Alternatifim Cafe

Transferi Arapsaçına Döndü

Discussion started on Fenerbahçe

suvi

Transferi arapsaçına döndü

Fatih Tekke’nin Fenerbahçe’ye transferi arapsaçına döndü. Fenebahçe Fatih transferi için ısrar ediyor Trabzonspor yönetimi ise Tekke’yi ezeli rakibine kaptırmak istemiyor. İşte iki taraftan gelen son açıklamalar.

Trabzonsporlu futbolcu Fatih Tekke, Fenerbahçe'den menajerler aracılığıyla teklif geldiğini ama kimseyle görüşmediğini söyledi. Aziz Yıldırım ise “Teklifi yaptık Trabzon yönetiminin kararını bekliyoruz” dedi.

FATİH TEKKE: KİMSE İLE GÖRÜŞMEDİM
Tekke, bir tv kanalaına yaptığı röportajda, ''Fenerbahçe ile görüştün mü? Anlaşma yaptın mı'' şeklindeki bir soru üzerine, ''Hamburg'dan dün gece geldim. Fenerbahçe'den menajerler aracılığıyla teklif geldiğini biliyorum ama görüşmem yok. Trabzonspor camiasını üzecek hiçbir şey yapmam. Trabzonspor'un menfaatlerini her zaman korumuş bir insanım'' dedi. 

Fatih, ''Fakat, Trabzonspor'dan Avrupa'ya gitmek istediğimi daha önce de söyledim. Yaşım 29, bu benim için çok önemli. Yurt dışına gidersem Trabzonspor ve Türk futbolunu Avrupa'da temsil etmiş olacağım. 1 yıllık daha sözleşmem var. Yapacağım her hareket, ne olursa olsun Trabzonspor'un menfaatleri doğrultusunda olacak. Kimse benim Trabzonsporluluğumu, Trabzonluluğumu tartışmasın. Ben orada doğdum, orada öleceğim. Fakat profesyonel olarak düşüncem de budur. Düşüncelerime de saygı duyulsun.'' 

Fatih Tekke, yurt içinden ve yurt dışından teklifler geldiğini, ama kimseyle bir görüşmesi olmadığını kaydetti. Fatih, ''Herhangi bir takıma imza attın mı?'' şeklindeki soru üzerine, ''Böyle birşey imkansız. Sözleşmem devam ediyor, kulübün izniolmadan bir yere imza atmam mümkün değil. Fatih Tekke böyle birşey yapar mı? Bu Real Madrid dahi olsa asla yapmam. Ben Trabzonspor için her şeyi yapan biriyim'' dedi. 

Trabzonspor'dan ayrılmak istediğini daha önce belirttiğini dile getiren milli futbolcu, şöyle konuştu: ''Fatih Tekke, Trabzonspor'un bir parçasıdır. Şu anda 1 yıllık sözleşmesi var, ama misyonu, hedefi, düşüncesi Avrupa'da futbol oynamaktır. 29 yaşına gelen bir futbolcunun yapabileceği en iyi şey bundan sonra Trabzonspor'a para kazandırmaktır. Yaşım 29 ve hedeflerime ulaşmak için son şansım ama sözleşmesi olan bir futbolcunun kulübün izni olmadan herhangi bir kulübe transfer olması mümkün değil.'' 

''Başkan Nuri Albayrak, (Seni Fenerbahçe'ye veriyoruz) derse sen ne dersin?'' şeklindeki soru üzerine Fatih, ''Oturup konuşuruz, profesyonelce yapılması gereken neyse Trabzonspor'un menfaatleri doğrultusunda o şekilde hareket ederek. Ben olayın maddi boyutunda değilim. Türkiye'den uzaklaşmak istiyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

FENERBAHÇE DİRETİYOR
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fatih Tekke'yi transfer etme isteklerini Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'a ilettiklerini, ancak Albayrak'ın, teknik direktör belli olduktan sonra karar vereceklerini bildirdiğini açıkladı. 

Kulübün resmi internet sitesinde bir açıklama yapan Aziz Yıldırım,bugüne kadar Fatih Tekke ile bir araya gelmediklerini bildirdi. 

Yıldırım, şunları kaydetti: ''Trabzonspor Kulübü Başkanı Albayrak'a, Fatih Tekke için niyetimizi bildirdik. Kendisi, Fatih Tekke konusunda, yeni antrenörleri göreve başladıktan sonra karar vereceklerini bildirdi. Sözleşmesi bulunan bir oyuncu ile kulübünden habersiz pazarlık yapmak,kulübümüzün kurumsal yapısına aykırı olduğu gibi, FIFA'nın kuralları anlamında da mümkün değildir. Bu kuralları bilmeyenler, özellikle bu transfer konusunda gereksiz yayınlar yaptılar. Nuri Albayrak, yeni hoca gelinceye kadar transferi askıya almak istediklerini ve hoca geldikten sonra karar vereceklerini söylemiştir. Kulübümüz, Trabzonspor'un kararını beklemektedir. Bunun dışında el sıkışmak, ön anlaşma imzalamak veya transferin bittiğini söylemek mümkün değildir.'' 

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, transfer çalışmaları için yurt dışına gittiği öğrenildi. Kulübün resmi internet sitesinde de Aziz Yıldırım'ın açıklamayı yurt dışından telefonla yaptığı bildirildi.

ALBAYRAK: FATİH’İ VERMEK İSTEMİYORUZ
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin transfer gündeminde olan Fatih Tekke ile yollarına devam etmek istediklerini söyledi. 

Albayrak, katıldığı canlı yayın programında yaptığı açıklamada, Fatih Tekke'nin Trabzonspor'un kaptanı olduğunu ve sözleşmesinin devam ettiğini belirterek, ''Fatih, takım kaptanı olmasıhasabiyle de Trabzon halkının, Trabzonspor taraftarının gönlünde taht kurmuş bir sporcumuz. Birinci derecede düşüncemiz, Fatih Tekke ile yolumuza devam etmektir'' dedi. Trabzonspor'un güçlü bir kadrosu olduğunu dile getiren Albayrak, ''Kadromuzu daha da güçlendirerek önümüzdeki yıl şampiyonluğa oynayacak bir kadroyla mücadele etmek istiyoruz. Bundan 15 gün önce Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri sporcumuzla ilgilendiklerini bize ilettiler. Şu anda basın organlarında bir sürü haberler çıkıyor. Bunlar asılsızdır'' diye konuştu. 

Albayrak, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile biraraya geldikleri iddialarının da doğru olmadığınısöyledi. 

SEYİTOĞLU: YURTİÇİNDE TRANSFERİNİ DÜŞÜNMÜYORUZ
Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, yıldız oyuncuları Fatih Tekke'yi yurt içinde bir takıma vermeyi düşünmediklerini söyledi. 

Sayitoğlu, yaptığı açıklamada, Fatih Tekke'ye Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerinin talip olduğunu ve bunu da daha önce kulüp başkanı Nuri Albayrak'ın açıkladığını belirterek, ''Bu kulüpler 'Fatih Tekke'yi satmayı düşünür müsünüz' biçiminde fikrimizi sordu. Biz de Fatih Tekke'yi yurt içinde bir takıma satmayı düşünmüyoruz. Bunu da söyledik'' dedi.
#1 - Mayıs 31 2006, 20:55:40

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.