Alternatifim Cafe

Ünlüler ve Güzellik Sırları

Discussion started on Bayan

sabunkopugu

Bayanlar; artık öğreneceğiniz güzellik sırları sayesinde kendi kendinizin kuaförü, cilt bakım uzmanı olacak ve bu sayede kendinizi daha iyi tanımış olacaksınız. Saç bakımı, cilt bakımı, vücut bakımı, epilasyon, manikür, pedikür ve daha birçok konu hakkında öğreneceğiniz ve uygulayacağınız güzellik sırları sayesinde.. hem kendiniz hem de insanlar sizi gördüklerinde çok şaşıracaklar. Bugün vücut bakımından başlayarak kısım kısım güzellik sırları konusuna bir giriş yapmak istiyoruz. Bakım yaparken uygulamanızı önerdiğimiz kremler, killer gibi bakım ürünleri olacaktır. Bu bakım ürünlerinin araştırmasını kendiniz çok iyi bir şekilde yapın ve sizlere tavsiyemiz özellikle

7’den 70’e her kadının güzellik, bakım, makyaj gibi vazgeçilmez alışkanlıkları olmuştur. Güzellik salonları, kuaförler, cilt bakım merkezleri biz bayanların en çok uğradığı mekânlardan. Güzellik ve bakım dendiği zaman özellikle genç kızların örnek aldığı birbirinden alımlı ünlüler akla gelmektedir. Ekranlarda görüldüğü zaman gıpta ile seyredilen, bu birbirinden alımlı bayanların güzelliklerinin nasıl oluştuğu herkesin merak konusu olmaktadır. Türk Ünlülerinin doğal güzellik sırları.Ebru Şallı, bu ünlünün güzellik sırlarının başında spor geliyor. Ebru Şallı her gün düzenli yaptığı sporun sayesinde genç ve güzel kaldığını söylüyor. Ayrıca makyajının kusursuzluğunu da bb krem sayesinde gerçekleştirdiğini söylüyor.Ece Sükan, bu ünlümüz için güzelliğinin sırrı, sağlıklı beslenme ve sakin yaşamıdır. Ece Sükan, doğal besinlerle cildini nemlendiriyor. Kafein ve gazlı içecekleri mümkün olduğu kadar tüketmiyor. Azra Akın, bu ünlünün güzelliği cilt bakımını düzenli olarak yapmasından kaynaklanıyor. Cilt temizliğine çok önem veriyor. Sabahları kahvaltısız güne başlamıyor. Doğal ürünlerle cilt güzelliğini korumaya çalışıyor .Bol bol sebze tüketiyor. Selma Ergeç, sabahları buz gibi su ile duş alıyor. Genel olarak cildin nemini sebze ve meyvelerle sağlıyor.Ebru Akel, güzelliği için çok değişik ve farklı yöntemler deniyor. Sabahları soğuk su ile yüzünü yıkıyor. Bu da ünlünün kan dolaşımını hızlandırıyor. Yaz aylarında güneşe çıkmadan önce cilt koruma ve bakım ürünlerini muhakkak kullanıyor. Ceyda Düvenci, annesinin taktikleri ile güzelleşiyor. Yemeklerden sonra ara öğün olarak muhakkak meyvesini tüketiyor ve suyunu cildine sürüyor. Günde 2-3 litre su tüketiyor. Maydanoz tüketimine önem veriyor. Pozitif düşünce ile güzelliğini koruyor. Deniz Uğur, sporunu hiç eksik etmiyor. Düzenli olarak her gün yürüyüşünü ihmal etmiyor. Süt ile güzelliğini koruyor. Didem Üzel, güzelliğini pozitif düşünceye bağlıyor. Güzelliğini mutlu olmasına bağlıyor. Güneşten uzak kalmaya çalışıyor. Çıkmak zorunda olsa bile güneş  kremini asla ihmal etmiyor. Ayda 1 yada 2 kere hamama gidiyor. LPG selülit tedavisini düzenli yaptırıyor. Gamze Özçelik, günlük cilt bakımını asla ihmal etmeyip, özellikle saç bakımına çok önem veriyor. Yosun maskesini çok beğenerek uyguluyor.
Nükhet Duru, 50 yaşın üzerinde olan ünlü, her konuda genç ve güzel kalmayı başarıyor. Bunu başarmanın yolunun akşam yemeğini hayatından çıkararak mümkün olduğunu söylüyor. Hergün maydanoz suyu içiyor. Düzenli uyuyor. Spor yapıyor. Aşkın Nur Yengi, doğal makyaj yapıyor ve düzenli makyaj temizliği yaparak yatıyor. Asitsiz maden suyu tüketiyor. Cildini düzenli olarak temiz tutmaya çalışıyor. Maden suyunu ayrıca tonik olarak kullanıyor. Mevsime bağlı olarak bulunan meyve ve sebzeleri tüketmeye çalışıyor. Seda Sayan, güzellik sırrını açıklarken en büyük desteğinin masaj yaptırmak olduğunu söylüyor. Klasik salata maskesini düzenli yapıyor. Yeşim Salkım, zeytinyağlı sabundan asla vazgeçmediğini ve düzenli cilt temizliğine önem verdiğini açıklıyor. Düzenli olarak acıbadem kremi kullanmasını da cilt güzlliği açısından önemli olduğunu söylüyor.


Bayanlar için vücudun genelinin pürüzsüz ve narin olması çok önemlidir. Bu nedenle vücutta en çok istenmeyen şeylerden birisi de tabi ki selülitlerdir. Selülit yumrularından kurtulmanın çaresi o bölgede kan dolaşımını hızlandırmaktır. Bu nedenle banyoya girmeden selülit olan bölgeyi fırçalama yapmanız gerekir.


Güzellik sırları konusunu anlatmaya vücuttan başladık ve aslında sağlıklı bir vücuda sahip olmanız; saçlarınızın, yüzünüzün, tırnaklarınızın bile daha güzel ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle banyoya girdiğinizde kesinlikle stresli değil, tadını çıkararak ve rahatlamış bir şekilde duş alın. Duştan çıktıktan sonra güzel bir nemlendirici ile vücudunuzu nemlendirebilirsiniz. Duş esnasında ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bölgelerden biri de ayak topukları, dizler ve dirseklerdir. Bu bölgeleri sıcak su altında iyice ovalayarak yumuşatıp, duştan sonra ise nemlendiricilerle yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz.
 
#1 - Aralık 05 2016, 17:30:23
« Son Düzenleme: Aralık 05 2016, 17:41:55 Gönderen: sabunkopugu »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.