyeceksiniz herhalde...
Yoo etmem. 27 yaşındaki olgunluk albümüyse 50 yaşına geldiğimde yaptığıma ne diyeceğim bu sefer? Şarkıcıların kariyerinde genelde üçüncü albümler hep önemli olmuştur. Bu albümde, bu fikrin getirdiği stresle uğraştım ben. Ama çok içime sinen bir çalışma oldu.

"Evde parti veririm. 'Lost' izlerim. Arkadaşlarımla maç yaparım"

Yalın şarkı yapmazken, albüm hazırlamazken ne yapar? a) Play Station oynar b) Evde parti verir c) "Lost" izler...
d) Hepsi. Üçü de tuttu. Arkadaşlarımla PlayStation turnuvası yaparız. Ayrıca evdeki minyatür kalelerimde futbol oynarız. "Lost" en büyük tutkularımdan biri. Gece bir kulübe gitmektense evimde parti vermeyi tercih ediyorum.

Giyim konusunda vazgeçemediklerinizi sayar mısınız?
En büyük tutkum jean. Düz, siyah ya da beyaz tişörtleri seviyorum. Adidas fanatiğiyim. Her çıkan modeli alıyorum. Dolap o kadar doldu ki aradıklarımı bulamıyorum. [şımarık :nanik :hih: :ask]
 :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask
#341 - Haziran 30 2007, 19:53:46
İmza kural dışı.

"Seni seviyorum demek hiç kolay değil"

Yalın yalnızlığın verdiği isyankarlıkla yazdığı parçaları üçüncü albümü "Herşey Sensin"de topladı. Şarkıcı "İkili ilişkilerde utangacım. Sevdiğimi kolay dile getiremem" diyor

Yalın çok dakik. Söylediği gibi tam saat 18.00'de karşımda duruyor. Evinde arkadaşlarıyla Play-
Station oynarken mola almış, röportaja gelmiş. Sohbetimiz biter bitmez de onların yanına gidiyor. Oyuna devam ediyor.
Son albümü çıkalı üç ay oldu, onunla "Herşey Sensin" üzerine pek çok röportaj yapıldı. Ben albüm sorularını kısa tutuyorum, ondan ilişkilerdeki Yalın'ı, evde yaptıklarını, ona en dokunanan parçasını, kadınlarda katlanamadıklarını öğrenmek istiyorum. Yeşil çay siparişi veriyor ve cevaplamaya başlıyor. Yüzünde hep bir tebessümle...

Üç albümünüz içinde size göre en damar şarkı hangisi? Ortaya çıkış sancısıyla, hikayesiyle, sizi yaralayan, en derinden etkileyen...
Şu ana kadar yaptığım en iyi şarkıyı sorsaydınız cevabım "Keşke" olurdu. Ama bittikten sonra dinlediğimde beni ağlatmış tek parça var. Bu albümün 10'uncu şarkısı olan "Alışmak Zorundayım". Ağrılı, sancılı, üzüntülü bir dönemdeyken yaptım onu. Benim en damar şarkım işte o.

Bir röportajınızda "Söyleyemediklerimi şarkılarda yazabiliyorum" demişsiniz. Yeni albümünüzdeki "Sen Dönmeden Uyumam Bu Gece" parçasının sözü de bunu doğruluyor: "İsteyip de söyleyemediğim çok şey var." İkili ilişkilerde iletişim problemi mi çekiyorsunuz?
Sadece kadın erkek ilişkilerinde yaşanmıyor bu durum. Ben hakkını çok fazla arayan bir adam değilim. Çok canımı yakan birine "Canımı yakıyorsun" diyemem. Ama bir süre sonra birikir, ben de kaçar giderim. Bir daha hayatımın sonuna kadar görmem canımı acıtanı.
Bu huyumu sevmiyorum. Yenmeye çalışıyorum. İkili ilişkilerde ise utangaç davranıyorum. Sevgimi kolay dile getiremem. "Seni seviyorum" demek benim için hiç kolay değil. Söyleyemediklerimi şarkılarda anlatıyorum.

Bir şeyleri bir türlü söyleyemediğiniz için geç kaldığınız olmuyor mu? Şarkınız bitmiş ama bir bakmışsınız kız arkadaşınız gitmiş. Şarkı sözünüz gibi "Bir bakmışsın ben yokmuşum".
Tabii bazen şarkıyı yapana kadar geç kalmış oluyorum, giden gidiyor. Bu da işin tatsız tarafı. Ama geç de olsa, şarkılar yoluyla da olsa en azından söylemek istediklerimi bir şekilde söylüyorum.

"İlişkimi dört nala yaşarken 'Bir dakika şarkı yazıp geleyim' diyemem"
Aşk acısı çekmeseniz, güllük gülistanlık bir ilişkiniz olsa, bir albüme yetecek kadar söz ve müzik çıkar mı sizden? Kısaca siz aşk acısıyla, ayrılık acısıyla mı besleniyorsunuz?
Mutlu bir ilişki yaşarken her dakikamı sevgilimle beraber geçirmek isterim. O arada şarkı yazmaya zaman bulamıyorum. İlişkimi dört nala yaşarken "Bir dakika ben bir şarkı yazıp geleyim" diyemem. Parça yapmam için kendi kendime kalmam lazım. Konsantre olmazsam benden şarkı çıkmaz. İlişki bittikten sonra hani ortada kalma durumu vardır ya... Yapayalnız. Arkadaşların da seni aramıyordur çünkü sen de kız arkadaşınla zaman geçirmek için onları aramamışsındır. İşte o yalnızlık döneminde parça çıkarıyorum.

Kıskançlık, peşinizdeki kameralar, kadın hayranlarınız... Yalın olmak birlikteliklerinizi nasıl etkiliyor? Şöhret olmadan yaşadığınız ilişkilerle şimdikilerin bitiş hikayesi benziyor mu?
Şu an edineceğim kız arkadaşım konserden geç gelmemi anlamayabilir. Ya da basına yakalanmamak için ünlü restoranlara gitmek istememi saçma bulabilir. Lisede yaşadığım ilişkilerde daha çocuksu, daha saf bir taraf vardı. Ben ünlü bir şarkıcıyım ve işimin kurallarına uymak zorundayım. Bu kurallar ister istemez birlikteliklerime de sıçrıyor. Bu da karşı tarafı yıpratıyor.

Bu kurallar ilişkinizi bitirdi mi hiç?
Evet. Bitirdi.

Kadınlarda hoşunuza giden ve katlanamadığınız şeyleri sıralar mısınız bize? Hayranlarınız not etsin.
Bakımsız bir kadına katlanamam. "Fiziksel özelliklere önem vermem" gibi bir yalan söylemeyeceğim. İlk başta dış görünüşü etkiler beni. Ama bu da yeterli değil. Ortak paydalar olmalı. Anlaşmalıyız. Yalandan nefret ederim. Kadının zekisini severim. Beni anlasın isterim. Kişiliği olan kadınlar çekici gelir bana. Hayatta bir değeri, kuralları, doğruları, amacı, bir görüşü olmalı. Amaçsız yaşayan bir kadın cezbetmez beni. Bir de yüzü gülsün isterim. Suratsız kadın sevmem.

Bir gün sizi bir konserinizde etrafınızda dansçı kızlarla seksi figürler yaparken görecek miyiz?
Benim yaptığım üç albümde de arkamda dansçılar ve hip-hopçular olamazdı. Albümlerim elektro gitar ağırlıklı olduğu için pop müzikten biraz uzak. Rock müziğe yakın duruyor.
Ancak bir-iki yıl öncesiyle kıyaslanırsa artık sahnede daha çok dans ediyorum. 29 Temmuz'daki Harbiye Açıkhava konserinde dansçılar da çıkacak sahneye. Belki ben de onlarla dans edeceğim. Sürprizlere hazır olun.

"Bir aşk hikayesinin kahramanları ne hissediyorsa albümün içinde hepsi var"

Filmi başa saralım. "Herşey Sensin"deki parçaları ortaya çıkarırken başınızdan neler geçti? Yaşadıklarınız sonucunda şarkılara ağırlıklı olarak hangi duygu hakim oldu?
Yalnızlık. Şarkıların çoğunu iki yıl önce Londra'da yaşarken yazdım. Sevdiklerimden uzaktaydım. Yalnızlığın ve mesafelerin verdiği duygusallıkla, isyankarlıkla yazdım parçaları. Bir aşk hikayesinin kahramanları ne hissediyorsa albümün içinde hepsi var. Kırılma, hır çıkarma, isyan, üzüntü...

Londra'nın o kasvetli havası sizi nasıl etkiledi? Sizi karamsar bir söz yazarına dönüştürmedi mi?
Yakın arkadaşlarım da sordu bu soruyu. Şehir çok kasvetliydi ama ben kasvetine kapılmadım. Havaya takılmadım. Kendimi dinledim, duyduklarımı yazdım. Sevdiklerime çok güzel şeyler söyleyen şarkılar yaptım.

"Herşey Sensin" sizin üçüncü albümünüz. Şu sıralar şarkıcılar arasında çok popüler bir laf var: "Bu benim olgunluk albümüm." Siz henüz 27 yaşındayken bunu iddia etmeyeceksiniz herhalde...
Yoo etmem. 27 yaşındaki olgunluk albümüyse 50 yaşına geldiğimde yaptığıma ne diyeceğim bu sefer? Şarkıcıların kariyerinde genelde üçüncü albümler hep önemli olmuştur. Bu albümde, bu fikrin getirdiği stresle uğraştım ben. Ama çok içime sinen bir çalışma oldu.

"Evde parti veririm. 'Lost' izlerim. Arkadaşlarımla maç yaparım"

Yalın şarkı yapmazken, albüm hazırlamazken ne yapar? a) Play Station oynar b) Evde parti verir c) "Lost" izler...
d) Hepsi. Üçü de tuttu. Arkadaşlarımla PlayStation turnuvası yaparız. Ayrıca evdeki minyatür kalelerimde futbol oynarız. "Lost" en büyük tutkularımdan biri. Gece bir kulübe gitmektense evimde parti vermeyi tercih ediyorum.

Giyim konusunda vazgeçemediklerinizi sayar mısınız?
En büyük tutkum jean. Düz, siyah ya da beyaz tişörtleri seviyorum. Adidas fanatiğiyim. Her çıkan modeli alıyorum. Dolap o kadar doldu ki aradıklarımı bulamıyorum. [şımarık :nanik :hih: :ask]
 :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask

çok çok teşekkürler ya  :okey :okey :okey
#342 - Haziran 30 2007, 22:18:41
>>>Yalın Fan Club<<<

>>>Tıkla<<<

ayıpsın ne önemi var yalın için olsun ölürüm bile ben  :D
#343 - Temmuz 01 2007, 00:28:48
İmza kural dışı.

hehe biliyorum  :4 :4
#344 - Temmuz 01 2007, 14:45:28
>>>Yalın Fan Club<<<

>>>Tıkla<<<

bildiğini bilioyrum gerçekten, ama o bilmiyoo...!! X(
#345 - Temmuz 03 2007, 01:47:01
İmza kural dışı.

bildiğini bilioyrum gerçekten, ama o bilmiyoo...!! X(
işte bu gerçekten çok kötüüüüüüüüüüü :öff :ühü :ühü :ühü :ühü
#346 - Temmuz 03 2007, 15:15:50
>>>Yalın Fan Club<<<

>>>Tıkla<<<

29 temmuzda verebilrsem vericem mektubunu gerçi hiç bi önemi olmaz ama...
#347 - Temmuz 11 2007, 23:13:36
İmza kural dışı.

bi bilgilerrr super otesii sagollll:):):)
#348 - Ağustos 07 2007, 23:23:01

29 temmuzda verebilrsem vericem mektubunu gerçi hiç bi önemi olmaz ama...
aşık93 mektubunu verebildin mi?
#349 - Ağustos 10 2007, 17:28:47
>>>Yalın Fan Club<<<

>>>Tıkla<<<

her resmde ayri bi karizma cok tatli onu coooooooooooooooooooooookkkkkkk seviyoruuuuuuuuuuuuummmmm :ask
#350 - Ağustos 11 2007, 15:49:38

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.