Alternatifim Cafe

Fatih'e En Büyük Engel Ağabeyi

Discussion started on Fenerbahçe

suvi

Fatih'e en büyük engel ağabeyi
Fatih Tekke’nin 8 Nisan 2004 tarihinde yaptığı açıklamada Fenerbahçe’ye transfer olması durumunda ağabeyinin kendisini kardeşlikten reddedeceğini söylemişti.
Fenerbahçe'nin transfer listesinde bulunan Trabzonspor takım kaptanı Fatih Tekke'nin Sarı-lacivertli takıma transfer olmaya sıcak bakmadığı ve transferi halinde en büyük engelin Almanya'daki ağabeyi Mehmet Tekke olduğu öğrenildi.
A Milli Futbol Takımı'nın Almanya kampında bulunan, dün akşam oynanan ve 3-3 biten Belçika maçının 2. yarısında forma giyen Fatih Tekke, transferi konusunda şu ana dek kimse ile konuşmadığını söyledi. Kesinlikle yurt içinde bir takıma gitmek istemediğinin altını çizen Fatih, "Ben Trabzonlu'yum, Trabzonspor benim hayatım. Ben bu takıma her şeyimi verdim. Avrupa olmazsa Trabzonspor'da kalacağım" dedi.
Fatih, menajerleri aracılığıyla İngiltere'den Everton, Tottenham ve Almanya'nın Bayern Münih takımından transfer teklifi aldığını da kaydederek, "Trabzon'u, Trabzonspor'u Avrupa'da temsil etmek istiyorum ama transfer konuları 10-15 gün içinde netleşir" şeklinde konuştu. 
Tüm bunlar yaşanırken Fatih'in Türkiye'de bir takıma özellikle de Fenerbahçe'ye transferini engelleyen en önemli konunun Almanya'daki ağabeyine verdiği söz olduğu öğrenildi. 
Fatih Tekke, sanki ileriyi görmüşçesine 8 Nisan 2004 tarihinde Trabzon'un Sürmene İlçesi'ndeki Sürmene Lisesi'nde yaptırdığı dersliğin açılışında öğrencilerin Fenerbahçe'ye transferi ile ilgili sorusuna o dönem, "Benim en büyük ağabeyim var. Şu anda Almanya'da. Medyaya yansıyan transfer dedikoduları oluyordu. Bunlar Fenerbahçe'nin istediği yönünde haberlerdi. Ağabeyim Fenerbahçe'ye gitmem halinde beni kardeşlikten reddedeceğini söyledi. Türkiye'de herkes her şeyi konuşabiliyor. Ben Trabzonlu'yum, Köprübaşılı'yım doğdum doğalı. Trabzonspor'a çok şeyimi verdim. Gözyaşlarımı verdim, sağlığımı verdim, her şeyimi verdim. Bırak Fenerbahçe'yi, Türkiye'de başka bir takıma da gitmem" demişti.
#1 - Mayıs 26 2006, 23:44:27

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.