Alternatifim Cafe

Fener'e İmza Attın Mı?

Discussion started on Fenerbahçe

suvi

F.Bahçe'nin ısrarla transfer etmek istediği Trabzonspor'un milli futbolcusu Fatih Tekke, sarı lacivertli kulübe imza attın mı? şeklindeki bir soruya şu yanıtı verdi...

Fatih Tekke: Kulübümün izni olmadan asla

F.Bahçe'nin ısrarla transfer etmek istediği Trabzonspor'un milli futbolcusu Fatih Tekke, sarı lacivertli kulüpten teklif geldiğini ama kimseyle görüşmediğini söyledi. Golcü futbolcu, "Trabzonspor camiasını üzecek hiçbir şey yapmam. Sözleşmem devam ediyor, kulübün izni olmadan Real Madrid bile imza atmam" dedi.

Tekke, Lig TV'de yaptığı röportajda, “Fenerbahçe ile görüştün mü? Anlaşma yaptın mı” şeklindeki bir soru üzerine, “Hamburg'dan dün gece geldim. Fenerbahçe'den menajerler aracılığıyla teklif geldiğini biliyorum ama görüşmem yok. Trabzonspor camiasını üzecek hiçbir şey yapmam. Trabzonspor'un menfaatlerini her zaman korumuş bir insanım” dedi.

Trabzonspor'un kaptanı olduğunu ve 1 yıl daha sözleşmesi bulunduğunu vurgulayan Fatih, şöyle devam etti:

“Fakat, Trabzonspor'dan Avrupa'ya gitmek istediğimi daha önce de söyledim. Yaşım 29, bu benim için çok önemli. Yurt dışına gidersem Trabzonspor ve Türk futbolunu Avrupa'da temsil etmiş olacağım. 1 yıllık daha sözleşmem var. Yapacağım her hareket, ne olursa olsun Trabzonspor'un menfaatleri doğrultusunda olacak. Kimse benim Trabzonsporluluğumu, Trabzonluluğumu tartışmasın. Ben orada doğdum, orada öleceğim. Fakat profesyonel olarak düşüncem de budur. Düşüncelerime de saygı duyulsun.”

“KULÜBÜN İZNİ OLMADAN REAL MADRİD'E BİLE İMZA ATMAM”

Fatih Tekke, yurt içinden ve yurt dışından teklifler geldiğini, ama kimseyle bir görüşmesi olmadığını kaydetti.

Fatih, “Herhangi bir takıma imza attın mı?” şeklindeki soru üzerine, “Böyle birşey imkansız. Sözleşmem devam ediyor, kulübün izni olmadan bir yere imza atmam mümkün değil. Fatih Tekke böyle birşey yapar mı? Bu Real Madrid dahi olsa asla yapmam. Ben Trabzonspor için her şeyi yapan biriyim” dedi.

Trabzonspor'dan ayrılmak istediğini daha önce belirttiğini dile getiren milli futbolcu, şöyle konuştu: “Fatih Tekke, Trabzonspor'un bir parçasıdır. Şu anda 1 yıllık sözleşmesi var, ama misyonu, hedefi, düşüncesi Avrupa'da futbol oynamaktır. 29 yaşına gelen bir futbolcunun yapabileceği en iyi şey bundan sonra Trabzonspor'a para kazandırmaktır. Yaşım 29 ve hedeflerime ulaşmak için son şansım ama sözleşmesi olan bir futbolcunun kulübün izni olmadan herhangi bir kulübe transfer olması mümkün değil.”

“Başkan Nuri Albayrak, (Seni Fenerbahçe'ye veriyoruz) derse sen ne dersin?” şeklindeki soru üzerine Fatih, “Oturup konuşuruz, profesyonelce yapılması gereken neyse Trabzonspor'un menfaatleri doğrultusunda o şekilde hareket ederek. Ben olayın maddi boyutunda değilim. Türkiye'den uzaklaşmak istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı. 
#1 - Mayıs 31 2006, 16:35:42

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.