Alternatifim Cafe

kurumsal yöneticilik

Discussion started on Arabesk - Fantezi

yöneticilik eğitimi

Yöneticilerin çalışanları tarafından ulaşılabilir olması ve onların sorunlarını, projelerini birebir dinlemeleri, daha fazla bilgiye ulaşmak açısından faydalı bir durum. Çalışanlarını dinleyen bir yönetici, aynı zamanda çalışanlarına fikir vererek onları yaratıcılığa yönlendirir ve sorunları çözümlemek adına yardımcı olur.

Stratejik Yönetim Eğitimi ve Liderlik Eğitimi Micro MBA Programı süresince; (ülkemizin iş dünyasından gerçek örneklerle) kurumları başarılı ve başarısız yapan stratejik faktörlere yakından bakacak, stratejik planlama süreci hakkında bilgi ve deneyim kazanacak, liderlik kavramına farklı açılardan bakma fırsatı yakalayacak, profesyonel veya girişimci kariyerinizde sizi öne geçirecek önemli liderlik yetkinlikleri ve beceriler kazanma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.Yapılan testler sayesinde kendi karakter özelliklerinizi anlayıp liderlik yolculuğunuza ona göre yön vereceksiniz. Kendi kariyer ve liderlik yolculuklarında başarılı olmuş iş insanlarıyla tanışacak, kendilerini dinleyip soru sorma şansı bulacaksınız. Program katılımcılara ayrıca dünyadaki global firmaların lider ve yöneticileri için kullandıkları INSIGHT davranış teknikleri envanteri uygulanacaktır. Eğitimin içerisinde Liderlik Sineması seansında ilgili bir film izlenip katılımcıların vizyonel bakış açısı kazanması sağlanacaktır.

Bir kişinin ya da bin kişilik bir ekibin yöneticisi olabilirsiniz.Toastmasters International’dan Christina Hession’a göre yönetici olarak kaç kişiyle birlikte çalıştığınızın pek önemi yok. Ne kadar büyük ya da ne kadar küçük bir kitlenin yöneticisi olursanız olun, her yöneticide olması gereken altı ortak özelliği barındırmanız gerekiyor.

Zamanı planlı bir şekilde parçalara bölmek, görev ve projeleri verimli bir şekilde ortaya koymak demek. Bu sebepten dolayı yöneticiler, uzun ve kısa vadeli hedeflerini belirlemeli, günlük iş listeleri oluşturmalı ve bu listede önceliği olan konulara ağırlık vermeli. Tüm bunların yanı sıra, beklenmedik bir anda ortaya çıkabilecek işler için bu zaman planlaması için de boş zaman bırakmalı.

Bu eğitimde hem bildiğim kavramları daha da derinleştirme fırsatı buldum, hem de yeni yöntemler, kavramlar ve yaklaşımlarla tanıştım. Örneğin ece ajandası; bence iş hayatımızda uygulayabileceğimiz çok etkili yönetim araçlarından biri ve ben bu yöntemle daha önce karşılaşmamıştım. Bundan sonraki profesyonel yaşamımda mutlaka kullanmayı planlıyorum. Yönetim eğitimi derslerindeki başlıca motivasyon kaynağımız olan eğitmenimizin bitmek bilmeyen yoğun enerjisi için de ayrıca teşekkürler.

Çalışma ortamında huzuru sağlayıp, mutluluğu ve verimliliği artırmak iyi bir yöneticinin görevleri arasında bulunuyor. İyi bir yönetici olabilmek için ise bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Yöneticilerin sahip olması gereken altı beceri ile çalışanların gözünde iyi bir izlenim bırakabilirsiniz.

Bu sertifika programı günümüzün rekabet ortamında özgün çözümler üretecek, modeller geliştirecek ve uygulayacak yönetici kadrosunu yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Ekip üyeleri kendilerini geliştirebilmek için yaptıkları işlerde ne derece iyi olduklarını ya da olmadıklarını öğrenmek ister. İş hayatındaki en önemli unsurlardan bir tanesi de yöneticilerin kendi ekiplerine bu konu hakkında bilgi aktarması. Yöneticiler ekiplerin motivasyonlarını ve performansını artırmak için kesinlikle geri bildirim vermeli.

Eleştirel düşünceye sahip olan biri karar vermeden önce bilgiden emin olur, bu süreçte analiz yapar ve doğru sonuca ulaşmak için mantığını kullanır. İyi bir yönetici de bu düşünce yapısına sahip olmalı ve iş yerinde yaşanan her türlü şeyden haberdar olup erken karar vermek yerine soru sorarak, farklı fikirleri değerlendirip tüm seçenekleri önüne koyarak konu hakkında değerlendirme yapmalı.

Uygulamalı eğitim ortamında, iş dünyasında yeni sentezler, çözümler üretmek için gereksinim duyulan yaklaşımları bulabileceğiniz bu program, katılımcılara bütünü görmeyi sağlayacak perspektifi kazandıracaktır.
Katılım Şartları
En az lisans mezunu olmak şartı aranmaktadır.
Sertifika Hakkında
Yıldız Teknik Üniversitesi ve Istanbul Institute® tarafından gerçekleştirilen Liderlik ve Etkin Yöneticilik Sertifika Programının katılımcılarına, % 80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü, SEM müdürü ile Istanbul Institute® yetkilisinin imzası olacak şekilde sertifika verilecektir.

Yöneticiler planlı olmalı. Bu kısımda öncelikli olarak hedefleri belirlemek, hedefe ulaşma yolunda yaşanabilecek engelleri öngörmek ve bunları aşmak için gereken planlamaları yapmak bir yöneticinin yapması gereken en önemli görevlerden biri.

Cem Önce, 1967 yılında İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’nin ardından, ODTÜ/Ekonomi bölümünden 1989 yılında mezun oldu. Bir sene TEB’te çalıştıktan sonra, 1991 yılında Mobil Oil şirketinin Kontroller Bölümü’nde çalışmaya başladı. Daha sonra İç Denetleme Bölümün’de görev aldı. 1996 yılında Mobil ve BP’nin birleşmesiyle BP şirketine transfer oldu. 10 yıllık finans tecrübesinden sonra radikal bir kararla Satış ve Pazarlama bölümüne geçti. Burada, Strateji, Planlama, Performans, Satış ve Pazarlama bölümlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. 2013 yılında BP’nin Türkiye LPG iş kolunu satma projesini yönetti.2013 -2016 yılları arasında, OTEKO’nun kurduğu PET GAZ LPG şirketinde Genel Müdürlük yaptı. Bu süreçte, TOBB içinde Oto gaz Komite Başkanlığı ve Türkiye LPG Derneği üyeliğinde bulundu. INSEAD’da “Young Managers Programını” başarıyla tamamladı. İyi derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde Fransızca bilen Cem Önce, ayrıca, amatörce şiirle uğraşmakta ve“Mavi Güncemin Kızı” adlı bir şiir kitabı bulunmaktadır.İş hayatı sürecin de şirket içinde ve dışında birçok eğitime katılmış ve bazıların da konuşmacı olmuştur. Bununla beraber, Cem Önce, gençlerin iş hayatına hazırlanmasında mentorluk görevleri de üstlenmiştir.Türkiye’de, Arabuluculuk kavramının yaygınlaşması ve iş dünyası tarafından da kabullenilmesi için çeşitli projelere destek verip, konferanslarda konuşmacı olmaktadır.

Her yönetici, çalışanı için bir mentor olabilmeli. Bir mentor kimin ne kadar tecrübeli olduğunu anlar ve ona göre kişiye rehberlik eder. Yöneticiler de kişilerin sahip olduğu potansiyelleri fark edip onları başarılı bir şekilde yönlendirmeli ve bir rol model olarak akıl hocalığı yapmalı.

#1 - Ekim 02 2017, 14:20:01

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.