Alternatifim Cafe

Rock Nereye Gidiyor?

Discussion started on Rock

Victimize

arkadaşlar rock nereye gidyor yaaaa ... onune gelen comez rock grupları solosu bile olmayan parçalar yapmaya başlaması
bi grup 84 bakarmısınız yaaa
özellikle 90lardan sonra kurt cobain'in "benim gibi bir kabiliyetsiz bile gitar çalıp ünlü oluyorsa siz hayli hayli olursunuz" tarzındaki şarkılarından sonra amerika'da her hevesli genç gitarı eline almış ve öğrendiği 5li akorlarla şarkı yazmaya başlamış doğal olarak yeni jenerasyon sözde rock grupları bu temel üzerine oturmuştur. bu yüzden artık rock müzikte(sözde rock tabi) bir hendrix, bir van halen, bir brian may, bir slash gibi insan çıkmamaktadır.
yazık bi metallica solsundan sonra duman solosu dinlemek bana Geyşaların caldıgı iki telli 10 notadan olusan parcalarını hatırlatıyor
#1 - Haziran 17 2006, 23:31:05
« Son Düzenleme: Haziran 18 2006, 14:33:51 Gönderen: sElin »

rock müziğin en sevdiğim yanı soloları zaten.. ama kendine rock grubu adını verip de sonra sevgili küçük kardeşimin benden öğrenip de tıngırdattığı tarzda şarkılar yapmak moda oldu.. müzik biraz emek ister ona kendinden gerçekten bişeyler katman gerek ki müzik müzik olsun.. hele de şu son zamanlarda çıkan bazı coverlar çok canımı sıkıyo.. ama sana şunu söyliim rock bi yere gitmiyo.. çünkü o arkadaşlar sadece kendilerini rocker sanıyo hepsi bu..  :ban
#2 - Haziran 18 2006, 00:46:53
IsLIğImLa FıSıLdAmışTıM ŞiŞeYE KıYıYA ÇıĞlIğIm VuRMuşş...

KLaVuzUm KaLbİmDi BuRnUm ÇoKtAn SüRtÜLdÜ

ne kadar da küçümsemişsin sen yeni jenarasyonu arkadaşım.. :öff
belki haklısınızdır eleştrilerinizde.cidden yeni şarkıları dinleyince bir Van Halen ya da Slash'ı arıyorsunuzdur ama her şey mükemmel olmak zorunda değil.eğer yeni sanatçılar eskilere benzemiyorsa bu bir değişmedir sadece.değişme iyi ya da kötü yönde olabilir ama bu bir fark.her şey eskisi kadar gelişmiş olsaydı yenilik diye bir şey olmazdı.belki herkes çok gelişmiş olurdu ama tek tip olurdu o zaman da..

ve seksendört'ü örnek vermişsin.saçma olmuş.sana kim seksendört rock yapıyor dedi ki.adamlar kendileri bile diyor "müziğimiz tam olarak rock değil" diye.ama kalkıp o grubu rock kategorisine koysak tabiki sınıfta kalır.bu bazı cahillerin müzği yanlış yorumlamasından kaynaklanıyor.bu eleştrilerinle insanların emeklerini küçümsemiş oluyorsun.herkes kendi çapında,kendi ait olduğu yerde iyidir.

bu eleştirilerini haksız ya da acımasız buldum biraz.eskilerin daha iyi olduğunu düşünüyorsan onları dinlemelisin ama bu sana yeni sanatçıları eleştirme hakkı vermez ki.bir zevk meselesi bu.belki yeni toplum mükemmel müzikten bıktı.daha basit şeyler arıyor.bu da bazen bir ihtiyaçtır..
bu yüzden bence rock müzik gayet iyi gidiyor.. :öff
#3 - Haziran 18 2006, 15:31:37

Türk rock ı mal gibin a..

ipini koparan kaset yapıo..

akorlar aynı am f em c alsana şarkı..
#4 - Haziran 18 2006, 22:34:56
imza kural dışı

Victimize

ne kadar da küçümsemişsin sen yeni jenarasyonu arkadaşım.. :öff
belki haklısınızdır eleştrilerinizde.cidden yeni şarkıları dinleyince bir Van Halen ya da Slash'ı arıyorsunuzdur ama her şey mükemmel olmak zorunda değil.eğer yeni sanatçılar eskilere benzemiyorsa bu bir değişmedir sadece.değişme iyi ya da kötü yönde olabilir ama bu bir fark.her şey eskisi kadar gelişmiş olsaydı yenilik diye bir şey olmazdı.belki herkes çok gelişmiş olurdu ama tek tip olurdu o zaman da..

ve seksendört'ü örnek vermişsin.saçma olmuş.sana kim seksendört rock yapıyor dedi ki.adamlar kendileri bile diyor "müziğimiz tam olarak rock değil" diye.ama kalkıp o grubu rock kategorisine koysak tabiki sınıfta kalır.bu bazı cahillerin müzği yanlış yorumlamasından kaynaklanıyor.bu eleştrilerinle insanların emeklerini küçümsemiş oluyorsun.herkes kendi çapında,kendi ait olduğu yerde iyidir.

bu eleştirilerini haksız ya da acımasız buldum biraz.eskilerin daha iyi olduğunu düşünüyorsan onları dinlemelisin ama bu sana yeni sanatçıları eleştirme hakkı vermez ki.bir zevk meselesi bu.belki yeni toplum mükemmel müzikten bıktı.daha basit şeyler arıyor.bu da bazen bir ihtiyaçtır..
bu yüzden bence rock müzik gayet iyi gidiyor.. :öff
haklısın rock muzik bi yere gitmioda
sanatcı konusunda biraz sıkıntılı solosuz düz akorlu müzigi 3 ayda gitar ogrenen herkes yapar....
neyse bu tür konularla yakından ilgilenmediginden beni anlamanı beklemem
olay sudur: sanat sanat içindir....toplum için degil
#5 - Haziran 21 2006, 16:45:48

bence rock yerinde duruo... :öff bi kaç değersiz grubu görmezsek süper şu an...
#6 - Haziran 23 2006, 14:00:03
saplanmış kalbine şuursuz oklar yine.
kim bilir, kim sorar halini?

Yeni!
..
#7 - Haziran 23 2006, 14:31:46
« Son Düzenleme: Temmuz 08 2009, 15:54:57 Gönderen: _tHe AnSwEr_ »

her eline gitarı alan
rockçı olmuş  :öff

hea...
#8 - Haziran 23 2006, 23:51:41
imza kural dışı

kelis

Rock Özenti müziği gb bişe oldu artk. b.ku çıktı bnce
#9 - Haziran 24 2006, 13:08:25
« Son Düzenleme: Aralık 20 2008, 13:54:14 Gönderen: capuCHino »

chilekesh bnce rocktan anlamayan adama teneke çal onuda dinler oturup bateri  çalıyorlar die......
  piyasada bi kaç grup war manga gibi o tip grupları saymassak bnce şuan rock alemi süper...
#10 - Haziran 24 2006, 13:44:56
ben böle dünyanın gelmişini geçmişini
             coşkun abiye bırakıyorum

TR de rock daha cok ilerlemekte. Müzik piyasasına hergün birileri ekleniyor,ve biz bunları rock müzik yapan olarak kabul ediyorsak rock ı biz biyerlere itiyoruzdur yani... her eline gitarı bateriyi tutan rock çı değildir ama herkes rock olarak benimsiyor bunu ... bu konuyu biyerde anlatmak istedim ama acaip batmıştım şuan dahada iyi anladım herşeyi... rockı biz biyerlere götürüyoruz haliyle müslüm baba bile bateri çaldırıyorsaa ne diyeyim artık yani  :pes
#11 - Temmuz 28 2006, 22:38:34

bence biz kendimiz gerçek rock a yönelirsek o zmn hiç bir sorun kalmaz her önüne gelen rock söylüyorsa boşwerin kendenizi yormayın rock yolundan şaşmayın :) :D boşwerin kendisini rock zannedenler arkalarına baksınlar we rock nasıl olurmuş görsünler... galiba çok konuştum :D
#12 - Aralık 25 2006, 09:50:01
(¯`•._)׺°”˜`”°º× ERSTMOND ¯¨'*•~-.¸¸,.~*'(¯`•._.•
                уоu αяє тнє оиІу оиє ₣оя Mє!!!....

farkettiyseniz  rock müziği dinleyenleri hergün artmakta ve bu rock müziği nereye gidiyor,rock müziği yerinde sayıyor, diyenlerin tezlerini çürütmüş olur.. :D
#13 - Ocak 06 2007, 12:59:35

Brk`| There is nothing left to lose...

yeni grupları dinliolar arkadaşım peki bu artan kitle kim bilio musn?
rapçilr popçular o kadar dandk bi müzk dinliyicisi olmuşlarki en dandk rock şarkısına bile tav oluolar yani başlıyan slayer la başlamıyo linkn parkla başlı korn la başlıo
#14 - Ocak 06 2007, 14:16:50
imza kural dışı

tatlicadi

türk rock dandikleşiyo doruu
ama seni
n gösterdiğin örnek grup 84 ve rock tan saymıyosun ama türk rock ta en berbat grup diyosun savunmak gibi olmasında
eskiden rock o kadar ön planda dğeildi ve tanındıkça kalitesi düştü
#15 - Ocak 06 2007, 14:35:39

buRcHu

oooffff............... :öff
aRtık heR bağıRan
heR çığLık atabiLen
heR sesini bi başka sanatçıya benzetebiLen
heR beendii bi sanatçı gibi giyinen
heR gRup kuRmak isteyeRek dieR bi gRuba benzemeye çaLışan
heR şeyiyLee özenti oLmayı başaRabiLen tipLeR
kendini Rockçı zannediyo we böyLeLikLe Rock müziği en oLmaz yeRLeRe taşıyoLaR .ben şahsım adına bu duRumdan feLaket şekiLde şikayetçiyim + şiddetLe kaRşı çıkıyoRum...
sakın yanLış anLamayın bu işin adamı oLmuş efsane oLmaya aday insanLaRa asLa we asLa Lafım yokh zaten beni anLıyan anLıycaktıR...ben sadece düşünceLeRimi söyLemek istedim ne kdR adam akıLLı dewam edeRse ayRıca ettiği süRece tüRk Rock'ının aRkasındayım dinLeyicisiyim...

victimize sanada çok teşekküR edeRim böLe bi konu açtığn için ii oLdu yhaa  :okey
#16 - Ocak 06 2007, 15:01:07
« Son Düzenleme: Ocak 06 2007, 15:06:33 Gönderen: buRcHu »

nereye gıdecek saçma sapal ınsalrın eleıne gıdıyo neredeyse
#17 - Ocak 06 2007, 17:02:38
Chris Cornell /Escape The Fate / Good Charlotte / Slipknot / Slayer / Lost Prophets / Sum 41 / My Chemical Romance /Simple Plan / Evanescence / Linkin Park / KoRn / 30 Seconds To Mars / The Red Jumpsuit Apparatus / Paramore /Flyleaf / Tokio Hotel / Bowling For Soup / Almora / Aerosmith / Marly Monson / Muse / Within Temptation /  Full Metal Alchemist / Deftones / İncubus / Systeam Of A Down

placebo ve muse gibi
#18 - Ocak 06 2007, 19:37:08
imza kural dışı

süper rockçılar var özeLLikle yabancı rockçılar çok iyi türkler de fena deiL ama :yeah
yabancı rock ın gidişatı çok süperr bencee :yah ::yea
#19 - Ocak 07 2007, 11:14:48
Enjoy the silence.

kutukola

türk rock grublarında güzel olanlar geri planda kalıyorlar isimlerini duyuramıyorlar we kaybolup gidiyorlar..ama dandik adamlarda rock yapıyorz die geçiniyorlar..yavaş yavaş gelişme war ama bu hız bize yetmez...daha hızlı gelişmemiz lazım..türk rock'ı için en büyük gelişme ise kurbanın birleşmesi ooldu  ::yea
#20 - Ocak 07 2007, 11:23:10

türk rock dandikleşiyo doruu

Kelimelere dikkat et... Yerli Rock'ı düşüren, dinleyici kitle ve plak şirketleri.
Özellikle de plak şirketleri... Buldukları bütün sanatçıları bir anda piyasaya sürüyorlar. Sonra da piyasadaki salak (!) dinleyici kitlesi Yerli Rock'ı öldürüyor. Ne kadar yabancılar da iyi yapıyor olsalarda, Yerli Rock daima iyi olacak. Hatırlanan bi kaç isimler var. Onları unutup, günümüzün piyasasına bakarsan kötü dersin... Böyle değil bu işler
#21 - Ocak 08 2007, 14:58:46
« Son Düzenleme: Ocak 08 2007, 15:11:36 Gönderen: EaraneCarnesir »

tatlicadi

doruu hatırlanan ve kaliteli bir kaç isim var kendin sölemişsin bunu
türk rock ta yeni çıkanların hangileri ii grup hangileri ii solist
#22 - Ocak 08 2007, 17:15:38

buz,redd,dorian,çilekeş... es geçilmemesi gereken isimler yeni olarakdan ve yine çıkacak olan isimler var ki dudak uçuklatacak cinsten ... elbette bu kadar çok isim çıkarken hepsi ii olacak diye bişiy yok içinden iiler de çıkacak kötüler de ama konuşuken hepsini birden kötülemek yanlış olur...
#23 - Ocak 09 2007, 11:49:15
İmzanız kural dışı.

VoL-RoCK

ama bence çoğu ii işler çıkaracak..
#24 - Ocak 09 2007, 11:57:10

doruu hatırlanan ve kaliteli bir kaç isim var kendin sölemişsin bunu
türk rock ta yeni çıkanların hangileri ii grup hangileri ii solist

İşte o eski isimler... Yeni çıkan herkesi aynı kategoriye sokmamalıyız. Cidden süper gruplar var. Sadece amatör damgasındalar. Albümleri çıkmamış oldukları için. Ama albümleri cıkan gruplardan bin kat daha iyi bir haldeler. Bence yerli rock iyi bir dinleyici kitlesine sahip olduktan sonra her zaman yükselecektir canım.. :)
#25 - Ocak 10 2007, 09:52:23

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.