Alternatifim Cafe

Psikoterapist

Discussion started on Konu Dışı


Site Adı: Murat Paker


Site Adresi: Muratpaker.com


Site Konusu: Psikoterapist


Açıklama:
Murat Paker psikoterapist olarak faaliyetlerini sürdürmekte. Bugün şizofreniden bahsedeceğiz. Şizofreni bireyin gerçek ile gerçek olmayanı ayıramadığı zihinsel bir bozukluk olarak tanımlanabilir. Şizofreni sahibi insanlar halüsinasyonlar, sanrılar ve günlük hayatı ciddi derecede etkileyecek derecede takıntılar ve düşüncelere sahiptirler.


Şizofreninin bugün de halen bir tedavisi yoktur. Ancak terapiler vasıtasıyla hafifletmek mümkündür. Tedavi olunmaması takdirde hastalığın olduğundan daha da ileri gideceği unutulmamalıdır.Murat Paker Psikoterapist


Murat Paker psikoterapist iletişim için, Muratpaker.com ‘a giriş yapabilirsiniz. Birçok psikolojik film ve diziye konu olan bu hastalıkta birey farklı bir dünya kurar. Kendi kafasının içerisinde algı bozuklukları meydana gelir. Halüsinasyonlar görmeye başlar. Örneğin kendisinin gizli bir polis olduğunu düşünen şizofreni hastası, bunula beraber ona görevler veren bir FBI ajanını da gördüğünü zanneder. Bu da olayları pekiştirmesine sebep olur.
Şizofreni hastaları şizofren olduğunu bilemez veya tespit edemezler. Çünkü onlara göre her şey olması gerektiği gibi devam ediyordur.


Çünkü algısal problem de beraberinde gelmiştir. Şizofreni hastası birey için onun gizli bir ajan olduğu ve dünyadaki tüm insanların onu öldürmek istemeleri hayatta olabilecek en mantıklı şeydir. İşte bu yüzden şizofren olan biri şizofren olduğunu fark edemez. Ancak çevresindeki insanlar bunu fark edip kendisine söyler. Bazı durumlarda hasta bunu kabul edip tedavi görmeye başlasa da bazı durumlarda hasta bunu kabul etmez, etrafındaki insanların da düşman safına geçtiğini düşünmeye başlarlar.


Şizofreni %90 kalıtsal bir hastalıktır. Yani anne ya da babada şizofreni hastalığına sebep olan genler bulunuyor ise %90 ihtimalle çocuk ta şizofren olacaktır. Ancak buna rağmen şizofreninin elle tutulur tedavisi yoktur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, sadece hafifletme, ilerlemesini yavaşlatma veya engelleme söz konusudur. Murat Paker, en iyi psikoterapistlerden bir tanesi.
#1 - Ocak 13 2023, 21:49:22

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.