Alternatifim Cafe

Rihanna Makyajı Yapmak İsteyenler

Discussion started on Bayan

sabunkopugu

Dünya yıldızı Rihanna’nın makyaj tarzına hayran olmayanımız yoktur! Öyle çok saç rengi ve makyaj tarzı değiştiriyor ki hangisini seçeceğimizi bilemedik. Bu yüzden en çok kullandığı makyaj tarzını sizler için inceledik. Özellikle esmer bayanlarımızın da uygulayabileceği bu makyajı kesinlikle denemelisiniz.
İlk öncelikle göz makyajından başlayacağız. Göz kapağımızın renginde bir göz bazı uyguluyoruz. İster fırça yardımıyla ister elinizle bu bazı uygulayabilirsiniz. Göz kapağımıza bej rengi ile altın sarısı bir renk uyguluyoruz. Parlak bir renk seçerek çok hafif bir şekilde kaş altınızı aydınlatabilirsiniz. Aynı işlemi tercihen göz pınarlarınıza uygularsanız daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Soğuk bir kahverengi seçip göz kapağımızın tam üzerine oval hareketlerle sürüyoruz. Ardından kirpik dibine çok ince bir şekilde eyeliner çekiyoruz. Eyelinerin kuyruğunu dışarı doğru uzatıyoruz. Eğer kirpikleriniz ince ise dışa doğru takma kirpik takabilirsiniz. Gözün iç kısmına kahverengi ya da mürdüm tonlarında bir kalem uygulayabilirsiniz. Özellikle Rihanna’nın göz rengi yeşil olduğundan bu tonlar göz rengini daha ön plana çıkarmaktadır. Göz altlarımıza da soğuk kahverengi renk uygulayarak iyice yayıyoruz. Aynı işlemi diğer gözede uyguladıktan sonra dudak makyajımıza geçebiliriz.


Rihanna’nın ten renginden dolayı koyu renkler tercih etmektedir. Mor tonlarında bir dudak kalemi ve rujla Rihanna’nın dudaklarına sahip olabilirsiniz. İlk öncelikle dudak kalemi ile dudaklarınıza kontör verip ardından ruju uygulayabilirsiniz. Son olarak ten renginize uygun bir fondöten ile makyajınızı bitirebilirsiniz.
#1 - Aralık 13 2016, 10:53:31

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.