Alternatifim Cafe

Saran: Göreve Talibiz

Discussion started on Fenerbahçe

suvi

Saran: Göreve talibiz
Fenerbahçe'de Haziran ayında yapılacak Olağanüstü Genel Kurul öncesi eski yönetici Sadettin Saran, ekibiyle birlikte yönetime talip olduklarını açıkladı. 
Saran, Çırağan Sarayında düzenlediği basın toplantısında, Fenerbahçe'ye hizmet etmek istediğini belirterek, ''Ben ve ekibim tartışmasız Türkiye'nin en büyük kulübü Fenerbahçeyi dünya devi yapmakiçin yönetime talibiz'' dedi.   
Kulüpten 2 yıllık geçici ihraç cezası aldığını hatırlatan SadettinSaran, şöyle devam etti: 
''(Başkanlığa adayım) değil, (başkanlığa talibim) diyorum. Cezam 10 Temmuz'da doluyor. Gönül isterdi ki, bu durumu ve aday olacağımı çok iyi bilen yönetim kurulu üyeleri, bu seçimi 16 gün sonraya alsın. Bu durum bazı kişiler tarafından (Saran'ın adaylığı engellenmek isteniyor) diye değerlendiriliyor. Bu görüşe katılmıyorum. Yönetim kurulunun bu hatayı düzelteceğine ve Fenerbahçe yönetimi için rekabet dolu bir yarışma ortamı yaratacağına yürekten inanıyorum.'' Saran, Aziz Yıldırım ve arkadaşlarına hizmetleri için teşekkür ettiğini vurgulayarak, ''100. yılında Fenerbahçe'yi sadece Türkiye'de şampiyon değil, Avrupada da söz sahibi bir kulüp yapmak için, büyük potansiyele sahip olan ekibimle birlikte bu onurlu göreve talibiz. Eğer seçim takvimi yeniden düzenlenir ve bu yarışa katılma yolum açılırsa, Fenerbahçe'yi gerçek bir dünya kulübü yapacağımıza söz veriyorum'' deyi konuştu. 
AZİZ YILDIRIM BIRAKMAMALIYDI 
Sadettin Saran, 3 ay önce tek başına aday olduğu kongrede seçilen Aziz Yıldırım'ın geçen hafta istifa ettiğini belirterek, ''Başkan kesinlikle dönmeyeceğini söyledi. Ben de buna göre hareket ediyorum'' dedi.   
Aziz Yıldırım'ın bırakmasını doğru bulmadığını kaydeden Saran, ''Bence doğru olan 8 yıl başkanlık yapan Yıldırım'ın 100. yılda da bırakmamasıydı. Fenerbahçede en önemli şey istikrardı'' diye konuştu. Saran, kulübü kendisinin icraya verdiği şeklindeki iddialarla ilgili gerekli açıklamayı yaptığını ifade ederek, ''Bu 4-5 ay önce yaşanın bir olay. Madem çekler ödenecekti niye icra gelmesine izin verildi, ödemeyecekti neden çekleri verdiler. Bunların taraftarla benikarşı karşıya getirmek için bugün kasıtlı olarak gündeme getirildiğinidüşünüyorum. Daha adaylığımı açıklamadan karalama kampanyası başlatıldı. Ben başkan olsaydım icra diye bir şey söz konusu olmazdı''şeklinde konuştu.   
FENERBAHÇENİN ÇIKARLARINI KORUMAK İLLA KAVGA ETMEK DEĞİLDİR 
Sadettin Saran, bir soru üzerine, ''Fenerbahçe'nin çıkarlarını korumak illa kavga etmek değildir. Ulusoy ve diğer kulüplerle yüz yüzeiletişim kurmaktır'' dedi. Saran Grup olarak Türk sporuna 70 milyon doların üzerinde katkı sağladıklarını kaydenen Saran, şunları söyledi:   
''Galatasaray'a yardım yaptığım söyleniyor. Fenerbahçe yönetimine girerken, ısrarla beni istediklerinde de benim bu işi yaptığımı biliyorlardı. Bugün Avrupa'da 200 kulübün, Türkiye'de 11 kulübün yayınhakları bizde. Bunun içinde Fenerbahçe başta olmak üzere, en çok parayı verdiğimiz ve hayatımda tek zarar ettiğim yayın hakkı işi, Galatasarayda var, Trabzonspor da var, hepsi var. Bu yıpratma kampanyalarında öyle bir yere çekildi ki, 'Galatasaray'a yardım etti, kurtardı' deniliyor. Tromsö'nün da yayın hakları bende, Galatasaray'ıben eledim. Milan'ın da, İsviçre'nin de yayın hakları bizde. Fenerbahçe'yi, Türkiye'yi biz mi eledik. Ben almasam yayın haklarını başkası alacaktı. Yayın haklarını almak demek, yardım etmek mi?'' Saran, Fenerbahçe başkanı seçildiği taktirde işleriyle ilgisi olmayacağını, yüzde yüz Fenerbahçe ile ilgileneceğini kaydetti. Saran,1 yıldır hazırlık yaptığını, adaylığı kesinleşirse transferler ve projeleriyle ilgili açıklama yapabileceğini ifade etti. 
Sadettin Saran, yasağı kaldırılmaz ve aday olamazsa, kim seçilirseseçilsin ekibiyle destek olacaklarını belirterek, ''İstenirse 100. yılda 10 trilyonluk kaynak aktarırız'' dedi.   
Saran'ın basın toplantısını babası Özbek, kardeşleri Sinan ve Kenan da izledi. Toplantıdan sonra babası ve kardeşleri ile fotoğraf çektiren Saran, annesi Geraldine'nin toplantıda olmadığını söyledi. Bu arada, Sadettin Saran'ın basın toplantısına gazeteciler yoğun ilgi gösterdi.
#1 - Mayıs 26 2006, 23:45:25

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.