Alternatifim Cafe

Atatürk Birliği

Discussion started on Fan Club & Birlikler

eğer bu topraklarda ataturkun sayesinde yaşıyorsak gururla ataturkçüyüm diyebilirim

kii insanlar varki ataurkü şeytanın oğlu olmakla suçluo o insanlarsa o zaman bu topraklarda nedne yaşıyo acaba

bende üye olmak istiyorm
#101 - Haziran 23 2006, 00:53:24
yıllar sonra farkettim. 2006 yılında üye olmuşum olm. 15 yaşındaymışım lan

Herkesi yaptım,ilginiz için teşekkürler,böyle bir Birlik kurduğum için (+) karizmalarınızı eksik etmeyin...  :Ç  ŞAKA ŞAKA BEN BUNUN KARŞILIKSIZ YAPTIM,SAYGIMDAN YAPTIM,SEVGİMDEN YAPTIM,BÖYLE BİRŞEY BEKLEMEM ÇOK ADİCE OLUR BEN SÖYLEYİMDE ŞAKA OLDUĞUNU YANLIŞ ANLAŞILMAK İSTEMEM... :)) :)
#102 - Haziran 23 2006, 16:25:05

tşk ederimmm
#103 - Haziran 23 2006, 17:45:31
yıllar sonra farkettim. 2006 yılında üye olmuşum olm. 15 yaşındaymışım lan

lütfen bende üye olabilirmiyim?
#104 - Haziran 23 2006, 18:38:36

bende üye olabilirmiyim? :okey (a) :cicek
#105 - Haziran 23 2006, 18:52:41
ASKERE UZANAN ELLER KIRILSIN!!!

Birisi yapmış,neyse heralde bnm kuzendir,yanlız efe değil kuzi ege   (6)
#106 - Haziran 24 2006, 17:47:34

çok güzel yazmış.

Aşağıdaki yazıyı bir ortaokul öğrencisi, okulunun duvar gazetesine yazmış.

Bu ülkede yasayan her insanin bağımsızlığını ve demokrasisini borçlu olduğu insan: Atatürk...

Gençliğinde kot pantolon giyememiş.

Sevgilisinin elinden tutup hasılat rekorları kiran bir sinema filmine gidememiş...

Padişah ona Trablusgarp cephesi'nde görev verdiğinde, lüks uçak şirketinin,first class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş...

Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej esliğinde mercedes'lerle gezememiş Anadolu'yu...

Kurtuluş hareketini başlatmak için 19 mayıs'ta samsun'a ayak basan ayağında markalı spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş...

Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren mini etekli ponpon kızlar da yokmuş...

Tarih kitaplarına bakılırsa, Yunanlıları İzmir'den denize döktükten sonra timsah yürüyüşü de yapmamışlar...

Ülkesinde yapacağı devrimleri, unutmamak için not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde bulunacakları da cep telefonundan öğrenememiş!

Atatürk için üzülüyorum…. Dağ gibi adam…

Bir radyo programına faks çekemeden, İsmet Paşa için Safiye Ayla'dan bir istek parçası isteyemeden gitti …

Lozan zaferi'nden sonra veya Cumhuriyet'in ilanından sonra arabaya atlayıp sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda tur atamadı.

Evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı. Atatürk'e acıyorum...

Sen kalk, dört kadınla evlenebileceğin bir dönemde dünyaya gel, sonra değerini bilmeyip tek kadınla evlilik sistemini getir. Aaaah ah...

Çılgın diskolara gitmek, sabahlara kadar içip, içip rock yapmak, babasının mersedesini alıp söyle bir Emirgan turu çekmek dururken...

Bunları yapamadı Atatürk... Keyif çatmadı...

Tüm hayatini ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı...

Iste onun ıçın büyük adamdı Atatürk her fırsat elınde vard??...

O ıse sadece bu mılletın bagımsızlıgını ıstedı.

BÜTÜN SUÇU 2 KADEH RAKI IÇMEKTI O KADAR.....
#107 - Haziran 24 2006, 18:47:32

ooooooooooooooo
valla süper yazmış

yüreğine sağlık gerçekten çok güzel
#108 - Haziran 24 2006, 20:00:37
yıllar sonra farkettim. 2006 yılında üye olmuşum olm. 15 yaşındaymışım lan

     

Atatürk`ün Sözleri
     25 Haziran 106, Pazar

Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.

Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir.

Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir.

Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.

Bir dinin tabiî olması için akla, fenne, ilme ve mantığa uygun olması lazımdır.

Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir.

Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.

Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır.

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

Biz dünya medeniyeti ailesi içinde bulunuyoruz. Medeniyetin bütün icaplarını tatbik edeceğiz.

Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.

Milletimiz her güçlük ve zorluk karşısında, durmadan ilerlemekte ve yükselmektedir. Büyük Türk Milletinin bu yoldaki hızını, her vasıtayla arttırmaya çalışmak, bizim hepimizin en kutlu vazifemizdir.

İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi basit değildir. Bugünün anaları için gerekli vasıfları taşıyan evlat yetiştirmek, evlatlarını bugünkü hayat için faal bir uzuv haline koymak pek çok yüksek vasıflar taşımalarına bağlıdır. Onun için kadınlarımız, hattâ erkeklerimizden çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar; eğer hakikaten milletin anası olmak istiyorlarsa.

Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

Müsbet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kudretli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık dileğidir.

Mualimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmenleri ve eğiticileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır.

Milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet namını almak istidadını keşfetmemiştir.

Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır.

Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk iktisadiyatı, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Türkiye'nin asıl sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan köylüdür. O halde, herkesten daha çok refah, saadet ve servete müstahak ve layık olan köylüdür. Onun için, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin iktisadi siyaseti bu aslî gayeye erişmek maksadını güder.

Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir. ALINTIDIR :cicek
#109 - Haziran 25 2006, 11:28:34
ASKERE UZANAN ELLER KIRILSIN!!!

ATAM sn rht uyu mrk etme bzlr TÜRKİYE gbi bi yrde oldktn snra asla bu dwlt yıkılamz
#110 - Haziran 25 2006, 15:17:29
Hayatta kimseye haddinden fazla değer werme...Ya onu kaybedersin ya kendini!..

ben de üye olmak istiyorum :))
#111 - Haziran 25 2006, 20:44:52
(=

ben de üye olmak istiyorum :))
yaptım  :nohashas  hoşgeldin bu arada değerli birliğimize  :okey
#112 - Haziran 27 2006, 11:39:30

atamın olduğu her yerde bende olmak istiyorummmm beide uye yaparmısınnnn????
#113 - Haziran 27 2006, 14:14:00
Z.A.N.Y

suvi

atamın olduğu her yerde bende olmak istiyorummmm beide uye yaparmısınnnn????

tamam sende üye oldun :)
#114 - Haziran 27 2006, 15:49:11

bende üye olmak istiorum eğer yaparsan sevinirim bu birliği bozmak isteyen kişilerle(ermenilerle örn.system of a down)savaşalım arkadaşlar!!!!
#115 - Haziran 27 2006, 21:11:38
İmzanız kural dışı.

bn de istiyorum üye olmak
#116 - Haziran 29 2006, 18:19:08
İmzanız kural dışı.

üye olmak istiyorum
mümkünse atatürkçülerrr   

TTTTTTTTTTT    Ü        Ü   RRR        K     K   İ   Y       Y  EEEEE
        T             Ü         Ü  R     R     K   K            Y   Y    E
        T             Ü         Ü  R RRR      KK        İ       Y      EEEE
        T             Ü         Ü  R  R        K    K     İ       Y      E
        T             ÜÜÜÜÜÜ  R      R     K      K  İ       Y      EEEEE

 

için
#117 - Haziran 29 2006, 20:43:18
>>TIKLA>>

<<TIKLA<<

Topal abi buda kural dışıysa ... Anladın sen onu :D

çok güzel olmuş
#118 - Haziran 30 2006, 02:12:01
İmzanız kural dışı.

oldummu üye?
#119 - Haziran 30 2006, 11:01:42
>>TIKLA>>

<<TIKLA<<

Topal abi buda kural dışıysa ... Anladın sen onu :D

     AAAA       TTTTTTTTTTTTTTT          AAAA               TTTTTTTTTTTTTTTTT     ÜÜ              ÜÜ      RRR              K       K
  AA      AA             TTTT                  AA     AA                      TTTT                                              R      R           K     K
AA          AA           TTTT                 AA        AA                     TTT                   ÜÜ                ÜÜ   R       R          K  K
AAAAAAAAA            TTT                 AAAAAAAAA                   TTTT                  ÜÜ                ÜÜ   RRRR             KK
AA         AA            TTTT                AA          AA                   TTTT                   ÜÜ               ÜÜ   R R                K  K
AA          AA           TTTT                AA          AA                    TTT                      ÜÜ          ÜÜ      R    R             K     K
AA          AA           TTTT                AA          AA                    TTTT                      ÜÜÜÜÜÜÜ        R       R          K        K

NASILL
#120 - Haziran 30 2006, 11:12:31
>>TIKLA>>

<<TIKLA<<

Topal abi buda kural dışıysa ... Anladın sen onu :D

   AAAA       TTTTTTTTTTTTTTT          AAAA               TTTTTTTTTTTTTTTTT     ÜÜ              ÜÜ      RRR              K       K
  AA      AA             TTTT                  AA     AA                      TTTT                                             R      R           K     K
AA          AA           TTTT                 AA        AA                     TTT                 ÜÜ                ÜÜ   R       R          K  K
AAAAAAAAA            TTT                 AAAAAAAAA                   TTTT                ÜÜ                ÜÜ   RRRR             KK
AA         AA            TTTT                AA          AA                   TTTT                 ÜÜ               ÜÜ   R R                K  K
AA          AA           TTTT                AA          AA                    TTT                    ÜÜ          ÜÜ      R    R             K     K
AA          AA           TTTT                AA          AA                    TTTT                    ÜÜÜÜÜÜÜ        R       R          K        K
#121 - Haziran 30 2006, 11:13:29
>>TIKLA>>

<<TIKLA<<

Topal abi buda kural dışıysa ... Anladın sen onu :D

bende üye olablr mym??
#122 - Haziran 30 2006, 16:00:01
\ meliSSs __ ZuZu \

>>ATATÜRK BİRLİĞİ>>

<<TIKLA<<
UltrAslanlar

millet benide üye yapın atamızı yanlız bırakmayalım nettede olsa ata bu!önem verin
#123 - Haziran 30 2006, 17:32:53
§!kral gibi yasayıp köpek gibi ölmektense köpek gibi yasayıp kral gibi ölürüm!§

bende üye olmak istiyorum benide üye yapar mısın?
#124 - Haziran 30 2006, 22:41:45

benide üye yaparmısınız?
#125 - Temmuz 01 2006, 12:52:39

Üye:

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.