Alternatifim Cafe

Google’da İçerik Sildirme Nasıl Yapılır ?

Discussion started on Konu Dışı

Google’da eski içeriğin kaldırılması yani google’da içerik sildirme konusu üzerine bugün web ajansları tarafından para karşılığında hizmet veriliyor. Her şey o kadar para tuzağı olmuş ki ekranda tıklayacakları birkaç kategori ve girecekleri linkler için akla hayale gelmeyecek ücretler alıyorlar.  Bazı kişiler internetle alakalı çok bilgiye sahip olmadıkları için avukat ve yargı yolu ile resmi makamların müdahalesi ile içeriklerin kaldırılmasını sağlıyor. Bazıları da eldeki imkanları kullanarak arama motorlarının izin verdiği ölçüler çerçevesinde içerik sildiriyor. Oysaki Google için her şey webmaster tools adı verilen search console yordamı ile yapılabilmekte, ufak bir araştırma doğrultusunda Google – yahoo – yandex – bing gibi arama motorlarının sunduğu sorgulama listesinde bizimle alakalı her bilgiyi kaldırtabiliriz. İşte bugün sizi bu dertten kurtarmanın yolunu paylaşacağız arkadaşlar.

Zaman içerisinde sorgulama sonuçlarında çıkmasını istemediğimiz içerikler ve bilgileri kaldırtmak için ilk olarak https://www.google.com/webmasters/tools/removals linki üzerinden giriş yapıyoruz. Sonrasında karşımıza Eski İçeriği Kaldırma başlıklı bir sayfa çıkacak. Bu sayfada kaldırılmasını istediğiniz içeriğe dair tablo şeklinde url kutusu bulunmakta. İçeriği kaldırılacak Url’sini yani linkini yapıştırın ve KALDIRMA İSTEĞİNDE BULUN  yazan kırmızı butona tıklayın. Bu süreçle birlikte karşınıza Url durum kaldırma metni çıkacaktır. Bu metinde size şöyle bir soru çıkacaktır.

“Web sayfası kaynak web sitesinde güncellendi veya kaldırıldı mı?”

Buna evet demeniz için öncesinde içeriğin kaldırılmasını istediğiniz Snippet – eski ön bellek web sitenin sahibiyle iletişime geçmeniz gerekiyor. Eğer geçemediyseniz web sitenin yayınını sağlayan Hosting firması ile temasa geçiniz. Bu yöntemle eski içeriğin kaldırılması ricasında bulununuz. Bundan sonraki işlemlerinizde arama motoru sorgulama sonuçlarında içeriğin çıkmaması için yukarıda sizinle paylaştığımız link üzerinden eski içeriğe sahip sitenin Linkini yapıştırıyorsunuz sonrasında evet deyip içerik hakkında bilgi veriyorsunuz. Sitede o içerik nasıl geçiyorsa aynen onu kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Google yapay zeka modeline sahip olan bir arama motoru olduğu için sizin ne demek istediğinizi kolayca anlayacaktır.

Eğer web sitedeki bir içeriği kaldırtmadıysanız ve web site yayında yoksa, site / sayfa tamamen kaldırımışsa site başka sektörlere girmiş ve eski yayınlara sahip değilse, yine aynı şekilde size vermiş olduğumuz link üzerinden linki google’a tanımlattırıp sorgulama sonuçlarından çıkartabiliriz.

Google eski içeriği kaç günde siliyor ? gibi sorular da sorulabiliyor. Bu soruya cevap verelim.

Linkin geçmişine göre ve site aktivitesine göre google’ın içerik kaldırmaya dair oluşturduğu sistem tamamen etkileşimler üzerine kuruludur. Eğer belirttiğiniz içerik arama motorunda herhangi bir etkileşime sahip değilse hemen kaldırıldığını görebilirsiniz. Ancak çok etkileşimi olmuşsa bunun kaldırılması biraz zaman alabilir. Etkileşimle alakası yok diyecek olursanız size şunu belirtmemiz gerekiyor. Google kendi iç dinamiklerini oluşturan faydalı içerik – faydalı başlıkları sektörünüz kategoriniz her ne olursa olsun öneme alır ve kendine yarar sağlamakta olan içeriği her zaman ön planda tutar. Siz kaldırılmasını isteyin ya da istemeyin elinizde resmi olarak herhangi bir mahkeme kararı yoksa, resmi makamlarca kaldırılma talebi gelmediyse Google bünyesinde girilen her yararlı içeriğe sahip çıkar. Kullanıcılarının kendisine karşı olumsuz bir tavır içerisinde olmamasını sağlamak adına belli bir süre içerisinde içeriği kaldırır ancak belli bir algoritmik yapıya sahip olan bu arama motorunda her zaman yapmanız gereken şey sabırlı olmaktır arkadaşlar. Tek bir komutla istediğiniz her işlemin saniyesi saniyesine gerçekleşmeyeceğinin bilincinde olmanızı tavsiye ederiz.

Kendimiz Google Remover’ı nasıl kullandığımızı söyleyelim. Biliyorsunuz bizler profesyonel  seo paketleri çalışmalarına dair her şeyi yapıyoruz. Bu paketlerimizin içerisinde web site analizi olduğu için sitelerin ister isteme backlink geçmişlerine ve site hatalarına da bakıyoruz. Gelen müşterilerinin çoğunun  web sitesinin geçmiş backlinklerine bakıp, search console üzerinden alınan bağlantıları kontrol ediyoruz. Burada çok sayıda spam link olduğu tespitinde bulunuyoruz ve sonra site sahibinden bizden önce seo yaptırdığı kişilerle iletişim sağlamasını rica ederek o içeriklerin kaldırılmasını istiyoruz. İstediğimiz sonuçlar gelmeye başlayınca bizler de Google remover’ı kullanarak eski içeriklerin kaldırıldığı bu linkleri google’a belirterek bir anlamda onaylama yapıyor ve her hareketimizi google’ın bilgisi ışığında gerçekleştiriyoruz. Buda normal olarak çalışmalarımızın backlink paketlerimizin oldukça kaliteli ve organik olduğunun bir göstergesi olmuş oluyor.  Çalışmalarımızda kullandığımız belli strateji ve taktikleri sizlerle paylaşmayı her daim uygun görüyoruz. Çünkü bilgi pintilik yaparak değerlenmiyor arkadaşlar. Her zaman birbirimizle yardımlaşmalıyız ( tabi ki belli bir seviyeye kadar!!!). Bazen yardımsever olduğumuzu söylüyoruz bu konuyu yanlış anlayıp bedava hizmet verdiğimizi düşünenler olabiliyor :) o yüzden bu tarz bir ifade şekli kullanmak daha doğru olur diye düşünüyoruz.

Bugün de sizler için faydalı bir paylaşım yapmaya özen gösterdik. Artık paylaşımlarımızın sürelerini sıklaştıracak ve yeni seo kavramları – dijital medya uzmanlığından pazarlama stratejisi ve daha birçok sektörel içerikte yayınlar yapacağız. Dileriz bugün ki makalemizde sorununuza çare olabilmiş ve sizi profesyonel bilgiler ışığında bilgilendirebilmişizdir.

Kaynak: https://www.seoamo.net/single-post/googleda-icerik-sildirme-nasil-yapilir

Son olarak; tüm alternatifim.com forumu üyelerine seo paketlerini indirimli olarak sağladığımızı da söylemek isteriz
#1 - Eylül 03 2017, 22:13:08

Teşekkürler gemiyi yakan birisi için faydalı bir paylaşım olmuş :D
#2 - Eylül 24 2018, 09:37:38

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.