Alternatifim Cafe

Boşanma Avukatı Bursa

Discussion started on Konu Dışı


Bursa boşanma avukatı nasıl bulunur? Google’a “Bursa boşanma avukatı” yazıldığında çokça sonuç karşıya çıkmaktadır. Bu sonuçlardan bir tanesi Cihadgunel.av.tr ‘dir. Bu yazımızda, çocukların boşanmayla başa çıkmalarına nasıl yardımcı olunabilir? İşleyeceğiz.


Zorlu zamanlar aynı zamanda bizi güçlendirebilecek yeni davranışları öğrenme zamanlarıdır. Boşanmanın çocuklar için oluşturduğu kayıp, güçlü duygular ortaya çıkaracaktır. Çocuğunuzun bu duygularla başa çıkmasına nasıl yardımcı olduğunuz hem bir fırsat hem de bir zorluk olabilir. Çocuğunuz, gelecekteki zorluklarda kendisine iyi hizmet edecek duygusal başa çıkma becerilerini öğrenebilir.


Öfkeyle Başa Çıkma


Öfke, küskünlük ve öfkenin tüm incelikli biçimleri, özellikle çocuklarınızdan geldiğinde başa çıkmak zor olabilir. Bir noktada, normallik duygularını yok ettiğiniz için muhtemelen size ve eşinize olan öfkelerini ifade edeceklerdir. Bu onların kaybına uygun bir yanıttır. Zor gibi görünse de çocuklarınıza bu konuda yardımcı olabilirsiniz:
• Öfkelerini açıkça ve yargılamadan ifade etmeleri için onlara fırsatlar vermelisiniz.
• Çocuklarınızı dinlemelisiniz. Öfkelerine kendi öfkenizi sergileyerek veya kişisel alarak tepki vermemeye çalışmalısınız.
• Düzeltilemeyen durumları düzeltme dürtüsüne direnmelisiniz.


Şok ve Travmatik Stresle Başa Çıkma


Evde gerginlik ve sorunlar olsa bile, bazı çocuklar anne ve babalarının boşanacağını öğrenince şok olur. Artık hayatlarının farklı olacağını kabul etmeleri biraz zaman alabilir. Çocuklarınızın şok ve stresle başa çıkmasına yardımcı olmak için şunları yapabilirsiniz:
• Onlara karşı sabırlı davranmalısınız.
• Onlara olan sevginizi ifade etmelisiniz.
• Mümkünse yeni rutinlere ve yaşam durumlarına alışmalısınız.


Kaygı ile Başa Çıkma


Çocukların hayatlarında çok sayıda değişiklik ve bilinmeyen faktörlerle karşılaştıklarında endişe duymaları doğaldır. Hayatlarındaki küçük ve büyük durumlar hakkında sonsuz endişe duyabilirler. Yemek yeme ve uyuma ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Çocuklarınızın kaygıyla başa çıkmasına yardımcı olmak için şunları yapabilirsiniz:
• Korkularını ve endişelerini dile getirirken, defalarca tekrar etseler bile sabırla dinlemelisiniz.
• Endişelerine dürüst ve destekleyici bir şekilde yanıt vermelisiniz. Endişeleri sağlam temellere dayanıyorsa ve gerçekleşebilirse, bu gerçeği mümkün olduğunca nazikçe kabul etmelisiniz.
• Mümkün olduğunca fazla istikrar, güvenlik ve tutarlılık sağlamalısınız. Endişeli bir çocuk genellikle tutarlı bir rutini, tanıdık insanları görmeyi ve düzenli olarak ziyaret edilen yerlere gitmeyi takdir eder.
• Mümkün olduğunda çocuklara seçenekler sunmalısınız. Bu, yaşamları üzerinde yeniden bir kontrol duygusu oluşturmaya yardımcı olacaktır.
Uzun süreli kaygı ek sorunlar yaratabilir ve bazen depresyonla ilişkilendirilebilir. Profesyonel yardım alın. Kısa süreli bilişsel davranış terapisi birçok çocuk için çok yardımcı olabilir.


Depresyon ile Başa Çıkma


Ailenin yeni durumuna ilişkin üzüntü normal ve uygundur. Ancak umutsuzluk ve çaresizlik duygusuyla birleşen üzüntü, muhtemelen depresyona dönüşebilir. Bazen depresyon, içe dönük öfke olarak adlandırılır. Çocuklar depresif hissettiklerinde ebeveynlerinden veya sevdiklerinden uzaklaşabilirler. Ev ödevlerini ihmal edebilir, arkadaşlarından kopabilir ve bir zamanlar kendilerine zevk veren aktiviteleri bırakabilirler. Yeme alışkanlıkları çarpıcı biçimde değişebilir veya bir tür kendi kendine zarar verme davranışı sergileyebilirler. Ek olarak, çocuklarda depresyon genellikle ajitasyon veya dışa vurma olarak ortaya çıkar. Çocuklarınızın depresyonla başa çıkmasına yardımcı olmak için:
• Size, en sevdiği akrabaya veya yanında güvende hissettikleri başka bir sorumlu yetişkine karşı üzüntülerini ve öfkelerini ifade etmeleri için onları cesaretlendirmelisiniz.


• Bu duyguların zamanla azalacağına dair onlara güvence verin ve kendilerini daha iyi hissettikleri zamanları fark etmelerine yardımcı olmalısınız. Yaşam koşulları farklı olsa bile, kendilerini daha iyi hissetmenin ve ilerlemenin sorun olmadığını bilmelerini sağlamalısınız.
• Fiziksel aktiviteyi teşvik etmelisiniz.


• Profesyonel yardım almalısınız. Kısa süreli bilişsel davranışçı terapi, birçok çocuğun depresyonla başa çıkmasına ve kendileri ve yaşam hakkındaki yanlış algılarını düzeltmesine yardımcı olur. Bursa avukat arıyorsanız ziyaret edebilirsiniz.
https://cihadgunel.av.tr/bursa-bosanma-avukati/
#1 - Kasım 27 2022, 22:46:27

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.