Alternatifim Cafe

Red Hot Chili Peppers Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers 1983 yılında California’da Fairfax Lisesi öğrencilerinden Anthony Kiedis ve Flea tarafından kurulmuştur diyebiliriz.

Aynı liseden arkadaşları olan ve “What Is This” adlı bir grupta müzikal hayatlarını sürdüren; Jack Irons ve Hillel Slovak’ı da gruplarına dahil eden ikili ilk konserlerini “Tony Flow and the Miraculously Majestic Masters of Mayhem” adıyla Rhytm Lounge’da verdiler.

İlk konserlerinde bekledikleri başarıyı elde edemeyen grup, kısa bir süre içerisinde adlarını “Red Hot Chli Peppers” olarak değiştirdi ve 6 ay sonra da plak şirketi EMI’yle anlaşma imzaladı.

Bir süre sonra “What Is This?”le de çalmaya devam eden Irons ve Slovak eski grupları “What Is This”i; Red Hot Chili Peppers’a tercih etti. Bu sırada plak şirketi EMI gruba stüdyoya girmeleri için baskıda bulunuyordu. Kiedis ve Flea gitarist Jack Sherman’ı ve baterist Cliff Martinez’i gruba dahil ederek, grubun müzikal hayatında pek etkili olmayan ilk albümleri “The Red Hot Chili Peppers”ı piyasaya çıkardı.
1985 yılında Jack Sharman gruptan ayrıldı ve yerine, grubun ilk üyelerinden Hillel Slovak katıldı. Ve bu yeni birleşimle grubun ikinci albümü “Freakly Styley” piyasaya çıktı. George Clinton’un prodüktörlüğünü üstlendiği “Freakly Styley”de çok az satış yapmış olmasına rağmen bu albümle grup üyeleri yaptıkları funk’la punk’ın ve rock’ın karışımı müzik tarzı bu tür müzik türünden hoşlananlar arasında tanınmaya başlanmıştı.

Grubun üçüncü albümü ve Hillel Slovak’la birlikte çıkardığı son albümü “Uplift Mofo Party Plan” 1987 yılında piyasaya çıktı.27 Haziran 1988’de Slovak aşırı dozdan hayatını kaybetti. Grubun kalan üyeleri de sağlıklı bir yaşam sürmüyordu. Bu kadarı Jack Irons’a fazla geldi ve Irons gruptan ayrıldı.

Bu olaydan bir kaç hafta sonra Flea ve Anthony Kiedis çok sevdikleri ve sadece onun için yaşadıkları gruplarını tekrar oluşturma çalışmalarına başladı. Kısa bir süre içinde grubun yeni üyeleri gitarist John Fusciante ve baterist Chad Smith’le anlaştılar.
1989 yılında grup, yeni üyeleriyle, ilk albümleri “Mother’s Milk”i piyasaya sürdü. Bir çok eleştirmene göre ise; Stevie Wonder’ın ‘Higher Ground’ adlı parçasının coverının da içinde bulunduğu bu albüm Red Hot Chili Peppers’ın o güne kadar çıkarmış olduğu en başarılı albümdü.

Bir süre sonra ise grup plak şirketi EMI’yla olan anlaşmalarını iptal etti ve Warners’la yeni bir anlaşma imzaladı.

1991 yılında grubun yeni albümü “Blood Sugar Sex Magic” piyasaya çıktı. Grup bu albümle listelerde uzun süre başarılı oldu. 1992 yılının Mayıs ayında Blood Sugar Sex magic bir milyondan fazla bir satış grafiğine ulaştı. Albümün yayınlanmasından sonra grup Avustralya ve Japonya’yı kapsayan ve biletleri haftalar önce biten bir turneye çıktı. Fakat turne çok uzun ve yorucuydu. O zamanlar daha 21 yaşında olan John bu yoğun temponun ona göre olmadığını düşündü ve Japonya konserlerine iki gün kala gruptan ayrıldı. Bu da grubun çıkmış olduğu turnenin noktası oldu.
Bu noktada Flea’nin eski bir arkadaşı ve aynı zamanda da Thelonious Monster’dan Lonnie Marshall’ın kardeşi olan Arik Marshall gruba girdi. Fakat bu yeni oluşumun ömrü uzun sürmedi. Grubun diğer üyeleri hiç bir şeyin Hillel ve John’la birlikte olan zamanlardaki gibi olamayacağına karar verdi.

Kendilerini tekrar yeni bir gitarist arayışı içinde bulan grup üyeleri, 1993 yılında Jane’s Addiction’ın gitaristi olan Dave Navarro’yu buldular. Böylece grup bir kez daha tamamlanmıştı. Fakat yeni bir albüm çıkarmaları 2 sene sürdü. 1995 yılında "My Friends" ve "Aeroplane" ” gibi hit parçaların çıkış yaptığı albüm “One Hot Minute” piyasaya çıktı. Albüm listelerde 4 numaraya kadar yükseldi.
Bu arada grup üyeleri albüm çalışmalarının yanı sıra soundtrack çalışmalarına da yer verdi. Howard Stern’in “Private Parts”, “Twister” adlı filmleri ve aynı zamanda Beavis and Butthead içinde parçalar hazırladı. Flea, Penelope Spheeris’in “Suburbia” adlı filminde bir punk’I canlandırırken Coen Kardeşlerin ünlü filmi “Big Lebowski”de de Alman bir terörüstü canlandırıyordu. Anthony ise kendini daha bireysel işlere verdi ve Hindistan’a gitti.

1998 yılının Mayıs’ında ise Dave Navarro solo çalışması “Spread”e daha fazla zaman ayırabilmek için gruptan ayrıldı. Bu ayrılışta, 6 yıl önce gruptan ayrılmış olan John Fusciante için açık bir kapı anlamına geliyordu.

8 Haziran 1999’da Red Hot Chili Peppers, John Fusciante’yle birlikte “Californication” albümünü yayınladı. Aynı yıl grup Woodstock 99’da ve dünyanın bir çok yerinde konserler verme imkanı buldu.

Grubun Rick Rubin prodüktörlüğünde çıkan sekizinci ve son albümü "By The Way" ise 2002 yılının Temmuz ayında müzik marketlerdeki yerini aldı.. "By The Way"den çıkan ilk single ise yine albümle aynı adı taşıyan parça oldu.

Red Hot Chili Peppers yazisi icin kullanilan kaynaklar Greg Prato yazisi ve toplulugun resmi internet sitesi www.redhotchilipeppers.com'dur.

-Üyeler-
[buraya mesaj atan herkes üyemizdir)[/b][/font]
#1 - Haziran 08 2006, 16:38:06
« Son Düzenleme: Haziran 12 2007, 20:45:20 Gönderen: ¦...ώδѓĉhїvэѓŧ ώδńϊωσń...εїз ¦ »
Bir bardak su içsem...
Geçer mi hiç'kırığım ?

Gks Selin  :muhah        beNide üYE yAPPP :.dost :.dost
#2 - Haziran 08 2006, 18:04:26
_  /¯_     /\    \_/  |_¯  _
¯  \__|  /---\  _/   |__  ¯

Gks Selin  :muhah        beNide üYE yAPPP :.dost :.dost

BENDE İSTİORMM :okey :artis :))
#3 - Haziran 09 2006, 15:35:04
a$k ...nerdeysen çık! ortayaa

Bunlar da benden GkSelin
#4 - Haziran 10 2006, 19:40:14
_  /¯_     /\    \_/  |_¯  _
¯  \__|  /---\  _/   |__  ¯

ya hadii bunuda bi logo bulalım siz seçn!!!!!
#5 - Haziran 13 2006, 17:29:02
Bir bardak su içsem...
Geçer mi hiç'kırığım ?

bende üye olmak istiyorum arkadaşlar... californication :D
#6 - Haziran 23 2006, 22:59:37
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

californication süper şarkı defalarca dinleyebilirim
#7 - Haziran 23 2006, 23:07:34
İmzanız kural dışı.

ewt ya o bnm hytmn şarkısı...dani california'da çok güzel bu arada mp3 lerini isteyenler bna özel mesaj atsnlr tüm albümleri var...eyvallah
#8 - Haziran 23 2006, 23:15:02
Bir bardak su içsem...
Geçer mi hiç'kırığım ?

ben de üye olabilir miyim?bi de bişi sorucam linki imzamıza koymak mı zoruındayız?
#9 - Haziran 24 2006, 09:25:23
İmzanız kural dışı.

miccheck

bana göre r.h.c.p.'ın en iyi şarkıları (Californication'dan sonra) RollerCoaster of Love, Paralel Universe ve tabii ki Can't Stop.  Right on Time, Cabron ve Otherside da güzel.  :nohashas
#10 - Haziran 30 2006, 13:39:16
« Son Düzenleme: Haziran 30 2006, 16:15:45 Gönderen: miccheck »

bende istiyorum:))
#11 - Ağustos 04 2006, 00:30:58
Hayatta kimseye haddinden fazla değer werme...Ya onu kaybedersin ya kendini!..

bnde bnde  :muhah :oley
#12 - Ağustos 04 2006, 00:35:57
SlipKnoT

Fan Club

dani california ve by the wayi çok sewiorum ben yaa
#13 - Ağustos 04 2006, 00:39:10
>>My_Chemical>>
<<Romance<<

oozzy

bende istiomm üye oolmk  :yah
#14 - Eylül 15 2006, 11:04:59

oozzy

ben en çok how long (otherside) ı sefiyimmm :yah
#15 - Eylül 16 2006, 01:41:05

bende üye olim yaa
#16 - Ekim 07 2006, 23:19:12

t-mac

californa şarkısını çok seviyorum solistin sese hayranım...istersn benide üye yapabilirsin (6)
#17 - Ekim 12 2006, 20:06:35

californa şarkısını çok seviyorum solistin sese hayranım...istersn benide üye yapabilirsin (6)
o şarkının adı californiacation bi kerem :P
yaptm üye
#18 - Ekim 12 2006, 20:43:47
Bir bardak su içsem...
Geçer mi hiç'kırığım ?

t-mac

o şarkının adı californiacation bi kerem :P
yaptm üye

Önemli olan insanlık bi kerem :p
#19 - Ekim 12 2006, 20:51:36
« Son Düzenleme: Mart 04 2007, 16:42:32 Gönderen: Belediye Çukuru »

yaaa beni de üye yapar mısınız lütfenn X(
ömrümü verdim ben bu adamlara. flea ile chad e karşı derin bir saygım; anthony ile john a karşı derin bir sevgim vardır :ask

wet sand,dosed,emit remmus,deep kick,i could have lied,scar tissue en çok sevdiğim şarkılarıdır. ayrım yapamıyorum ama bu şarkıların derinliği var benim için..
#20 - Ekim 13 2006, 20:06:09
« Son Düzenleme: Ekim 13 2006, 20:13:27 Gönderen: elanor »
The Return of the Fellowship of the Ring to the Two Towers

bu arada eklemek istiyorum red hot chili peppers'ın ortaya çıkışında en büyük pay sahibi Hillel Slovak'tır. Flea'ye bas gitar çalmasını o öğretmiştir. Ayrıca da Anthony'ye de sesini nasıl kullanması gerektiğini,nasıl şarkı söylemesi gerektiğini o öğretti. Ama ne yazık ki onu uyuşturucuya kurban verdiler.  :ühü

neyse John Frusciante de süper bir gitarist en azından onu aratmıyodur. :ask
#21 - Ekim 13 2006, 22:48:55

izninizle sevgili _JAM_ in yazdıklarına bikaç bişi daha eklemek istiorum :))

Grup by the way albümünü çıkardıktan sonra da boş durmadı..

Bu albümden sonra "Greatest Hits" ve "Live At Hyde Park" olarak iki albüm daha çıkardılar. "Greatest Hits" albümündeki iki yeni şarkı "Save The Population" ve "Fortune Faded" çok ses getirmese de bütün albümleri mevcut bulunan fanların Greatest Hits albümünü almaları için bir sebep oldu. Live At Hyde Park da iki CD'lik Hyde Park'taki konser kayıtları olarak piyasaya sürüldü. (bu iki albümün alt arda çıkması biraz dinlenmeye ihtiyaçları olduğunu gösteriyordu sanki)

Son günlerde de "Stadium Arcadium" adlı yeni albümlerini ve "Dani California" single'larını yayınladılar ve ilk iki videoyu da dani california ile tell me baby e çektiler. Baya süper oldu bu videolar   ::yea :yah 

Bütün bu değişikliklere,sarsıntılı dönemlere rağmen RHCP ilk günkü gibi ayakta ve genç. Öyle görünüyor ki bu adamlar ölene kadar beraberler ve genç kalmaya devam edecekler.

videoları izlemek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz..

DANI CALIFORNIA
http://www.youtube.com/watch?v=eHGjU_4kzQg&mode=related&search=

TELL ME BABY
http://www.youtube.com/watch?v=jEc9PEqJkAI

#22 - Ekim 14 2006, 13:05:28

Paylaşımın için saol "elanor "
#23 - Ekim 14 2006, 13:30:12
Bir bardak su içsem...
Geçer mi hiç'kırığım ?

Paylaşımın için saol "elanor "

ne demek birimiz hepimiz hepimiz red hot chili peppers için!! ::yea
yazılarımız devam etsin arkadaşlar :cicek
#24 - Ekim 14 2006, 21:41:29

arkadaşlar red hot ın ramones dan coverladığı HAVANA AFFAIR ı dinlediniz mi??
ramones şarkıyı berbat söölüyor ama anthony gene kadife sesiylen muhteşem söölüyoo üstelik canlı performans :yah
iyi seyirler...

bu red hot ın

http://www.youtube.com/watch?v=eLdiegKLouA

bu ramones ın

http://www.youtube.com/watch?v=GfW_pf1NX44

aradaki farkı siz görün artık :))
#25 - Ekim 16 2006, 15:45:43

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.