Alternatifim Cafe

Ahmed Hassan, Anderlecht'li oldu

Discussion started on Beşiktaş

adige_cale60

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Ahmed Hassan, Anderlecht Kulübü ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Anderlecht Kulübü Menajeri Herman Vanholsbeeck, imza töreni sonrasında düzenlenen basın toplantısında, Ahmed Hassan'ın Anderlecht için büyük bir kazanç olduğunu belirterek, ''Beşiktaş'ın en sevilen ve en popüler futbolcusunu takıma kazandırmakla kulübün değerini Avrupa'da daha da yükselttik'' dedi.

Vanholsbeeck, Ahmed Hassan'ı 'sevimli, dürüst ve teknik olarak çok iyi' olarak tanıtarak, kendisini sağ kanatta oynatmayı düşündüklerini ifade etti.

Mısırlı futbolcu Ahmed Hassan ise Anderlecht Kulübünü seçme nedenlerini, şöyle anlattı: ''Bana Anderlecht dürüst bir fiyat biçti. Belçika'nın en iyi kulübü ve önümüzdeki sezon doğrudan Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak. İspanya ve İngiltere'den de iyi teklifler almıştım, ancak bu takımlar önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynamayacak.''

Ahmed Hassan, Beşiktaş Teknik Direktörü Tigana'nın kendisini birçok kez eleştirdiğini vurgulayarak, ''Beni hep sıradan bir oyuncu olarak gördü. Madem öyleyse beni niye her zaman ilk 11'e alıp oynattı? Ben Beşiktaş'tan ayrıldım, ama orada çok iyi zaman geçirdim. Beşiktaş benim kalmamı istedi ve görüşmeler 3 hafta sürdü, ancak sonuçta anlaşamadık. Anderlecht'ten gelen teklif de çok iyiydi ve kararımı bu yönde kullandım. Serhat Akın ile aynı kulüpte oynayacağım için çok seviniyorum. Zaten buraya gelmeden önce Serhat ile sık sık telefonla görüştüm. Kendisinden çok iyi şeyler duydum. Önümüzdeki sezon yan yana, omuz omuza çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

Sekiz sene Türkiye'de kaldığını hatırlatan Ahmed Hassan, ''Türkiye'den ayrıldığım için çok üzgünüm. Sanki ülkemi terk etmiş gibi hissediyorum. Türkiye'de taraftarlar ve medya beni çok seviyordu. Ben de onları seviyorum, ama ben profesyonel bir futbolcuyum. Benim ayrılmam Beşiktaş'ı nasıl etkiler bilemem, ama Beşiktaş için hayırlısını diliyorum'' dedi.

Öte yandan, Anderlecht Kulübü Menajeri Vanholsbeeck, Serhat Akın'ın ağır bir ameliyat geçirdiğini hatırlatarak, tam olarak iyileşmesinin 1.5 ila 3 ayı bulacağını, ancak Serhat'ın 3 hafta sonra koşulara başlayacağını sözlerine ekledi.

#1 - Mayıs 24 2006, 16:20:27

hıc sewmıoodum hassanı ııkıde gıttı bjk a yarrlı olamıoodu zaten bye hassan bye  :)
#2 - Mayıs 27 2006, 15:32:11

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.