Alternatifim Cafe

Araç Kantarı Çeşitleri

Discussion started on Konu Dışı


Site Adı: Weilo
Site Adresi: Weilo.com.tr
Site Konusu: Araç tartım ürünleri, loadcell ve dahası


Araç kantar çeşitleri nelerdir? Bu yazımızda sizler için ele alacağız. Her aracın bir yük taşıma limiti vardır. Binek otomobillerde dahi mevzuat gereği ayrı ayrı limit bulunur. Lojistik sektörü için genel olarak denetimler sıkıdır. Tırlar günümüzde tır kantarı, kamyonlar kamyon kantarı, taşıtlarsa taşıt kantarı aracılığıyla tartılmaktadır. Bu tartım işlemlerinin arka planında son derece ince hesaplar yapılmakta, işlemlerin doğru bir şekilde gerçekleşebilmesi adına özel ürünler kullanılmaktadır.

Araç Kantar Çeşitleri Nelerdir?


Her araç tipi için farklı kantar çeşitleri bulunmaktadır. Örnek olarak, bir taşıt kantarında tırın ağırlığını hesaplamak mümkün değildir. Tır kantarları, 60 tonluk kantar ve 80 tonluk kantar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kamyon kantarı ise 10 tonluk kantar ve 30 tonluk kantar olarak ikiye ayrılır. Araç kantar çeşitleri aks kantarı, tır kantarı, kamyon kantarı, taşıt kantarı şeklindedir.


Araç Kantarları Nasıl Alınır?


Bu kantarları alabilmek için bazı özel firmalarla iletişime geçilmelidir. Tercih edilebilecek en iyi firmalardan bir tanesi Weilo yani weilo.com.tr ‘dir. Firma aracılığıyla ayrıca yük hücresi (loadcell), tartım indikatörleri, elektronik baskül çeşitleri gibi daha pek çok ürünü bulabilir, inceleyebilir, iletişime geçerek güvenle satın alabilirsiniz.
#1 - Kasım 06 2022, 00:05:38

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.