Alternatifim Cafe

Bilgisayarınızda Java Yoksa..

Discussion started on Teknik Servis

Yeni!
Evet bilgisayarınızda java yoksa ne gibi zararı olur?

Öncelikle internette karşılıklı okey, tavla, satranç vb... oyunu oynayamazsınız, chat ve sohbet edemezsiniz.

Bilgisayarınızda java olup olmadığını aşağıdaki adresten test edin
http://www.java.com/en/download/installed.jsp

Çıkan sayfada Verify Installation yazan yere tıklayın

CONGRATULATIONS, you have the Latest version of Java! gibisinden bir mesaj görmüyorsanız siz de ya java yok yada en son sürümüne sahip değilsiniz.

Javayı yüklemek içinde aşağıdaki adresi ziyaret edin

http://www.java.com/en/download/manual.jsp

İşletim sistemine göre seçim yapın işletim sisteminiz %96 Windows'dur.
Java elimin altında bulunsun diyorsanız offline installation'ı seçebilir bu seçenekle yükledikten sonra bilgisayarınız internete bağlı olmasa da javayı bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Bu programı yükledikten sonra javayla çalışan oyunları, chat programlarını bilgisayarınızda çalıştırabilmeniz lazım.

Bu arada Microsoft'un javası da var Virtual Machine Java diye ama microsoft uzun zamandır java desteğini çekti bu nedenle Sun firmasının ürettiği javayı kullanırsanız daha iyi edersiniz

Microsoft Virtual Machine Java isimli programı da http://www.kablonet.com/download/Win9x-ME-NT-XP-msjavx86.exe adresinden indirebilirsiniz.

Aşağıdaki resimlerde de ilgili resimleri bulabilirsiniz.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
#1 - Kasım 29 2005, 14:14:04
« Son Düzenleme: Ekim 19 2006, 00:24:18 Gönderen: therockula »
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
Sizin katkılarınızla büyüyoruz: //www.alternatifim.com

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular
Özel mesajla yardım etmiyorum, sorununuzu forumda belirtebilirsiniz.

java benim çok işime yarayo

Lütfen ard arda mesaj atmayın... ;)
#2 - Ocak 24 2006, 21:11:59
« Son Düzenleme: Ağustos 07 2006, 16:04:05 Gönderen: therockula »
Hayat bir sınavsa ismimi yazar çıkarım..!

her formatta uğruyorum bu konuya valla :4
#3 - Ocak 24 2006, 23:18:29
Bu kullanıcı adı ile yazılan (ilk 13 mesaj hariç) mesajların aslı salih nickli kişiye aittir. Forum içerisinde düzeltilemeyen teknik bir problem nedeni ile inferno adı altında gözükmektedir.

Bu mesajlardan doğacak her türlü sorun ilgili kişiyi ilgilendirir.
AlternatifimCafe

Java Ve Java Script Ler d:@@
Sinir bozucu şeyler d:))

en kral biLgisayarı bile kastırır bu Java Lar d:))
#4 - Temmuz 11 2006, 03:34:17

══════════════════════════
- SerCs - MerFe - DiLa - CanaN - ViceZa - Mc DeviL - TuuCeM - zenciri - Ebru - Mc NighT - FataLFeaR -   ███████████████████████████
══════════════════════════

Java iyi güzelde, büyük be abi. İndirirken limit kasıyo. kioptum
#5 - Ağustos 07 2006, 16:05:32
тαη-ѕυ¢υк'um
ΔşĸImŝlŋ ΣbΞd!ŷЗn
Иę !ŜדєҐЇΜΚĬ §ЄňdeŅ вαşќά
ЅαDЭСЄ ѕэn νє ьэN
ЦЅĽǍИМΛZ іÇїdëĸİ ΔŞK - sOИЅυzĿƯĸ DǙЛЧΔУά ЏģŔĄЧαЛΛ DЄК

sercs

ya  emre  ben deneme  yaptım benim pc de java  var  gösteriyo amma  chat  sayfasını açmıyo ( yanlış anlaşılmasın chati java kontrol içün kullandım) sebebi sence  nedür ?..

he bide  ben teknoloci cahalı bi herifim bilen bilio  ya  bu  flash player mı neyin bişi varmış o nerden sağlıklı bi şekilde yüklenir  bana  bi hal bi yol yordam gösterive olumu ?....
#6 - Ekim 18 2006, 00:11:09

serc abıme hıtaben..

Flash playerın eksıkse abıcım guzel abıcım  Fırefox yukle O outo olarak sana yukler..yon ben illa elle yapılandırmak ıstıoyrum dıyosan San Buyur yol Burda resımlı anlatım.

FLASH PLAYER' gider ======>FLASH PLAYER H.G
#7 - Ekim 18 2006, 11:09:27
“Burada her çeşit suale cevap verilir. Her müşkil halledilir. Ama hiç kimseye sual sorulmaz.”

birde pc sini formatlayanlar sadece c: yi formatlıyor. herşeyi baştan kurmak zorunda kalıyor ve indirmek gerekiyor.

hd yi 2 ye bölün.. c: ve d: olarak.. atın d: ye bilgilerinizi sonra basın c: ye formatı.. d: yede atarsınız bütün bilgileriniz (java/msn/lime.. vs..vs) pc açılınca d: den bütün setuplarınızı kurarsınız rahatça  :okey (yani her formatta internetten bişiler bulup indirmeye gerek duymazsınız)
#8 - Ekim 18 2006, 11:20:01
Programmer: CS3-CS4

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.