Alternatifim Cafe

Ermeniler Chp'ye Minnettar...!

Discussion started on Ermeni Sorunu

essgi

aman konuyu açn ark chp ye hakaret etmk için açmş bence... ne alaksı var cnmm!!!

bi kere chp öle bişeyi yapmzzzzzzzz :yanlis :yanlis :yanlis

arklrında dedği gibi yapsa yapsa akp yaprrr :öff :öff :ban
#26 - Temmuz 22 2006, 15:46:44

eslem

ya aloooooooooooooooooooooooooo saygılı olun ya azcık...biz bişe diomuyuz chpye akpye laf atıyonuz  :hii? :hii? :hii? :hii?
#27 - Temmuz 22 2006, 15:47:40

aman konuyu açn ark chp ye hakaret etmk için açmş bence... ne alaksı var cnmm!!!

UZAAA KIZIMM YAAAAA

biz öyle bi devletiz ki okumadan fikir almadan yargılayıp yorum yapıyoruız
sizin gibi bağnazlar olduktan sora da bu böyle sürer...

kimsenin chp ye bişi dediği yok!

sadece böyle bi yorum atılmış doru mu yanlış mı die tartışılıyor! :ban

şimdi yorumunu da al uzak dur burdan!  &o
#28 - Temmuz 22 2006, 15:50:11

eslem

saol yamukcum  :4
 :hii? :hii? :hii? :hii? :hii? :hii? :hii?
#29 - Temmuz 22 2006, 15:54:20

ehem ehem :hii?

(6) (6) sen de saol merfecim
#30 - Temmuz 22 2006, 15:54:47

essgi

UZAAA KIZIMM YAAAAA

biz öyle bi devletiz ki okumadan fikir almadan yargılayıp yorum yapıyoruız
sizin gibi bağnazlar olduktan sora da bu böyle sürer...

kimsenin chp ye bişi dediği yok!

sadece böyle bi yorum atılmış doru mu yanlış mı die tartışılıyor! :ban

şimdi yorumunu da al uzak dur burdan!  &o

alla alla sana mı sorcm nerde durcaımııı... chp ye bişi dediğimz  yok diosnda ztn konuda sölenio chp=ermeni hayini ne demk buuu???

sen nerdn buldn ki bu yorumu kanıtla hadi... ben daha önce hiç böle bişe duymadm yaniii :öff :öff :öff :öff
#31 - Temmuz 22 2006, 15:58:20

eslem

duymadıysan bence yok olmaz böle bişey de ikile akp yapar bilmem ne çocuk gibi konuşmaın yaa
#32 - Temmuz 22 2006, 16:00:42

sinerji

CHP, Türk Tarih Kurumu’na açtığı davayı kaybetti

Türk Tarih Kurumu (TTK), CHP’ye karşı sürdürdüğü hukuk mücadelesinin ilk aşamasını kazandı. Yargıtay, Ankara 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin CHP aleyhine verdiği kararını onadı.

Böylece, İş Bankası gelirlerinden 2000 yılı için TTK’nın payına düşen 327 bin YTL’nin yasal faiziyle birlikte bu kuruma ödemesi kesinleşti. Türk Dil ve Tarih Kurumlarına ‘Atatürk’ün kurduğu kurumlar olmadıkları’ gerekçesiyle 2000 yılından itibaren İş Bankası gelirlerinden para ödemeyen CHP yöneticileri, Yargıtay’ın kararına saygılı olduklarını belirtti. Yargıtay 4. Hukuk Dairesi’nde dün yapılan duruşmada, CHP’nin avukatı Şahin Mengü, Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu’nun özel hukuk tüzel ki??isi olarak kurulduğunu, ancak 1982 Anayasası ile bu yasanın değiştirildiğini savundu. Mengü, kararın bozulmasını istedi. TTK avukatı Eser Güngör ise Atatürk’ün vasiyetine göre, İş Bankası hisselerinden Türk Tarih ve Türk Dil Kurumu’na verilecek nemanın ancak CHP’nin talimatıyla gerçekleşebildiğini hatırlattı ve hakları olan bu paranın kurumlara ödenmesi gerektiğini belirtti. Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, 2000 yılı gelirinden 327 bin YTL’nin TTK’ya ödenmesi kararını onadı.

Yargıtay’ın kararını yorumlayan eski İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, yargı kararının gereğini yerine getireceklerini söyledi. Özyürek, “Söz konusu para, bloke bir hesapta duruyor. Yargıtay’ın verdiği kararı inceleyip, o doğrultuda gerekli talimatı vereceğiz.” dedi. CHP’nin avukatı ve Parti Meclisi üyesi Şahin Mengü ise tahsisi karar haklarının bulunduğunu, bunu kullanıp kullanmama konusunda henüz karar vermediklerini söyledi. Kendi hukuk vicdanının bu kararı reddettiğini belirten Mengü, TTK ve TDK’nın Atatürk’ün değil Kenan Evren’in kurduğu kurumlar olduğunu ileri sürdü. Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu’nun, İş Bankası hisselerinden kendilerine düşen payın, CHP tarafından aktarılmadığı gerekçesiyle, 2000 yılından sonraki yıllar için açtıkları davalar bulunuyor. Bu davalar halen Ankara’daki mahkemelerde sürüyor.

Habib Güler, Ankara

01.03.2006
alıntıdır
#34 - Temmuz 22 2006, 16:02:52

sinerji

Konuyla uzaktan yakından ilgisi olmayanalr lütfen uzak dursun....Meltemin kimseye kastı yok..

saygılar...

traitor kardeş bu yazdıkların banaysa benim kimseye kastım yok hiç bi partiyide savunmuorum ben parti de tutmuorum....
sadece daha önce okuduğum bi haberi arşivden bulup paylaşmak istedim  :okey
#35 - Temmuz 22 2006, 16:06:49

sinerji

ok saolasın  :okey
#36 - Temmuz 22 2006, 16:09:01

essgi

Konuyla uzaktan yakından ilgisi olmayanalr lütfen uzak dursun....Meltemin kimseye kastı yok..

saygılar...

benmde kimseye kastm yok ztn...

nese yaaa kaptn konuyu benm yorumm kendime kalsın kimseyi ilglendrmezzz...
#37 - Temmuz 22 2006, 16:12:16

sinerji

ooooooo bize teşekkür yok wallaha bizde uğrasıoz burda konunun iyice anlaşılması için kırıldım şimcik  X( X( X( X( X( X(
#39 - Temmuz 22 2006, 16:16:05

eyvalah tostum :.dost

sinerji sen de saol :4
#40 - Temmuz 22 2006, 16:16:34
« Son Düzenleme: Temmuz 22 2006, 16:16:56 Gönderen: yamuk_prenses »

(6)

bilgisiz KEYFİ konuşanlart işte böyle FıSssSssSSss :öff

samet aynen ::yea (6)
#41 - Temmuz 22 2006, 16:19:41

CHP gerçekten bu konuda ayıp etmiş ki Türk Tarih Kurumu Atatürk'ün açtığı bir kurumdur

".... Tarih yazmak, tarih yapmak kadar mühimdir, yazan yapana sadık kalmazsa, değişmeyen hakikat insanlığı şaşırtacak bir mahiyet alır."
                       M.Kemal

#42 - Temmuz 22 2006, 16:43:58
The spirit that guides you follow it through
To the spirit inside you always be true
You know you'll despair
If the spirit inside is used without care!

katılıyorum ::yea ::yea
#43 - Temmuz 22 2006, 16:44:41

ya aloooooooooooooooooooooooooo saygılı olun ya azcık...biz bişe diomuyuz chpye akpye laf atıyonuz  :hii? :hii? :hii? :hii?

sen çok mu saygılısın aloo malo konuşuyosun üslubuna dikkat et eslem.
#44 - Temmuz 22 2006, 17:06:59

partisel konuşma içermeyelim :ban
#45 - Temmuz 22 2006, 17:07:41

iyi alıştın cnm  :ban a cnm
#46 - Temmuz 22 2006, 17:08:56

eslem

sen çok mu saygılısın aloo malo konuşuyosun üslubuna dikkat et eslem.

başkalarının terbiyesizliğine karşı en büyük silahım kendi terbiyemdir...anlayan anladı ordaki davamı..uzatmak isteyen uzatsın ilgilenmiyorum artık...rahatsız olana avukat olmaktan daha önemli işler var dünyada..her ne ise eyw..

#47 - Temmuz 22 2006, 17:58:37
« Son Düzenleme: Temmuz 22 2006, 17:59:13 Gönderen: eslem »

Oksijen alman lazım.
#48 - Temmuz 22 2006, 17:59:58

konun isminden belli zaten artık siyasetöiler birbirlerine nası çamur atarım neyi kullanıyım diye düşünüyolar dolaylı yollarla ...
#49 - Temmuz 24 2006, 15:27:28

^^ERMENİLER CHP'ye MİNNETTAR^^ konu baslıgı siyasi bi tartısma olusturmak icin yaratılmıs.Bu arada ........Ermeni iddialarıyla mücadele edebilmek için yeterli kadroyu oluşturamıyor falan demiş.Arkadşlar zaten yapılıcak yapılmış.Ermeniler soykırımla ilgili bin tane kitap yazmış.Türk kurumu ise konu ile ilgili 20 küsür kitap yazmış.En son yazılan kitapsa herseyi bence ortaya koymus.Yani sölicem ermeni sorunu bence cözülmüş bi durum bu konuyu uzatan milletler kendi ekemeklerine nasıl yağ sürüceklerini ii bildiklerinden kafalarına göre olaylara yorum katıolar.En iyi örnekse gecen acıkalanan terör listesinde pkk yoktu buna ne diceksiniz  :) Bide bu siyasi oyunlara gelip tartışmalara girmeyin  :) ne gerek var böle şelere.konuya katkılarından dolayı traitor ve sinerjiye tskler
#50 - Temmuz 24 2006, 17:15:03

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.