Alternatifim Cafe

Atamızın o muhtesem cevapları

Discussion started on Atatürk Köşesi

Atamızın Ürdün Kralına Müthiş Cevabı

Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra Ürdün kralı ülkemizle ilişkileri sıkı tutmak için istanbula Atamıza ziyarete gelir.Atatürk gelen misafir kralı gayet güzel ağırlar.neticesinde o da kendi milletinin lideridir ve lidere yapılan saygısızlık millete yapılmış olur.zaten atamızdan en ufak saygısızlık beklenirmi?
e istanbula gelen misafiri vapur gezisine çıkarmadan göndermek olurmu.bindirmiş kralı vapuruna çıkarmış marmara açıklarına saat 5 çayına.orada iki lidere çay servislerini atamızın şöförü yapıyormuş.ürdün kralı çayı bitirmiş bir bardak daha istemiş.şöför çayı doldurmuş,tam krala uzatırken artık ayagımı,takılmışmı bişey olmuş çayı kralın üzerine dökmüş.üzerine çay dökülen kral sinirlenmiş ve Atatürk'e iğneleye iğneleye

-Kemal Bey,Etrafınızda Hiç Saygılı Uşak Kalmamış demiş.

Atatürk bu sözü duyunca gayet üzgün bir eda ile iç çekerek

-hiç sormayın sayın kral,Ben Bu Millete Herşeyi Öğrettim de Bir "Uşaklığı Öğretemedim" demiş.

************************************************** *

Kurtulus ve canakkale savaslarindan sonra ataturku ziyarete gelen ingiliz kralini ataturk odasinda karsilarken.ingiliz krali sorar "tamam da tum bu savasların zorluklarin ustesinden gelerek nasil boyle bir vatana sahip oldunuz" diye ataturk cevap vermeden yaverini cagirir ve masada bulunan silahi gostererek yaverinin kendisini vurmasini emreder yaver hic tereddutsuz silahi alir ve kafasina sikar ama silah bostur.ataturk yaverini gostererek ISTE BOYLE der.

Kurtulus savasi sonrasi fransa krali ataturku ziyeret eder.ataurk onu sivil kiyafetleri ile karsilama salonunda karsilar.fransa krali direk konuya girerek akdeniz ve guneydogunun kendilerine verilmesi konusunda konusmaya baslar.ataturk kraldan musade ister ve yukari kata cikar 5 dk sonra merdivenlerden uniformasiyla inen ataturk kralin karsisina gelir ve SİMDİ KONUSALİM der.

************************************************** **
Yugoslav Kralı Aleksandr ile ATATÜRK
Yugoslav Kralı müteveffa Aleksandr, Balkan Atlantı'nın imzasını takip eden günlerde memleketimize gelmişti. Atatürk'le sohbeti sırasında, şahsına ve Türk Milleti'ne karşı duyduğu yakınlığı ve iyi hisleri ifade için dedi ki:

"-Cihan Harbini takip eden mütareke günlerinde, İtilaf devletleri Yunanistan'dan evvel Türkiye'yi işgali bana teklif etmişlerdi. Fakat hiç tereddüt etmeden bu teklifi reddettim, bunun üzerine Yunanlıları tercihe mecbur kaldılar."

Mustafa kemal muhatabının sözlerini sükunetle dinledi ve birden yerinden kalkıp, muhatabını şaşkınlık içinde bırakarak elini sıktı:

"-Size ve milletinize geçmiş olsun Ekselans..." dedi.

Ve anlatmak istedi ki, Türk topraklarına saldıran kim olursa olsun akibeti değişmeyecekti!
#1 - Haziran 02 2006, 09:52:17
oyun  bitince şah da, piyon da aynı  kutuya  konur...

Kardeşim çok saol...İyi paylaşım
#2 - Haziran 02 2006, 10:02:54
imzanız kural dışı.

sende saol kardeşim...okuyunce çok etkilendm..paylaşmak istedimm :okey
#3 - Haziran 02 2006, 11:18:53

elinize sağlık !!
#4 - Haziran 02 2006, 13:18:58
keşke ..

arkadaşı çok güzel saol paylaşım için  :okey

Kurtulus ve canakkale savaslarindan sonra ataturku ziyarete gelen ingiliz kralini ataturk odasinda karsilarken.ingiliz krali sorar "tamam da tum bu savasların zorluklarin ustesinden gelerek nasil boyle bir vatana sahip oldunuz" diye ataturk cevap vermeden yaverini cagirir ve masada bulunan silahi gostererek yaverinin kendisini vurmasini emreder yaver hic tereddutsuz silahi alir ve kafasina sikar ama silah bostur.ataturk yaverini gostererek ISTE BOYLE der.

işte bu ya bunu çok beğendim hepsi güzel ama
#5 - Haziran 02 2006, 17:19:51

elinize sağlık....
böyle manalı cevaplar veren atamıza da birkes dağa teşekkürler...
#6 - Haziran 02 2006, 18:26:24
rica etsem bi sefer benim için gülümser misin? ama lütfen sebepsiz olsun...ve çıkarsız...yok yok kendine ben deli miyim deme  sadece bi gülücük...bunu görmicemi herkes biliyo ama kandırma kendini =D sadece bi gülücük be amma uzattın :P istediğim APTAL muamelesi görmek deildi ki ama benim :( sadece şu hayat stresinden,dertlerden,yalanlardan sıyrılıp içten bi gülücük istedim...hadi artır  gülücük sahipleri sayısını ve dudaklarına emir ver
GüLümSE... :cicek
teşekkürler süpersin...

wala aynen dila bende en çok onu beğendim gerçekten güzel paylaşım saol  :4  :öff
#7 - Haziran 05 2006, 20:05:05
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

okudukça insanın tüyleri diken diken oluo yaa  ;)
#8 - Haziran 07 2006, 08:47:26

çok güselmiş eline sağlık  :okey :okey
#10 - Haziran 18 2006, 10:38:37
ASKERE UZANAN ELLER KIRILSIN!!!

atamla gurur duyuyorum ben guru onun kurduğu TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE YAŞAMAKTAN ONUR DUYUYORUM NE MUTLU TÜRKÜM DİYENEEEEEEEEEEEE :oley :okey
#11 - Ağustos 16 2006, 15:43:55
eRmeNi GöLgEsiNdeKi NoBeL EkSiK KaLSın!!!!!!

ya cidden çook etkileyici...zaten adı üstünde deilmi ATATÜRK O ATAMIZ O
PAYLAŞIM İÇİN YÜREKTEN TEŞEKKÜRLER
#13 - Eylül 01 2006, 00:19:05
SANA UZAK KENTLERDEN BİRİNDE
ZAMANIN BİYERİNDE
SENİ VE SENLİ GÜNLERİ ANIMSATTI AKŞAM GÜNEŞİ
ONCA ZAMANIN ÜSTÜNDE ESKİMEYEN BİR DÜŞÜNCESİN ŞİMDİ
İNSAN HER GÜN ANIMSAR MI AYNI GÖZLERİİİ  http://s3.bitefight.net/c.php?uid=105261 (sadece tıklayınn....)

çok güzel yazı yaa.. :okey paylaştığın için saol.. :okey
#14 - Eylül 10 2006, 22:02:15
(=

ewrem

ingiliz lordu Atatürk'ün daveti üzerine istanbul'a gelir.ingiliz lordu şerefine verilen yemekte servis yapan türk elindeki tepsiyi devirir.herkes büyük bi şaşkınlık içinde kalmıştır ve atatürk'ün ne tepki vereceği beklenirken, atatürk ingiliz lorduna dönerek:
"HALKIM HERŞEYİ BECERİYOR DA Bİ TEK UŞAKLIĞI BECEREMİYOR".

:artis :artis
#15 - Eylül 13 2006, 23:35:40

çok güzelmiş hepsi de  :okey
#16 - Kasım 06 2006, 17:00:36
BaSKeTBaLL FaN CluB _-_TıKLa_-_   BaSKeTBaLL FaN CluB

BaSKeTBaLL FaN CluB_-_TıKLa_-_  BaSKeTBaLL FaN CluB
Her $eyi ßiLmek zorunda değiLsin , Haddini ßiL yeter !..
SaNkİ SeNi BeNİm iÇin YapMIŞlar Sanki Benim İçiN YaraTmIşLArr...

çok teşşekkürler paylaşım için çok saol. :okey
#17 - Kasım 10 2006, 11:05:30
тüм ∂üηуα ιçιη šα∂є¢є вιя кιşι σℓαвιℓιяšιη;ƒαкαт вαzıℓαяı ιçιη šєη вιя ∂üηуαšıη

>>>кυVVєTмiяα ƒαη ¢ℓυв<<<

>>>Tıkla<<<

TuRKuaZz

ATAM SENİ ÇOK ÖZLÜYORUZ.  X(
#18 - Kasım 10 2006, 11:30:43

angelfb1907

Güzel bir yazıı..Paylaşım için sağol..
#19 - Kasım 10 2006, 19:19:28

Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra Ürdün kralı ülkemizle ilişkileri sıkı tutmak için istanbula Atamıza ziyarete gelir.Atatürk gelen misafir kralı gayet güzel ağırlar.neticesinde o da kendi milletinin lideridir ve lidere yapılan saygısızlık millete yapılmış olur.zaten atamızdan en ufak saygısızlık beklenirmi?
e istanbula gelen misafiri vapur gezisine çıkarmadan göndermek olurmu.bindirmiş kralı vapuruna çıkarmış marmara açıklarına saat 5 çayına.orada iki lidere çay servislerini atamızın şöförü yapıyormuş.ürdün kralı çayı bitirmiş bir bardak daha istemiş.şöför çayı doldurmuş,tam krala uzatırken artık ayagımı,takılmışmı bişey olmuş çayı kralın üzerine dökmüş.üzerine çay dökülen kral sinirlenmiş ve Atatürk'e iğneleye iğneleye

-Kemal Bey,Etrafınızda Hiç Saygılı Uşak Kalmamış demiş.

Atatürk bu sözü duyunca gayet üzgün bir eda ile iç çekerek

-hiç sormayın sayın kral,Ben Bu Millete Herşeyi Öğrettim de Bir "Uşaklığı Öğretemedim" demiş.

Sağol paylaştığın için hepsi birbirinden güzel!  :okey
#20 - Kasım 11 2006, 03:23:56
Özlemişim buraları =)

gerçekten atamızın çok güzel sözleri var,akıl dolu nebilim kısa ve öz...  :haydut
#21 - Kasım 12 2006, 17:44:18
Her asker yeşil bereli olamaz...

süper yaa
müthiş bir zeka  :okey :artis
#22 - Kasım 27 2006, 20:16:54
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

Türk cumhuriyetini çok zor koşullarda kurmuş olan ulu önderimiz senin bıraktığın cumhuriyeti biz sonuna kadar koruyacağız.ATAM...

çok güzel bi paylaşım.
#23 - Eylül 02 2007, 13:25:53
Ya tozu dumana katacaksın,Ya da tozu dumanı yutacaksın...

#24 - Eylül 03 2007, 11:04:00
dans cette classe il y a des imbeciles,
ce sont des imbeciles heureux,
ils sont heureux d'etre imbeciles...

Bizi yanlış yola yönlendiren soysuzlar, çok kere din perdesine bürünmüşler, saf ve temiz halkımızı hep şeriat sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz… görürsünüz ki milleti mahveden, tutsak eden, perişan eden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk...

evet hepsi  çok güzel ama bu dahada bi güzeldi  :okey
#25 - Eylül 03 2007, 17:06:30

Anaaamm nereye gidiyorum ben..

Hayat çok garip tavşanlar falan..

Kurtulus savasi sonrasi fransa krali ataturku ziyeret eder.ataurk onu sivil kiyafetleri ile karsilama salonunda karsilar.fransa krali direk konuya girerek akdeniz ve guneydogunun kendilerine verilmesi konusunda konusmaya baslar.ataturk kraldan musade ister ve yukari kata cikar 5 dk sonra merdivenlerden uniformasiyla inen ataturk kralin karsisina gelir ve SİMDİ KONUSALİM der.
sanırım simdi konusalım yerine İsmet Paşa'yla tel. görüşmesi yapıp krala ordumuz hazır gelin alın diyordu sanırım ama Çok güzel paylasım cok teşekkürler
#26 - Eylül 10 2007, 22:53:59
c@n mı c@n KURB@N mı KURB@N!!!!!!

kömmüş lafı daha ne ...
#27 - Eylül 15 2007, 13:09:53
.

Türkiye CUMHURİYETİ nin Atatürk'e tekrar ihtiyazı var

Ulu önderimizi saygıyla anıyorum.....
#28 - Şubat 06 2008, 23:46:33

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.