Alternatifim Cafe

Nasreddin Hoca Fıkraları..

Discussion started on Fıkra

nasrettin hoca nirde adamın biri o mu acaba :dunno
#26 - Ekim 06 2006, 13:58:14
Okul dört tarafı duvarla çevrili bir bina değildir okul heryerdir kıymetini bilelim.

okuyup da bizimle paylaşsan iyi olurdu yinede paylaşımın için saol
#27 - Ekim 06 2006, 14:29:04
Okul dört tarafı duvarla çevrili bir bina değildir okul heryerdir kıymetini bilelim.

Alıntı
Adamın biri, bir gün ağacın altında namaz kılıyormuş. Ağaçta bulunan başka biri de onu izliyormuş. Namazını bitiren adam daha sonra namazının kabul olması için Allah'a dua etmeye başlamış. - "Allahım sen namazımı kabul et." Ağaçtaki adam: - "Etmem", diye cevap vermiş. Adam şaşırmış. Tekrarlamış: - "Allahım sen kıldığım namazı kabul et." - "Etmem." Adamın şaşkınlığı iyice artmış. Yine: - "Allahım sen namazımı kabul et", demiş. Ağaçtaki adam tekrar: - "Etmem", deyince adam sinirlenmiş. - "Etmezsen etme. Zaten abdestsiz kılmıştım."

töbe töbe  :)
#28 - Ekim 29 2006, 02:33:54
Özlemişim buraları =)

Nasrettin hoca pazarda dalgın yürüyormuş.etrafındaki esnafları seyrediyor.bu sırada ensesine bir tokat geliyor. Hoca tökezlemiş bir kaç adım sendelemiş neyse toparlanıp sinirli bir şekilde arkasını dönmüş.

Bir bakmış ki hocanın 2 katı hayvan gibi bir adam. Hoca durmuş bir yutkunmuş önce,sonra:
- bana senmi vurdun? demiş adama.
Adam: - ben vurdum lan ne olacak demiş.
Hoca: - sakadan mı vurdun ciddiden mi? demiş
Adam: - ciddi vurdum napacan?!
Hoca: - Aman aman, öyle olsun... Cunku şakadan hiç hoşlanmam da
çok komik
#29 - Ekim 30 2006, 12:57:23

Yem
Nasreddin Hoca, bir gün esegiyle odun getirir. Hava da cok sicak oldugundan hem kendisi hem esegi kan ter icinde kalirlar. Hoca odunlari indirir, yerlestirir.
Karisina:
- Hatun, esek cok yoruldu, onu bir yemleyiver, diye seslenir.
Karisida o gün yorgun oldugundan:
- Efendi, benim isim var, sen yemleyiver, der.
Hoca sicaktan iyice bunalmis vaziyette kendini minderin üzerine atar.
- Olmaz! Hic halim yok, veremem, sen ver der.
Esegin yemini sen vereceksin ben verecegim derken is kizisir. Epeyce tartisirlar.
En sonunda Hoca:
- Pekala! Öyleyse aramizda bahse tutusalim. Kim önce konusursa esege o yem versin. Anlastik mi? der.
Karisi teklifi kabul eder. Ikisi de birer köseye cekilirler.
Az sonra kadin, el isini alarak komsuya gider. Hoca birsey diyemez.
Aradan biraz zaman gecer. Eve bir hirsiz girer. Hoca'yi görünce kacacak olur. Ama Hoca'dan hic ses ve tepki gelmedigini anlayinca kacmaktan vazgecer.
Ortalikta ne var ne yoksa koca bir cuvala doldurur. Hoca'nin gözleri önünde cuvali yüklenerek evden cikar.
Karisi epey zaman sonra eve girip evin halini görür. Esyalarin yerinde yeller esmektedir. Telasla:
- Bu ne hal? Efendi! diye ciglik atar.
Hoca yattigi yerden dogrularak:
- Haydi bakalim Hatun, bahsi kaybettin. Esegin yemini sen vereceksin! der.
Hoca'nin boyle bir iddiasi elbette yoktur ama bir kere soruldu ya cevaplar;
-Her halde oyle olmali.
-Boyle kisiler zaman zaman mucizeler gostererek bu ozelliklerini herkese kanitlar. Hoca madem kabullendin goster bir mucize gorelim!
Hoca;
-Pekala simdi size bir numara yapalim der karsisinda durmakta olan cinar agacina;
-Ey ulu cinar cabuk yanima gel!...
Tabii ne gelen agac var ne giden. Hoca yurumeye baslar agacin yanina varir. Aksehir'liler;
-Ne oldu Hoca agaci getiremedin, kendin oraya gittin! diye gulunce,
Hoca;
-Bizde kibir yoktur, dag yurumezse abDal yurur der. 
Birgün nasreddin hoca eve doğru yürüyormuş bir arkadaşı arkadan seslenmiş aman hoca gördünmü biraz önce geçen helva kazanını ağzına kadar doluydu.Hoca istifini bozmadan banane demiş.Arkadaşı ama hoca helve kazanı sizin eve gidiyordu buna ne dersin demiş hoca yine istifini bozmadan ozaman sanane demiş.

gelçek çok güzel olmuş elerine sağlık
#30 - Ekim 30 2006, 12:58:33

Suvi FıkraLara Bi MesaJda GönDerSeYDin keşKe
#31 - Kasım 26 2006, 22:34:52

Öldüm

nasreddin hoca'yı bir gün komşusu yemeğe çağırmış.komşunun karısı da baklava yapmış.ev sahibi baklavayı çekmiş önüne:"öldüm,öldüm!" diye yiyormuş.tepsinin yarısından fazlası birmiş.nasreddin hoca:"baklavayı bize de ver,bizde ölelim" demiş... :)
#32 - Şubat 14 2007, 13:44:45
HeRkEs SaBrEtMeYi BiLmElİdiR.SAbEtMeK bİr ErDeM oLdUğU gİbİ,yÜcElİkTiR...

Evlilik ne demektir?

Bir gün Nasrettin Hoca'ya soruşlar;

-Hoca, evlilik ne demektir?

-Gunduzleri cifte hirlama, geceleri cifte horlama!

:muhah süper ...
#33 - Mart 18 2007, 18:01:54
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

.......AtEş DüŞtÜğü ZAmAN......
Nasreddin Hoca'nın evine tüccar arkadaşı misafir olmuş.Hoca ona mantı pişirip getirmiş. Arkadaşı acele edip mantıyı hemen ağzına atınca boğazı yanmış. Boğazının yandığını belli etmemek için başını tavana doğru dikmiş ve yanmanın etkisi gidince de başını tavandan indirmeyip sormuş :
-Hocam bu tavanı ne zaman yaptınız.
Hoca hemen :
-Boğazına ateş düştüğü zaman, demiş. :kop :kop :kop

#34 - Mayıs 20 2007, 21:08:10

hoca birgün bi çerkez köyüne imam olarak gitmiş..bu çerkezler her gün kabak yerlermiş.
sonra hoca bir evin kapısını çalmış.tanrı misafiri kabul edermisiniz demiş..onlarda tabiiki demiş
hoca ömrü hayatında hiç kabak yememiş..sonra önüne kabak yemeği gelmiş ilk defa yediği için çok beğenmiş...sonra akşama tekrar kabak gelmiş.hoca aklından demişki herhalde yemek arttı ziyan olmasın diye tekrar getirdiler demiş.sonra sabahda kabak akşamda kabak öğlede kabak derken derken bi kaçgün böle gitmiş.hoca camiye ezan okumaya gitmiş namazı kıldırmış bide ne görsün yine kabak.sonra hoca yatsı namazını kıldırmaya gitmiş .hoca sonunda kabak yiye yiye tınlatmış.ezan okuyorken ezanı şaşırmış ve demişki!!!!

SABAH YEDİM KABAK..ÖĞLE YEDİM KABAK..YETMEDİMİ YA  RESULLAH!!!!!!!!!!!:):D
#35 - Ağustos 09 2007, 16:48:01
Dünya bir efsane, hayat bir dram, yaşam bir hüzün, sevmek bir hata...

:DKOMİK FIKRALAR AMA BEN FIKRA BİLMİYOMMM
#36 - Ocak 17 2008, 14:25:06
HİÇ BİR ŞEY KARŞILIKSIZ KALMAZ HELE BENDE ASLAAAAA

küçükken hepsini ezbere bilirdim zaman gectikçe unutuyo insan :öff
#37 - Ocak 29 2008, 14:07:27
böğürtlenli reçelim =)

TABUTUN NERESINDE

Sormuslar Hocaya:
Cenaze tasinirken tabutun ne tarafinda bulunulmali, önündemi,arkasindami,sagindami,solundami? diye.
Hoca söyle bir kasilmis cevap vermis tabutun icinde bulunmayinda neresinde bulunursaniz bulunun!

PARA HOCA ve CIMRI

Cimri vede bos bogazin biri Hocaya:
Ya nasrettin hoca demis demek parayi cok seviyorsun..Acaba neden ?
-Hoca cevabini yapistirmis. Senin gibilere muhtac olmamak icin.

ANLAM

Hocaya sormuslar Evliligin anlami nedir diye. Su cevabi vermis hoca gündüzleri cifte hirlama geceleri cifte horlama

ÖLMEK

Hocayi ramazan da iftara davet etmis biri. Yemekte börek sinisinin basina üsüsüp ev sahibi, atistirmaya atisitirdikcada siniyi kendi yönüne döndürmeye baslamis.Hoca bir bakmis iki bakmis her lokma yutusunda oh öldüm diyen ev sahibine, birader demis birak birazda biz ölelim.

#38 - Mayıs 25 2009, 15:52:55
Yüzü dost,özü düşmandan usandım.Dili mümin,kalbi şeytandan usandım. Dostum herkesin kahrı çekilirde ben davasız müslümandan usandım..

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.