Alternatifim Cafe

Kadın Doğum Uzmanı Ankara https://banuakcal.com/

Discussion started on Bayan

Kadın doğum ile ilgili bir çok site bulunmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile daha kısa sürede daha az riskli ve ağrısız işlemler yapılmaktadır. Biz Ankara Çukurambar'daki kliniğimizde bilimsel yöntemlerden yararlanarak en iyi teknoloji ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sitemizde kadın doğumla alakalı aklınıza takılabilecek sorulara cevap bulabilmenize yönelik bilgilendirmeler yapılmıştır. Kürtaj, Kızlık Zarı, Vajinismus, gebelik ve doğum, vajinal estetik, kısırlık gibi konular alt başlıklara ayrılarak hem bilimsel bilgiler ışığında hem de genel olarak rastlanılan şikayetler baz alınarak açıklamalarda bulunulmuştur.  Kürtaj nedir, yasal mıdır, hangi durumlarda Kürtaj yapılır, Kürtaj sonrasında yapılması gerekilenler nelerdir, tekrar hamile kalınır mı gibi bu ve daha fazla soruya geniş çapta cevap verilmiştir. Aynı şekilde Vajinismus nedir, tedavi başarısında oran nasıldır, Vajinismuslu biri hamile kalabilir mi, Vajinismuslu normal doğum yapabilir mi, bunu atlatmak için neler yapmak gerekir gibi sorulara da cevap bulabilirsiniz.
Sitemiz salt bilgi odaklı sizleri kliniğimize çekmek amacıyla yapılmamış, çoğu konuda yanlış bilgilere sahip olan kişilere bu bilgilerin doğrusunu öğretmek ve bilgilendirme amacıyla oluşturulmuştur. Çankaya semtinde biz Ankara Çukurambar'daki kadın doğum kliniğimizde öncelikli olarak güven duygusu oluşmasını prensip ediniyoruz. Çünkü toplumumuzda cinsellik algısı gizli, ayıp ve yasak olarak nitelendirildiği için sorun yaşayan kişiler bırak muayene olmayı araştırıp bilgi sahibi olmaya bile çekinir haldedirler. Hep bir korku ve endişe ile yaklaşılan konuları içinde barındıran kadın doğumda, çoğu hastalık tedaviye olumlu cevap vermektedir. Örneğin; Vajinismus, çiftlerin ilişkiye girememe durumudur. Ancak kişi bunu isteği doğrultusunda yapamaz, istem dışı gelişen bir durumdur. Toplumumuzda her 10 kişiden 1 inde Vajinismus hastalığına rastlanılsa da çoğu bunun bir hastalık olduğunun ve tedavisinin mümkün olduğunun bilincinde dahi değildir. Oysa ki Vajinismus iyi bir uzman tarafından tedavi edildiğinde %100  başarı sağlanabilir ve kişiler bu durumdan kurtulabilir. Senelerce eşiyle ilişkiye girememiş ve bu durumu başkalarından gizlemiş, araştırma yapmamış, tedavi olmaya cesaret edememiş hastalarla karşılaşmaktayız. Bu durum kişinin kendisi açısından kötü bir durum olduğu gibi eşiyle birlikteliğine de gölge düşürecektir. Aslında böyle bir durumla karşılaşıldığında endişeye kapılmayıp araştırma yapılırsa sorun en kısa zamanda çözülecektir ve eşler arasından bu durum bir sorun olmaktan çıkacaktır.
Sitemizde Kürtaj, Vajinismus, Kızlık Zarı dikimi, kısırlık, gebelik ve doğum gibi konu başlıklarının yanında kişilere kolaylık sağlayacak modüller de bulunmaktadır. Bunlar gebelik hesaplama, regl hesaplama, en doğurgan olunan günü hesaplama, normal şartlarda ne zaman doğum olabileceğini hesaplama gibi başlıklardır. Kişiler gebelik hesaplamada ilgili alanları doldurarak hamileliğinin kaçıncı haftasında olduğunu, o haftada kişiyi nelerin beklediğini öğrenebilmektedirler. Ayrıca regl hesaplama sayesinde düzenli olarak adet olan kişilerin gününü hesaplayıp bu duruma hazırlıklı olmaları sağlanmıştır.
Sitemizde canlı destek hattı oluşturulmuştur ve burada dikkat edilen en önemli husus konuşmaların gizlilik esasına dayalı olması, konuşulanların üçüncü kişilerle paylaşılmamasıdır. Sitemizde aradığınız sorulara cevap bulamadıysanız canlı destek üzerinden bizlerle iletişime geçerek sorularınıza en kısa sürede cevap bulabilirsiniz. Ankara Çukurambar'daki kliniğimize gelerek daha fazla bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz. Detaylı bilgi için: https://banuakcal.com/
#1 - Şubat 18 2017, 11:55:37
« Son Düzenleme: Şubat 18 2017, 12:15:09 Gönderen: neslihandemir »

Kadın doğum ile ilgili bir başka sitede Op. Dr. İrfan Tarhan'ın web sitesidir. Sitede tüp bebek , gebelik ve doğum , infertilite , vajen estetiği , jinekoloji , vajinismus , kürtaj ve kızlık zarı ankara hakkında pek çok bilgi bulunmaktadır.
#2 - Nisan 16 2018, 14:35:59

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.