Alternatifim Cafe

Levent Yüksel Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

Yeni!
LEVENT YUKSEL

Levent Yuksel Sevenler Fun Club'a Hosgeldiniz

UYE LİSTESİ
  • Exodus
  • blueeesss
  • wİtCh
  • phantom 09
  • xara
  • kosekul
  • sogukkuvet
#1 - Mayıs 19 2006, 02:17:02
« Son Düzenleme: Şubat 28 2007, 01:58:26 Gönderen: exodus »
http://s1.metaldamage.net/c.php?uid=128446

imzam kural dısıymıs,heheheh...

"Furnication Under Control of the King"

Ewet;
Levent yüksel hakkında bütün herseyi bu fan clubda paylasabilir ve konusabiliriz...

ilk basta biografisiyle ben baslamak istiyorum,kendi ağzından....

21 Ekim 1964 tarihinde Antalya'da, Antalya doğumevinde dünyaya gelmişim. Yani tipik bir Terazi burcuyum, sanatçı ruhlu, güzel olan herşeyi seven ve duygusal biriyim. Sanata olan düşkünlüğüm daha çocuk denecek yaşlarda kendisini göstermiş, hatta hatırlayabildiğim kadarıyla 5 yaşlarında bir kemanım vardı.

O kemanı gitar şeklinde tutar çalar, ütünün kablosunu kendime mikrofon niyetine tutup şarkılar söylerdim.

İlkokulu Özel Antalya İlkokulunda, ortaokulu ise yine Antalya Hızırreis Ortaokulunda okudum. O zamanlar az miktarda bağlama, birazcık daha fazla da gitar çalardım. Daha sonraları ilk müzisyenlik denemelerine giriştim ve bir düğün salonunda gitar çaldım. Ve bu sırada (Antalya Lisesinde okurken) müzisyenlik işine iyice ısınmışken "ben müzisyen olucam...ve bu işin merkezi İstanbul !!!" diyerek İstanbul'a attım kendimi. Şimdiki adıyla İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı olan (o zamanki adıyla Belediye Konservatuarı) kontrbas bölümüne girdim. Bu sırada sırasıyla Zeynepkamil'de Ceylan düğün salonu, Etap Marmara, Astorya gece klübü ve şu anda hatırlayamadiğim bir çok gece klübünde bas çaldım ve bu arada birçok sanatçıya eşlik ettim...

Veee askerlik geldi...
Acemi birliğimi Denizli Çavuş Talimgah Taburunda yaptıktan sonra dağıtımım Ankara Silahlı Kuvvetler Armoni Mızıkası Komutanlığına çıktı.( tabii ki tesadüf değildi...) Askerliğim esnasında hiç izin kullanmayarak 18 aylık askerlik görevimi 17 ayda tamamladım.

Bu 17 aydan sonra İstanbul'a döndüğümde bir gece klübünün açılışı dolayısıyla kurulan dans müziği orkestrasında çalışmaya başladım. Bu önemli grubun üyeleri şöyleydi: Aşkın Arsunan-Keyboards, Vocals; Ercan Esendağ -Gitar,Keyboard; Ahmet Altuğ-Davul; Orhan Topçuoğlu-Percussion; Fatih Erkoç-Trombon,Keyboard,Vocals; Sertab Erener-Vocal ve ben Bas,Vocal. İki sene bu grupta çalıştıktan sonra sevgili Sezen Aksu'yla tanışmak şerefine nail oldum. Nasıl tanıştığım hep sorulmuştur bana,bir kez daha burada anlatmak isterim...

Bir gün Aykut Gürel beni aradı, "Sezen Aksu'nun çok acele sana ihtiyacı var...Yarın provaya gel." dedi. Saat 13.30 civarında Caddebostan Maksim gazinosunda Sezen'le tanıştım (tabii ki daha önce de tanıyordum) bana Harun'un (Kolçak) rahatsızlandığını bu yüzden basçı lazım olduğunu onun için de Aykut'u bulduklarını söyledi. O zamanlar cok meşhur olan bir parçayı Harun'la birlikte söylüyorlarmış, bu parçayı benimle birlikte söylemek istermiş,"Eğer becerebilirsem...?". Parça Aşkın Nur Yengi'nin ilk albümündeki "Geri Dönmek"miş. Parçanın melodisini biliyordum ancak sözlerini hatırlayamıyordum.
(Sözleri halen ezberleyemiyorum).

Gece geç vakitte yattığım için yataktan kalkıp provaya gitmiştim. Onno parçaya girdi, ardından Sezen ve benim parçaya gireceğim bölüme geliverdi. Ben sabah sabah bu ses benden çıkmaz dediysem de parçaya girmis bulundum. Surat ifadelerini görmenizi isterdim, acıklı acıklı Onno Sezen'e,Sezen de Onno'ya baktı. Ben israrla gece sesim yerine gelir diye parçayı katlediyordum. Akşam oldu, Sezen birlikte söyleyeceğimiz parçaya girdi. Ben heyecandan dizlerimin bağı çözülerek Sezen'in yanında duruyordum. Arkada Yonca Evcimik elinde kocaman yazılmış sözlerle bana bakıyordu. Ve nihayet bana sıra gelmişti...Ve ben.... Gerisini biliyorsunuz zaten....

Ve birinci kasetim Med-Cezir için sevgili Uzay'la çalışmaya başladık. Üç (3) ay kadar evde çalıştıktan sonra stüdyoya girdik. Bir üç ay da stüdyo çalışması sürdü. Sonra kasetim hazırlandı ve 21 Mart 1993 tarihinde piyasaya sunuldu. Haziran ayının başlarına kadar öylece raflarda durdu kasetim... Ondan sonra ne olduysa (hala çözemedim) birden bire kasetim yok satmaya başladı.

Daha sonraları Sezen'le ve,veya Sertab'la birlikte sahne çalışmalarımız oldu. Dikkat ettiyseniz o dönemde benim hiç yalnız konserim olmadı. Çünkü sadece bir kasetim vardı ve takriben 45 dakika sürüyordu...
Bütün bunların yanı sıra anneannemi kaybettim; Sertab üç adet ameliyat oldu ve sevgili Uzay'ımızı kaybettik. İşte tam bu sırada artık vücudum dirençsiz kaldığı için beynimden virutik bir rahatsızlık geçirdim. 1.5 ay hastanede yattıktan sonra 3 ay evime kapandım. Takip eden 2.5 ay süresince de doktor kontrolü altındaydım. Bu kendimi soyutladığım dönemden sonra ilk kez Fahir Atakoğlu Açıkhava Konseri'nde sahne aldım.

Onno'yla ikinci kasetim icin stüdyo'ya girdiğimiz tarih 7 Kasım 1995. "Levent Yüksel'in 2. Kaseti" 19 Ocak 1996 tarihinde piyasaya sunuldu. 21 Ocak 1996 tarihinde değerli Onno Tunç'u toprağa verdik. Ardından nihayet solo konserlerim olmaya başladı. İlk önce Bostancı Gösteri Merkezinde sahneye attım kendimi...Laf aramızda çok heyecanlandım ve konser boyunca hiç konuşmadığımı hatırlıyorum. Çeşitli sahne çalışmaları, konser ve turneler oldu ve olacak…

14 Temmuz 1997 tarihinde "Bi' Daha" Single'ını çıkarttım ve olanlar oldu. Bu sefer raflarda hiç beklemedi ve ulaşılması imkansız görünen bir satış rakamına ulaştı. Bu şarkı Türk halkı tarafından o kadar çok sevildi ve ilgi gördü ki maçlara slogan ve televizyon programlarına isim oldu.

3 Nisan 1998 tarihinde 3. Albümüm olan "Adı Menekşe"yi yaptım. Yine Sezen Aksu'nun prodüktörlüğünü üstlendiği bu çalışmada aranjör Aşkın Arsunan'dı. Bu albüm sonrasında Türkiye'nin dört bir yanında çeşitli konserle verdim ve inanılmaz eğlenceli bir turne yaşadım.

Kasım 1998 itibari ile herşeye ara verdim ve stüdyoya kapandım. Bu sefer, Sezen'in üstünden prodüktörlük yükünü alarak, kendi albümü tamamen kendim yapmaya başladım. Tabii ki her daim Sezen'e danışmayı ihmal etmedim ve o zaman anladım ki prodüksiyon yapmak çok ama çok zor....Tam 2 yıl sürdü ve "Aşkla" albümü geldi. Hem satış olarak hem de dinleyicilerimden aldığım tepkilere dayanarak çok başarılı bir albüm yaptığımı düşünüyorum. Sezen Aksu, Aysel Gürel, Bülent Ortaçgil, Mirkelam ve Ümit Sayın gibi çok takdir ettiğim ve sevdiğim insanlarla çalışma şansına sahip oldum. Çeşitli klüp programları ve konserler bu albümle beraber hızlandı ve daha bir keyifli olmaya başladı.

O dönemlerde Sertab Erener ile beraber yine, yeniden ! beraber sahne almaya başladık. Gece klüplerinde ve çeşitli konserlerde çok güzel programlar yaptık. Ben şahsen çok eğlendim, galiba seyirciler içinde aynı şey geçerliydi ki çünkü hala bu özel gösteriye çeşitli zamanlarda devam ediyoruz. Bu arada, bir sezon boyunca Sezen'in orkestrasında bas çalıp, onunla beraber konserlere katıldım. Ah, o kadar güzeldi ki... Çok mutlu bir şekilde Sezen'in arkasında bas çaldım, vokal yaptım, hopladım ve zıpladım ...!!

Yıl 2002 olunca yeni albüm zamanı deyip, yine çalışmalar başladı.
arkasından Uslanmadım albumuyle buyuk ses getirid ve simdilerde de cıkarmıs oldugu Kadın Şarkıları albumuyle buyuk bir cıkısta sarkıları binlerce insanın dilinde tekrar tad buldu...
#2 - Mayıs 19 2006, 02:38:00
« Son Düzenleme: Mayıs 19 2006, 02:53:18 Gönderen: exodus »

ilk albümü

Med Cezir
(bence tam bir klasik)
 Yeter Ki Onursuz Olmasın Aşk
 Med - Cezir
 İstanbul
 Kadınım
 Beni Bırakın
 Tuana
 Uçurtma Bayramları
 Dedikodu
 Bu Gece Son
 Yeniden Başla
Yayın tarihi:01.01.1993

İkinci Albümü
Levent Yuksel'in 2. CD'si
 Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim
 Tuzum Kuru
 Yas
 Karaağaç
 Şıngırdak Yarim
 Zalim
 Çekirdek Hatun
 Abanoz'daki Emine
 Hayat Zaten Zor
 Haydar
Yayın Tarihi:01.01.1995

#3 - Mayıs 19 2006, 02:58:02
« Son Düzenleme: Mayıs 19 2006, 03:02:39 Gönderen: exodus »

3. Albümü
Bi' Daha
 İmkansız Aşk
 Bi' Daha (Remix:Kıvanç Kutlumuş-Vers.1)
 Bi' Daha
 Bi' Daha (Remix:Kıvanç Kutlumuş-Vers.2)
Yayın Tarihi:01.07.1997

4. Albümü
Adı Menekşe
 Hayrünnisa
 Adı Menekşe
 Şüphe
 İmkansız Aşk
 Elimiz Mahkum
 Hakim Bey
 Son İstanbul'da
 Aşk Bireysel Bir Yolculuktur
 Bi' Daha
 Deryalar
Yayın Tarihi:01.04.1998

5. Albümü
Aşkla
 Sultanım
 Hayat Dediğin
 Hep Seveceğim
 Bir Sel Gibi
 Daima
 Mutsuzsun
 Şaka Yaptım
 Güllü Yar
 Son Kadınım
 Gülkurusu
 Sonbahar
 Sultanım(Dz:Aykut Gürel)
 Mutsuzsun(Remiks)
 Sonbahar(Remiks)
Yayın Tarihi:15.11.2000
#4 - Mayıs 19 2006, 03:09:19
« Son Düzenleme: Mayıs 19 2006, 03:57:00 Gönderen: exodus »

6. Albümü
USLANMADIM
 SADAKATSİZ AŞK OLMAZ
 BU AŞKIN KATİLİ SENSİN
 SELAMSIZ
 KIRIK TELLİ
 USLANMADIM
 YARABBİM - REMİX
 FASLI MUHABBET
 KAYBEDENLER
 KARA GÜNEŞ
 BİR KALP
 YARABBİM
 ZOR GELİYOR
 SEN ANLA
 ZOR GELİYOR REMİX
 BU AŞKIN KATİLİ SENSİN(V2)

7. Albümü
Kadın Sarkıları 2006
 Ayrılmam
 Beni Benimle Bırak
 Beni Unutma
 Yalnızlığım
 Deli Kızım Uyan
 Dargın Değilim
 Ya Sonra
 Unutama Beni
 Haram Geceler
 Yazmamışlar
 Yoksun Sen
 Aşk Defteri
#5 - Mayıs 19 2006, 03:13:40
« Son Düzenleme: Mayıs 21 2006, 21:27:19 Gönderen: exodus »

kardeşim yaa helal sana ya benıde biliyoun sen benıde uye edersen sevinirim  :.dost
#6 - Mayıs 19 2006, 03:20:14
Kimi Zeki Olur KimidE Oldugunu Sanır...

kardeşim yaa helal sana ya benıde biliyoun sen benıde uye edersen sevinirim  :.dost
tabi ne demek sen yeterki iste
#7 - Mayıs 19 2006, 03:23:07

katılıyorum :))  saoll
#8 - Mayıs 19 2006, 03:26:13
Yalanlarla , iftiralarla dolu boş v€ anlamsız bir yaşam...Kalbi d€lik insanlar €trafımı sarıyor...Korkuyorum b€nd€ gerç€ğimi
yitiririm diy€...Halbu ki kayb€ttiğim ş€yl€ri üz€rin€ bin €kl€y€r€k hayatıma €kliyorum huzur v€rsin diye...

Olmuyor yin€ d€ olmuyor kahr€tsin...

merhaba....ben de bir levent yüksel hayranıyım....
#10 - Mayıs 27 2006, 19:04:48

bnde üye olabilir miyim kurucu :.dost
tabiki arkadasım aramıza hosgeldin seninde katkılarını bekliyorumm
merhaba....ben de bir levent yüksel hayranıyım....
o zman alternatifime ve levent yuksel fan cluba hosgeldin seni de uye yapıyorum ve yorumlarını ve katkılarını bekliyorum
#11 - Mayıs 28 2006, 05:29:52

uye olabilirim??? mi yane (6)
#12 - Ağustos 20 2006, 22:26:46
Feri Kaçmış İki Göz Birbirine Sarılmış İki Titrek Dudaktan İbaret Suratım .. !

Herkesle gorusmek usere gidiyorum arada bir girerim artkk :'(  
>>SagopaKajmer<<
>>Fan Clup<<

tabeee hosgeldin sende levent yuksel fun cluba katkılarını bekliyoruzz ammaa
#13 - Ağustos 21 2006, 15:07:47

tabeee hosgeldin sende levent yuksel fun cluba katkılarını bekliyoruzz ammaa
ee bende buranın bi üyesi olarak hoş geldinnnnnn .... exodus arkadaşınn işlemleri ile ilgilenırmisin  :)
#14 - Ekim 24 2006, 06:58:00

ya ben tam yerimi buldum(:ben de üye olabilir miyim lütfen?(:
#15 - Şubat 09 2007, 17:02:47
süpermen olmak lazım bazen(;

henüz üye olmasam da :Dbirkaç resim ekleyeyim
#16 - Şubat 10 2007, 16:36:42
süpermen olmak lazım bazen(;

ay ebn bayılırım bu herifeeeeeeee benide üye yaparmısın exoduss kioptum
#17 - Şubat 11 2007, 13:11:51

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.