Alternatifim Cafe

Stronghold

Discussion started on Oyun Genel

En son bildiğim kadarıyla Stronghold Cusaider vardı

Age of ile kıyaslarsanız ne düşünürsünüz?

ben şahsen strongholdun age serilerinin hepsini duman eder derim (Gerçi grafikleri ne kadar kötü de olsa) düzen ve gerçekçilik ile
#1 - Ocak 19 2006, 10:37:24

HeRaKLeS

Stronghold 1 ve 2 age of a 10 basar...
age i multi oynuycan...
#2 - Ocak 20 2006, 10:06:57

herifler harbiden yapmışlar gerçekçiliği bitiriyor adamı
#3 - Ocak 21 2006, 14:27:59

herifler harbiden yapmışlar gerçekçiliği bitiriyor adamı
bencede  :ewet
#4 - Mart 25 2006, 18:00:04
zaman bekleyenler için çok yavaş,korkanlar için çok hızlı,yas tutanlar için çok uzun,sevinenler için çok kısa,ama sevenler için sonsuzdur.

str. da hangi savaşçıları en çok kullasnıyordun veya kullandığın belirli bir diziliş (saldırıı veya savunma hattında) var mı?
#5 - Nisan 01 2006, 10:53:42

dark

kesinlikle en keyifle oynadığım oyunlardan biri. age of da güzel ama bu daha iyi..
#6 - Nisan 02 2006, 23:48:52

dark yaklaşık 2 ay sonra bir ara kapışalım.

uzun zaman oldu adını bile söylemiyorum.
#7 - Nisan 03 2006, 10:50:59

dark

ok valla.ben bu oyunlarda uzman oldum söyliyim.ona göre.. :)
#8 - Nisan 07 2006, 18:51:01

ok. 12 den sonra "36"

37 gün sonra ıp. ni gönderirsin.
#9 - Nisan 11 2006, 12:53:35

kngihts of honour hem stronghold a hem age of serisine bilmem kaçbin basar hocu..
#10 - Nisan 17 2006, 05:18:04
Anything But Chester (Perfect By Nature)

tamam da kngihts of honour "turn base strateji" bununla age yi veya stronghold u kıyaslayamazsın ki.
tamam oyun düzeni olarak ikisinden de daha üstün ama multi-player gözü ile bakarsan kn.of.hon. çok geri kalır.
#11 - Mayıs 05 2006, 14:41:48

biras bilgi verirseniz çok güsel oluyr
#12 - Ağustos 07 2006, 18:35:25
İmzanız kural dışı.

stronghold süper oyun ya tasarımlar falan harika ama age of tan daha çok zevk alıyorum çünkü o daha basit :nohashas
#13 - Ağustos 09 2006, 09:48:26

yaf age of ile stronghold aynı tür bile diilki karşılaştırıyonus...

başta Age of Empires denen olay 1996 dan bu yana piyasaları alt üst eden türü olan Real Time Strategy de piyasadaki en iyi oyundur. tartışılmaz....

Stronghold ise daha çok managmet e yakın bir oyun tamam için de RTS öğeleri taşıyor ama bir RTS değil...

eğer Stronghold süper bi oyun diyorsanız The Settlers III oynamadınız diyorum -II yi de oynayın. ama IV ve V oynamayın onlar türü bozdu- Settlers Stronghold'tan daha iyidir. Oynayın görün...

Age of empires Serisininde türü bakımından tek rakibi vardır oda Command & Conqurer serisidir.

kngihts of honour oynayan arkadaş Civi IV dene ya da total War oyna -rome ya da yeni çıkacak olan medival2...
#14 - Ağustos 09 2006, 10:46:42
Welcome to wherever you are
This is your life, you made it this far
Welcome, you gotta believe
That right here right now, you're exactly where you're supposed to be Welcome, to wherever you are

başta Age of Empires denen olay 1996 dan bu yana piyasaları alt üst eden türü olan Real Time Strategy de piyasadaki en iyi oyundur. tartışılmaz....

Stronghold ise daha çok managmet e yakın bir oyun tamam için de RTS öğeleri taşıyor ama bir RTS değil...

eğer Stronghold süper bi oyun diyorsanız The Settlers III oynamadınız diyorum -II yi de oynayın. ama IV ve V oynamayın onlar türü bozdu- Settlers Stronghold'tan daha iyidir. Oynayın görün...

Age of empires Serisininde türü bakımından tek rakibi vardır oda Command & Conqurer serisidir.

kngihts of honour oynayan arkadaş Civi IV dene ya da total War oyna -rome ya da yeni çıkacak olan medival2...

çok güzel bilgiler çok saol
#15 - Ağustos 09 2006, 12:58:17
İmzanız kural dışı.

Stronghold'un üstüne oyun yok falla. Stronghold ve Stronghold Crusader'in yanında Stronghold 2 biraz kazık olmuş yaaa. Hem yüksek donanım bi kasa istiyo. :yanlis :yanlis :yanlis
#16 - Eylül 01 2006, 14:26:18
тαη-ѕυ¢υк'um
ΔşĸImŝlŋ ΣbΞd!ŷЗn
Иę !ŜדєҐЇΜΚĬ §ЄňdeŅ вαşќά
ЅαDЭСЄ ѕэn νє ьэN
ЦЅĽǍИМΛZ іÇїdëĸİ ΔŞK - sOИЅυzĿƯĸ DǙЛЧΔУά ЏģŔĄЧαЛΛ DЄК

Arkadaşım şu soruları yanıtlayabilirsen sevinirim:

1: Stronghold ile Age.. niçin farklıdır? daha doğrusu ikiside aktif str. olmasına rağmen ne farklılık bulabildin. (Kalkıpta adamların isimleri veya binalar farklı demezsin herhalde)

2: Age serisi piyasaları kavurmamıştır. Lakin en fazla adı duyulan PC. Str. oyunudur. Sebebi nedir????

3: Settlers oynadım ve strongholddaki en kuvvetli kalem olan oyun düzeni ve GERÇEKÇİLİK Settlers in yanından bile geçemeyeceği düzeyde bu konu için ne diyorsun?
#17 - Eylül 04 2006, 13:52:24

Age of Empires II serisi dünyada en fazla multiplayer oyanan oyundur.Oynanabilirlik acısından stronghold bu oyunun eline su bile dökemez.Strong detay olarak her ne kadar güzel görünsede tarz olarak age of II serisi ile cok örtüşmemektedir.

Strateji diyince üc oyunu tek gecerim

Age of Empires II Conquest

Command And Conquerer

Warcraft III Fhrozen Throne _ Dota
#18 - Eylül 20 2006, 02:13:18

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.