Alternatifim Cafe

Kitap Özetleri

Discussion started on Ödev

FaLLen_angeL^

http://www.odevindir.net/Odevler.ASP?ID=51 istediğiniz kitap özetine ulaşabileceğiniz bir site :dondurma
#1 - Mayıs 28 2006, 19:08:20
« Son Düzenleme: Şubat 25 2007, 15:14:11 Gönderen: PosiTive »

ZzZeYNePpP_

çok ii oldu yaa , hazıra konmak gibisi yok :muhah :kop
#3 - Temmuz 01 2006, 21:48:25

hoca kitap özeti istemiyo artık.ama her ihtimale karşı indiriyim çok saol
#4 - Temmuz 14 2006, 17:59:03
İmzanız kural dışı.

PosiTive

Afiyet oLsun (6)
#6 - Ağustos 07 2006, 20:56:35

çok saolasn yaw  gerçekten  çook ii olduu  son sınıfta da  kitap öseti istiolar ya sinir oluom yaw :)
#7 - Ağustos 10 2006, 15:48:23
İmzanız kural dışı.

PosiTive

:yeah reca edeRimm(:
#8 - Ağustos 10 2006, 15:53:54

aaalh raazı olsun yaff eline sağlık
#9 - Ağustos 14 2006, 17:29:57
kİMi iSTeRseN ONu sEÇ aMA,önCe kENdİNİ sEÇ

KeNDiN İÇn yAŞa,,,kENdİN iÇn SEv,,,KeNDin iÇN AŞıK oL

kENdiNİ bEĞeN vE kENdiNİ dNLe hER zAmAN...   aNCaK o ZAMaN bULaBİLirSiN ""mUtLUluuN fORmüLüNÜ"" :öff

off ya benim geçen seneki dönem ödeeeeevimdi keşke daha önce üye olsaydım bu siteye
#10 - Ekim 03 2006, 16:14:26
İmza kural dışı.

çok saol ablam ya çok işime yaradı ve yarayacak  :nohashas
#11 - Ekim 03 2006, 20:06:02
Yalnızlık Derin Bir Sancı Şimdilerde Yüreğimde..

ya nasıl giricem ingilizce şeyler var ya allah rızası için biri girip chiristy brown' unsol ayağım kitabının özetini kopyalayıp buraya yapıştırın lüfen çok acil X( X( X( :ühü :ühü :ühü :S :S :S
#12 - Ekim 21 2006, 15:24:21
aşıklar fun club
>>TIKLA>>

<<TIKLA<<
aşıklar fun club

bakim var mi ama dediğin kitap  varsa yapıştırırım buraa
#13 - Ekim 21 2006, 15:27:32
Özlemişim buraları =)

yapıştırırsan o kadar çok sevaba girersin ki anlatamam
#14 - Ekim 21 2006, 15:51:26
aşıklar fun club
>>TIKLA>>

<<TIKLA<<
aşıklar fun club

bende girdim anlamadım ya bana da yaşar kemal in 3 yaşam efsanesi nin özeti lasım  bnm kinede bakar msn???
#15 - Kasım 07 2006, 16:34:24
İmza kural dışı.

yaa burdaa file not found dedi ama bana acil kitap özeti lazm :'(
#16 - Ocak 21 2007, 17:09:17
"Bir kız öğrenciyi başını örttüğü için tahsil hakkından mahrum etmek,İstiklal Savaşı başlarında ve Maraş'ta düşmanlar tarafından başörtüsü çekilip düşürüldüğü için başlayan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir."
Necip Fazıl Kısakürek;);)

uyuşturuc uya HAYIR!! OKUMADAN GEÇMEYİN ;) //forum.alternatifim.com/index.php?topic=68882.0

ya banada aynısını diyooo neden indiremiyorummm. indiren varsa nasıl indirdigini yazsın veya konuyu açan bi zahmet ilgilensin yaaa
#17 - Şubat 23 2007, 23:41:22
imza kural dışı

Bu site çalışmıyor.  Bu linki ekleyen arkadaşımız sanırım bize en iyi yolu gösterecektir. Bunu için 1 hafta süre tanıyabilirim kendisine ondan sonra sileceğim; çünkü millet büyük bir hevesle linki tıklıyor sonuç hayal kırıklığı. Bu hoş değil.
#18 - Şubat 24 2007, 17:52:31
İNSAN EN GÜZEL KENDİNİ ANA DİLİNDE ANLATIR... KULLANMAK İSTEMİYORSAN BARİ KİRLETME... BİZİ FARKLI KILAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİMİZDİR DİLİMİZ...
... TÜRKÇE YAZ TÜRKÇE KONUŞ...

PosiTive

Link'in süresi doLmuş görüldüğü üzere.. aynı linki bulma şansım yok maalesef.
ama kitap özetleri için size yardımcı olabilecek bi sitenin linkini werebilirm..
baya kapsamlı bi site.istediğiniz kitabın adını yazıp arattırın,sonra download diyo ordan biLgisayarınıza indirebiLirsiniz.
http://www.odevindir.net/Odevler.ASP?ID=51
bu arada herkesin yararına bi konu açlımş,millet ulaşamayınca isyan ediyo hemen :S
her neyse..

#19 - Şubat 25 2007, 15:01:49

positive yeni verdiğin link işime yaradı çok sağoll :))
#20 - Mart 18 2007, 21:53:38
imza kural dışı

PosiTive

positive yeni verdiğin link işime yaradı çok sağoll :))
işine yaramasına sewindim :kisss
#21 - Mart 19 2007, 23:03:06

kelis

ya nasıl giricem ingilizce şeyler var ya allah rızası için biri girip chiristy brown' unsol ayağım kitabının özetini kopyalayıp buraya yapıştırın lüfen çok acil X( X( X( :ühü :ühü :ühü :S :S :S
aynı ödev banada Lazım.iki kişiye birden sevap yapmak isteyen özetini kopyaLa yapıştır yapabiLir mii.

hava-su-yoL oLarak qeri dönüşüm isterseniz karizma veririm :P
#22 - Nisan 06 2007, 21:07:57

PosiTive

buyrun bakaLım;)
Chirsty Brown-Sol Ayağım

(Chrısty Brown 1932de dogdu. Dublinli bir duvarcının 23 çocuğundan biriydi. Beyin felçi kurbanı olduğu için konuşmasını ve hareketlerini kontrol edemiyordu; sol ayağı hariç. Bu onun resim yapmasını ve1981de öldü.) Bu Chrısty Brownnun kendi hayat hikayesidir. Christy Brown bir duvarcının ortanca çocuğuydu. Doğduğundan itibaren ailesinin yardımına ihtiyaç duyup kendisini, çevresindeki insanları tanıyıp bu arada hayatı boyunca kullana bileceği bazı özellikler kazanmıştır. Bunlar resim yapma,okuma, yazma ve sol ayağını kullanma marifetleriydi. Kitapta ayrıca diğer aile fertlerinin bu olay hakkındaki düşünceleriyle birlikte doktorların gazetecilerin ve komşularının da bu olay hakkındaki düşünceleri ve duyguları da anlatılmaktadır. Şimdi size kitaptan bir bölümü anlatacağım; Christy Brown zor bir doğumdan sonra dünyaya geldi.Bu doğumdan sonra ilk acayipliği annesi fark etmiş. Annesi christynın diğer problemlerini büyüdükçe fark ediyor. Örneğin sürekli ellini ve ağzını sıkması gibi. Altı aylıkken çevresinde yastıklar olmadan oturamaması bu olay on iki aylık olana kadar sürmüş. Christynın annesi bundan çok korkmuş ve babasıyla bu konuyu konuşur ve christy hemen tıbbı yardım almaya başlar. Doktorlar bu olaya çok şaşırmış ve durumun ümitsiz olduğunu söyler ama annesi bu olayı kabullenemez. Bir gün akrabalarıyla birlikte otururken kardeşi Lilyın elinde bir kalem görür ve bundan çok etkilenir kalemi almak için homurdanır ama kimse bu homurdanmasını duymaz , chrısty kendini zorlar ve sol ayağı ile kalemi tutar ve yeri karalamaya başlar bu karalama herkese saçma gelse de chrısty ve annesi için çok güzel şekildi. Annesi chrıstyye o kalemle ne çizebileceğini öğretmeye başladı. Annesi yere oturur ve A harfini çizer ve kopya et der. Ama chrısty yapamaz. Annesi tekrar dene der christy dener ve yazı yazmayı başarır konuşmayı başaramasa da artık kendi sorununu başkalarıyla birlikte paylaşa biliyordu. Eserde işlenen tema Hayatta önümüze ne engeller çıkarsa çıksın bunların bizi durduramayacağıdır. ESERDEKİ İNSANLIK ERDEMİ Karşımızdaki insanın ne problemi olursa olsun ona yardım etmemizin gerektiği anlatılmakta. Aynı zamanda yaşamımız boyunca karşılaşacağımız güçlüklerden yılmamamız hayata dört elle sarılmamız gerektiğini anlatmaktadır. ESERİN GÜNCELLİĞİ Ülkemizde hala akraba evlilikleri var olduğundan doğum problemleri yaşanmaktadır ve özürlü çocuklar dünya ya gelmektedir. KİTABIN ÖNERİLECEK YÖNLERİ Bu kitabı bir arkadaşıma şu konusundan dolayı tavsiye ederim. İnsanı hayata bağlayıp, şu anki manevi yönüyle insana ne kadar şanslı olduğunu gösteriyor.
#23 - Nisan 07 2007, 10:56:08

kelis

karizmanı verdim :)
çok saoL yha hayat borçLuyum sana.ço nsL Lazımdı bana bi biLsen
#24 - Nisan 09 2007, 19:09:21

PosiTive

karizmanı verdim :)
çok saoL yha hayat borçLuyum sana.ço nsL Lazımdı bana bi biLsen
rica ederim.. ;)
sen de saol=)
#25 - Nisan 09 2007, 19:24:08

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.