Alternatifim Cafe

Hayırlı olsun!

Discussion started on Fenerbahçe

Hayırlı olsun!  

Kongreye tek aday olarak giren Aziz Yıldırım sekizinci kez Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı’na seçildi. 
26.06.2006

Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki kongrede 2 bin 824 oy kullanıldı. Başkan Yıldırım emeği geçenlere teşekkür etti

Yönetimin yeni bombası Ali Koç, “Artık kızımı daha az göreceğim. Ama Fenerbahçe’ye feda olsun” dedi

Artık resmen başkan
Çok değil bundan bir ay önce 100. yılda Fenerbahçe’nin Başkanı kim olacak belli değildi. İstifa kararının ardından camianın baskıları sonrasında kongrede adaylığını koyacağını açıklayan Aziz Yıldırım dün resmen başkanlığa seçildi. Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen kongrede 2 bin 824 geçerli oy kullanıldı, Yıldırım 8. kez başkanlığa seçildi. Kongre Divan Başkanı Talat Yılmaz, Yıldırım’ın yönetim kurulu listesi için verilen oyların ise 12’sinin geçersiz sayıldığını ve listenin 2 bin 819 oyla seçildiğini açıkladı.

Koç’tan başarı temennisi
Sonuçların açıklamasından sonra kürsüye çıkan Yıldırım emeği geçen herkese teşekkür etti ve hep birlikte başarıya ulaşacaklarını belirtti. Yönetimin bombası Ali Koç ise oldukça heyecanlıydı. Yıldırım’ın yeniden aday olma kararını sevinçle karşıladığını dile getiren Koç, “Teklif geldiği zaman, idealimin Fenerbahçe başkanlığı olduğunu, bunun için de tecrübe gerektiğini düşündüm ve yönetime girdim. Artık kızımı daha göreceğim ama Fenerbahçe’ye feda olsun” diye konuştu. 100. yılda başarılarla dolu bir yıl geçirmeyi temenni eden Koç, şöyle devam etti:

‘Tecrübe kazanmak istiyorum’
“Bana görev teklifi geldiği zaman, geçmişte defalarca ilerideki bir idealim olarak Fenerbahçe başkanlığını dile getirmiştim. Fenerbahçe başkanı olmak için de tecrübe gerektiğine inanıyorum. Tepeden inme bir olay olduğunu düşünmüyorum. Her zaman planladığımız, arzu ettiğimiz gibi zamanlaması olmuyor. Bu biraz erken gelmiş bir konumdur. Tecrübe kazanmak açısından başkanımızın teklifini kabul ettim. Kendisinin de bana gösterdiği inançtan ve güvenden dolayı ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Umarım yararlı olurum.”

Bugün toplanıyorlar
Başkan Aziz Yıldırım bugün toplanacak olan yönetim kurulunda teknik direktör ve yabancı oyuncu konusunu gündeme getirecek. Yıldırım’ın, Sarı-Lacivertli ekibin 100. yılında takımı Brezilyalı teknik adam Scolari’ye teslim etmek istediği ifade edilirken, alınmasını istediği yabancı oyuncu listesinde ise ilk sıranın Arjantinli Hernan Crespo olduğu kaydedildi. Teknik direktör konusunda Scolari’nin alternatifleri ise Cuper ve bir başka Brezilyalı Zico. Bu arada Anelka’nın gönderilmesi durumunda da yeni bir yabancı ismin daha kadroya katılacağı belirtildi.

Sabancı çıktı Koç girdi
Fenerbahçe’nin geçtiğimiz yıldaki yönetiminde yeralan Zeynep Sabancı’nın yerine bu kez Ali Koç listeye girdi. İşte 100. yıl yönetimi:
Asil Üyeler: Nihat Özdemir, Vedat Olcay, Ali Koç, Nihat Özbağı, Alaeddin Yıldırım, Murat Özaydınlı, Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, İlhan Ekşioğlu, Serhat Çeçen, Faruk Neşet Yalçın, Tuncay Uzun, Şekip Mosturoğlu, Tahir Perek
Yedek Üyeler: Ömer Temelli, Ünal Uzun, Rahmi Eyüboğlu, Turhan Şahin, Hakan Dinçay, Selim Özsoy, Ercan Karasu. 
#1 - Haziran 26 2006, 17:03:38

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.