Alternatifim Cafe

Türk Rock'ında Eksik Olan Ne?

Discussion started on Rock

punk_31

punk_31, 1) rock, rok ve rak diye yazılmaz. 2) rock'n coke, rokın coke diye yazılmaz. 3) eğer sen kendi ülkenin gruplarına ve sanatçılarına önem vermezsen, yurt dışındaki gruplara ve sanatçılara önem verirsen kendi ülkenin rock! ve az da olsa metal! müziğe karşı bu tarz düşünceler beslersin. senin yaptığın, diğer bazı arkadaşlarında yaptığı gibi Türkiye'de yapılan rock! ve metal! müzikte sadece özentilikle ön plana çıkmaya çalışan bazı gruplar!!! ve bu grupları sırf Türkiye'de müzik yaptığı için aşağılamak. . . eğer geniş çaplı bi araştırma yaparsan Şebnem Ferah Teoman Ogün Sanlısoy ve en önemlisi Pentagram gibi grup ve sanatçıların kendilerine özgü tarz ve müzik uğraşları olduğunu anlarsın. . . tabi eğer üşenmez ve araştırma yapar bir de anlamak istersen. . . 

NOT: turk rock ın bi eksiği yok. sadece müzik dünyasında rock metal tarzın son zamanlarda göze batması ve yükselmesi sonucunda bu alanda bişeyler yapmış olmak için cd çıkaran insanlar ve yabancı gruplara özenip onlar gibi olmak isteyen gruplar var o kadar. . . bir de bizim insanımız kendi ülkesinde ki gerçekten müzik yapan insanları görmeyip sadece kötü müzik yapanları düşünerek turkrock a önem vermiorlar . . . hepsi bu. . .

teoman rak deil pop yapıor. şebnem ferahta öle.pentegrama bişi demiyorum ama bn zaten çoğu dedim.ayrıca en sevdiğim grup türk grubudur yabancı deil. bide sn şimdi rak yerine rock yazınca süper ötesi rakçı mı oldun? komiksin ya öle rock yazmakla rockçı olunsaydı snin gibilerin hepsi rakçı olurdu
#26 - Temmuz 12 2007, 23:34:12

xX_NightmarE_Xx

punk_31, 1) rock, rok ve rak diye yazılmaz. 2) rock'n coke, rokın coke diye yazılmaz. 3) eğer sen kendi ülkenin gruplarına ve sanatçılarına önem vermezsen, yurt dışındaki gruplara ve sanatçılara önem verirsen kendi ülkenin rock! ve az da olsa metal! müziğe karşı bu tarz düşünceler beslersin. senin yaptığın, diğer bazı arkadaşlarında yaptığı gibi Türkiye'de yapılan rock! ve metal! müzikte sadece özentilikle ön plana çıkmaya çalışan bazı gruplar!!! ve bu grupları sırf Türkiye'de müzik yaptığı için aşağılamak. . . eğer geniş çaplı bi araştırma yaparsan Şebnem Ferah Teoman Ogün Sanlısoy ve en önemlisi Pentagram gibi grup ve sanatçıların kendilerine özgü tarz ve müzik uğraşları olduğunu anlarsın. . . tabi eğer üşenmez ve araştırma yapar bir de anlamak istersen. . . 

NOT: turk rock ın bi eksiği yok. sadece müzik dünyasında rock metal tarzın son zamanlarda göze batması ve yükselmesi sonucunda bu alanda bişeyler yapmış olmak için cd çıkaran insanlar ve yabancı gruplara özenip onlar gibi olmak isteyen gruplar var o kadar. . . bir de bizim insanımız kendi ülkesinde ki gerçekten müzik yapan insanları görmeyip sadece kötü müzik yapanları düşünerek turkrock a önem vermiorlar . . . hepsi bu. . .

teoman rak deil pop yapıor. şebnem ferahta öle.pentegrama bişi demiyorum ama bn zaten çoğu dedim.ayrıca en sevdiğim grup türk grubudur yabancı deil. bide sn şimdi rak yerine rock yazınca süper ötesi rakçı mı oldun? komiksin ya öle rock yazmakla rockçı olunsaydı snin gibilerin hepsi rakçı olurdu

önce dinlediğin müzik tarzının türünü hangi gruba girdiğini ve nasıl bi şey olduğunu bileceksin. sonra dinlediğin tarzın adını ve nasıl yazıldığını öğreneceksin. en sonundada dinlemediğin ve sevmediğin müzik tarzına saygısızlık yapmamayı. . .
#27 - Temmuz 12 2007, 23:47:08
« Son Düzenleme: Temmuz 12 2007, 23:49:30 Gönderen: xX_NightmarE_Xx »

punk_31

e yuh artık cevap verdiğim sözlerin aynısını yazmış hala rock yaz dio. sanane lan bicirik rak yazıom heh. bu arada müzik tarzı bi gruba girmez.puhaha
#28 - Temmuz 12 2007, 23:51:04

xX_NightmarE_Xx

grup derken rock metal rap vs. demek istedim. sen anlamadıysan benm sorunum değil. genelleme yaptım.
ikincisi sadece söylediğin sözlerden ve yaptığın saygısızlıktan dolayı rahatsız oldum ve belirtmek istedim. ki en doğal hakkım.
ayrıca kendi acizliğine güldükten sonra başkalarının yaptıklarına gül. . .
#29 - Temmuz 12 2007, 23:54:33

punk_31

rock metal rap grup zaten demi konuştukça batıon bide sn bişiler yazıon ya şöle dedin faln die bn hiç bişi anlamıom çok saçma şeyleri eleştiriosun.türe grup dion genelleme dion sona kendine gülüon millete gül dion peh
#30 - Temmuz 12 2007, 23:57:27

xX_NightmarE_Xx

sanırım anlama gıtlığı var sende. yazdıklarını bi insan elli kez okusa anlamaz burda küfür edipte banlanmak yada uyarı cezası almak istemiyorum. . . yazdıklarını bi oku acaba sen anlıcak mısın. . .
#31 - Temmuz 12 2007, 23:59:14

punk_31

ayrıca kendi acizliğine güldükten sonra başkalarının yaptıklarına gül. . .
ne anladın bu cümleden:D ne acizliğim var onu anlamadım ondan yazdm
#32 - Temmuz 13 2007, 00:01:55
« Son Düzenleme: Temmuz 13 2007, 00:03:06 Gönderen: punk_31 »

xX_NightmarE_Xx

düşünce özgürlüğü . . .demekki düşüncelerimiz farklı. . .
#33 - Temmuz 13 2007, 00:06:24

punk_31

ya orası öle ama bn teomana popçu yazınca celallendin.bana göre pop yapıo şeboda öle.tamm madem düşünce özgürlüğüm var dion o zmn milletede karışma.bn eksikliğini yazdım sn küfür etme türk rocka yazdın.nese hadi bakiim uslu ol tamm sona ban yersin felan gider o kadr msj boşa
#34 - Temmuz 13 2007, 00:08:47

xX_NightmarE_Xx

ben sana turkrock a küfür etme demedim. dinlemediğin ve sevmediğin bi müzik tarzına küfür etme dedim. çünkü o tarz müzik dinleyen insanlara saygısızlık yapmış oluyosun. ayrıca forumda daha yenisin öğrenirsin. banlanınca msj sayında bi değişim olmuyo sadece belirli bi süre foruma giremiyosun o kadar. . . bi de uslu olup olmayacağımı sana soracak değilim. . .
#35 - Temmuz 13 2007, 00:11:19
« Son Düzenleme: Temmuz 13 2007, 00:14:45 Gönderen: xX_NightmarE_Xx »

punk_31

hay allam bnde onu demeye çalışıom bn küfür etmedimmmm.anladın mı şimdi???nese ii msj sayına sevindim.hem banda yeme niye yiyon? he bu kadr ciddi olma be yok forum kuralları faln. nese hadi bn yatcam ya alala lafa tuttu adam.
#36 - Temmuz 13 2007, 00:14:44

xX_NightmarE_Xx

isteseydin lafa tutulmazdın. . .

hadi yat uyu rüyan da da söylediklerini düşün. . .

ciddiymişim hey allahım yaa. . . . . . .
#37 - Temmuz 13 2007, 00:24:51
« Son Düzenleme: Temmuz 13 2007, 00:29:08 Gönderen: xX_NightmarE_Xx »

barbie9138

çok başarılı gruplar var ama tek eksik yeterince tanınamamak.
#38 - Temmuz 13 2007, 19:38:26

pentagram , duman ve şebnem ferah haricinde türk dinlemiorm nedeniyse hepsinin ya özenti yada pop yapması... :ban
#39 - Temmuz 14 2007, 11:13:19

Sizin Türk Rock olarak gördüğünüz Şebnem Ferah, Duman, Teoman, Pentagram ise o zaman kimse rock dinliyorum diye geçinmesin lan  :yaril

Metal yapamıyorlar dediğiniz Türklerden piyasaya çıkmamış hayvan gibi adamlar, gruplar var. Ama bilmiyoruz bunları ve bildiklerimiz de piyasadakiler olunca haliyle onların piyasa olmaları ve herkes tarafından bilinmeleri kötü algılanıyor ve TürkRock piyasası ölüyor deniyor.
Hayır kardeşim... Bizim piyasamız gayet iyi lan! Sadece uyduruk ve teknolojik olaylara bağlı kalan (hesapta) rock gençliği olanlar eksik. Düzgün kitle yok ülkemizde ve hala Rock ya da Metal dinlemeyi satanizm olarak algılıyorlar. E bu böyle giderse bizim vay halimize...
#40 - Temmuz 14 2007, 15:52:02

evanescence_bep

Evet haklı olabilirsin ...

İşte bahsettiğimde buydu ...

Türk rock ve metale yeterli kapasite ayrılmamakla beraber , toplum görüşümüz bu tür müziklere karşı çıkıyor . Ben seviyorum bu müziği Yerli birtek Duman ve Pentagram dinlerim çoğu yabancıdır . Ama Türk kökenli gruplarda vardır . Araştır öğren politikası ..
#41 - Temmuz 14 2007, 16:20:52

şimdi türk rock gruplarının cogu kalitesiz ve özentii

rockta kalite gercekten önemlii

kendi kendimizi elestirmek istemem tabi ki ama öle :nohashas :nohashas

ama zamanlaa rockı benimseyeceğimizi umuyorumm :4
ben katilmiyorum kardes bence sen metal falanla karıstırıon
metalle mi karıstırıyrm

ne demek istediğini anlaymadm  :alala

bencede metalle hiç bi karışıklık yok türklerin açıkçası o kadar gzl bi rock yaptığı sölenemez.. hem bi Muse veya evanescence gibi gruplarla karşılaştırırsak türk gruplarını kalitesiz olduğu anlaşılır yani sen gidip slipknot marilyn manson gibi adamlarla karşılaştırırsan orasını bilemem...
#42 - Temmuz 21 2007, 22:39:40

türklerde dumanı tek geçerim
#43 - Temmuz 22 2007, 01:54:53

metal müziği sırf gitar ve bateri sesi duymak için dinliyorum ..

ve metalde en sevdiğim tarz da doom metal ve opera metal .. çünkü melodi ve ritim gerçekten çok güzel ...   

ama Türkiye de almora dışında çok enstürmanlı metal/rock yapan grup yok .. en azından almora kadar ciddi olarak yapmıyorlar ve onlar kadar güzel yapamıyorlar ..

duman da güzel çalıyor tarzları güzel ama çok popülerler .. pop dinleyen birisi bile duman fanı olunca duman ın kendini iyi tanıtamadığını düşünüyorum ..

beni metal şarkılara çeken tek şey elektro ve bateri soloları ..
ama hangi Türk grubun şarkısında sağlam bir solo var .. ?

şebnem ferah ın can kırıkları şarkısı bence onun en güzel şarkısı ... müziği kaliteli çünkü .. benim için metal de sözler çok önemli değil ..

Judas priest in şarkı sözlerinin çoğu sadistçe ve faşistçe .. benim tamamen karşı olduğum düşünceler bunlar .. ama müzikleri o kadar güzel ki dinlemeden edemiyorum ..

Türkiye de ise gruplar ilk önce söz yazıyo üstüne müzik yapıyo ..

yani baya ters iş yapıyolar ..

ama son zamanlarda malt diye bi grup çıktı gerçekten çok beğendim onları .. çok sert olmasalarda Türkiye de iş yaparlar ..

Türkiye de rock/metal müziğin tam oturmadığını ve dinleyicinin kısıtlı olduğunu bundan dolayı grupların yumuşak müzik yapması ve sıradan kalması kaçınılmaz ..

ve sıradan şeyler dinlemeyi de sevmiyorum ..

bunun için metal yapan grupların hayko çepkin gibi olmaları iyi olur ..

D.N: hayko çepkini hiç sevmem şarkılarını, söylediği tarzı vs. sevmiyorum ama farklı olma çabası açısından diğerlerine ilham kaynağı olması lazım .. diğer tüm kişiler ve gruplar hemen hemen aynı tarz müzik yapıyor çünkü .
#44 - Temmuz 22 2007, 12:14:58
A child: What is democracy?
RTE: It must have sometihng to distribute coal when the election season comes..

Türk rock ında destek eksik hem maddi hem manevi.
#45 - Temmuz 22 2007, 15:27:41
The spirit that guides you follow it through
To the spirit inside you always be true
You know you'll despair
If the spirit inside is used without care!

metal müziği sırf gitar ve bateri sesi duymak için dinliyorum ..

ve metalde en sevdiğim tarz da doom metal ve opera metal .. çünkü melodi ve ritim gerçekten çok güzel ...   

ama Türkiye de almora dışında çok enstürmanlı metal/rock yapan grup yok .. en azından almora kadar ciddi olarak yapmıyorlar ve onlar kadar güzel yapamıyorlar ..

duman da güzel çalıyor tarzları güzel ama çok popülerler .. pop dinleyen birisi bile duman fanı olunca duman ın kendini iyi tanıtamadığını düşünüyorum ..

beni metal şarkılara çeken tek şey elektro ve bateri soloları ..
ama hangi Türk grubun şarkısında sağlam bir solo var .. ?

şebnem ferah ın can kırıkları şarkısı bence onun en güzel şarkısı ... müziği kaliteli çünkü .. benim için metal de sözler çok önemli değil ..

Judas priest in şarkı sözlerinin çoğu sadistçe ve faşistçe .. benim tamamen karşı olduğum düşünceler bunlar .. ama müzikleri o kadar güzel ki dinlemeden edemiyorum ..

Türkiye de ise gruplar ilk önce söz yazıyo üstüne müzik yapıyo ..

yani baya ters iş yapıyolar ..

ama son zamanlarda malt diye bi grup çıktı gerçekten çok beğendim onları .. çok sert olmasalarda Türkiye de iş yaparlar ..

Türkiye de rock/metal müziğin tam oturmadığını ve dinleyicinin kısıtlı olduğunu bundan dolayı grupların yumuşak müzik yapması ve sıradan kalması kaçınılmaz ..

ve sıradan şeyler dinlemeyi de sevmiyorum ..

bunun için metal yapan grupların hayko çepkin gibi olmaları iyi olur ..

D.N: hayko çepkini hiç sevmem şarkılarını, söylediği tarzı vs. sevmiyorum ama farklı olma çabası açısından diğerlerine ilham kaynağı olması lazım .. diğer tüm kişiler ve gruplar hemen hemen aynı tarz müzik yapıyor çünkü .
walla baya gzl konuşmuşsn gerçekten çoğu sözüne katılıyorum.. tebrk ederm walla :):)
#46 - Ağustos 07 2007, 17:30:30

hepsi için demiyorum ama 'özgünlük '...
#47 - Ağustos 07 2007, 19:50:37

ne bu herkeste özenti kelimesi..
türk rock gayet iyi durumda ve yükselişte bence..
valla rockçılar da kıçını başını açsa inanın çok gündemde olurlardı..
türk rock gündemde olmadıgı için basarısız görüyorsunuz bence..Bence gayet kaliteli..bi kaç grup hariç ki istisnalar kaideyi bozmaz..
#48 - Ağustos 08 2007, 03:42:05
"Bir kız öğrenciyi başını örttüğü için tahsil hakkından mahrum etmek,İstiklal Savaşı başlarında ve Maraş'ta düşmanlar tarafından başörtüsü çekilip düşürüldüğü için başlayan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir."
Necip Fazıl Kısakürek;);)

uyuşturuc uya HAYIR!! OKUMADAN GEÇMEYİN ;) //forum.alternatifim.com/index.php?topic=68882.0

ya mualefet olmak istemem ama arkadaşlarr türk rock gruplarına laf ediosnzz onları yüceltmeniz gerekirkenn...laf edenlerin çouu türk yapmış abi ne bklenr dieerekk dinlememştr bilee sırf buyüzdenn biere gelemiors ztn...
#49 - Ağustos 08 2007, 11:22:26
intihara yakin bi muzii defalarca dinleip muzii duymadiin anda aklina inanmadiin tanrilar geliwerir..tutsaq kaldiin inancin kolesi olduunu defalarca hat1rlatan senoryolari sende bilirsin we nedense bu tutsakliktan wazgecemessinn..

_DaRkdreams_

Bende katılıyorum
Maddi destek yok...
#50 - Ağustos 08 2007, 14:22:33

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.