Alternatifim Cafe

Travestiler?

Discussion started on Konu Dışı

iyykk irenc seyler walla herkes diceni demis ayni seyleri tekrarlamak bos ireniyorum  desem yeter herhaldee :ban
#51 - Mayıs 19 2006, 20:26:12
d0n bebegím yAralí g0nLume,,d0n ne oLur sení seVen kaLbíme,,c0k muTsuzum güveNím y0k kímseye,, sen 1 öLdün bÉn bín kez öLdüm sÉninLe,,!!

iyykk irenc seyler walla herkes diceni demis ayni seyleri tekrarlamak bos ireniyorum  desem yeter herhaldee :ban
yeter bacım

zuhaha karizmaya bak :Ç
#52 - Mayıs 20 2006, 15:32:34
Hayat bir sınavsa ismimi yazar çıkarım..!

onlar yüzünden piskolojik sorunlarım oluyo o adiler yüzünden
#53 - Mayıs 20 2006, 22:55:15
<<Nedir??<<
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<
<<Nedir??<<

ZzZeYNePpP_

Neden naptılar sana
#54 - Mayıs 23 2006, 19:29:13

onlarla ne işin var senin
#55 - Mayıs 23 2006, 19:31:26
Ben KALPLERİ Kırarak Değil KAZANARAK Hükmetmek İsterim

ya bi gün izmirde bi ark bizim travesti görmş ablasına ablaa laan şuna bak demiş tabi duymş o da  (6) cvp aynen şu :
 -seneein kaşıntaaıın voaar galibaaa  :kop :kop :kop
#56 - Mayıs 31 2006, 13:38:58
HoLd My bREaTh aS I wHisH fOr dEaTh !...

*Çilekeş Fan Club*

iğrenç berbat yaratıklar benceee ve ailelerin yetiştirme tarzıda çok etkil bu konudaaaa :vur
#57 - Mayıs 31 2006, 13:43:17

iğrençler  <_<
#58 - Mayıs 31 2006, 13:52:46
(=

gene hortlatmışınız konuyu (6)
#59 - Mayıs 31 2006, 14:05:00

Gunes ve Ay

kişilerin cinsel tercihlerine saygı göstermek lazım.ben tasvip etmiyorum ama istediklerini yapabilirler yeter ki benden ve çevremden uzak olsunlar
#60 - Haziran 01 2006, 22:50:06

Travestilere takılmam  :muhah İnanmassanız NakkaSss a sorun  (6) :kop

geçen bi takılalım dedik ... Travesti aldı bizi ormana götürüyodu  :muhah (6)

zor yırttık g.tü  (6)

para konusunda biras zorladılar ... 300 istedi  :hönk  :kop (6) az daha ... yani gerisini sölemeyim  (6) :muhah
#61 - Haziran 01 2006, 23:00:02
Programmer: CS3-CS4

Travestilere takılmam  :muhah İnanmassanız NakkaSss a sorun  (6) :kop

geçen bi takılalım dedik ... Travesti aldı bizi ormana götürüyodu  :muhah (6)

zor yırttık g.tü  (6)

para konusunda biras zorladılar ... 300 istedi  :hönk  :kop (6) az daha ... yani gerisini sölemeyim  (6) :muhah
utanmadan bide ne kadar diyemi sordunuz (6) (6) 300 çok geldi yani 290 dese anlaşıcaksınız haa :4 :4 

la ne adamsın hacıı (6)
#62 - Haziran 01 2006, 23:01:20

Bi arakadşm annatıoo;

Şimdi bi gün otobüs bekliycem gittim durağa 3 kişilik koltukların birisinde bi kadın oturuo dier kişiler öle sıkışık tepişik biyerde duruolar bsde gittik oturduk oraya çok da şaşırdık tabi yazık kadıncağız neden tek başına oturuo die hernese sora kadın ateaşiniaz war mı die bişiler sordu sesi de kalın korktuk abi hemn o sıkışık tepişik insan topluulnun arasına sıkıştık :muhah

travesti deince artık aklıma bu gelio
garip insanlar tabee :muhah
#63 - Haziran 01 2006, 23:07:11
:öff

HE HE... Bu tam benim yaşadığım olaya beziyo. ::yea
Bi gün bende otobüse bindim, benden bi iki dakka sora bi kadın bindi. Gitti oturdu. Bende en ön sıradayım. Neyse kadın geldi şöföre para verecek "bi tam alırmısınız dedi". O an warya bi ödüm koptu bu nedir yaa dedim. :o Kadının sesi sanki G*TÜNDEN çıkıyodu ve sakalı wardı. Şöförde kadını duyunca bi baktı parayı almakta tereddüt etti. :sizo :sizo :deli :deli
#64 - Haziran 06 2006, 02:05:28
тαη-ѕυ¢υк'um
ΔşĸImŝlŋ ΣbΞd!ŷЗn
Иę !ŜדєҐЇΜΚĬ §ЄňdeŅ вαşќά
ЅαDЭСЄ ѕэn νє ьэN
ЦЅĽǍИМΛZ іÇїdëĸİ ΔŞK - sOИЅυzĿƯĸ DǙЛЧΔУά ЏģŔĄЧαЛΛ DЄК

bizim gruptan sizin gruba geçmiş kişilerdir her ne kadar sizin gibi giyinselerde içlerinde birer aslan yatar onların fazla zorlarına gitmemek can sağlığı açısından iyi olur genelde baş düşmanları taksıcıler ve haber muhabırlerıdır işlerini genelde ayakta hallederler fastfood tarzı ve  en sevdiği kişiler kamyonculardır  :artis
:kop evet onları tanımak için istanbulda yaşamak lazım :kop
ne güzel ifade etmiş nakkas bizim taraftan sizin tarafa geçmiş kişilerdir.en sevdiği insanlar kamyonculardır.
kamyoncuu kamyoncuuuu alsana beniu :kop
onlar ruh sağlığı bozuk zararlı kişilerdir
#65 - Haziran 06 2006, 08:26:22
:bite
60 Ziyaretçi, 27 Üye ( 10 Gizli)

Ms.ExtacY

Kışın 11.ksım durağında bekleyenlerine kartopu içinde yumurta atmanın zevkli olduğu delikanlı ablalarımız.. :Ç
#66 - Haziran 06 2006, 10:17:03

harika bir cvp extasy :okey :kop
#67 - Haziran 06 2006, 10:21:51
:bite
60 Ziyaretçi, 27 Üye ( 10 Gizli)

Kışın 11.ksım durağında bekleyenlerine kartopu içinde yumurta atmanın zevkli olduğu delikanlı ablalarımız.. :Ç

:kop :kop :kop :kop :kop :kop :kop,

Ya ben travestinin anlamını çk iyi bilmiom birazcık daha aydınlatırsanıs sevinirim...
#68 - Haziran 06 2006, 10:24:21

Ms.ExtacY

Al sana travestiliğin tarihi.. :4

Travesti tanimlamasi" (1868-1935) yillari arasi ünlü Sexualbiimci "Magnus Hirschfeld" tarafindan arastirilmistir. Onun anlayisina göre o zamanlar tanimlama söyleydi: "Kisinin kendinde olmayan karsi cinsiyetin kilik kiyafetinde ortaya cikma arzusudur, bu bir nevi karsi koyulmaz mecburiyet gibi birseydir, biz bu eylime BUGÜN "travesti eylimi" diyoruz.
Transin aciklamasi zaten bilimsel olarak karsi tarafa gecis anlamindadir, ama bu daha cok kiyafet görselligi anlaminda kullanilir kisinin ic dünyasi ps*kolojik ve genetik yapisi pek o anlam altinda tanimlanmaz."(Hirschfeld 1918).

Bircok baska Ps*koanalitikcinin, özelliklede Sigmund Freund unkine aksine Magnusun iddiasi cok emin sekilde "Giyimmerakinin" escinsellikle alakasi olamamasiydi yada bir alt kategoriside degildi. Onun yaptigi arastirmalara göre "Homosexuell Travestilerin" sayisi kadar "Heterosexuell Travestilerde" vardi.

Bunlarin dogustan gelen bir sendrom oldugunu ispat etmek icin Hirschfeldin deneyim ve aciklamari söyleydi. Bir Travestiyi yada Homosexueli Ps*kolojik Tedavi etmenin sacma asla eylimin degismiyecegi ve Tedavinin ise yaramamasi tespitiydi.
Bir "Travestiyle" Homosexuelin analog yakinligi Hormonel genetik dengesi ve yakinligiydi. Escinsellerdeki bazi Karakteristik tipler "Travestilerdede" görülüyordu, bunun Hirschfeld e göre aciklamasida Hormonel genetik dokularin birbirine olan yakinligiydi.

Kisiler genetik olarak Kadin (XX), yada Erkek (XY) kendilerini ama Ps*kolojik olarak Karsi Cinsiyetin mensubu olarak hissediyorlar. Iki Sekildede Kisiler Cinsel Organlarini yanlis igrenc bulup siddetle red ediyorlar (Magnus Hirschfeld 1918)

Ama Hirschfeld in o zamanlar yaptigi tek hata yada yaptigi eks*k arastirma "Travestilerle" "Transsexüeller" arasindaki farki tanimlamamakti.
O Ayrimi 1966 yilinda ünlü Bilimci ve Sexualterapist "Harry Benjamin" yapmistir.

Bu arastirmadan sonra anlasildiki, Hirschfeld in arastirmalarinda o zamanlar "Travestilerden" bekledigi bazi özelliklerin sadece "Transsexuell" yani "Transkimlikli" insanlarda bulunabilindigi gercegiydi.
Mesela Hirschfeld bir "Travesti" icin Kadin kiyafetleri giymenin kiside Ps*kolojik denge ve rahatlamak acisindan hayati önem tasidigi Cinsel Icgüdülerle alakasi olmadigini tespit etmistir bu bügünki bilgilere göre sadece Transsexüell yapida olan insanlarda tespit edilir.
Bir "Travesti" icin Cinsel dürtü ve doyum halen ön Plandadir ve kisi genel olarak kendini dogum kimliginin Kiyafetlerinde yanlis degil Erotik bulur karsi cinsin kiyafetleriyle, ve kisi icin hayati önem tasimaz Kimlik degistirme Prosedürü

O nedenden Hirschfeld Transsexüellerde su öneriyi ortaya atmistir o yillarda "Doktor Transsexüell kisiye kiyafet degistirmeyi önerip hatta zorunlu tutmasi kisinin yasam kalitesini normal hale getirebilmesi acisindan mantikli bir degisimdir".

O yillarda bir Avukatla beraber "Transsexüellerin" kanuni yoldan Isimlerinin degistirilebilmeleri icin caba verip önemli katkilari olmustur -"Transsexüeller" acisindan.
20 li yillarda Erkeksi yada Kadinsi "Travestiler" isimlerini dogal cinsiyet belirtmeyen isimlere degistirme hakkina sahip olmuslardir. Mesela (Deniz,doga gibi).

Onun yanisira Kisilerin "Travestikimlikbelgeleri" nin kanunen kabul edilmesini ve kullanim hakki verilmesini önermistir Hirschfeld. O Belgelerdeki Bilgi "Kisinin mesela Kadin olarak Erkek yada Erkek olarak Kadin kiyafetleri giydigi" gibi bilgiler icermekteydi.
Bugünki Bilimle buda mümkün degildir ve bir "Travesti" asla ne ismini nede Kimlik bilgilerini olmadigi bir statüye degistiremez Tippi destek alamaz Hormonell Tedavisi acisindan, buda sadece "Transsexüellere" taninan bir haktir. 80 li yillarda ama Travesti ve Transsexüeller arasindaki fark netlestirildikten sonra Transkimlikler kisinin Insan haklarina aykiri oldugu icin yasaklanmis normal medeni kanuna dayanarak kisilerin yani gercek Transsexüellerin Kimliklerini belli Prosedürlerden sonra yasadiklari olduklari Cinsiyetin mensublarina ait olmasina karar verilmistir.

O Yillarda Baska Bilimciler ve Tipcilar kendi hastalarinda "Travesti" sendromunu Sapkinlik yada Ruh hastaligi olduguna inanip degistirme yada Terapi etme cabasindayken Hirschfeld kendi hastalarini anlamaya calisip onlarin isteklerinde yardimci olma cabasindaydi.

Hastalarina Hormonel (Ostrojen) Tedaviler uygulayarak Kisilerin Vücutlarinin istedikleri yönde gelismelerine yardimci olmustur. Simdiki Bilime göre Magnus Hirschfeld in "Travesti" diye tanimladigi grubun suan bircok sekillere ayrildigi ama genel tanimlamada "Travestiler" degil "Transsexüeller" oldugu tespitidir.

Suanki Bilime göre o zamanlar genel tanimda Travesti denilen gruplar bircok alt kategorilere ayrilmaktadir Transsexüell kimlikleri göz önünde bulundurmadan onlarin Tippi genetik olarak bambaska bir yerde olduklari icin "Travesti" Kimliklerin mesela:

Cross Dressing
Travesti yapili Fetisistler
Tippi müdahale görmüs Shemaleller (Fulltime Travestiler)
diye bircok yöne ve eylime ayrildigi anlasilmistir.

Alıntı...
#69 - Haziran 06 2006, 10:41:42

ayyy sorduğu soruya bak ben mi ben hiç bişey düşünmüyorum pislikler hakkındaa.
#70 - Haziran 06 2006, 12:25:52
A&A         Seni ÇOK seviyorum!!!!   

asenaa....

alınlarının teriyle ekmek parası kazanıyolar işte :muhah
#71 - Temmuz 06 2006, 10:21:11
All the pictures have all been washed in black, tattooed everything...

GÖKBÖRÜ

Onlar merter in altın kelebekleri    :öff
#72 - Temmuz 06 2006, 11:18:04

öyle alın teri olmaz olsun.
#73 - Temmuz 06 2006, 20:13:51
A&A         Seni ÇOK seviyorum!!!!   

asenaa....

benim bi kaçtane arkadaşım var. o işi parasız kaldıkları ve aç oldukları için yapıyolar.aslında hepsinin muhabbeti çok güzel.hepsi birbirinden delikanlı.ama aralarında kendilerini kadın gibi hissetkleir için travesti olanlarda var.
#74 - Temmuz 07 2006, 11:18:35
>>ATATÜRK BİRLİĞİ>>

<<TIKLA<<

AtAm İzİnDeYiZ....

GÖKBÖRÜ

benim bi kaçtane arkadaşım var. o işi parasız kaldıkları ve aç oldukları için yapıyolar.aslında hepsinin muhabbeti çok güzel.hepsi birbirinden delikanlı.ama aralarında kendilerini kadın gibi hissetkleir için travesti olanlarda var.
    katılıyorum muhabbetleri çok güzel gerçekten....
#75 - Temmuz 07 2006, 19:22:16

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.