Alternatifim Cafe

Biri Yardım Edebilir Mi??

Discussion started on Teknik Servis

Yeni!
your computer is in danger! windows security center has detected spyware/adware infection! it is strongly recommended to use special antispyware tools to prevent data loss . click here to install the lates protection tools!

bilgisayarda bu yazı çıkıyo ama bi türlü çeviremedim ne olmuş acaba? korkmaya başladım :agla biri yardım edebilir mi?? lütfen  X(
#1 - Haziran 11 2006, 16:10:56
« Son Düzenleme: Ağustos 07 2006, 14:24:20 Gönderen: therockula »

Yeni!
Merhaba öncelikle fazla korkulacak bir şey yok bilgisayarında muhtemelen malware yada spyware tarzı bir programcık yüklenmiş.
Sorunun çözümü için http://www.lavasoftusa.com/software/adaware/ i yükleyebilirsin, kimi zaman yeterli kalmayabiliyor sorun düzelmezse güvenli kipte aramanı öneririm.

Bu tarz problemin genel olarak nedeni sistemin başlangıcına bu zararlı programların sürekli çalıştırması gelmektedir. Bu nedenle bunların kaldırılması gerekiyor.
Başlat->Çalıştır->msconfig (daha sonra enter'a bas)
Başlangıç sekmesine tıkla burada işaretli olanlar bilgisayarında otomatik olarak çalışan dosyalardır.

Güvenmediğin ismi değişik gelenlerin tikini kaldırıp Tamam dersin ve bilgisayarını tekrar başlatırsın.
Sorun çözülmezse yine aynı yere bak ve tik kaldırma işlemine devam et :)
#2 - Haziran 15 2006, 17:20:43
« Son Düzenleme: Ağustos 07 2006, 14:24:34 Gönderen: therockula »
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
Sizin katkılarınızla büyüyoruz: //www.alternatifim.com

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular
Özel mesajla yardım etmiyorum, sorununuzu forumda belirtebilirsiniz.

Yeni!
Bu arada sakın firewall ını kapatma yoksa dışardan gelen lere karşı korumasız kalır artık bılındığı gibi firewall sız pc lere girmek çok kolay ;)
#3 - Haziran 17 2006, 16:12:55
« Son Düzenleme: Ağustos 07 2006, 14:24:40 Gönderen: therockula »

Yeni!
yardımlarınız için teşekkürler düzeldi sonunda  :oley
#4 - Haziran 17 2006, 16:36:01
« Son Düzenleme: Ağustos 07 2006, 14:24:45 Gönderen: therockula »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.