Alternatifim Cafe

Green Day Fun Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

Biyografi
Günümüzde Green Day olarak bilinen grubun ilk adı Sweet Children'ı Rodeo-Kaliforniya'da oluşturan Billie ve Mike, John Sweet High School kafeteryasında ilk tanıştıklarında 10 yaşlarındaydılar..Kuzey Kaliforniya underground punk sounduna sahip bu grup evlerinde Ozzy Osbourne,Def Leppard ve Van Halen dan heavy metal şarkıları çalarak başladılar müzik hayatlarına. Billie ilk şarkısı ''Why Don't Want Him?''i annesi ve üvey babası için yazdığında 14 yaşındaydı.

1987 yılında gruba John Kriftmeyer(Al Sobrante-davul) dahil oldu ve grubun adı Green Day olarak değişti.Sonrasında grup cafelerde çalmaya başladı.

1989 yılında grup bağımsız ilk EP leri '1,000 Hours' u kaydettiler.Bu EP'yi Sweet Children' ve 'Slappy' EP leri izledi.Grubun resmi ilk albümü önceki EP lerinin kombinasyonu olan '1039/Smoothed Out Slappy Hour' yerel bir firma Lookout! Records tarafından 1990 yılında yayınlandı.Sonrasında John Kriftmeyer eğitimi yüzünden gruptan ayrılmaya karar verdi.John'un ayrılması sonrasında gruba Tré Cool(Frank Edwin Wright,III) dahil edildi.Tré ile ilk grubun ikinci albümü 'Kerplunk' ile grup 5 ulusal turne düzenledi.Bu albüm grubun büyük firmalar tarafından tanınmasını sağladı ve Reprise Records ile anlaşmaya bağlandı.Bu firmayla ilk albüm 1994 yılında yayınlanan punk-rock soundlu 'Dookie' idi.Albümden çıkan ilk single 'Longview ile 'Dookie' hit oldu.İkinci single 'Basket Case' ile Amerika Modern Rock listelerinde 5 hafta zirvede kaldı.Yaz sonunda Woodstock'94 şovu albüm satışlarını arttırmaya en büyük etken oldu.Albümün 4.single ı 'When I Come Around' ile grup Amerika Modern Rock listelerinde 7 hafta birinciliğini korudu.Dookie sadece Amerika'da 5 milyondan, uluslararası 10 milyondan fazla sattı.Ve bu albüm 1994 Grammy ödül töreninde 'Best Alternative Music Performance' ödülünün sahibi oldu.

Green Day 1995 sonbaharında 'Insomniac' albümünü yayınladı.Modern Rock listelerinde 'J.A.R' şarkısıyla birinci sırada olmayı bildi. Albüm 1996 baharına kadar 2 milyon kopya sattı. 1997 yılında 'Nimrod' albümünü piyasaya sürdüler. Bu albümünde başarısının ardından grup üyeleri kendi ailelerini kurmaya başladı. Ve aileleriyle vakit geçirebilmek için müziğe 2 yıl ara verdiler. 2000 yılında Green Day müzik piyasasına 'Warning' albümüyle geri döndü. Bu albüm grup için farklı bir sounda sahipti. Albüm daha olgun punk içeriyordu ve malesef fanları ve eleştirmenler tarafından fazla tutulmadı. Albümün en büyük hiti 'Minority' idi.

Sonraki 4 yıl birkaç turne ve toplama albümlerle (International Superhits-2001, Shenanigans-2002) geçti. Eylül 2004'te yayınlanan 'American Idiot' albümü Amerika hükümetine ve medyasına bir eleştiri içeriyordu. Bu albüm Dünya Billboard listelerinde 1 numaraya yerleşti. İlk single albümünde adını taşıyan 'American Idiot' parçasının başarısını 'Boulevard Of Broken Dreams' izledi. 'American Idiot' albümü 7 Grammy ödülüne aday gösterildi ve 'Best Rock Album' ödülünü aldı.MTV Video Music Awards'da 7 ödül kazanan grup Kerrang ödüllerindede 2 ödül daha aldı..

Üyeler
Darkness_Knight
essgi
crayz_angeeel
4everpunk
angime
dr_gamzeyildiz
faitHleSs
dark_prenses
gitarcıGRNDY
GreenDayZzZ
angel_girl girl
dark.light.999
_KoMpLЄx_
Tuğçe
purple_
damla
M_SlimShady
DjinN
crayz_angeeel
angime
gitarcıGRNDY
Gr££N Day manyağı
!ѕαтαηι¢_ναмριяє!
tuhbiş

#1 - Haziran 17 2006, 14:34:10
« Son Düzenleme: Ocak 02 2009, 20:01:40 Gönderen: B StyLeé »
Bir bardak su içsem...
Geçer mi hiç'kırığım ?

canozgur_91

İlk üye ben olayım bari...
#2 - Haziran 17 2006, 15:34:05

essgi

ya bende üye olmk istiorm ama bundn başka 3 yere üyeyimm :nohashas
#3 - Haziran 17 2006, 15:52:12

Naughty Girl

ya ben çok sewiorum bu grubu..şarkıları fln şok güsel..
#4 - Haziran 17 2006, 15:54:53

en sevdiğim şarkıları wake me up when september ends.klibi çektiklerinde billie joe şu açıklamayı yapmış:''Biz klip çekmedik kısa bir film çektik.'' cidden de ööle 9 dakikalık klip nerde görülmüş (6)
#5 - Haziran 17 2006, 17:27:31
İmzanız kural dışı.

bnide üye yapın nan  :Ç bu billie ye hastayım çok şekil ya  :ask
#7 - Haziran 18 2006, 22:21:36

Green Day, adını 16 yıl kadar önce argoda bir uyuşturucu jargonundan, en açık şekliyle 'dumanlı kafa' olarak tabir edilebilecek bir uyuşturucu tribinden almıştı. O dönemden bu yana kaydettikleri her albüme de anlamsız ve sıkıcı hayat, anlamsız ve sıkıcı ilişkiler, kötü seks ve elbette uyuşturucu gibi, 'slacker' olarak tabir ettiğimiz '90'lar gençliğinin hayat görüşünü açıklayan temalar hakim olmuştu. Bu yüzden o meşhur '90'lardan, dönemin ruh halinden ve dönem gençliğine sözcülük etmiş gruplardan bahsedeceksek Nirvana'nın yanına bir de Green Day'i koymamız icap eder. Dünya çapında gerek ticari, gerek eleştirel anlamda muazzam bir başarıya imza atan ve neo-punk trendini başlatan "Dookie" sonrasında irtifa kaybetmiş olsa da, en azından daimi fanlarını tatmin etmeyi başaran albümlere imza atmayı bilmişti Green Day. Bunu yaparken hızla geçen yılları, değişen trendleri ve büyüyen fanları da hesaba katmışlardı. Bu durumu açıklayan en iyi örnek şüphesiz ki grubun olgunluk dönemi ürünü olarak da yorumlanan 2000 tarihli albüm "Warning". Beatles etkileri bile taşıyan söz konusu albümün ardından nasıl bir formül izleyeceği, daha doğrusu yeni bir albüme imza atıp atmayacağı bile meçhulken hem dinleyiciyi, hem de eleştirmenleri şaşkına çeviren, beklentilerin çok üzerinde bir işle ortaya çıkıverdi Green Day. "American Idiot" adlı yedinci Green Day albümünün neden bu kadar şaşırttığını ve neden bu kadar iyi olduğunu açıklamaya başlayalım o halde. Öncelikle 3 akorlu punk geleneğini devam ettiren bir grubun bu formülden daha ne kadar ekmek yiyebileceği ve nasıl bir fark yaratabileceği meselesine bakmak gerekiyor. Green Day'in de bu durumu sorguladığını, "Warning" gibi özdeşleştikleri tarzın dışında kalan bir albümle karşımıza çıktıklarında anlamıştık zaten. Ve belki de en çok bu yüzden grubun geleceğinden şüphe duymuştuk ve yine bu yüzden yeni albümle aynı adı taşıyan ilk single 'American Idiot'ı ilk duyduğumuzda cidden şaşırdık. Green Day'in özüne döndüğü ve "Dookie"den bu yana kaydettiği en enerjik, en iddialı kayıt bu hiç şüphe yok ki. "American Idiot"ı başarılı kılan bir diğer unsur ise bunun tam anlamıyla bir konsept albüm oluşu. Kariyerleri boyunca en geyik mevzulardan bahseden, sonra bir anda politik bir kimliğe bürünen grup ve sanatçılar çoğu zaman rahatsız etmiştir -en azından beni- ama bir grup bunu Green Day kadar doğru ve isabetli bir şekilde yapıyorsa durum değişiyor işte. "American Idiot" başlığından da anlaşıldığı üzere Green Day kariyerinde ilk defa politik, muhalif bir söyleme imza atıyor. Fakat söz konusu tavır albümün geneline hakim değil, daha doğrusu albümde işlenen yabancılaşma ve yalnızlık gibi mevzular sadece Amerika'nın içinde bulunduğu sosyal iklime, 11 Eylül'e ya da Bush politikasına dayandırılmıyor. İlk single 'American Idiot' gibi direkt muhalif ve politik bir söylem içeren şarkılar kadar, kişisel ama kişinin yabancılaşmasından, paranoyaları ve yalnızlığından da dem vuran şarkılar var bu albümde. Sound da aynen şarkılara hakim olan temalar gibi çeşitli, 3 akorlu potansiyel punk hit'leri kadar 9 dakikayı aşan epik bir kayıt (Jesus Of Suburbia), baladlar, klasik rock referansları hatta saf pop şarkıları bile var "American Idiot"ta. Green Day'in "Dookie"den bu yana kaydettiği en başarılı ve heyecan verici albüm bu. Green Day'in genç nesli, şu sıralar büyük turneler düzenleyip Bush ve savaş karşıtı eylemler gerçekleştiren yaşını başını almış büyük yıldızlardan çok daha fazla ve doğru bir şekilde etkileyeceği ve düşünmeye sevk edeceğine ise hiç şüphe yok."

ALINTIDIR :okey
#9 - Haziran 23 2006, 18:45:13

..
#10 - Haziran 23 2006, 19:00:26
« Son Düzenleme: Temmuz 08 2009, 15:54:19 Gönderen: _tHe AnSwEr_ »

ya nie sewdiim grupların konusunu sn açıosun
anlamıorm &o

:nohashas
snn sewdiğin grup olduğunu bilmiyodum bi dha açmam &o
#12 - Haziran 23 2006, 21:51:34
Bir bardak su içsem...
Geçer mi hiç'kırığım ?

bende bikaç canlı perf.ları war süper ya anında milleti coşturabiliolar çok başarılılar
#13 - Haziran 23 2006, 22:10:02
İmzanız kural dışı.

essgi

tabi coştrrlar..
bu arada imza fln yokmu yaaa.. böle mi üye oluorz :sizo
#14 - Haziran 24 2006, 00:07:18

ya abicimmm    benide üye yaparmısınnnn lütfennnn yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  :cicek :cicek :) :) :)
#15 - Haziran 24 2006, 22:27:28
mezarda bitmez bu tutkum inan kendimi unuttum hiç bir şeyi görmez oldum mezarda bitmez bu sewda    MELİHHHHHHHHHHHH(SENİ SEWİYORUM)

suvi

ya abicimmm    benide üye yaparmısınnnn lütfennnn yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  :cicek :cicek :) :) :)
tamam :)
#16 - Haziran 24 2006, 22:32:00

essgi

yaaa off imza yapalım. bana bi imza büyklüğnde bi resm bulsanz yaa. ben bulamıorm..... :öff
#17 - Haziran 24 2006, 22:37:56

essgi

ben bi imza buldum..

>>TIKLA>>

[/quote]
<<TIKLA<<

nası???
#18 - Haziran 24 2006, 22:58:02

..
#19 - Haziran 25 2006, 13:14:15
« Son Düzenleme: Temmuz 08 2009, 15:53:29 Gönderen: _tHe AnSwEr_ »

ya ben buna da üye olabilir miym???
#20 - Haziran 26 2006, 10:06:11
We all learn to make mistakes.

essgi

ben kodları verim.. isteyen imzasına eklesin :.dost

Kod: [Seç]
[center][b]>>TIKLA>>[/b][/center]
[center][url=//forum.alternatifim.com/index.php?topic=30379.0.html][img]http://www.drownedinsound.com/images/14181.jpeg[/img][/url]
[/quote][/center]
[center][b]<<TIKLA<<[/b][/center]
#22 - Haziran 26 2006, 19:47:50

essgi

buda resmsiz :.dost

Kod: [Seç]
[url=//forum.alternatifim.com/index.php?topic=30379.0.html]Green Day Fan Club[/url]
#23 - Haziran 26 2006, 19:51:06

faitHleSs

benide üye yaparmısınn lütfennnnn ??? şimdiden teşekkür ederim..  :))
#24 - Haziran 28 2006, 13:20:41

o  bteri bnm bittiim nokta yaa....Bnde uye olmk istioUm yaa
#25 - Haziran 28 2006, 16:51:21

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.