Alternatifim Cafe

Okul yolunda çifte cinayet

Discussion started on Haberler

Okullardaki cinayete bir yenisi eklendi. Samsun'da 2 lise öğrencisi okula gitmek için evden ayrılırken siyah bereli bir genç tarafından kurşun yağmuruna tutuldu

SALDIRIYA uğrayan Cihan Semizoğlu ve Ahmet Genç'in vücuduna 3'er kurşun isabet etti.Doktorların yaptığı tüm müdahalelere rağmen öğrencilerin yolda öldüğü bildirildi.Olayın duyulmasının ardından Samsun Anadolu Lisesi, valilik tarafından alınan kararla tatil edildi.

ARKADAŞLARININ silahlı saldırıya uğradığını öğrenen öğrenciler, hastaneye akın etti. Ölüm haberini alan ögrenciler, birbirlerine sarılarak gözyaşı döktü. Samsun'da şok etkisi yapan olayla ilgili polis alarma geçti. Elazığ'da ise akraba iki aile arasında çıkan silahlı kavgada, anne ve oğlu öldürüldü.

Samsun Anadolu Lisesi öğrencisi 2 genç, dün sabah okula giderken silahlı saldırıya uğrayarak öldürüldü. Edinilen bilgiye göre, Bahçelievler Mahallesi'nde 100. Yıl Bulvarı'nı Öcal Sokağı'na bağlayan merdivenlerin üzerinde sabah saat 07.30 sularında meydana gelen olayda, Samsun Anadolu Lisesi 9/A sınıfı öğrencisi Ahmet Genç (16) ve 10/A sınıfı öğrencisi Cihan Semizoğlu (17) kimliği belirsiz siyah bereli bir gencin silahlı saldırısına uğradı.

9 kurşun

100. Yıl Bulvarı'nı Öcal Sokağı'na bağlayan merdivenlerden inerken silahlı saldırıya uğrayan Cihan Semizoğlu ve Ahmet Genç'in vücuduna 3'er kurşun isabet etti. Öğrenciler 112 Acil Servis ekipleri tarafından Samsun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorların yaptığı tüm müdahalelere rağmen öğrencilerin yolda öldüğü bildirildi.

Yapılan incelemede, saldırganın olay yerinde 9 el ateş ettiği tespit edildi. Arkadaşlarının silahlı saldırıya uğradığını öğrenen öğrenciler, Samsun Devlet Hastanesi'ne akın etti. Ölüm haberini alan öğrenciler, birbirlerine sarılarak gözyaşı döktü. Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri, gerekli incelemelerde bulundu. Samsun'da şok etkisi yapan olayla ilgili polis alarma geçti. Silahlı saldırganın kimliği tespit edilmeye çalışılıyor. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
#1 - Mayıs 26 2006, 17:49:31
ѕuѕмαк wєяiLмєsi єη güç cєwαρтıя.
çoк кoηu$αη кoLαy oLαηdıя.
susтuм вєη, iѕтєyєη кoηu$ѕuη. . .

ve de bu kurşunlar bir kız davası yüzünden atılmış sanırım..
#2 - Mayıs 26 2006, 17:50:22

doğaldır doğal alıştık
#3 - Mayıs 26 2006, 17:50:59
<<Nedir??<<
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<
<<Nedir??<<

Yaazık bee ne manyaklar var öldürdüde ne oldu...
#4 - Mayıs 27 2006, 12:32:21

LİSELİLERİ ÖLDÜREN A.A.KONUŞTU: ARTIĞIMLA ÇIKIYOR DEDİ, VURDUM

Benim artığımla çıkıyor’ sözü için öldürdüm

Samsun Anadolu Lisesi öğrencileri 17 yaşındaki Cihan Semizoğlu'nu ve 16 yaşındaki Ahmet Genç’i dün sabah okul yolunda kurşun yağmuruna tutarak öldüren lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki A.A., ifadesinde cinayeti kız yüzünden işlediğini itiraf etti ve pişman olduğunu söyledi. Cinayetten sonra kaçan ve dün gece polise teslim olan A.A., “Cihan, kız arkadaşım için ‘Benim artığımla çıkıyor’ gibi sözler söylüyordu. Bu gururuma dokundu. 1600 YTL’ye Belçika yapımı Browning marka tabanca alıp elimi kana buladım” dedi. Öldürülen liseli iki genç toprağa verilirken ailelerine başsağlığı dileyen Samsun Valisi Basri Güzeloğlu ve diğer protokol mensupları tabutu bir süre taşıdı.

Kentin Bahçelievler Mahallesi'nde dün sabah saat 07.30'da kız arkadaşı yüzünden yollarını kestiği iki liseliye kurşun yağdırıp öldüren 19 Mayıs Lisesi son sınıf öğrencisi A.A., geceyarısı saat 01.00 sıralarında suç aleti tabanca ve 4 mermiyle polise teslim oldu. Önce susma hakkını kullanıp ifade vermeyeceğini söyleyen A.A. daha sonra Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gökçınar'a ifade verdi. A.A. cinayeti kız arkadaşı 17 yaşındaki Ş.E.O. yüzünden işlediğini itiraf etti. 19 Mayıs Lisesi'nde sınıf arkadaşı olan Ş.E.O. ile çıkmaya başladığını söyleyen A.A., cinayeti neden işlediğini şöyle anlattı:

“Ş.E.O, benden önce 3 yıl Cihan’la çıktı. Onu bırakıp son aylarda benimle çıkmaya başladı. Ancak Cihan arkamızdan ‘Onunla ben çıktım. Şimdi benim artığımla çıkıyor’ gibi sözler söylemeye başladı. Bu gururuma dokundu. Bu yüzden kendisiyle birkaç kez kavga ettik. Yaz tatili için 1600 YTL biriktirmiştim. Yabancılar Pazarı’na gidip bir kaç kişiye tabanca satılıp satılmadığını sordum. Gezerken tanımadığım bir kişi yanıma yaklaşıp ‘Tabanca mı arıyorsun?’ dedi. Ben de elimdeki tüm parayı verip Browning marka tabancayı satın aldım. İçinde 12 mermisi vardı. Ancak Cihan’ın yanındaki arkadaşı da vuruldu. Elimi kana buladım. Yaptığımdan çok pişmanım. Böyle olmasını istemezdim.”

Cinayetten 1.5 saat sonra kız arkadaşı Ş.E.O, ablası Y.G.O ve H.A adlı arkadaşıyla aynı mahallede buluştuğunu anlatan A.A., “Cihan'ı ve yanında bulunan arkadaşını öldürdüm” dedikten sonra kaçtığını söyledi. Yapılan balistik incelemede cinayette kullanılan tabancanın A.A.'nın teslim ettiği tabanca olduğu kesinleşti.
Katil zanlısı A.A.'nın babası 59 yaşındaki Fevzi A.'nın eskiden oto galerisi işlettiği, halen gayrimenkullerinden elde ettiği gelirle geçindiği öğrenildi. Fevzi A.'nın A.A.'nın yanı sıra 2 çocuğu daha olduğu belirtildi.

“PENCERE ÖNÜNDE NÖBET BEKLİYORUZ”

Uğruna çifte cinayet işlenen Ş.E.O.'nun emlakçılık yapan babası 42 yaşındaki Necip O. kızının adının bu olaya karışmasının şokunu yaşadığını söyledi. Bu olaydan dolayı kızının psikolojisinin bozulduğunu söyleyen Necip O., “Biz 12'nci katta oturuyoruz. Gün boyu pencereler önünde eşim ve diğer kızımla, olabilecek kötü bir sonuca karşı nöbet tutuyoruz” dedi.

“Keşke ölen gençlerin yerine ben ölseydim” diyen Necip O. üzüntüsünü şöyle dile getirdi: “Cinayet zanlısı ortaokuldan beri kızımın arkadaşıydı. Ancak aralarında bir duygusal ilişki yoktu. Kızım ile A.A. yine 19 Mayıs Lisesi’nde aynı sınıfta öğrenim görüyordu. Benim kızım daha küçük. Öyle duygusal ilişkilerde bulunabilecek yapıda değil. Cinayet zanlısı A.A., kızımdan öğrendiğim kadarıyla psikopat bir yapıya sahip. Bu yüzden kızımın lise döneminde onunla korkusundan dolayı arkadaşlık yaptığını öğrendim. Keşke zamanı geri çevirsek de bu olayların önüne geçmiş olsaydık.”

“DUYGUSAL İLİŞKİM YOK”

Bu arada Ş.E.O. öğle saatlerinde Cumhuriyet Savcısı Arif Alt??nkök’e ifade verdi. Ş.E.O. ifadesinde, iki liselinin öldürülmesinden sonra A.A.’nın yolunu kestiğini belirterek, “A.A. bana Cihan Semizoğlu ile Ahmet Genç’i öldürdüğünü söyleyince sinir krizi geçirdim. Başka bir şey söylemeden de yanımdan uzaklaştı" dedi.
A.A. ile duygusal bir ilişkisinin bulunmadığını iddia eden Ş.E.O., “A. ile önce ortaokuldan sonra liseden arkadaşız. Kendisiyle birkaç kez çıkmıştık. A.’ nın daha önceden Cihan Semizoğlu ile tartıştığını duymuştum. Ama benim yüzümden olduğunu sanmıyorum” dedi. Ş.E.O ölen Cihan Semizoğlu ile de aynı mahallede oturdukları için arkadaş olduğunu da söyledi. Ş.E.O daha sonra adliye binasından yüzünü mont ile kapatıp yakınları tarafından uzaklaştırıldı.

VALİ TABUTU TAŞIDI

Ahmet Genç'in dedesi torununun tabutu yanındaki fotoğrafını böyle okşadı.

İki öğrencinin öldürülmesi üzerine dün tatil edilen Samsun Anadolu Lisesi’nde bugün de cenaze töreni nedeniyle öğretime ara verildi. Liselilerin cenazeleri sabah saatlerinde Devlet Hastanesi morgundan alınarak Bahçelievler Mahallesi'ndeki evlerine getirildi.

Önce Çarşamba İlçesi'ndeki aile mezarlığında toprağa verilmesi kararlaştırılan Cihan Semizoğlu için evinin önünde tören düzenlendi. Törene Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, Jandarma Alay Komutanı Albay Serdar Yücel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile Semizoğlu'nun yakınları, arkadaşları ve öğretmenleri katıldı. Semizoğlu’nun tabutuna taraftarı olduğu Fenerbahçe forması örtüldü. Vali Güzeloğlu, baba İlhan Semizoğlu ve anne Saniye Semizoğlu’na başsağlığı diledi. Saniye Semizoğlu da, “Sayın Valim okuldaki şiddeti bitirin” diyerek ağladı. Semizoğlu, “Okuldaki şiddet olaylarıyla ilgili televizyonda yayınlanan haberleri gördüğümde ‘İzleme oğlum’ derdim. Yavrucuğum şimdi kendisi de şiddet olayında can verdi” dedikten sonra fenalaştı.

Törenin ardından tabutu Vali Güzeloğlu ile birlikte protokol üyeleri omuzlarına alıp cenaze arabasına taşıdı. Bu sırada 2 çocuk babası oto yedek parçası satıcısı İlhan Semizoğlu gözyaşları arasında, “Oğlum bizi bırakıp nereye gidiyorsun. Sana kurşun sıkan eller kırılsın” dedi. 18 yaşındaki Nihal Semizoğlu da kardeşinin tabutuna sarılıp ayrılmak istemedi.

CENAZE ZANLININ OKULUNUN ÖNÜNDEN GEÇİRİLMEDİ

Asıl hedef olan Cihan Semizoğlu’nu korumak isterken kurşunlara hedef olup yaşamını yitiren Ahmet Genç için de Bahçelievler Mahallesi’ndeki evinin önünde tören düzenlendi. Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Semizoğlu için düzenlenen törenin ardından Genç’in evine geldi. 14 yaşındaki Kaya ve 9 yaşındaki Tolga da öldürülen ağabeylerinin tabutunun yanından hiç ayrılmadı.

Ahmet Genç'le aynı adı taşıyan dedesi emekli hakim 74 yaşındaki Ahmet Genç de torunu için feryad edip çığlıklar attı. Yakınları, acılı dedeyi sakinleştirmekte güçlük çekti. Elinde oğlunun fotoğrafı ile Vali Güzeloğlu’nun yanına gelen anne Nur Genç, “Sayın Valim bu fotoğrafa iyi bakın, Atatürk 19 Mayıs’da bir ışık yakmıştı. Oğlum da Atatürk’e benziyor. O da bir ışık yaktı. Silahlar kalkacak. Ben bu uğurda bir şehit verdim” dedi.

Daha sonra Ahmet Genç'in cenazesi arkadaşlarının omuzlarında yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki Büyük Cami'ye taşındı. Polis, güvenlik gerekçesiyle cenazenin katil zanlısı A.A.'nın ve Ş.E.O.'nun eğitim gördüğü 19 Mayıs Lisesi önünden geçirilmesine için vermedi. Bunun üzerine cenaze arka sokaktan dolaştırılarak camiye ulaştırıldı.

HERKESİ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAYA ÇAĞIRIYORUM

Öldürülen gençlerin arkadaşları tören boyunca gözyaşlarını tutamadı.

Daha sonra basın açıklaması yapan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, anne ve babalara çağrıda bulunarak, çocuklarının davranış ve sosyal yaşamlarını yakından takip etmelerini istedi.

Olayın üzerinde önemle düşünülmesi gereken bir olay olarak meydana geldiğini belirten Vali Güzeloğlu, şöyle dedi:

“Hayatının baharında bu derece öfke, nefret ve kinle yaşıtı iki arkadaşına çok kısa süre sonra unutacağı, belki hiçbir anlam taşıyamayacağı nedenle kurşun yağdırmaya yönelten nedenler üzerinde bir kez daha herkesi düşünmeye, sorumluluklarımızın gereğini yerine getirmeye ve bu meselenin çözümü için üzerimize düşeni yapmaya davet ediyorum.”

#5 - Mayıs 27 2006, 13:36:25

alıştık artık offf :öff
#6 - Mayıs 27 2006, 14:54:02

off ne pislikler var ya lanet olsun   :vur çok başarılı öğrencilermiş birde  :vur bitaneside arkadaşını kurtarmak istemiş şerefsiz onuda vurmuş pisi pisine gitmiş o oğlan, ne olacak bizim sonumuz  :öff
#7 - Mayıs 28 2006, 11:48:06

ERTAF KENBDİNİ İNSAN ZANNEDEN HAYVANLA DOLU BUNLARIN AMACI NE? HERŞEY BU ERDOĞAN DENİLEN  ADAM YÜZÜNDEN ALLAHLARINDAN BULSUNLAR
#8 - Mayıs 28 2006, 22:29:51

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.