Alternatifim Cafe

Makyaj Önerileri

Discussion started on Konu Dışı

sabunkopugu

Bayanlar kendilerine özel günler için ayrı bir önem verirler. Çünkü böylesi günlerde bayanlar toplumun içerisinde dikkat çekici ve güzel görünen olmak isterler. Bunu, yapabilmek için biraz uğraşmak gerekse de güzel bir makyaj ile amaca ulaşmak mümkündür. Bu makyajın özelliği, gecenin en güzel bayanı olma yolunda ve yüzünüze uygun biçimde yapılmış olması gerekmektedir. Bununla birlikte makyaj yanında güzel ve şık görünümlü bir elbise de tamamlayıcı bir unsur olabilir. Bu makalemizde belirttiğimiz yılbaşı makyajı nasıl uygulanabilir?

İlk olarak, gözlerin etrafına ten rengine yakın şekilde aydınlatıcı sürmektir. Bu işlem, gözlerdeki ifadeyi öne çıkaracaktır. Bundan sonra gözlerdeki derinlik ifadesini öne çıkartmak için ve anlam verebilmek için kirpiklerin üst tarafındaki dip bölgesine kalın biçimde eyeliner uygulaması etkili olabilir. Buradaki önemli bir husus ise eyeliner uygulamasının fazla uzun tutulmasıdır . Çekilen eyeliner kuyruğu, kısa ve makyaja uygun olmalıdır.

Sonraki işlem ise, koyu gri renkte farların göz kapaklarına uygulama aşamasıdır. Sonrasında ise etkileyici bir göz bakışına sahip olmak için, açık gri far tonları üzerinde kullanılabilir . Gözleri ön plana çıkartmak için, yılbaşı makyajının bir diğer özelliği ise kirpiklerin dip kısımlarına göz kalemi ile işlem yapılabilir.Yöntemlerden bahsetmeye çalışacağız Ten makyajı, makyaja başlamanın ilk aşaması olmalıdır. Öncelikli olarak pürüzlü bir cilt yapısına sahip iseniz, bu problemi ortadan kaldırmak için bir kapatıcı kullanmalısınız. Bunu yapmanın nedeni, makyajın daha şık görülmesidir. Sonrasında ise ten makyajını yapabilmek için sıvı fondöten ile işe başlanabilir.

Eğer sim uygulamasını denemek istiyorsanız ten makyajınızı yapmadan önce göz makyajına başlayın ve göz altında mutlaka transparan pudra uygulayın. Böylece görünümünüze daha etkili bir tarz kazandırmış olacaksınız. Yılbaşı makyajı yaparken, son dokunuşlar oldukça önemli. Ten makyajınızı tamamladıktan sonra; göz, dudak ve kaş makyajınıza da dikkat edin. Yılbaşı makyajı önerileri verirken, kaş makyajını atlamak olmaz. Kaşlarınız açık tonlardaysa, küllü kahverengi bir far tercih ederek, kaşlarınızı şeffaf bir kaş jeli ile sabitleştirin. Böylece kaşlarınızın görüntüsü daha etkileyici bir hal alacak.

Dudaklarınızı bordo tonlardaki dudak kalemi ile çerçevelendikten sonra içini bordo ruj ile doldurun. Sıra geldi pudra uygulamasına. Dudaklar ve gözlerde yoğun bir makyaj olduğunda, bronz pudra ile yüze canlılık katmak yeterli olacak. Bunun için bronz pudrayı elmacık kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayabilirsiniz. Yılbaşı makyajı ile artık geceye hazırsınız.
#1 - Kasım 16 2016, 10:23:35

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.